Skocz do zawartości

Czerwiec 2010 | Forum dla mam


Maria_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Olcia nadal chora, lekarka zmieniła jej antybiotyk,a zamiast kropelek dostaje syropek, ale nie zachowuje się jakby była chora, chociaż męczy ją katarek i kaszelek.

Ja z mężem też ciągle przeziębiona, no i martwimy się czy nie będzie konsekwencji względem Sebka serca, niedługo znowu będzie miał kontrolną wizytę u kardiologa.

A jeżeli chodzi o słuchanie się to Olcia raz słucha się a raz nie. Ostatnio nauczyła się chodzić do tyłu i ma z tego wielką radochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj chorowitki! U nas też jest pociągająco, Stasiek ma od ponad tygodnia katar, gluty do pasa ale poza tym nic mu nie jest i zachowuje się normalnie (poza atakami półgodzinnego ryku, chyba z powodu tych zębów). Znowu musiałam przesunąć szczepienie, wygląda na to że wyjdzie już po moim zabiegu, szkoda, bo chciałam jednak przy tym być.

Stasiek też mi nie daje nic zrobić ale to nic nowego, u nas jest już tak od wielu miesięcy, nawet ostatnio nieco się poprawiło.

Byłam wczoraj u tego profesora i zatoczyłam koło bo on jednak uważa że to nie jest endometrioza tylko guz miejscowo agresywny ale nie dający przerzutów. Oznacza to że jednak mi będą ten mięsień wycinać. Powiedział że wezwą mnie do szpitala najpóźniej w pierwszym tygodniu października. Zaplanowałam sobie że jemu właśnie zaufam więc już będę konsekwentna i nie będę szukać kolejnych opinii tylko spokojnie poczekam na wynik badania po wycięciu. Zapisał mi lek przeciwzapalny który wg najnowszych badań hamuje rozwój tego dziada ale tu może być kicha bo to jest pokrewny lek aspiryny a mi po niej puchła twarz więc od lat jej nie biorę 😞 Spróbuję teraz od połowy dawki, może mi w międzyczasie przeszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej

u nas ze słuchaniem jest tak że zależy jak krzyknę cwaniara potrafi to wyczuć jak krzyknę stanowczo wracaj albo nie wolno to leci szybciutko do mnie a jak podniose palec i mówie nie wolno to spuści główkę i robi śmieszne minki i maślane oczka aż serce mięknie i próbuje ponownie coś zbroić ale mamusia nie odpuszcza łatwo i trzeba posłuchać

a jak jest z mową waszych maluszków bo iga mówi kółko, dasz, dać, Iga albo giga na siebie, odkręć jest coś w stylu odeenć, ne ne czyli nie i nie pamiętam co tam jeszcze czasem coś raz powie ale nie chce powtórzyć a te co pisałam to już fajnie gada

Kwasiek a te elementy łączące to masz srebrne czy zwykłe bo srebrne chyba prędzej byś sprzedała bo jak zwykłe to na rynku jest mnóstwo chińszczyzny po 3-8 zł z tego typu koralików a wiem bo sama takimi handlowałam w byłej pracy i jak wziełam dziwczynom kiedyś do szkoły do kielc to brały po kilka par bo w kielcach w takiej cenie nie kupią nigdzie

my wózek też zostawiliśmy dla drugiego bejbika 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/215/p1012734.jpg/][IMG]http://img215.imageshack.us/img215/2115/p1012734.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] To ta Kuchnia ale jeszcze kontakty do zrobienia i kran 😉 i kuchenke trzeba podłączyc, zrobiłam teraz fotke i nie pokaze ona rzeczywistego koloru mebli. Z lewej jeszcze jedna szafka jest i lodówka, ale nie mogłam juz aparatem złapac;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Angela, super kuchnia 🙂 🙂 bardzo mi się podoba 🙂 a jaka duża!
A komplecik do chrztu opisałam w wątku "kupię, sprzedam".

Sylwia, mam różne, ale głównie teraz zwykłe, bo kupiłam tego kiedyś strasznie dużo i teraz muszę to wykorzystać 🙂

Aga w sumie się mnie słucha, ale na słowa "nie wolno" albo "zostaw" reaguje płaczem, krzykiem i wali głową w podłogę. Dziś moja mama pierwszy raz była świadkiem takiego zachowania Agnieszki i była w szoku. Mam nadzieję, że dotrze do niej, że Adze nie można na wszystko pozwalać i że trzeba jej charakterek trochę utemperować, póki jeszcze mamy coś do powiedzenia...

