Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Evek, przy niewielkim katarku to spacerki nawet wskazane, żeby się nosek trochę przewietrzył 🙂

Malamyszko, dobrze, że odkryłaś z czego się brały wymioty Michałka. Faktycznie, dzieci często po szaleństwach zabawowych wymiotują. A takie wyciszenie i do spania lepiej nastraja 🙂 Ja zawsze już przy przebieraniu, przy szykowaniu do spania, lampkę zapalam zamiast górnego światła i od razu trochę przytulniej, bardziej śpiąco, spokojniej... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej kochane! Evek powodzenia z walką z lekarzem naciągaczem!!! Daj znać czy coś zwalczyłaś!
Do mnie wlaśnie jedzie teściowa pomóc przy Blance, bo ja jutro do pracy idę a Blanka chora! Nareszcie zgodziła sie pomóc, mam nadzieję, że da sobei rada jutro przez 11 godzin!
Poz tym Blanka nauczyła się stać chwilkę sama bez trzymanki 🙂 dopiero co się nauczyła wstawać a już próbije sama stać! Szok!
Buziaczki dla wszystkicj maluszków!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć mamusie
Sobolinek witaj w klubie ,ja tak jak widzisz nawet nie mam czasu do Was zajrzec,Zuza non stop płacze,a jak ma isc spac to makabra jakas,,ale to bym jeszcze zniosła,najgorsze dla mnie jest to ze ona nie chce byc z nikik ani u nikogo tylko ze mna ,nawet A nie moze sie nią zajmować,tzn.jak mnie nie widzi to jest ok.bawia sie i jest spokojna,ale jak tylko mnie zobaczy to jest normalnie ryk,ja nic nie moge zrobic,nawet do wc wyjsc,w kosciele wczoraj całą msze chodziła,stałam z nia przy bocznym ołtarzu,więc nikomu nie przeszkadzała,ale pod koniec mszy tez juz sie jej nie podobało,potem poszlismy na obiad do takiej małej restauracji,której włascicielem jest szwagier mojego szwagra,wujek Lenki,i na miejscu okazało sie ze beda tam jeszcze jedne chrzciny ,odgrodzono nas parawanem,i efekt był taki ze nie mozna było sie ruszyc,a Zuza chciała cały czas chodzic,poza Zuza była oczywiscie Lenka i jej kuzynka Blanka która ma 5 miesiecy,tylko ze Lenka cały czas prawie spała,Blanka tez albo spała albo leżała,a Zuza marudziła,nonstop musiałam ja nosic albo chodzic z nia jak chciałam jesc to dawałam ja A ,ale wtedy był okropny płacz,niby było pełno chetnych do zajmowania sie mała ale ona z nikim nie chciała musiałam sie chowac za ludzmi zeby cos zjesc ,zeby mnie nie widziała,nie miałam jej nawet gdzie przewinac,bo nie miałam wozka ,bo by sie nie zmiescił,nie miałam jej gdzie polozyc jak byla spiaca i w efekcie 2 godz spała mi na rękach,nie wiem jak smakowało jedzenie bo jadlam w biegu,musze przyznac racje mojej mamie ze lepiej byloby to zrobic w domu przynajmniej Zuza moglaby poraczkowac i miałaby gdzie pospac,o 19 wykonczona pojechalam do domu,a tutaj niespodzianka,jak nas nie było kolego Michała przyniosł mu zeszyty które wczesniej pozyczyl, nikogo nie zastal i stwierdzil ze zostawi je pod drzwiami ..afekt byl taki ze zeszyty i kartki z nich byly porozrzucane po calym ogrodzie-Berta zeżarła 😠to mnie dobilo juz totalnie.Zuza nadal nie chce nic jesc ,widze juz te gorne jedynki,ale nadal nie ma ich jeszcze przebitych,niby nic na sile ,ale zeby 3 dni tylko cycek?A powiedzial mi ze jestem za miekka dla niej a ona mna poprostu rzadzi,bo powinnam ja dac do kojca i przetrzymac jej placz,madry jak on ja tam wklada to ma godz.spokoju bo ona sie bawi,a ja jak tylko probuje to zaraz ryk niesamowity.A i jeszcze dodatkowo wczoraj poklocilam sie prawie z tesciowa mojej siostry,bo zaczela nadawac z moja mama ze ubieramy dzieci za cienko,bo Lenka miała tylko rajstopy i stwierdzily ze jest jej zimno,to im powiedzialam ze dzieci trzeba hartowac,to one na mnie ze owszem ale skoro im jest zimno w nogi to dzieciom napewno tez ,mowie im ze maluch sie ruszaja a one siedza,i ze moje dziecko jeszcze chore nie bylo a Blanka ktora ma 5 miesiecy juz 4 razy byla chora bo mieszka z babcia która notorycznie ja przegrzewa,a spacer Blanki z mamusia wyglada w ten sposob ze chodza od sklepu do sklepu,czyli z zimnego dworu do cieplego sklepu,bez rozbierania bo mala zazwyczaj spi,i tak tesciowa mojej siostry juz sie do mnie nie odezwała.A i jescze w lokalu dobila mnie klimatyzacja ktora dmuchała prosto na mnie ,a byla automatyczna ustawiona na 30 stopni czułam sie jak na solarium ,naprawde miałam dosćZmykam po chlebek do sklepu,napisze jeszcze wieczorem jak A pojdzie do pracy a Zuza moze zasnie,czyli o 23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka
CUD!!! Ania dziś wieczorem sama zasnęła. Pomarudziła,pogadała ale nie płakała. A ja cały dzień w stresie z tego powodu. Tak się bałam powtórki z 2 ostatnich wieczorów.
W końcu nie wiem czy to zęby, czy kupka której nie zrobiła od 2 dni.
zuzka boże kochany ja to miałam 2 takie dni i mam dość, a Ty już bidulo masz dopiero przekichane. Teraz Cię rozumiem kochana. Maskara z tymi naszymi dziewczynami.
I chrzest Lenki też stresujący. Bardzo dobrze powiedziałaś tym starym dewotom. Uhhh Jak ja słyszę takie komentarze to mi się nóż w kieszeni otwiera, ale tak jak Ty, od razu ripostuje żeby im w pięty poszło.
Trzymaj się kochana i lepiej zamiast tu wchodzić odpocznij w końcu i się wyśpij.
Joanna gratulacje dla Blanusi za nowe umiejętności!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku, ciesze się, że Anusia ładnie zasnęła. Michaś dziś spał tylko w żłobku, w domu Pawłowi nic nie spał i efekt był taki, że o 18.30 go kąpałam i od 19 śpi. Jak tylko go położyłam to zasnął, nawet się nie ruszył, żeby zmienić pozycję. Ciekawe o której się obudzi.
Zuzka, te chrzciny to rzeczywiście masakra. Dobrze, że masz już to za sobą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczynki z tego wszystkiego zapomniałam Wam ślicznie podziękować za życzenia dla Anusi 🙂

