Skocz do zawartości

Czerwiec 2010 | Forum dla mam


Maria_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzięki 🙂 🙂 zgadam się z tą kumpelą i złożymy Ci zamówienie 🙂

Aga ma masakrycznie odparzony tyłek... nie wiem nawet kiedy to się stało. Po drzemce dzisiejszej zaglądam do pampersa, a tam tyłek czerwony jak u pawiana... kupiłam wodę utlenioną, nawet plasterki gojące... ma 3 rany. Jedna 4 cm x 1 cm (sącząca), jedna o średnicy ok. 1 cm i druga trudna do określenia, bo póki co to tylko delikatnie pozdzierany naskórek. Tak czy inaczej przy wodzie utlenionej był ryk, że hej :/ zmieniliśmy jej pampersy - przerzuciliśmy się na Huggiesy, zobaczymy - może to wina Dad, bo nigdy wcześniej takiego problemu nie było, a teraz od miesiąca non-stop coś się na tym tyłku pojawia, mimo stosowania pudru, kremów itp. O właśnie - czym pielęgnujecie pupę? My do tej poru używaliśmy tylko pudru, ale chyba czas się na coś innego przerzucić - tylko na co? Linomag? Alantan? Bepanthen? Czego Wy używacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzisiaj był Olci pierwszy dzień w żłobku po prawie 3 tyg. nieobecności. Na poczatku trochę popłakiwała i tęskniła, ale potem było już tylko bardzo dobrze.

Kwasiek, Olcia co prawda nigdy nie miała tak jak Agusia odparzonej pupci, ale jak zdarzy się troszkę zaczerwienia to od jakiegoś czasu używam Alantan Plus i jestem zadowolona, bo zaczerwienienie szybko znika.
A co do kapciuszków to kupiłam za 24,99 zł w CCC o takie:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/143/p1000282e.jpg/][IMG]http://img143.imageshack.us/img143/6638/p1000282e.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/40/p1000283m.jpg/][IMG]http://img40.imageshack.us/img40/3545/p1000283m.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Przynajmniej tych kapciuchów nie ściąga, bo skarpetki antypoślizgowe albo materiałowe/puszyste kapciuchy z antyposlizgową podeszewą niestety non stop ściągała.

Przy okazji pokażę jakie kupiłam w CCC butki na chłodniejsza jesień i początek lżejszej zimy
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/8/p1000275q.jpg/][IMG]http://img8.imageshack.us/img8/930/p1000275q.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Madalena,bukiety są śliczne, jak prawdziwe. Masz mega talent, pasję i cierpliwość, żeby takie cudeńka robić.
Biedny Piotruś, pewnie męczy się bidulek. Zdróweczka!!!

Sylwia, no cóż jak nie teraz zostaniemy ciociami to kiedy indziej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejoooo

Zuziaku jak jest fajny uklad typu pierwsze planowane drugie rozwniez, praca na bank (czyli macierzynskie), nauka pokonczona itp. praktyka zawodowa rowniez to wtedy myslisz o tym ze dwoje jedno po drugim jest oki...ale szczerze? nie wiem czy to dla psychiki matki przede wszystkim jest zdrowe...ugrzeznac w domu juz na spory czas byc w ciazy jak ju pierwsze zaczyna ostro dokazywac...powiem szczerze dla mnie maskara..

poki co wyprostuj sprawy z Adamem a kolejne dziedzinstwo bedzie lub nie wcale nie musi 🙂 najwazniejsze zeby Zuza miala "dom" a Wy zebyscie byli szczesliwi 🙂

Madalena bukiety wyjebiste masz Ty babolu talent 🙂

Sylwia...no ja bnien wiem a ile to juz w sumie trwa??? z tym okres rzecz jasna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madalena_ napisał(a):
Ale sie wkurzyłam bo naprodukowałam sie i wcieło mi posta.
Więc napisze jutro dzis tylko w skrócie:
Piotrus nadal ma wysoka goraczke, rano zbadam mu mocz czy nie ma czasem bakteri bo nie ma zadnych innych objaów niz goraczka i wybiore sie do lekarza jakby nie opadła.

