Skocz do zawartości

Czerwiec 2010 | Forum dla mam


Maria_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Doberek ;*

moja Zuzia na kolacje je kaszke całą miseczke i tylko po tym potrafi ładnie przespać noc jak nie zje kaszki to się budzi non stop ale mleka nie ruszy popije wodą zapełni brzuch i idzie spać...

mnie coś łapie jakieś choróbsko mam nadzieje że Zuzia nie złapie ode mnie 🥴 😠

dziś na 12h do pracy 🤨 ale mam książke ponad 700stron więc przeżyje 😁
miłej niedzieli ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Bry niedielnie,
ANglea weszlam na Ciebie na nk, przez konto kolezanki i widzialam jendo zdjecie profilowe tylko, i musze powiedziec ze faktycznie nieziemsko wychudlas od poprzedniego zdjecia jakie widzialam. bodajze ze slubu. Ty juz jak Kwasiek musisz si eilnowac z jedzeniem 😉 jezusie jak ja bym chciala tak musiec jesc 😉 no czyli prawda jest, ze sa stworzone laski do rodzenia i nie sa 😉 ja naleze do tych drugich... 😉

Maxym dosc cienko chodzi ubrany, teraz jak chory to grubiej go owijam, ale wczoraj jak poszlam jednak z nim popludniu na aspacerek, to musialam mu rozpiac kurtalke bo cieplo jak diabli bylo.

Na razie raz czyscilismy nosek, kaszlu tfu tfhu jeszcze nie slyszalam, dawka antybiotyku dana, a zaraz potem lyzka cebulowomiodowego lakocia 😉

przed spaniem dam mu jeszcze syropku 😉 niby ma sie go wykorzystac w jeden do dwoch dni?
lezakujemy niedzielnie, kinius w pracy.

milego dzionka, Kwasiek diable wchodz zesz na meza laptoka i sie odezwij!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mam nistety tendencje do tycia, jak bym zaczeła jesc ponad miarkę, to zaraz bym przytyła, Kubus na sniadanko zazwyczaj ma kaszkę ana kolację przed spaniem mleko z kaszą, i raz wnocy tez pije mleko, czasem się zdazy,że nie pije ale zazwyczaj tak 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ten syrop cebulowy to podobno do dwóch tygodni może stać. W sumie miodu też się nie trzyma w lodówce.

A co do tych warstw jeszcze to tak się zastanawiałam że być może wcale nie jest tak że Staś jest cieplej ubrany od Waszych dzieci. My go raczej wolimy ubierać na cebulkę i dawać dwie cieńsze warstwy niż jedną grubą. Tak żeby w razie czego jedną można było zdjąć. Więc ten zestaw bluza (taka dresowo-polarowa) z kapturem + cienka kurtka prawdopodobnie odpowiada jednej jesiennej kurtce. A poza tym to różnicę widzę tylko w tym że u nas są dodatkowe skarpetki ale z kolei buty w ogóle nie są ocieplane jak np. u Olci, tyle że do kostki.

Katar nie mija, kaszlu też trochę jest, więc być może jutro przejdziemy się z nim do lekarza to przy okazji dopytam o to ubieranie i tryb spacerów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Olcia miała w nocy gorączkę, dostała czopka i dalej zasnęła, spała do 8.00. Jak ja chciałabym, że była już zdrowa.

A co do syropku z cebuli, jak dawałam małej to trzymałam go na wieszku, ale max. 4 dni i najwyżej robiłam nowy, bo jak byłam chora w ciąży to po tygodniu mi spleśniał, nie wiem czemu. Może wina cebuli, może wilgoci w kuchni.

Angela, też zajrzałam na nk, super wyglądasz na tej fotce z Kubusiem, też chciałabym miec taką figurę.

Ja teraz roztyłam się nieźle, już ledwo spodnie na dupsko wciskam, bluzki jakby bardziej opięte, buzia prawie jak księżyc w pełni i jest już drugi podbródek. Niestety mam tendencję do tycia. Od powrotu do pracy jestem jakaś zestresowana, podenerwowana, a stresy przeważnie zajadałam słodkim i jedząc między posiłkami. Do tego obecnie nie ćwiczę. Próbuje zebrać się w sobie, ale idzie mi bardzo ciężko.

Idziemy z mężem do kina na Wyjazd integracyjny, z Olą zostanie tesciowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej,

widze ze chorobsk ciag dalszy...ech..

Anulka w jaki sposb robili Olince rendgena?? bo kolezanka mi opowiadala ze dziecko w jakies siatce wieszaja co by sie nie ruszalo 😮

Wyjazd integracyjny byl krecowny w Ossie (nie wiem czy dobrze pisze) a wtedy mielismy tam konferencje i wszystko jak na dloni ponoc...bo ja w tym czasie bylam z Dawidkiem w domu ale z pracy opowiadali 🙂

my poki co bez choroby i mam nadzieje ze tak zostanie...co do ubierania to jak dziewczyny pisza, Ann powinnas zareagowac na ta cebulke, tym bardzie ze Stas zasowa juz na nogach i sie moze za bardzo pocic i stad te infekcje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No żesz, Stasiek rozwalił sobie buta! Odkleił się jeden rzep i teraz zapięcie wisi w powietrzu. Help! Nie mamy innych butów jesiennych, tylko te zimowe co ostatnio kupiłam po długich poszukiwaniach butów które mu w ogóle wejdą na nogę!

