Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dziękujemy za życzonka :*

Evek to ja zamówię te kapsułki, wypróbujemy je 🙂 dziękujemy!

Edzia gratuluję cudownych oświadczyn 🙂 jak romantycznie, nono super! No i owczywiście wielkie brawa dla Piotrusia za nowe umiejętności 🙂
Co do dekoracji to ja jestem zdania, ze im mniej tym lepiej, a najbardziej podobają mi się dekoracje z żywych kwiatów i też skromnie 🙂 Ja miałam trochę balonów, bo moja mama sama robiła i nei potrafiłam jej powiedzieć, ze ich nie chce bo się napracowała i nie chcialam jej przykrosci robić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dziewczyny kochane powracam do tematu fotelków, nie mam czasu, zeby poszukać to co pisałyscie, wiec bardzo was proszę o opinie jaki wybrac???
Wahamy się miedzy romerem a graco. No i kwestia tego, do ilu kg bo z jednej strony te do 18kg są fajne bo można przecylić do spania, ale z kolei te do 36 g są bezpieczniejsze i teraz pytanie na co postawic, wieksze bezpieczenstwo czy spanie??? :/ Blanka lubi spać podczas podrózy i nei wyobrazam sobie zeby blanka miała spac na sztywno na siedząco :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natalka - witamy na forum. Edzia - już wyciągnęliście szczebelki? Super. My dopiero zaczynamy chodzić za dwie ręce. Na początku tylko stał a teraz od niedawna zaczął ruszać nóżkami. Tylko jeszcze nie zakumał, że można zginać kolana i chodzi na sztywnych.
A dziś kupiliśmy prezent pod choinkę dla Michasia - chodzik pchacz czy jak to się nazywa. W realu była promocja i taki samochodzik z Disneya z Kubusiem Puchatkiem kosztował 79 zł z 139 zł przeceniony. I jeździliśmy po sklepach szukając fotelików do karmienia. Kurcze, jakie ceny !!! Na allegro można za połowę kupić. Najbardziej mnie rozwalił fotelik za 1290 zł. Kto to kupuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malamyszka napisał(a):
Natalka - witamy na forum. Edzia - już wyciągnęliście szczebelki? Super. My dopiero zaczynamy chodzić za dwie ręce. Na początku tylko stał a teraz od niedawna zaczął ruszać nóżkami. Tylko jeszcze nie zakumał, że można zginać kolana i chodzi na sztywnych.
A dziś kupiliśmy prezent pod choinkę dla Michasia - chodzik pchacz czy jak to się nazywa. W realu była promocja i taki samochodzik z Disneya z Kubusiem Puchatkiem kosztował 79 zł z 139 zł przeceniony. I jeździliśmy po sklepach szukając fotelików do karmienia. Kurcze, jakie ceny !!! Na allegro można za połowę kupić. Najbardziej mnie rozwalił fotelik za 1290 zł. Kto to kupuje?


