Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej
Jestem w szoku normalnie. Ania zjadła pełną michę mojej zupki z jajkiem, popiła to 2 cycusiami i nie zasnęła na nich. Jak ją położyłam do łóżeczka to bez słowa zrobiła obrót i śpi 🙂 Mam spóźniony prezent urodzinowy 🙂 Oby pospała dłużej niż 40 min.
A ja zamierzam dziś się odstresować i idę na 16 na basen 🙂

zuzka gdzie jesteś Kochana!

Ania zaraz po porodzie miała oznaczoną grupę krwi (na szczęście ma po T).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej
U nas pieluszki jeszcze 4 chociaż ostatnio myślałam już o 4+ bo czasami robi kupy po pachi 😁
jak wy dziewczyny sadzacie maluszki na nocniczek, ogrzewacie go jakoś? polewacie wodą czy coś bo on jest taki zimny że Jula zaraz ucieka, czy dzieciaczki chodzą z gołymi pupciami i jak zobaczycie że stękają to wtedy sadzacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Evek napisał(a):
hej
Nanusia
Co do badania krwi,tez sie nad tym zastanawiam tym bardziej ze przy porodzie mial badana a wynikow po dzis dzien nie ma.Nie wiem wlasnie jak moge sprawdzic czy sa one w szpitalu w ktorym sie urodzil.Ale wiesz co mysle ze mu zrobie tu w Polsce-nawet nie wiem jaka ma grupe krwi.


Evek prawdopodobnie pobierali krew na badanie przesiewowe noworodków i jeśli jest prawidłowy wynik to nic nie przysyłają, jeśli robili by na grupę krwi to na pewno byś dostała przy wypisie, ale nic nie stoi na przeszkodzie żebyś przedzwoniła i się dowiedziała bo po co kolejny raz kłuć .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
julik napisał(a):
Hej
U nas pieluszki jeszcze 4 chociaż ostatnio myślałam już o 4+ bo czasami robi kupy po pachi 😁
jak wy dziewczyny sadzacie maluszki na nocniczek, ogrzewacie go jakoś? polewacie wodą czy coś bo on jest taki zimny że Jula zaraz ucieka, czy dzieciaczki chodzą z gołymi pupciami i jak zobaczycie że stękają to wtedy sadzacie?


Julik, ja, żeby Uli pupka nie cierpiała z powodu zimnego nocniczka (ja sama nie lubię momentu siadania na zimną deskę, a co dopiero taki maluszek...) to wycięłam taki otulacz z mojej starej polarowej bluzy 😜 Jak nie miałam otulacza jeszcze to ogrzewałam ręką lub nogą 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):

Ania zaraz po porodzie miała oznaczoną grupę krwi (na szczęście ma po T).


Czyli jednak oznaczają 🙂 A to na Wasze życzenie, czy to standard w szpitalu gdzie rodziłaś? Bo Ula nie ma wpisanej do książeczki grupy, czyli wnioskuję, że jej nie oznaczali. Ale u nas mógł być konflikt serologiczny i nie było więc może po mnie? Dlaczego Ania ma "na szczęście po T"? On ma jakąś "lepszą" grupę od Twojej?

Przepraszam, jeszcze nie złożyłam Ci życzeń... ☺️ Wszystkiego co najlepsze, czego sobie życzysz i pragniesz, zdrówka, sił i szczęścia 😘
A Ania ładny prezencik Ci zrobiła 🙂 Ja to już nie pamiętam kiedy Ula przy cycku mi zasnęła. Nawet jak rano, przd 5. je, to najpierw zje a potem zasypia 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziekuje Julik za informacje,widzisz tak to jest wiem ze Szymek mial pobierana krew,przejrzalam papiery ze szpitala,przed powrotem do Polski wybieralam caly komplet.Nie ma tam mowy o grupie krwi,ale jest o badaniu przesiewowym 🙂 dziekuje jeszcze raz 😘
A jesli chodzi o nocnik ja sadzam go jak tylko zaczyna stekac,nigdy nie protestowal a ja, tak naprawde nie zastanawialam sie nad tym czy faktycznie jest zimny ☺️ upsss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Evek napisał(a):
Asiul,nie wiedzialam ze grupa krwi moze ulec zmianie,dlatego nie bada sie jej grupy u noworodkow.A co w przypadku jesli konieczna jest transfuzja?? Wtedy wiadomo bada sie ja,ale skoro ma sie zmienic,tzn moze sie zmienic


No właśnie nie jestem pewna czy ta grupa się zmienia/może zmienić, ale coś tak mi dzwoni 🤨 Ja w swojej książeczce też nie miałam grupy krwi wpisanej. Poznałam ją dopiero jak zaczęłam krew zdawać. Może Sobolinek zasięgniesz języka u swojej teściowej? 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak na szybko coś takiego znalazłam:

"Synteza antygenów układu AB0 trwa do około 2 roku życia. Dlatego oznaczanie grupy krwi u noworodka jest niemiarodajne - antygenów jest mało, test może ich nie wyłapać i dziecko z grupą A/B/AB będzie miało grupę 0. Inaczej jest w przypadku układu Rh - antygeny szybciej uzyskują pełną ekspresję."