Dziś robimy próbę. Aga nie potrafi spać w spodenkach albo pod przykryciem, bo się kręci, wierci, płacze przez całą noc i usypia po rozebraniu. Ale ostatnie dwie noce były zimne i zmarzła jej dupka, bo się budziła i miała bardzo zimne nóżki i rączki. Więc dziś ją ubrałam w pajacyka. Póki co jej nie przeszkadza, normalnie się bawi, ale nie wiem jak będzie, gdy ją położę spać.

Aga jeszcze nie mówi. Tzn. nawija po swojemu "odojdo tsss papff wułewułewłe" itp 😉

Aaa, co do wózka, to byśmy go zatrzymali, gdyby nie fakt, że nie mamy gdzie go trzymać - w mieszkaniu nie ma miejsca, a w piwnicy szlag go trafi przez wilgoć. Więc musieliśmy go sprzedać. Przy następnym dziecku kupimy jakiś używany wózek głęboki i też będzie git 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej u nas pobudka o 7 rano nie ma litości to nasze dziecko kto to słyszał żeby w niedziele wstawać o tej porze a jak tatusia fajnie budzi robi mu tit noska dryn za ucho włazi na niego siada na brzuch i robi kic kic
wogule ten okres jest najpiękniejszy Iga jest poprostu przesłodka i mogłabym ją zacałować a jeszcze te pierwsze słówka to już mnie wogule rozbrajają i te minki niewiniątka jak coś zbroi he he

wczoraj przyjechał męża brat cioteczny posiedzieliśmy wieczorem i pyta o której iga wstaje i o której idzie spać na południe bo nie wie czy się zdąży z nią nabawić he he a ana też za nim szaleje wczoraj nie chiała go puścić jak wychodził leciała za nim brała go za rękę i prowadziła do zabawek moja mądralinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ha! udało się! 🤪 Aga w pajacyku przespała całą noc 🙂 🙂 mała rzecz, a cieszy 😉 znaleźliśmy sposób na naszego zmarzlucha 🙂

dziś wybywam po południu do moich rodziców - m. musi trochę popracować, a z Agą i ze mną to raczej nie będzie możliwe, więc dostałyśmy eksmisję na kilka godzin 😉

Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nasz wyszła 5650 zł ze zlewem i pochłaniaczem, same meble 5000 zł, masakra, ale kuchnia juz na dłużej, miała byc mniejsza ale facet męza przekonał he, pozniej stół dokupimy z krzesłami i bedzie fajnie, tylko w ciemnym kolorze,a by nie było za jasno. Kubus wstał o 6 30 dzis bo burza pewnie go obudziła. On mówi mama tata, baba, chodzi, mama mi. Madalena ile Piotrus ma ząbków?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejo,
Laksi wiecie ja bym Was wszystkie najchetniej oddwiedzila 😉 ale Wroclove troche daleko 😉
A Angela do bytowa jak pojedziemy w pt to uciekniemy w niedziele, wiec czasu nie bedzie raczej... no ale to se jeszcze zobaczy 😉 w sumie nie bedzie zimy, Sominy nie sa daleko od bytowa, ile to 15 minut?

Kuchnia super! Duuuza< 😉 lubie duze kuchnie 😉

Ann to juz tylko pozostaje wyciac dziada... ach caly czas powtarzam ze zdrowie najwazniejsze, inne problemy na serio sa malo wazne.

Maxymo tez nawija smiesznie duzo, jeszcze wiecej po swojemu... jak jedziemy wozkiem buzia mu sie nie zamyka... pokazuje na wszystko poczawszy od studzienki po niebo u nawija... ja mu mowie jak sie nazywa, a on dalej...