Ciesze sie ze podobają sie Wam moje dzieła. 😉

no o tej porze często przeprowadzam prace konserwacyjne na bazie danych, więc pewnie dlatego. Sorki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 😉 Po Imieninowej imprezie jestem full, az sniadania nie chce sie jeść, to pózniej cos przekąsze 😉 Madalena Bukieciki przepiekne, masz talent kobietko, na allegro będziesz je wystawiała? Kubus juz zdrowy, wczoraj bylismy u lekarza,żeby zobaczył jego głowke i go osłuchał, czy płucka czyste i jest ok, bardzo się cieszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂
Madalena, bukieciki rzeczywiście piękne - jak prawdziwe kwiaty! Jak Ty to robisz? 🙂 🙂 zdrówka dla Piotrusia, biedny chorowitek 😞 trzymam kciuki.
U nas nadal dupsko odparzone, ale te plasterki (Bactigrass - taka gojąca siateczka) pomogły. Tzn. już nic z rany nie wycieka, nie jest takie czerwone, a cała ta rana, wczoraj czerwona i błyszcząca, jest pokryta takim leczniczym strupkiem. Więc już jest o niebo lepiej 🙂 te mniejsze ranki tez się goją, ale na nie już plasterków nie zaklejałam, bo nie bardzo było jak... jeszcze dziś na noc spróbuję tą siateczkę na większą ranę nakleić, chociaż w sumie nie wiem, czy będzie taka potrzeba. Zobaczymy jeszcze 🙂
Ok, idę zjeść śniadanie i polecę Młodą zapisać do tego żłobka, odbiorę nowe okulary (kij, że będę ze szkłami jak denka od słoika chodzić przez tydzień, to nie jest ważne - ważne, że będę mieć nowe oprawki, które nie będą mi co 5 sekund spadać z nosa 🤪 ) a mąż po pracy ma pojechać o odebrać te nagrody, które wygrałam tydzień temu w konkursie, bo to jednak ciut daleko jak na spacer z dzieckiem (1,5 h w jedną stronę). Słoneczko pięknie świeci, 16 stopni, to będzie fajny dzień 🙂 🙂

miłego dnia, dziewczyny! 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

Ja na zwolnieniu, ochrypłam na dobre, Julka chora, bidulka katar ma po sama brode, czerwone gardlo, powiekszone migdalki i na to wszystko ida jej jeszcze "trojki".
Ostatnio meczy mnie sprawa mojej pracy , a konkretniej chodzenia do niej z Julka.Jeszcze jak jest cieplo to okej, ale niebawem bedzie juz zimno, a pracuje na drugim koncu miasta, zeby dojsc do przystanku to tez mam kawalek, Julka w komunikacji miejskiej wytrzymuje max.30 min.Poza tym robi sie "mamusiowa" i pozniej moze byc problem z przedszkolem, bo okaze sie, ze dziecko nie potrafi funkcjonowac bez mamy.Mamy jedna taka dziewczynke w przedszkolu, ma 4 lata i przedszkole zmieniala 3 razy, bo w zadnym nie potrafila sie zaklimatyzowac, w przedzolu siedzi i placze i ciage powtarza, ze rodzice jej nie kochaja, bo ja zostwili.
Nie wiem zabiram sie dzisiaj do dyskusji z mezem.

Zajebista pogoda,dlaczego nie moze byc tak przez caly rok? 😉

Kwasiek na odprzona dupke, gdzie sa juz ranki dobrze robi fiolet krystaliczny na wodzie(do kupienia w aptece).Smarujesz patyczkiem do uszu po rance i on wysusza i sie nie paprze.A moze Aga zjadla cos kwasnego co ja odparzylo.

Madalena, ale dziewczyno masz dar w rekach 🙂

Ide szykowac obiad.Buziaki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Waja, no właśnie to są minusy pracy z dzieckiem. Z jednej strony super, bo masz dziecko pod okiem i nikt inny lepiej nie wie, czego dziecko potrzebuje, ale z drugiej strony dziecko się przyzwyczaja, że mama zawsze jest obok. No i niby to dobrze, bo się zaspokaja potrzebę bezpieczeństwa itp., ale z drugiej strony też nie jest to idealne rozwiązanie. Kurcze, te wszystkie decyzje dotyczące dzieci są takie trudne... 😞 zdrówka Wam życzę! 😘 😘
A co do mojej Młodej, to te odparzenia pojawiły się jakieś 3 tygodnie temu. Raz są, raz ich nie ma. Raz się robią w przeciągu 5 minut. Toksyczne kupy robi, ale nic w jej diecie nie zmieniałam. Muszę jej zacząć gotować kompoty zamiast dawania 100% soczków - może to jakoś pomoże 🤨 nie wiem, ale to dupsko wczoraj wyglądało fatalnie. Jak się opiekowałam na praktykach dziećmi z różnymi odparzeniami, tak takich odparzeń jeszcze nie widziałam... 🤢 i pomyśleć, że się zrobiły w tak krótkim czasie... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madalena, rękodzieło niestety jest opodatkowane. Można sprzedawać rzeczy używane, ale nie nówki. Ostatnio przeglądałam sobie "zaprzyjaźnione" blogi i dziewczynie się do dupy dobrali, sprawdzali lata 2007-2010. A ona po prostu sobie szyje. Pięknie szyje. http://mojdom-mojaostoja.blogspot.com/ no i się trochę zdołowałam i wystraszyłam 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madalena chciałam pokazać główkę gdzie miał krwiaka po porodzie, mówił,że juz tak to zostanier, bo nie wsiąkło, ale nie widać tego gołym okiem ale dopiero jak sie przyjrzy. Ziemniaczki Kubusiowi gotuje i dam troszkę mieska gotowanego wieprzowego z sosikiem, a jutro mu zupke ugotuje jakąś pozywną 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mam nowe binokle 😉 denka od słoików 😉 dziwnie w nich widzę, ale oczy muszą się przyzwyczaić przez kilka dni do nowych szkieł. Te nie dość, że są mocniejsze, to jeszcze cylindryczne (do astygmatyzmu), więc muszę do nich przywyknąć. A za tydzień jestem umówiona do okulisty, żeby powiedzieć, czy chcę te z cylindrami, czy zwykłe i dopiero wtedy mi będą robić cieńsze szkła.

