Skocz do zawartości

Czerwiec 2010 | Forum dla mam


Maria_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ojtam ojtam, jak się rozgadam, to znów będziecie mnie dość miały 😁
hej mamuśki :*

ja dziś w dobrym nastroju, bo mnie mąż pierwszy raz od 2 lat zaprosił do knajpy 🤪 normalnie randkę mieliśmy 🙂 🙂 🙂 z Agą została moja mama, my trochę odpoczęliśmy, pogadaliśmy, bardzo fajnie spędziliśmy czas 🙂 bardzo potrzebowałam takiego wyjścia 🙂 🙂 mama z Młodą też zadowolone, bo się strasznie do siebie przywiązały.
Poza tym ciągle z m. obgadujemy ten nasz biznes, m. chce wziąć w przyszłym tygodniu urlop, żeby się popytać w UP i takim punkcie informacyjnym o możliwości uzyskania dotacji. No i jeżeli coś nam dadzą, to ruszamy z tworzeniem wszystkiego 🙂 narazie jest etap obmyślania, planowania i zapisywania wszystkich myśli. No i zobaczymy... 🙂 ale mam wrażenie, że się wszystko uda zorganizować tak, jak byśmy tego chcieli... 🙂

Jutro idziemy szukać butów zimowych dla młodej. Mamy cholerny problem - żadne buty nie chcą jej wejść na stópkę przez wysokie podbicie... (nie wyrosła z poduszeczek na stópkach) albo przez zbyt grubiutkie łydki (w przypadku zasuwanych zimowych "kozaczków"). Może w Decathlonie uda się coś dorwać. Jestem w stanie wydać trochę kasy, byleby Aga w stópki nie marzła na spacerach...

coś jeszcze miałam Wam napisać, ale zapomniałam... 🤨 no nic, odezwę się jutro.

Spokojnej nocy! :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry!
my od 7 na nogach... Marika oglada bajeczki a ja chwile siedze na kompie... tatus odsypia nocke..
Kwasiek sa super buty firmy primigi ja jestem super zadowolona no latwo sie ubieraja i sa cieplutkie zaplacilam za nie 209 zl no i oby wam sie jeszcze udalo z dotacja
mam zamiar dzis popstrykac fajne foty MARICE wiec pozniej jak cos to wrzuce co nieco;.. milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek ;*

wczoraj urodzinki mamy a dzisiaj goście 😉
moja chrześnica przyjeżdża z rodzeństwem i rodzicami 😁 pierwszy raz moja mama ją zobaczy i siostra 😉 a z niej mały grubasek bo ma 5 miesięcy a już ponad 7kg 😁

dziś wolne 😁 jutro i po jutrze też ale nie wydaje mi się że se odpoczne 🤢

Komsi ty się bujasz w tych Niemczech :P pozazdrościć... ☺️

miłej niedzieli kochane ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej, dziś znowu cała nocka przespana, a tak to z Kościoła wróciłam iz araz ide obiadek przygotowywac 😉 dzis na 12, rano koło 7 wstalismy i jajecznicez robiłam na nowej pateli i zaarz inczej sie smaży i w ogole, predzej smazyłam dewolaje i były dobre 😉 byle tydz zleciął i moja siostra przyjedzie a za 2 tygodnie mąz 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Ja się rzadko ostatnio pojawiam bo jestem coraz bardziej nieprzytomna od tego rannego Stasiowego wstawania. Ostatnio wstaje zwykle koło 4:30. Wczoraj go przetrzymaliśmy godzinę dłużej to wstał dziś o 5:20 😉 To zawsze lepiej ale do ideału jeszcze sporo brakuje 😉

My też kupiliśmy buty Primigi model Chopin - poleciła mi je Justi z lipcówek więc zaryzykowałam przez internet. Są rzeczywiście super i co najważniejsze, weszły na nogę Stasia na którą nie chciały wejść żadne Befado, Bartki, Ecco. Clarcksów w końcu nie mierzyliśmy, ale tam też tylko jeden model miał szanse. To są takie:
http://www.mivo.sklep.pl/product-pol-3236-Chopin-E.html
Są leciutkie, podbite futerkiem i bardzo miękkie. No i mają membranę z Gore-texu więc kałuże nam nie straszne 🙂 Jeszcze na dwór nie zaczęliśmy ich nosić, ale po domu Stasiek czasami każe je sobie zakładać i w nich zasuwa, więc wnioskuję z tego że mu w nich wygodnie 🙂 Zwracaliśmy uwagę jeszcze na jedne Geoxx'a, ale one były sporo droższe więc odłożyliśmy je na koniec poszukiwań, jak już żadne tańsze nie będą się nadawać (widzę że nie ma już w tym sklepie całej rozmiarówki, wtedy były też czarne w małych rozmiarach):
http://www.mivo.sklep.pl/product-pol-2947-Gulp-G-WP-H.html