na początku przez dziurę między szczebelkami wyciągał zabawki, a teraz wchodzi i wychodzi oczywiście zawsze pod łóżeczkiem kocyk rozłożony na wszelki wypadek.
Co do jeździka też się zastanawiałam ale skoro sam zaczął chodzić to niech to dalej ćwiczy a nie się wspomaga, ale gdyby dopiero zaczynał tak jak twój Michałek na pewno to byłby prezent gwiazdkowy 🙂 🙂 co do krzesełka sama kupiłam na allegro, w sklepie identyczny kosztował 260 a ja zapłaciłam koło 170 więc różnica jest 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ząbkowanie u nas bez żadnych większych przeszkód 😁 pierwszy mu wyszedł jak miał 5 msc i 4 dni a potem to jak grzyby po deszczu nawet nie wiedzieliśmy kiedy :P My na gwiazdkę Filipkowi kupiliśmy Misiaczka przytulaczka i fontanne z piłkami tego słonika z playschool czy cos takiego :P 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mamusie gdzie się podziewacie? śpicie już? 🙂
Witaj Natalka,no no Filipek rzeczywiecie pobił wszystkie lutowe dzieciaczki jesli chodzi o zabki,i do tego tak bezproblemowo to zabkowanie u niego przechodzi
Edzia fajnie ze Piotrus juz tak sobie poczyna,jak czytalam ze sam schodzi z lozka to az sie zdziwilam ,zdolniacha z niego,
Joanna ja polecam fotelik Romer King Plus,dla mnie wazne jest i bezpoeczenstwo i wygoda a ten taki jest,i nie wyobrazam sobie zebysmy jechali 600 km nad morze a Zuza nie moglaby lezec,juz sama podrox jest dla niej meczaca,fajny jest jeszcze fotelik ten co Julik polecala(nie pamietam nazwy)ale przy wkladaniu dziecka mozesz go odwrocic w strone drzwi(jesli sa z tyłu 😁)
A ja mam disiaj samotny wieczor,siedze przed kominkiem i sie grzeje.Mialam zalatany dzien,A poszedl na impreze z pracy ,Michal do babci,a my z Zuza same,a po poludniu zabralam dzieciaki na zakupy,i szok górnicy dostali BARBÓRKI bo tyle ludzi w sklepach ze w Smyku nie mozna bylo sie ruszyc,ja szukałam spodni dla Michala i kurcze on jest jakis niewymiarowy 😁ma 175 cm i wazy 57 kg(w ciagu roku schudl 10 kg.)i wszystkie spodnie mial za szerokie w pasie,smial sie ze Zuza bysie jeszcze zmiescila,ale w koncu kupilosmy,Zuzi tez sie cos dostalo bo w HM maja juz duza wyprzedaz ,kupilam jej sweterek za 10 z i jeansy za 10,
Sobolinku,ogladałam juz co kupie za karty rabatowe,i stwierdzam ze w naszym HM nie ma nawet polowy tego co w Silesi,ale wiem ze zrobie zakupy dla Michala,bo troche go zaniedbalam 😞a wogole to gdzie jesteś? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evek czy te OMEGA mozna kupic w aptece?bo tez je kupie
Zmierzyłam dzis Zuzie,tak jak myslałam było ciezko,ale udalo sie musiałam tylko wpuscic Berte do domu, 😁i wydaje mi sie ze Zuza jakas mala jest ona ma 70 cm 🤔,a byłam wczoraj na bilansie i szczepieniu ale nie z ZUza tylko z Michalem,i pytalam czy Zuzia tez bedzie miala bilans to mi powiedzialy pielegniarki ze bilans tylko 2 i 4 latkom robia.Za to Michala nie zaszczepili bo mial koncowke kataru i doktorka powiedziala ze niby mozna ale ona nie szczepi bo gdyby cos to ona nie bierze na siebie odpowiedzialnosci,Michal byl zadowolony bo strasznie sie bal,a ja nie bo znowu bede musiala wybierac siebie i dzieci,A moja mala jest niezmordowana ,chyba lubi zakupy,spala dzisiaj tylko od 12.30-14 a potem juz nic ,nawet w aucie,po 5 godzinnym buszowaniu po sklepach ,wrocilysmy do domu a ona nawet nie myslala o spaniu,zasnela dopiero o 21,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuzka to i tak ładnie Ci spała malutka. Mój Filipek ma chyba coś ok. 80 cm bo ciuszki w rozmiarze 80 są akurat a 86 troszkę za duże ... Nam jak Ficio śpi przez calutki dzień godzinę max półtorej to jesteśmy szczęśliwi. Nie mam pojęcia skąd to moje dziecko tyle siły ma. Wstaje ok. 6 kładzie się (czasami) ok 12 ... 13 pośpi z godz i koniec spania w dzień potem ok. 21 zasypia i tak codziennie 🙂:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Evek czy te OMEGA mozna kupic w aptece?bo tez je kupie
Zmierzyłam dzis Zuzie,tak jak myslałam było ciezko,ale udalo sie musiałam tylko wpuscic Berte do domu, 😁i wydaje mi sie ze Zuza jakas mala jest ona ma 70 cm 🤔,a byłam wczoraj na bilansie i szczepieniu ale nie z ZUza tylko z Michalem,i pytalam czy Zuzia tez bedzie miala bilans to mi powiedzialy pielegniarki ze bilans tylko 2 i 4 latkom robia.Za to Michala nie zaszczepili bo mial koncowke kataru i doktorka powiedziala ze niby mozna ale ona nie szczepi bo gdyby cos to ona nie bierze na siebie odpowiedzialnosci,Michal byl zadowolony bo strasznie sie bal,a ja nie bo znowu bede musiala wybierac siebie i dzieci,A moja mala jest niezmordowana ,chyba lubi zakupy,spala dzisiaj tylko od 12.30-14 a potem juz nic ,nawet w aucie,po 5 godzinnym buszowaniu po sklepach ,wrocilysmy do domu a ona nawet nie myslala o spaniu,zasnela dopiero o 21,