Ja już wykąpana i szczęśliwa 🙂 wracam do moich słoneczników 🙂
Malamyszko to i tak dużo Michaś śpi w ciągu dnia. Ania jak prześpi 2 godzinki w trakcie jednego spania to sukces i później dopiero wieczorem śpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczynki ja tylko na chwileczke puzniej napisze jak po spotkaniu itp, ale czytam o zabkowaniu wiec polece wam cos swietnego CAMILIA to lek hompatyczny !! ponoc rewelacja ja zakupilam i czekam na ALuni nastepne zabki zeby wyprobowac. Ale z opini wiem ze super !
tu macie linka jak to wyglada
http://www.boiron.pl/homeopatia-camilia-zabkowanie/
3majcie sie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nan, ja mialam Camilie, ale w sumie nie zauważyłam działania. Z reszta stosowalam to przy pierwszych 2 ząbkach na dole i w zasadzie Borys miał tak, ze na kazdy ząbek miał jedną kiepską noc i nastepnego ranka juz był :P Gorzej w górnymi, juz kilka dni mu wychodzi... i nadal jest tylko mały kawałeczek..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie
dołączam się do chóru mam nieśpiących dzieciaczków, rzadko narzekam na Julę ale ostatnio nie śpi już drugiej popołudniowej drzemki a wczoraj przeszła samą siebie bo pierwszy raz nie spała cały dzień od 9 rano do 19, nie wiem co jest przyczyną bo nie są to ząbki, a maruda jest straszna i tylko na rączki albo wisi uczepiona do nogawek.