kinol na grzybach z kolegami a my melinka niedzielna 😉 tralala za tydzien bede u Mamuski 😉))

aaa zakupilam sobioe na te popalone wlsoy szampon i maske z loreal repair, u fryzjera sama maska 200ml chyba kosztowala 23€ a szampon 13€ tez taki maly, a ja wygrzbalam w necie 1500ml szampon i maske 500ml za 34€ no i reperuje wlosy od dzisiaj... ech chyba wroce do blondu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
Marika usnela po 12, mnie troche przeziebiennie dopadlo i marike tez ale bylam z nia u lekarza i ma wszytsko czyste wiec tylko katarek ma ktory jej schodzi i przez to ma kaszelek tez,
Angela kuchnia super!!! ja mam troche inna wizje swojej i oczywiscie mam o wiele mniejsza mi sie cos takiego podoba www.meblekuchenne.org.pl/zielone-meble-kuchenne
juz sie pogoda popsula
Komsi to moze i mnie odwiedzisz hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja zostałam w domu bo jestem przeziębiona i MUSZĘ się wykurować w kilka dni, inaczej mi nie zrobią tego zabiegu w planowanym terminie. Jakoś nie idzie mi to dbanie o siebie bo ciągle coś jest do zrobienia.
Zaczęłam brać dziś te leki które mi przepisał lekarz i na szczęście nie spuchłam, czyli być może alergię na aspirynę mam już za sobą. Bardzo bym się cieszyła, bo w razie gdyby dziad odrósł po wycięciu, alternatywą do tego leku jest już tylko klasyczna onkologiczna chemia.

Stasiek nam dziś organizuje sądny dzień, z potwornymi rykami i wymuszaniem. Wydaje mi się że to te zęby (czwórki) ale właściwie nie mam żadnego doświadczenia bo on jeszcze nigdy tak nie przechodził ząbkowania, raczej do tej pory było lajtowo (bo słabe spanie to jak się okazuje nie były zęby choć wszyscy na to zrzucali).
Miałam się pytać, bo piszecie że Wam dzieci od niedawna wymuszają rykiem różne rzeczy: jak reagujecie? Jakoś ten ryk kanalizujecie czy dajecie się wyryczeć? Ile czasu to trwa? Dziś była histeria o to że M myje naczynia i nie chce NATYCHMIAST Stasia wziąć na ręce. Mamusia w ogóle się nie liczyła, żadne zabawki go nie interesowały, nie dawał się przytulić, stał tylko przyczepiony do nogawki M i ryczał wniebogłosy. Trwało to chyba z 40 minut bo M postanowił być konsekwentny i nie wziąć go dopóki nie skończy porządków kuchennych. Po tym czasie Stasiek (dalej wyjąc) dał się skusić mamusi na oglądanie samochodzików za oknem i dopiero powoli zaczął się uspokajać. Serce mi się kroiło bo z jednej strony nie można dać się zwariować, ale z drugiej strony żeby tyle czasu twardziel ryczał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka)

Dawid to sie nie moze beze mnie obyc nawet na chwile i tak mam od kilku msiecy a poprawy nie widac, cokolwiek mam zrobic to on juz jest na miejscu i przeszkadza (tzn niby chce pomagac 😜) co do chodzenia do tylu to juz ma taka faze od okolo 3tygodni 🙂
achas potraficie sobie wyobrazic dziecko w zmywarce??? ja do tej pry nie moglam jak mi sie uda to fote zrobie 😉
Dawid czesto probuje wymusic placzem ale ja sie nie daje...czasami cierpliwosc mi siada i hukne na niego ale on wtedy robi podkowke i juz mam wyrzuty sumienia 🥴
Ma tez czasami glopie zachowanie (zwlaszcza jak jest spiacy) ze lata rozchichrany z glowa wygieta do tylu!!! ile razy juz go lapalam bo by gruchnal)

Dawid malo mowi ale rozumie baaaardzo duzo..np. powiem zeby cos mi podal np. telefon czy jakas KONKRETNA zabawke to rozumie albo np. mowie zeby co wyrzucil do smieci to tez to robi.
a jak cos zabraniam stanowczo to kreci glowka na "nie" (oczywisicie roznie bywa z posluszenstem 😜) a jak mowie ze cos zrobl dobrze to kiwa na "tak"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej

my też mamy nowego ząbka mamusia wypatrywała drugiej górnej dwójki a tu patrze dzisiaj że dolna dwójeczka wylazła he he

co do kuchni to mi się na razie tylko jedna podobała już pisałam kiedyś że z IKEA biało- ORZECHOWO SZARA WŁAŚNIE ZNALAŻŁAM COŚ W TYM KOLORZE NA STRONIE COŚ TAKIEGO
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50201157

Angela a kuchnia faktycznie wielka kolor fajny ale układ szafek w swojej wyobrażam sobie zupełnie inaczej np zdecydowanie większe szuflady i szafki górne otwierane do góry nie na boki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dawidkowi i Igusi gratuluję nowych ząbków 🙂

Kwasiek, Ola mi akurat przesypia noce, ale jak zachorowała to też przerzuciłam się na pajacyk, bo czasem noce już chłodniejsze, a mała rozkopuje się, więc bodziak, a szczególnie z krótkim rękawem odpada. Nie ma gorączki, więc nie zapoci się.