Ale: ostatnio wpadła mi w ręce reklamówka Deichmanna i tam jest jeden model który myślimy że mógłby pasować na wysokie podbicie i kosztuje tylko 69zł. Jak masz możliwość to przejdź się może i zobacz. Mają też jakąś ichnią membranę. To chyba te:
http://www.mivo.sklep.pl/product-pol-2947-Gulp-G-WP-H.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Z tego co się zdążyłam zorientować, przy wysokim podbiciu ważne jest to jak jest wszyty język z przodu buta. W tym modelu który my mamy, z przodu jest jakby wycięcie w dolnej części buta, tak żeby język mógł się odchylać bardziej do przodu. A są np. modele Primigi które zamiast wycięcia mają wypustkę i wtedy dziura przez którą wchodzi noga jest dużo mniejsza. Chodzi mi o coś takiego, w pierwszym modelu jest wycięcie (to chyba odpowiednik naszych chłopięcych), w drugim wypustka a w trzecim szyte na równo:
http://www.mivo.sklep.pl/product-pol-3226-Grimilde-E.html
http://www.mivo.sklep.pl/product-pol-3057-Kaelin-E.html
http://www.mivo.sklep.pl/product-pol-3233-Ginger-E.html

Pisałam Wam że rozwalił nam się jesienny but. Jest już naprawiony, za friko szewc przyszył rzepa na nowo 🙂 Ale po drodze mieliśmy przygodę, bo Staś musiał przez jeden dzień chodzić w tym rozwalonym bucie i w pewnym momencie w czasie chodzenia go zgubił 😉 To było w pomieszczeniu i szybko się zorientowaliśmy więc się znalazł. Ja natomiast od tego czasu mam schizę że Stasiek powinien mieć jakieś drugie buty na zmianę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej babeczki

a ja dziś pospałam do 10,20 he he męża wygoniłam rano że ma się igą zająć a ja poszłam kimać dalej

czy wasze dzieci jeszcze się budzą w nocy? u nas jest coraz gorzej drze się aż dostanie mleko i nic nie pomaga smoczek albo picie drze się i już więc mi się tak budzi ok 3,30 i później o 6 też by najchętniej coś zjadła a w dzień mało jje ja nie wiem co z tym moim dzieckiem mam robić a już tak ładnie noce przesypiała tzn pobudka była ok 6 dostawała mleko i do 7,30-8 pospałyśmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a u nas był dziś temat prezewntów i jak policzyiśmy ile kasy pójdzie to szok Idze chce lalke ale oprócz niej jest męża chrześniak i 5 innych dzieci z męża strony co oni zawsze Igusi kupują więc też pasuje im kupić więc liczyliśmy po 25 zł na te dalsze dzieci na nasze więcej to ok 300 zł + do tego prezenty dla dziadków i męża brata to już z 500 a odemnie też jest 4 dzieciaków tylko że już starsze i nie wiadomo co im kupić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka :*
kupiliśmy buty 🙂 dzięki dziewczyny za rady, udało nam się kupić śniegowce w Decathlonie 🙂 🙂 49 zł, gruba podeszwa, gruby misio w środku, stópka bez problemu weszła w bucik. Coś takiego, tylko kolor inny http://www.decathlon.com.pl/PL/bibou-ro-owe-47224629/#AVANTAGES
Anulka a jak ten Wasz kombinezonik? Zadowolona jesteś z zakupu? Ciepły jest? To też musimy Młodej kupić...

co do Świąt, to my jeszcze nie wiemy gdzie je będziemy spędzać. Albo w domu i zaprosimy rodzinę męża do nas, albo u rodziny męża. Bardziej by mi odpowiadała ta pierwsza opcja, chciałabym już zrobić święta w moim własnym domu... prezenty raczej będziemy kupować tylko dzieciakom, czyli Adze i naszej chrześnicy i jej siostrze. Mamy już parę pomysłów, teraz kwestia kasy. Dałam mamie reklamówę biżuterii, może któraś z jej koleżanek coś kupi.