Zuza nie zazdroszczę dnia, męczarnia ale super powiedziałaś teściowej haha,
my wczoraj też mieliśmy małe spięcie z teściową jak poprosiłam ją żeby zdjęła buty wchodząc do domu, a już ostatnio jej mówiłam jak prukwa wlazła z buciorami na Julii puzzle) szkoda słów...

Dawno mnie nie było więc najlepsze życzenia dla Alusi, Ani, Michałków i Boryska i wszystkich słodkich maluszków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuzka to faktycznie take chrzciny to męczarnia, i dobrze, ze im nagadałaś z tym przegrzewaniem! Miałaś rację w zupelnosci a one tego nei potrafiły przyjąć do wiadomosc, to ze ktoś jest starszy nei znaczy ze ma racje!

Soboliku ciesze sie, ze Ania ładnie zasnęła sama! Może potrzebowała wczesniej przytulasów z mamusią 🙂
Mamalyszko daj znac do któej pospał Michaś 🙂

Nanusia ja raz kupiłam Camilię i podownie jak Gabb nie zauważyłam działania, jak dla mnie strata pieniędzy, tymbardziej ze to nei jest tanie a jest na kilka dni tylko :/ no ale może na ine dzieciaczki zadziała! Kto wie!

Dzisiaj Blanka zasnęła wzorowo! Zjadła 240 ml mleka, odwróciła się na boczek i zasnęła od razu, bez żadnych protestów 🙂 to lubię! 🙂 śpi taj do teraz od 18:30 bez żadnego kaszelku co mnie bardzo cieszy! ja też idę spać, zobaczymy o której się obudzi na mleczko! Kto będzie pierwszy Blanka czy Michałek :p 🙂
dobranoc kochane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 🙂Sobolinek jak tam słoneczniki?
Zuza po godzinnym placzu w łózecku wkoncu zasnela,A nie pozwolil mi jej wziasc na rece,ani przytulic 😞ale moze to wkoncu da jakis efekt bo jestem juz naprawde wykonczona.Zapomniałam jeszce napisać ze Lenka mojej siostry przeszła jakas nagłą metamorfoze,z dnia na dzien przestała płakać i sie zanosić, a wczesniej byla gorsza niz moja Zuza ,co juz kiedyś pisałam,teraz mała albo zasypia(z pielucha na głowie) bez problemu i śpi po 2 godz,albo lezy i sie rozglda na wszystkie strony i zaczyna sobie gadac albo słodko sie śmieje do wszystkich ,z dnia na dzien zrobiła sie strasznie rozumna i wychodzi na to ze poznaje juz twarze ,bo jak Michał poszedła wczoraj przed msza pomoc cioci w przygotowaniu to jak mała go tylko zobaczyla to buzia w podkowke i chciała płakac
Nanusia pisz kochana co i jak ,jak tam rozmowa,jak poszło?
Joanna ratulacje dla Blanusi ,teraz to sie zacznie chodzenie 😁u nas Zuza nie chce raczkowac,tylko chodzic i to za jedna raczke ,mogłaby tak cały dzien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuzka, to miałaś przyjęcie 🤢 Na pewno to Zuzi minie, musisz przetrwać.
A dziś w ddtvn było o mamach z Japonii, o tym jak wychowują dzieci i jedna z nich mówiła, że strasznie dziwi ją w Polsce to, że się zakłada dzieciom skarpetki gdy są w domu, a latem gdy wychodziła na spacer z synkiem to starsze panie ją zaczepiały i mówiły "zimne nóżki zimne nóżki" 😜