To z forum, ale biologicznego jakiegoś ( http://www.forum.biolog.pl/zmiana-grupy-krwi-vt19106.htm ), więc może jest to w miarę wiarygodne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Też ostatnio zastanawiałam się, dlaczego Michaś nie ma oznaczonej grupy w książeczce.
Dobrze, że poruszyłyście ten temat na forum, bo już chciałam u lekarza pytać czy można zrobić takie badanie.
A do lekarza idziemy jutro. Znów Michaś jest chory. Kaszle i świszczy Mu w płucach. Był w żłobku, bo rano tego nie było. A jak Paweł po niego poszedł do żłobka, to go babki opieprzyły, że chore dziecko dajemy do żłobka. No to kurcze się pytam - po co dawaliśmy nasze numery tel? Powinny zadzwonić i odebralibyśmy małego i może jeszcze dziś poszli do lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku spóźnione życzenia z okazji urodzin 🙂 Wszystkiego naj naj naj kochana!!! POciechy z Anulki i dużo dużo miłości!!!!

No i oczywiście sereczne życzonka dla Gabrysia i Blanusi!!! Dużo dużo buziaczków ode mnie i Blanki!!!

Evek to Szymcio jest z tych dzieciaczków co Blanka i zasypiają w różnych miejscach 🙂 Blance już 4 razy się zdarzyło, 2 razy ma macie edukacyjnej i 2 razy w huśtawce 🙂 Filmiki świetnie, jak on ładnie gaworzy 🙂 🙂 🙂 Zdjęcia również boskie 🙂 🙂 🙂

My też juz paczke dostalismy, jedna próbka była przecięta i rozsyopało nam się pełno kaszki :/