Hm też się zastanawiam nad tym suplementem Omega i chyba też się zdecydujemy, podaje się to cały czas czy tylko przez jakiś okres??
Co do bilansu u nas też narazie nic takiego nie ma, ale ważenie i mierzenie będzie pewnie przy szczepieniu na roczek.
Zuzka właśnie się zastanawiałam skąd tyle ludzi w sklepach, masakra jakaś...
hehe co do Zuzi to pewnie jak dla każdej kobietki przyjemność będziesz miała z kim na zakupy chodzić 😁 😁 nie to co ja nawet nie myślę z małym wchodzić na dłużej do sklepu bo przez chwile jest fajnie a później płacz 😜 😜
Ostatnio byliśmy w markecie w wsadziliśmy małego do wozu strażackiego (tych dla dzieci które działają minute za 2zł 😜) powiem wam że miał taką radochę że szok pełno pokręteł światełek i w dodatku jeszcze się rusza ciężko było go stamtąd wyciągnąć - zaczyna się już naciąganie rodziców hehe mały terorysta 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natalka1991 napisał(a):
Zuzka to i tak ładnie Ci spała malutka. Mój Filipek ma chyba coś ok. 80 cm bo ciuszki w rozmiarze 80 są akurat a 86 troszkę za duże ... Nam jak Ficio śpi przez calutki dzień godzinę max półtorej to jesteśmy szczęśliwi. Nie mam pojęcia skąd to moje dziecko tyle siły ma. Wstaje ok. 6 kładzie się (czasami) ok 12 ... 13 pośpi z godz i koniec spania w dzień potem ok. 21 zasypia i tak codziennie 🙂:P


Ale pewnie macie tyle dobrze że malutki przesypia już noce?? 🙂 🙂
U nas mały w dzień śpi ok 3h ale za to w nocy wstaje, choć ostatnio i tak już są postępy 🤪
A co do ciuszków my kupujemy na 74 a 80 jeszcze troszkę za duże 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny! Jestem ukulturniona - właśnie wróciłam z opery. Byłam z przyjaciółką w Bytomiu na Carmen. Było cudownie. Już planujemy kolejne wyjście do opery tylko musimy teraz wybrać na co. Wiecie, bardzo dużo młodych osób było - zdziwiło mnie to, zawsze myślałam, ze opera jest dla staruszków. 😁
A Michaś z Tatusiem w domku. Coś go wysypało na brzuszku. Nie wiemy czy to jednak trzydniówka (tylko że temperatura skończyła się przedwczoraj) czy uczulenie na mandarynki, bo dostał dziś pierwszy raz 2 kawałeczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malamyszka napisał(a):
Hej Dziewczyny! Jestem ukulturniona - właśnie wróciłam z opery. Byłam z przyjaciółką w Bytomiu na Carmen. Było cudownie. Już planujemy kolejne wyjście do opery tylko musimy teraz wybrać na co. Wiecie, bardzo dużo młodych osób było - zdziwiło mnie to, zawsze myślałam, ze opera jest dla staruszków. 😁
A Michaś z Tatusiem w domku. Coś go wysypało na brzuszku. Nie wiemy czy to jednak trzydniówka (tylko że temperatura skończyła się przedwczoraj) czy uczulenie na mandarynki, bo dostał dziś pierwszy raz 2 kawałeczki.


Też bym sobie poszła do opery ale niestety mamy daleko, zazdroszczę ukulturalniania 😁 😁
u nas przy trzydniówce gorączka przeszła i na drugi dzień była wysypka (a lekarka stwierdziła wcześniej że ta gorączka to przez zapalenie ucha więc może i u Michałka teraz ta trzydniówka była)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u nas nie wiem jak to nazwac ,bo Zuza niby sie budzi ale nie tak do konca,chce poprostu poczuc pierś w buzi i spi dalej ,nawet oczu nie otwiera,tylko płacze,oczywiscie jak zasnie to jej wyciagam ten "smoczek"i w sumie jakby miała cały czas ta piers to cały czas spi od 20-8 rano,tylko ze mnie tak jest niewygodnie 😁
Siedze i jem szarlotke a pies mi do talerza zagląda,niecierpie tego,te oczy 😮,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małamyszko ,ale Ci zazdroszę ,ja jak miałam jeszcze naście lat to też lubiałam operę i operetkę ,chyba do Bytomia jeżdziłam ,juz nie pamiętam,u nas tez wysypka przy trzydniówce pojawiła sie najpierw na brzuszku,a moze to faktycznie mandarynki,a kiedy mu ta goraczka przeszła wczoraj?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
a u nas nie wiem jak to nazwac ,bo Zuza niby sie budzi ale nie tak do konca,chce poprostu poczuc pierś w buzi i spi dalej ,nawet oczu nie otwiera,tylko płacze,oczywiscie jak zasnie to jej wyciagam ten "smoczek"i w sumie jakby miała cały czas ta piers to cały czas spi od 20-8 rano,tylko ze mnie tak jest niewygodnie 😁
Siedze i jem szarlotke a pies mi do talerza zagląda,niecierpie tego,te oczy 😮,