Życzę spokojnej nocy wszystkim mamusiom i ich dzieciaczkom 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie 🙂
ja wpadłam tak na chwilkę dałam wszystkim po oklasku i uciekam bo padam ze zmęczenia dzisiaj wróciłam z Naszego rancza bo tak je nazywamy 😉 i wiadomo jak to na gospodarstwie narobiłam się za cały tydzień chyba ale efekty pomału widać więc i serce się raduje 🙂
spokojnej i przede wszystkim przespanej nocki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asiula napisał(a):
Zuzka, to miałaś przyjęcie 🤢 Na pewno to Zuzi minie, musisz przetrwać.
A dziś w ddtvn było o mamach z Japonii, o tym jak wychowują dzieci i jedna z nich mówiła, że strasznie dziwi ją w Polsce to, że się zakłada dzieciom skarpetki gdy są w domu, a latem gdy wychodziła na spacer z synkiem to starsze panie ją zaczepiały i mówiły "zimne nóżki zimne nóżki" 😜

Życzę spokojnej nocy wszystkim mamusiom i ich dzieciaczkom 😘

też oglądałam i jeszcze tekst smoczek u dziecka to znaczy że matka leniwa 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Nanusia pisz kochana co i jak ,jak tam rozmowa,jak poszło?


No właśnie, mogłaś chociaż napisać że wynik pozytywny (bo innego nie przewiduję 🙂 ), a szczegóły opisać jak znajdziesz chwilę 🙂 ...chyba że jeszcze przed spotkaniem po prostu byłaś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiula napisał(a):
Zuzka, to miałaś przyjęcie 🤢 Na pewno to Zuzi minie, musisz przetrwać.
A dziś w ddtvn było o mamach z Japonii, o tym jak wychowują dzieci i jedna z nich mówiła, że strasznie dziwi ją w Polsce to, że się zakłada dzieciom skarpetki gdy są w domu, a latem gdy wychodziła na spacer z synkiem to starsze panie ją zaczepiały i mówiły "zimne nóżki zimne nóżki" 😜

Życzę spokojnej nocy wszystkim mamusiom i ich dzieciaczkom 😘


hehe,slyszalam to,powiedzialam mojemu A ze nie jestem z Japoni a tez mnie to dziwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
alwo napisał(a):
hej mamusie 🙂
ja wpadłam tak na chwilkę dałam wszystkim po oklasku i uciekam bo padam ze zmęczenia dzisiaj wróciłam z Naszego rancza bo tak je nazywamy 😉 i wiadomo jak to na gospodarstwie narobiłam się za cały tydzień chyba ale efekty pomału widać więc i serce się raduje 🙂
spokojnej i przede wszystkim przespanej nocki 😘 😘 😘


A jak swoje "ranczo" dokończycie to wracacie na stałe do Polski? Czy to tylko jako taki domek letniskowy będzie służyło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alwo napisał(a):
hej mamusie 🙂
ja wpadłam tak na chwilkę dałam wszystkim po oklasku i uciekam bo padam ze zmęczenia dzisiaj wróciłam z Naszego rancza bo tak je nazywamy 😉 i wiadomo jak to na gospodarstwie narobiłam się za cały tydzień chyba ale efekty pomału widać więc i serce się raduje 🙂
spokojnej i przede wszystkim przespanej nocki 😘 😘 😘


Alwo zapraszam do mnie bo nie ma kto zrobic jesiennych porzadkow w ogrodzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze Wam powiem co moja mama wczoraj wymyslila,stwierdzila ze Zuzia ma anemie ,bo jest blada 😮i nie widac jej zylek w uszkach,kurcze normalnie parsklam smiechem,w lokalu bylo przyciemnione swiatlo,a do teo moja mam jest slepa jak kura,bo do okulisty nie chodzi tylko kupuje okulary w Rossmanie,a Zuza ma wyjatkowo ciemna skore w porownaniu do reszty rodziny 😠Nie wiem czy to ja jestem juz tak zmeczona ze wszyscy mnie draznia ,czy ludzie sa tacy dziwni,sorry ze sie wam zale ale nie mam komu innemu ,bo nawet A nie ma ochoty mnie juz sluchac bo ciagle narzekam,a ostatnio to mnie polozyl na lozku i zaczal laskotac zebym sie usmiechnela bo podobno dawno tego nie robilam,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...