Nanusiu my na badanie krwi nie idziemym lekarz nic nie mówił, idziemy 3 tygodnie pozniej na szczepienie, bo blanka na antybiotyku a pozniej nie bedzie lekarza i dopiero w marcu idxziemy:/
Co do wycierania buzki po kedzonku to ja nie wycieram a myje, a pozniej ręcznikiem osuszam i blanusia nie ma nic przeciwko, jest tylko protest przy wycieraniu noska :/ ale wcale jej sie nie dziwie bo od miesiąca dzien w dzien wycieramy ten nosek 😞
Rozmiar pieluch mamy 4, na razie są dobre, wiec jeszcze się nie przerzucamy 🙂
Evek ja włączam Blance juz od dawna myszka miki i inne bajki na disney junior, ogląda bawiąc się od 6 do 8 rano 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Myśmy dziś zamówili tort. Taki zwykły, okrągły z napisem roczek Michałka. Smak śmietankowo owocowy. Chcieliśmy też kupić balony z helem, ale babka powiedziała, że one się tylko pare godzin utrzymają a musielibyśmy odebrać je w sobotę a impreza w niedzielę, więc nie kupujemy z helem, tylko takie zwykłe i sami nadmuchamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć mamusie
Julik po dzisiejszych 2 kupkach Ani też kupię już pampersy 4+, bo też usrała się po pachy 🙂
Asiula u nas w szpitalu chyba to był standard ale w książeczce nie mam wpisanej grupy, bo jest napisane, że można wpisać grupę do książeczki tylko po 2krotnym jej oznaczeniu w laboratorium, a miała tylko raz. Ja po prostu zapytałam bo bardzo mi na tym zależało (miałam konflikt serologiczny) i położna bez problemu przyniosła mi pokazać wynik.
Cieszę się, że ma po T, bo on ma B Rh+, a ja mam B Rh- 😞
Dziękuję za życzenia Asiula 🙂
Joanna również dziękuję za życzenia 🙂 i powodzenia w kuchni 🙂
malamyszko kurczę, żal mi Michasia, że znowu chory 😞 A te baby w żłobku to okropne, spokojnie mogły po Was zadzwonić, to może by się to choróbsko tak nie rozwinęło.
Szybko zamówiliście ten tort. A imprezę robicie w niedzielę 19 czy już teraz? Ja też będę miała "zwykły" okrągły tort śmietankowy z napisem roczek 🙂 Restauracja go zrobi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kochane 🙂
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi 😘 😘 😘 😘
Z tymi pieluchami to wlasnie mialam zagwostke bo rak kupilam 5 bo wydawalo mi sie ze 4 za male, ale wlasnie bylo odwrotnie ☺️
Sobolinku z tymi kwiatami heheh u mnie tez M liczone razy na palcach jednej reki przyniosl, ale dobre i to... 😉
Co do grupy krwi to i my nie wiemy jaka- pewnie po tym badaniu bede wiedziec ogolnie mam skierowanie na pobieranie krwi przed roczna wizyta i szczepieniami zeby sprawdzic poziom LED we krwi i czegos jeszcze tylko nie moge rozczytac. Ten Led jezeli jest we krwi u dziecka to zwalania jego mozg i uczenie sie cos takiego wyczytalam. Nie wiem moze w PL tego nie badaja. Boje sie tego pobierania bo to z zyly juz 😲 😲 😞 Idziemy w Sobote - Biedna Alusia 😞
Malamyszko mam nadzieje, ze Michalkowi obejdzie sie bez antybiotyku tym razem- powodzenia...
Evek ja o tych wynikach ze szpitala z krwia tez nic nie wiem. Wiec one moze nie takie wazne juz sa na ten moment takze sie nie martw- zrobisz nowe w PL 🙂
Juli co do zimnego nocnika to ja sie zastanawialam ze zimny, ale niestety nie bede ogrzewac niczym czasami tylk tak reka przetre plastik, zeby choc troszke zmienil temp., ale ogolnie sadzam odrazu i juz sie przyzwyczaila- nie mysli o tym ze zimne heheh
Wczoraj znowu zrobila siku do nocniczka przed kapiela 😁
Joasiu powodzenia w przygotowywaniu imprezy roczkowej. Tylko sie nie przemecz kochana 😉 my robimy w Sobote bo ur wypadaja w czwartek. Moj M poklocil sie z tesciowa i juz w sumie ja do niej nie dzwonilam z okolo 2 tyg ups !! 😲 i teraz tak glupio, ale musze ja zaprosic 😉
Asiula z tym mlekiem krowim to ci powiem, ze temat rzeka, ja z pierwszej reki inf tez uzyskalam takie jak ty, ze to nie zdrowe itp, ale ogolnie jak sie dogrzebalam to nie zgodze sie z tym, ale kazdy ma swoje zdanie. Spoleczenstwo jest tak oglupiane przez roznego rodzaju informacje, ze to sie w glowie nie miesci. No ale co zrobimy pozostaje nam tylko kierowac sie wlasna intuicja 😉
ok musze leciec cos zjesc i pranie poukladac puki Luska spi 🙂
Jeszcze raz dziekuje za odpowiedzi 😘
do puzniej !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):

Asiula u nas w szpitalu chyba to był standard ale w książeczce nie mam wpisanej grupy, bo jest napisane, że można wpisać grupę do książeczki tylko po 2krotnym jej oznaczeniu w laboratorium, a miała tylko raz. Ja po prostu zapytałam bo bardzo mi na tym zależało (miałam konflikt serologiczny) i położna bez problemu przyniosła mi pokazać wynik.
Cieszę się, że ma po T, bo on ma B Rh+, a ja mam B Rh- 😞


Też doczytałam dzisiaj tą adnotację w książeczce, że dopiero po dwukrotnym oznaczeniu można wpisać 🙂 A w ciąży po badaniach wyszło Ci, że konflikt wystąpił? Bo ja też mam minus a mąż plus, ale jak zrobiłam badanie to nie wykazało, żeby był konflikt.
I nadal nie do końca rozumiem dlaczego ucieszyła Cię grupa krwi Ani ☺️ W sensie, że w przyszłości ona będąc w ciąży nie będzie musiała się martwić o ew. konflikt serologiczny?...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asiula ogólnie grupa krwi z Rh - jest gorsza od Rh dodatniego. Jeszcze do niedawna kobiety roniły ciąże, rodziły martwe dzieci, trzeba było odczekać z następną ciążą a i tak były problemy lub chore dzieci. Niestety moje obie babcie miały Rh - i kilkoro ich dzieci jest w niebie. Wtedy medycyna nie była tak posunięta do przodu co teraz i nie podawano po porodzie immunoglobuliny anty D.
Tu znalazłam na szybko artykuł na ten temat
http://www.maluchy.pl/artykul/114
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna powodzenia w przyzadzaniu przyjecia 😉 pochwal sie co pichcisz 😉
Szybkiego powrotu do zdrowia dla Michasia
Dobranoc Asiula

Ja tez zmykam.