Pani w sklepie w którym kupowałam te buty które się rozwaliły powiedziała że producenci butów dziecięcych w ogóle nie dają gwarancji na buty ale to chyba nie jest prawda, bo w sklepie internetowym Befado widzę buty z roczną gwarancją producenta.
Tak czy tak taniej będzie załatwić to na własną rękę u szewca bo zanim rozpatrzą reklamację to Staś i tak musi w czymś chodzić i trzeba byłoby kupić drugą parę 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wyjazd integracyjny jak na polski film dobry, fajne teksty i co najważniejsze śmieszny, nieżle uśmialiśmy się.

Laaf, na takim stole był podkład i płaska podusia, na tym mąż (ubrany w fartuch) położył Olę i musiał przytrzymać jej rozłożone rączki. Na Oli brzuszku i częściowo na nóżkach był położony na czas zdjęcia fartuszek ochronny.

Ann, moim zdaniem powinna być gwaracja na dziecięce buciki, ale im poprostu nie chce się odwalić papierkowej roboty itd. Faktycznie szybciej zalatwisz to u szewca, jeżeli jest naprawialna usterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej

a my dziś byliśmy na zakupach i kupiliśmy luksfery i wszystko co do nich potrzebne bo jutro albo we wtorek ma przyjść facet i je wstawić i 2 tysiaczki poszły w pare minut

kupiliśmy Idze suszarke o taką http://allegro.pl/gadajaca-suszarka-bryza-playskool-plus-gratis-i1865079882.html i jej sie boi he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurcze Kubus dzis spdł z kanapy na głowe i fikołka zrobił i sie przekrecił na plecy, myslałąm,ze zawału dostane, ale on mało płakał i chyba bardziej sie wystraszył niz go bolało, ale on jest taki uparty, ja go ściagam a on znowu, nic nie moge przy nim zrobic, no ale wole go pilnowac niżby miał sobie krzywdę zrobic...a tak db,że jutro juz poniedziałek, to tydzien szybciej zleci 😉 byle szybko mąz wrócił,a dzizś nasza rocznica a ja sama;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej niedzielną wiezorową porą 🙂

Ja właśnie z Marysią wróciłam wcześniej z urodzinowej imprezy bo trzeba ją było przeinhalować, zrobić kaszkę wykąpać i położyć spać. Moje maleństwo ma tak potwornie odparzoną pupę że niczym nie można tego wyleczyć- ani mąka ziemniaczana ani sudocrem 😞 widze że bardzo ją to boli a nie potrafie pomóc 😞 Macie jakieś sprawdzone sposoby?

Anulka, my byliśmy na "Wyjeździe integracyjnym" i "Baby są jakieś inne" i szczerze mówiąc ten pierwszy jest o niebo lepszy! Generalnie doszłam do wniosku że film jest dla osób, które jeżdżą na takie imprezy bo wtedy ma się porównanie 😉 😎

Ja mam chwilke dla siebie więc idę z niej skorzystać... 😉 🙂

Miłego woeczorku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale narobiliście smaku na wyjscie do kina ;-) ja bardzo lubie polskie filmy a ostatnio byłam w kinie w ciązy więc wypadało by sie przejść.

Sylwia gdzie bedziecie miec luksfery? Jakie kupiliscie bezbarwne czy barwione?

U nas na odparzenia sprawdza sie Alantam Plus krem na odparzenia (żółto-białe opakowanie).

Ja cos dzisiaj kiepsko widze az musiałam wyciagnac okulary bo nie mogłam czytac bo nie widziałam liter.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Komsi nie ma sprawy możemy razem zacząć akcję odchudzanie. Ja z diety muszę wyeliminować codzienne jedzenie słodyczy (ewentualnie od czaxsu do czasu do kawy) i podjadania między posiłkami lub zjedzenia cokolwiek pomiędzy śniadaniem i późnym obiadem. I znaleźć jakiś zestaw ćwiczeń, w którym można bez problemu robic przerwę jak jest potrzeba, bo w tym A6W, pomimo że po ponad 3 tyg. pokazały się pierwsze efekty, to przez chorobę przerwałam i tak zostało.

Sylwia, fajna ta suszarka 🙂 A rtg bedziecie robić na Igus ze względui dziurkę w serduszku?

Agulka, ja Baby są jakieś inne nie widziałam, zresztą jakoś nie miałam ochoty iść. My też rzadko chodzimy do kina dzisiaj bylismy po 4 m-cznej przerwie, a ja pracuje w kinie i nie mam czasu chodzić hehe. Jednak mamy w planach iść w tym m-cu, co prawda bardziej pod moim kątem, jeszcze na ten polski świąteczny Listy do M. i Saga Zmierzch: Przed świtem cz.1.

Na odparzenia sprawdza u Olc tak jak Madalenie Alantan Plus. A jak to zawieda różne sposoby to Kwiasiek pisała o jakiś opatrunkach-siateczce, które super zasuszają odparzenia, szczególnie jak są ranki.

Madalena, zapomniałam podziękować za info odnośnie tej maty Muzyczny pociag, bo szkoda byłoby wyrzucić kaskę w bloto.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anulka to jak chcesz kupic jakies pianinko to fajne sa tego typu
http://allegro.pl/hit-edukacyjne-pianinko-organki-puchatek-2-kolory-i1910591467.html
Piotrus ma takie tylko z innej firmy i chetnie sie nim bawi. Naciska te zwierzątka i puszcza sobie piosenki. W prawdzie po któryms razie jak rzucił na płytki w kuchni to poluzował sie kabelek ale mąż rozkrecił je przylutował i działa dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...