U nas jest w zasadzie podobnie bo mały się nie budzi tak żeby oczy otworzyć tylko popłakuje dostaje butelkę z mlekiem tylko na chwilę tak żeby poczuł smak po chwili zmieniam na smoka i śpi, więc chyba u nas to nie głód a przyzwyczajenie do mleka 😜
o jej szarlotka mmm a mi dzisiaj cały dzień marzyło się coś dobrego ale jakiś taki leniwy dzień mam i nic mi się robić nie chciało 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edzia90 napisał(a):
aaaa!!... nie pochwaliłam się niedawno zakończył się ten konkurs gerbera brzuszki jak motylki zajęliśmy 3 miejsce, trzecie na 200 trzecich hehe ale zawsze to cos 🤪 🤪 już drugi konkurs w którym dostaniemy jakąś nagrodę 🤪 🤪


łał gratulację ,zacznij w totka grać 🙂 🙂 🙂a co wygraliście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edzia90 napisał(a):
zuzka napisał(a):
a u nas nie wiem jak to nazwac ,bo Zuza niby sie budzi ale nie tak do konca,chce poprostu poczuc pierś w buzi i spi dalej ,nawet oczu nie otwiera,tylko płacze,oczywiscie jak zasnie to jej wyciagam ten "smoczek"i w sumie jakby miała cały czas ta piers to cały czas spi od 20-8 rano,tylko ze mnie tak jest niewygodnie 😁
Siedze i jem szarlotke a pies mi do talerza zagląda,niecierpie tego,te oczy 😮,


U nas jest w zasadzie podobnie bo mały się nie budzi tak żeby oczy otworzyć tylko popłakuje dostaje butelkę z mlekiem tylko na chwilę tak żeby poczuł smak po chwili zmieniam na smoka i śpi, więc chyba u nas to nie głód a przyzwyczajenie do mleka 😜
o jej szarlotka mmm a mi dzisiaj cały dzień marzyło się coś dobrego ale jakiś taki leniwy dzień mam i nic mi się robić nie chciało 😜


ja juz wczoraj upiekłam duzą blache i moze to głupie ale musze dzielic na 3 czesci -dla każdego ,bo inaczej moglabym tylko blache oblizać 😉panowie juz swoich czesci nie maja dzisiaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Edzia90 napisał(a):
aaaa!!... nie pochwaliłam się niedawno zakończył się ten konkurs gerbera brzuszki jak motylki zajęliśmy 3 miejsce, trzecie na 200 trzecich hehe ale zawsze to cos 🤪 🤪 już drugi konkurs w którym dostaniemy jakąś nagrodę 🤪 🤪


łał gratulację ,zacznij w totka grać 🙂 🙂 🙂a co wygraliście?


kiedyś grałam ale najwięcej ile udało mi się wygrać to chyba 10zł heh a nagrodą jest taka zabawka: http://allegro.pl/chicco-ptaszek-pilot-grzechotka-z-przyssawka-i1957177255.html bez rewelacji ale zawsze to satysfakcja z wygranej hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Edzia90 napisał(a):
zuzka napisał(a):
a u nas nie wiem jak to nazwac ,bo Zuza niby sie budzi ale nie tak do konca,chce poprostu poczuc pierś w buzi i spi dalej ,nawet oczu nie otwiera,tylko płacze,oczywiscie jak zasnie to jej wyciagam ten "smoczek"i w sumie jakby miała cały czas ta piers to cały czas spi od 20-8 rano,tylko ze mnie tak jest niewygodnie 😁
Siedze i jem szarlotke a pies mi do talerza zagląda,niecierpie tego,te oczy 😮,


U nas jest w zasadzie podobnie bo mały się nie budzi tak żeby oczy otworzyć tylko popłakuje dostaje butelkę z mlekiem tylko na chwilę tak żeby poczuł smak po chwili zmieniam na smoka i śpi, więc chyba u nas to nie głód a przyzwyczajenie do mleka 😜
o jej szarlotka mmm a mi dzisiaj cały dzień marzyło się coś dobrego ale jakiś taki leniwy dzień mam i nic mi się robić nie chciało 😜


ja juz wczoraj upiekłam duzą blache i moze to głupie ale musze dzielic na 3 czesci -dla każdego ,bo inaczej moglabym tylko blache oblizać 😉panowie juz swoich czesci nie maja dzisiaj


skąd ja to znam robię to samo bo też by nic dla mnie nie zostało 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no radość z wygranej jest ,nieważne jaka nagroda,ja kiedyś posłałam zdjęcie Zuzi i wygrałam limitowaną różową butelkę Aventu,i leży do dziś nietknięta bo Zuza nie toleruje butelek 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No przesypia choć jak mu się coś przyśni to potrafi się biedny z płaczem takim przeraźliwym przebudzić że masakra. Ale wtedy przytulanko i zasypia na nowo 😉 On mi szybko całe noce przesypiał. Miał chyba z 4 msc to dostał 240 ml w butli i spał do rana 🙂) na to dzięki Bogu nie możemy narzekać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...