A, Anulka, pisałaś kiedyś, że jesteś po jakimś szkoleniu z księgowości. Dałabyś radę poprowadzić księgowość jakiejś firmy? :> szukamy "zespołu". Mąż ma jakąś znajomą z byłej pracy, która była tam księgową, zwolniła się i założyła własne biuro rachunkowe i mamy w planach odezwanie się do niej, ale tak na wszelki wu badam teren :>

Alicja, dla Ciebie też pewnie mielibyśmy jakąś propozycję :> bo my też tak trochę w branży ślubnej działalibyśmy, a Ty otwierasz działalność związaną z oprawą muzyczną imprez. Więc myślę, że mogłybyśmy się trochę wzajemnie poreklamować 😉 ale to jeszcze ho ho czasu 😉 kurde, włąśnie sobie uświadomiłam, że mam paru znajomych z własnymi działalnościami, z którymi można byłoby w ten sposób trochę podziałać 🤪 no i siostra w agencji reklamowej pracuje 🤪 ajjj, napaliłam się, że hej! (na ten biznes)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

Kwasiek buty rewelka, jak tylko znajde takie w naszym wrocławskim decathlonie to tez takie kupie.A jakie sa kolory?
My sami z mezam mamy takie sniegowce juz od dwoch lat i sa super, stopa zawsze sucha i ciepla, nawet jak mroz na dworze minus20st.

Dzisiaj sie dowiedzialam, ze maz na Wigilie pracuje do 19, wiec nawet spoko i do pracy idzie dopiero na noc w drugi dzien swiat, wiec tez fajnie.Na sylwestra ma wolne, a martwilam sie, ze po raz pierwszy od x lat, bede sama na sylwestra.

Co do prezentow, to bratowa mojego meza zaproponowala fajny pomysl rodem z podstawowki.Zrobilismy karteczki i kazdy losowal jedna osobe, ktorej bedzie robil prezent.Ustalilismy kwote i tym sposobem kazdy dostanie prezent, a kazdy troche zaoszczedzi, tylko dzieciom kazdy robi prezent.Zobaczymy w praktyce jak to sie sprawdzi.

W pracy niezle, od listopada sa nowe dzieci, ktore daja w kosc.Ale jeszcze troche i powinny sie przyzwyczaic.Mam chlopca ktory ma 10 miesiecy i pelza, nawet samodzielnie nie siedzi i z nim jest najgorzej, bo ciagle za mna pelza, chce byc noszony na rekach, a wazy okolo 10 kg, wiec nie mam na to sily zeby go nosic non stop, poza tym sa jeszcze inne dzieciaki.Wiec pelza i sie wkurza.

Julka jutro idzie pierwszy raz do swojego zlobka, mam nadzieje, ze jej sie spodoba.mam lekkiego stresa.

Nie doczytalam wszystkiego, bo zupelnie nie mam czasu, chociaz staram sie Was czytac na biezaco, ale nawet nie mam sily pisac.

Julka ostanio budzi sie po 5.A pobila rekordy jak wstala o 4.40 w momencie jak ja mialam do pracy na 9;/W ogole zastanawiam sie kiedy przestanie budzic sie w nocy, budzi sie ewidentnie na jedzenie, bo potrafi wypic nawet 210 mleka, niczym nie da sie jej oszukac.

Buziaki lece:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Waja, są takie jak na zdjęciu, całe w tym jaśniejszym różu i całe fioletowe. Innych nie widziałam. Tzn. były jeszcze jakieś brązowe chyba, ale nie jestem pewna.

Młoda już wykąpana, bo zasikała ciuszki i nie było sensu jej ubierać (ubieranie = ryk) po to, żeby za godzinę znów ją rozbierać i ubierać... pospała sobie od 16 do 18, więc pewnie padnie koło 22. Oby 🙂
ugotowałam dziś pomidorówkę - będzie na jutro. I kurde znów mam smaka na pierogi z wiśniami, jakoś się nimi nie najadłam... ja juz tak mam, że wpieprzam, aż mi uszami wyłazi i później przez kilka miesięcy na daną rzecz nawet patrzeć nie mogę ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja ostatnio nie odzywałam się, bo nie miałam weny, poza tym przeglądam oferty pracy i szukam nowej roboty. Tą swoją mam, ale czas zmienić, będzie ciężko ze znalezieniem. Wogle chrzani się trochę i mam ogólnego dołka, ale nie będę truć...