Wiecie co ale gafa !!!
Mamy ostatnio ciche dni z T a on dzis przychodzi z roza do mnie,ja zaskoczona pytam to na przeprosiny ?? A on ze nie ma mnie o co przepraszac,wiec ja pytam hmm cos przeskrobales ?? No bo od tak sobie kwiatwo mi zazwyczaj nie przynosi,a on na to ze dzis 9 ja natomiast odpowiedzialam: no tak 9 i ?? A T : tak i dzis jest nasza rocznica slubu cywilnego.Myslalm ze sie pod ziemie zapadne.Zapomnialam !!! 😞 za duzo mam na glowie ostatnio....

Dobrych nocek :*

czuje sie strasznie 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂
Nie wiem czy już śpicie wszystkie ale ma chwile woec wpadłam,wczoraj mój bezprzewodowy nat mnie nie słuchał i nie mogłam nic z Wami popisać ,a dzisiaj musiałam wkońcu dojść do ładu z pokoikiem Zuzi bo mam pół domu rozwalone ,
Evek tak pisałaś ze rano macie zimno bo w piecu przez noc gasnie wiem jak to jest ,bo sama mam dom ogrzewany kominkiem ale ja mam wyjscie awaryjne bo dogrzewam grzejnikami elektrycznymi ,mam ogrzewanie na prąd,faktycznie te stare piece tak maja ze trzeba co chwile dokładac ,ale teraz sa juz takie nowoczesne z automatycznym podajnikiem ze mozna isc przylozyc tylko raz na tydzien i caly czas sie pali u nas nawet gmina dofinansowuje do takich eko piecow,ja nie mialam przy budowie takiej mozliwosci bo mam dom parterowy bez kotlowni ,a gazu z kolei nie chciałam jak dowiedzialam sie ile placa znajomi za ogrzewanie gazowe(35 zł na dobę 😲:ohmy 🙂Szymcio śietny jak gada sobie przez okno
Nanusia ,ja myje Zuzi buzie pod bierzaca woda ,jak zje to mowiłam jej kiedys idziemy myju myju ,teraz przestałam bo od razu brała rączke i rozmazywała wszystko ,sama myła na sucho,ale nie protestuje ,za to jakbym chciała zrobic to mokra chusteczka to owszem ,my pampki jeszcze mamy 4 ,ale Zuzia nadal wazy tylko 8600,
Małamyszko ,szkoda Michałka znowu chory,daj znac co z nim 😞
Joanna jak znajdziesz chwile to sie pochwal co pichcisz ,dobrzez ze masz kogos do pomocy ,ja sie ciesze ze juz jestem po roczku
Wiecie co ja znowu spać nie mogę.Nie wiem czy slyszałyśie w mediach ,ale w mojej sąsiedniej wsi,kobieta urodziła dziecko w domu i spaliła je w piecu 😠 😲 🥴,ktos zadzwonil do OPSU i zgłosil ze byla w cazy a teraz dziecka nie ma ,jej maz od kilku lat jest w Holandi ,ludzie gadaja ze ma tam inna babę,ta tutaj sama wychowuje juz 3(ma 35 lat)i zajmuje sie jego schorowanymi rodzicami z którymi mieszka,on dziecka nie chciał wiec ona je spaliła w piecu ,no nie miesci mi sie to w głowie,przeciez tyle sie trabi ze mozna oddac,sa okna zycia ,mozna zrzec sie praw i takie dzieciatko napewno znajdzie szybko rodzine ,co za świat 😞 w dodatku urodzila dziewczynke w urodziny mojej Zuzi 😞
Kochane ja uciekam ,moze jutro zaglądnę z rana ,bo po południu moge nie miec czasu ,musze kupic jeszcze kilka dodatkow do pokoiku Zuzi ,jak skoncze to sie pochwalę
Dobranoc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze mi sie przypomniałao ,ja tez dostałam kilak razy tylko od A kwiaty,ale jedne moje ulubione -żółte tulipany dostałam raz na Walentynki ,tylko ze A byl wtedy z Michałem w Gdansku i kupila mi je teściowa 😁ogromny żółty bukiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuza i ja uwielbiam zolte tulipany i moj M zawsze mi takie przynosil doslownie za kazdym razem 😜
Slyszalam o tej kobiecie co spalila dziecko w piecu, ale niby mowila, ze urodzilo sie martwe, ale w to nie wierze. Tak jak opisalas sytuacja nie ciekawa u niej byla wiedziala, ze bedzie ciezko, ale tak sie nie robi. Biedne dzieciaczki takie bezbronne- niewinne, jak szlysze cos takiego to mam taka zlosc w sobie !!!! niestety, ale tylko zloscic sie pozostaje ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...