Wstyd na ulicę wyjść 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej

a ja po wizycie u gina i jak nic konkretnie nie wiedziałam tak nie wiem mam wybrać tabsy do końca czyli jeszcze 5 dni i jak nie dostanę misiączki to do niej dzwonić to wtedy mi zrobi usg to może już coś bedzie widać więc nie wiadomo może jeszcze będziecie ciociami

dziś kumpele spotkałam z porodówki na mieście i wprosiła się na kawkę tzn zapraszałam ją ale nie miałam akurat na myśli dzisiaj bo towar miałam wczoraj i nie sprzątałam nic a nawet wręcz przeciwnie bo żeby mogła wystawić towar to Igusia wysypała na dywan paczke prażynek siadła sobie w środku i sobie układała je i jadła z paluszkami robiła podobnie więc możecie sobie wyobrazić co było na dywanie rano też wystawiałam a później poszłam do lekarza teściowa została z igą i nic nie zapchnęła więc jak weszłam a kumpela za mną to myślałam że się pod ziemię zapadne dobrze że ją uprzedziłam że mam straszny bałagan he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja znalazłam babeczke, ktora chce pilnowac dzieci w domu oprocz swojego, mieszka nie daleko mnie.Tylko problem polega na tym, ze ona chce dziecko od 2 lat, ale mimo to zadzwonilam i powiedziala, ze sie zastanowi.Bierze nie wiele, bo 6 zł na h.Sama nie wiem co mam zrobic, bede dzisiaj rozmawiala z W.Musze obliczyc czy wychodzi to taniej niz zlobek.Bo tak jak pisalam wczesniej nie wyobrazam sobie na dluzsza mete dojazdów do pracy z Julia.

Moje dziecko jakies dzisiaj oslabione, nawet nie specjalnie na spacer chciala isc.teraz poszła na druga drzemke.Bidancia moje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Madalena śliczne bukieciki 🙂!!!!

Kwasiek, najwyżej schowasz okulary do torebki przy wyjściu z domu i obędzie się bez obciachu 😉 (ale naprawde są takie okropne?)

Anulka, moja Marysia miała podobne papcie kupione do żłobka ale z befado. Dużo lpesze moim zdaniem są na takie zapięcie niź na rzepkę 🙂

Waja, oj trudny macie orzech do zgryzienia. Dała Wam odpowiedź ta niania?

Po chorobowym Marysia awansowała do średniaków, ale sama nie wiem czy dobrze 🤢 dzisiaj panie sadzały ją na małym taborecie i ciągle z niego spadała. Guza ma na środku czoła jak śliwka wielkiego 😮 Do tego w nocy cały czas marudzi przez sen a odsypia później w dzień- jakiś koszmar! ja i m. chodzimy niewyspani- jemu się ciężko skupić na pracy ja się boje żebym manka nie zrobiła 😲 i nic jje nie pomaga 😞

Dobra idę się położyć 🙂 słodkich snów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂
po krótce...
Kwasku musisz zajebiscie wygladac 😉
Wajeczko od poczatku bycie z JUlką i bycie obiektywna do innych dzieci nie mogło sie sprawdzić...ona jest Twoja i nawet jak Ty byś chciała inaczej to ona nie może, to maleństwo kore ma mae ze soba caly czasL( i takei jej prawo 🙂

Sywlwia cus to cus nie gra...czy aby dzidizunia miala byc? 🤪


pewnie pominelam ale zycze mielgo wieczoru 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Angela dokładnie jak Kwasiek napisała, jak na Wrocław to jest niska stawka.
Julka przychodzila by do niej 2-3 razy w tyg.Bo w momencie jak W.ma wolne to sie nia zajmie.

Nie mam dzisiaj weny na rozmowe, bo widze, ze mezowaty zmeczony, a jak zmeczony to marudny.

Agulka wydaje mi sie, ze Marysia odreagowuje emocje noca podczas snu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agula_83 napisał(a):

Kwasiek, najwyżej schowasz okulary do torebki przy wyjściu z domu i obędzie się bez obciachu 😉 (ale naprawde są takie okropne?)

ni dy rydy 😉 wyrżnęłabym na pierwszej lepszej przeszkodzie 😉 😁 czy sa okropne... ono niby nie są, ale są strasznie grube, w najwęższym miejscu mają 3 mm, w najszerszym 9 🤪 wyglądam trochę jak Stępień z 13. posterunku 😁 😁 no ale przynajmniej bardzo dobrze widzę 🙂 🙂 🙂
U nas kolejne włamania do piwnic. Tym razem zakosili kilka znaczków z samochodów 😉 między innymi z naszej limuzyny 😁 widzieliśmy dziś dwóch łebków kręcących się przy garażu, ale później gdzieś się ewakuowali. no nic, trzeba będzie zwracać większą uwagę na to, co się dzieje w okolicy 🙂

Kolorowych snów :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...