Kwaśku, na razie Oli raz założyłam wczoraj kurteczkę od tego kombinezonu i wydaje się cieplutka, w każdym razie Ola miała ciepłe plecki, a była ubrana w bodziaka na grubych ramiączkach i na to bluzka z długim rękawem.
A co do księgowości, to skończyłam kurs, ale z 5 lat temu, niestety nie miałam okazji praktykować, a w księgowości co roku sa jakieś zmiany, nie zagłębiałam się w to i wiedza ogólnie uleciała, więc nie podjęłambym się już takiej pracy.
Fajnie, że rozkręcacie działalność z branży ślubnej, czasem marzyło mi się pracować przy przygotowaniach 🙂

Miłego wieczoru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej. Nocka fajnie przespana, tak myslę nad tym, zeby Kubusia uczyc na nocniczku, bo juz czas najwyzszy tak mi sie wydaje. Ale zobaczymy...wczesniej chciał, terazz a chiny nie chce siedzieć odkad sam chodzi. Uparty i koniec, tak powinnam sie niedługo do fryzjera wybrac bo bedzie 3 mies jak nie byłam a grzywa na oczach 😉 a pozatym jakis luzik, jak maz wróci, to kupie butki i jakes spodnie eleganckie i bluzki i spodnicę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Sylwia pytałaś czy nasze dzieci przesypiają noc. Ja właściwie nie wiem co odpowiedzieć. Odkąd zakończyliśmy kp, Staś niby noc przesypia ale wygląda to tak że na ogół budzi się kilka razy z płaczem i trzeba go przytulić, pogłaskać i wtedy śpi dalej. Na ogół nie chce nic wtedy pić, proponujemy mu wodę. Jeść po odstawieniu nie chciał w nocy nigdy. A czasami (tak pół na pół) przesypia spokojnie całą noc aż do rana.
Tyle że od czasu odstawienia mamy problem z wczesnym wstawaniem. Stasiek wstaje generalnie o 4:30, jak pośpi do 6:00 to mamy święto 😉 Jak karmiłam to rano dostawał cyca i spał dalej nawet do 9:00 a teraz nic nie jest go w stanie powstrzymać, wstaje i ze strasznym rykiem złazi z łóżka i idzie do dużego pokoju szukać taty (jak śpi z tatą to mamy 😉 ). Nie da się go już wtedy nakłonić do tego żeby jeszcze sobie pospał. Ryczy tak potwornie przez jakiś kwadrans a potem zaczyna dzień od wywalania wszystkich garnków i przykrywek z szafek kuchennych, za co niechybnie błogosławią nas wszyscy sąsiedzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ann to Stasiek, to jest Agent, macie przeboje faktycznie, Kubus to kiedys o 5 wstawał, teraz ostatnio na szczęście całe noce przesypia 😉 i o 7 wstaje, więc ujdzie, mama wyspana i synek i jest db, ale spi raz dziennie od 11 do 13 i mam dużo czasu aby obiad przygotować i posprzatac i poleniuszkować czasem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no a moja bździągwa je jeszcze w nocy i nie da się niczym oszukać no trudno jakoś to przetrzymam mam nadzieję że niedługo

dziś byliśmy u lekarza na kontroli osłuchowo jest ok ale nieraz zakaszle więc kazała inhalować do końca tygodnia i jaby kaszel nie zniknoł całkiem to mamy przyjść

właśnie mi sie przebudziła dałam smoka i śpi dalej

ja na nocnik sadzam coraz częściej i czesem sie uda kilka razy złapać korzystam póki chce siadać ale angela jak kubuś nie chce to go na siłe nie sadzaj bo nie będzie chciał wogule albo spróbuj z nakładką na sedes

Ann faktycznie niezłego macie giganta he he 😉

coś miałam napisać jeszcze ale nie pamiętam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kubus akurat ma kozaczki od kuzynki i to 3 pary, więc nie ma co narzekac, a ja sobie nie kupię za 200 zł to co dopiero małemu na chwile he, no ale tych co stać to kupują 😉 Kubus za tymi paluszkmai szleje jak nie wiem, akurat nie mma tych dla dzieci ale inne tez wsuwa, no ale nie za duzo, bo mają sól.a tak to sobie sałatkę zrobiłam z jakiem, pomidorem, paparyka, kukurydzą i małą cebulka, śmietana, troche majonezu, sól i pieprz, na kolacje i sniadanie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...