Angela, kuchnia bardzo ładna, już pewnie nie możesz doczekać się jak zaczniesz w niej pichcić 🙂
Jak kiedyś miałabym robić to zrobiłabym podobne ułożenie szafkowe i szufladowe, jednak mamy malutką kuchnię i trzeba byłoby rodzielić na 2 ściany,ewentualnie poszłoby jeszcze pod okno, ale jeszcze bardziej zmniejszyłoby to kuchnię.
Obecnie mamy takie meble http://www.abra-meble.pl/kuchnia.html (niestety trzeba przerzucić samemu na Ola 2) też rozdzielone na 2 ściany, a zabudowę chciałbym mieć też w takim kolorze. Mamy też taki stół i 2 krzesła http://www.abra-meble.pl/kuchnia/stoly/zestaw-azha.html , ale u nas stoi pod ścianą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ann, jak Aga ryczy (bo chce do mnie na ręce, bo jej zabrałam śrubokręt, bo za wolno robię jedzenie, bo zamiast się nią zająć, idę zrobić siku) to staram się nie reagować. Ma fazę tłuczenia z nerwów głową o podłogę, co mnie trochę przeraża, ale podobno wiele dzieci tak ma i ten etap całkiem szybko mija, jeżeli się na to nie zwraca uwagi. Jak długo trwa taki ryk? Zwykle kilka minut, dopóki nie znajdzie sobie innej zabawy. Natomiast naczynia muszę myć na raty niestety, bo nie umiem myc garów ze ściągniętymi spodniami, podrapanymi nogami i zasmarkanymi stopami 🙂

Wszyscy mówią, że Aga ma ostatnio gorszy okres w życiu. No ja mam nadzieję, że to kwestia gorszego okresu, a nie charakterku... bo jak będzie z niej taki nerwus cały czas, to nie wyobrażam sobie okresu dojrzewania... 🤢 🤢 🤢 🤢

Alicja, mi również się 3 opcja bardzo podoba. Sama myślałam o zielonych ścianach, ale mój m woli neutralne kolory. Ale prędzej czy później wniosę do tej kuchni jakiś kolorowy akcent, choćbym miała sama ściany malować bez wiedzy m 😉

Sylwia, szafki otwierane do góry są super, polecam 🙂 my wszystkie górne szafki takie mamy. Minus jest jeden - jak przyjeżdża teściowa, to szafkę otworzyć otworzy, ale już jej nie zamknie, bo nie doskoczy 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kwasiek_ napisał(a):

Sylwia, szafki otwierane do góry są super, polecam 🙂 my wszystkie górne szafki takie mamy. Minus jest jeden - jak przyjeżdża teściowa, to szafkę otworzyć otworzy, ale już jej nie zamknie, bo nie doskoczy 🤪 🤪 🤪 🤪


dobre he he 😁 😁 😁 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Właśnie chciałam powiedzieć że my mamy ten sam problem z szafkami zamykanymi do góry 😉
A ta kuchnia Angela mi się też podoba, jakoś w niej tak przestronnie i przestrzennie.

Dziś na nogach od 5:00 rano, chyba te zęby mu tak przeszkadzają bo w nocy kilka razy była przerwa na ryk, w końcu o 5:00 wydawało nam się, że jest głodny, dostał michę makaronu i większość z tego zjadł (pakując sobie do paszczy garściami).

Mamy w ogóle ostatnio nowe wyzwanie: Stasiek postanowił samodzielnie jeść łyżką. O ile generalnie jest mnie dość trudno wyprowadzić z równowagi i znoszę w miarę dobrze różne Staśkowe akcje to samodzielnego jedzenia chyba nie zdzierżę 😉 Tym bardziej że głównie polega ono na tym że zawartość miseczki jest metodycznie przenoszona na podłogę albo na moje spodnie z całkowitym pominięciem paszczy. Zwykle wtedy natychmiast kończymy jedzenie ale efekt jest taki że Polak głodny Polak zły 😉 Jak sobie z tym radzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania napisał(a):

Mamy w ogóle ostatnio nowe wyzwanie: Stasiek postanowił samodzielnie jeść łyżką. O ile generalnie jest mnie dość trudno wyprowadzić z równowagi i znoszę w miarę dobrze różne Staśkowe akcje to samodzielnego jedzenia chyba nie zdzierżę 😉 Tym bardziej że głównie polega ono na tym że zawartość miseczki jest metodycznie przenoszona na podłogę albo na moje spodnie z całkowitym pominięciem paszczy. Zwykle wtedy natychmiast kończymy jedzenie ale efekt jest taki że Polak głodny Polak zły 😉 Jak sobie z tym radzicie?


Ann mam podobny problem bo Nieraz daje się nakarmić normalnie a nie raz nie zje wcale bo musi sama wtedy robię tak że biorę ją na kolana siadamy przy stole i je sama tyle że ona trzyma łyżeczkę a ja jej rączkę i pomagam trafić do buźki i zjada wszystko ze smakiem a jaka dumna z siebie przy tym he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejk a wracając jeszcze do kuchni to mi się podoba zamiast płytek między szafkami szyba dekoracyjna możliwości zdobienia takiej szyby jest mnóstwo
np
http://www.wnetrza.webzine.pl/szklo-dekoracyjne-1/
http://www.google.pl/imgres?q=kuchnia%2Bszyba&hl=pl&client=opera&sa=X&rls=pl&channel=suggest&biw=1246&bih=647&tbm=isch&prmd=imvnsfd&tbnid=jGaPHvPP6qcbEM:&imgrefurl=http://poprzeznet.pl/strefaszkla/index.php/szklo-nadruk-fotografii&docid=VURpBdPIP5PRGM&w=640&h=421&ei=iuV2TumiOMn-4QTpkICCDQ&zoom=1&iact=rc&dur=258&page=3&tbnh=131&tbnw=175&start=25&ndsp=18&ved=1t:429,r:13,s:25&tx=113&ty=80
http://www.google.pl/imgres?q=kuchnia%2Bszyba&hl=pl&client=opera&sa=X&rls=pl&channel=suggest&biw=1246&bih=647&tbm=isch&prmd=imvnsfd&tbnid=0i-h3BgEmI_yeM:&imgrefurl=http://deccoria.pl/forum/temat,51,4947,1&docid=0NXW01-J0aiJJM&w=640&h=480&ei=iuV2TumiOMn-4QTpkICCDQ&zoom=1&iact=rc&dur=223&page=5&tbnh=125&tbnw=165&start=61&ndsp=18&ved=1t:429,r:9,s:61&tx=75&ty=76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej :*

Sylwia, hhhmmm, ciekawe 🙂 kto wie, może kiedyś wywalimy płytki (i tak popękały przez pęknięcie ściany 😠 😠 ) i sobie taką szybkę zamontujemy? 🙂 Zastanawiam się tylko czy nie jest tu istotna kwestia wysokiej temperatury (przy kuchence/płycie grzewczej)... Lipa by była, gdyby takie szkło pękło albo zrobiło się jakieś odbarwienie...
W ogóle marzy mi się jakaś zmiana w tym mieszkaniu... kupiliśmy już część karniszy, do pokoju Agi kupiliśmy zasłonki i firanki - nie takie, o jakich kiedyś myśleliśmy ( $$$ ), ale też ładne (chyba, bo jeszcze nie wiszą...)

Ann u nas problemu samodzielnego jedzenia jeszcze nie ma. Tzn. Aga woli jeść ręką, niż sztućcami. I z jedzeniem ręką nie ma problemu - wygrzebie to, co chce i wkłada do buzi. Czasami dorwie się do widelca i się nim wyżywa np. na kanapce, ale generalnie własnej inicjatywy jeszcze nie przejęła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 😉 U nas Kwasiek tak smao jak u Ciebie z niego tez taki nerwus, ale myslę,że to taki wiek, więc lepiej nie zwracac na nich uwagę, bo mozna zwariować, a Kubus to takie cyrki wyprawia,że szok he, jak cos mu nie chce dać, to tak tupie nogami i dosłownie skacze z nerwami 😉 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...