Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Rosnij Rosnij zdrowo Piotrusiu,wszystkiego naj naj 😘

julik
Wlacza,wlacza zanim sie obejrzymy
Oj Szymcio to mnie zaskakuje kazdego dnia,a jak mu robie kuku i chowam sie gdzies za sciana,ile jest radosci 🙃.I oczywiscie wymuszacz numer jeden,jak cos chce wydaje z siebie dziwne dzwieki,ja juz je znam i wiem o co biega 😆 Nasze malenstwa to juz male bystrzaki,nie dajmy sie calkowicie owladnac 😜 hihih,nie da sie,wiem wiem 😮

Edzia
Jupiiii kolejna osoba utwierdza mnie w przekonaniu ze Sajmi jest do mnie podobny 🙃
Opinie sa podzielone,przewaznie jest tak, ooo jaki maly T !!
Powodzenia z testem,daj nac koniecznie.Dobrze ze juz powoli oswajasz sie z taka ewentualnoscia,jak by nie bylo bedzie dobrze.Moja kuzynka,urodzila chlopczka i jak mial 9 mies zaszla w ciaze,bedzie dziewcznka 😁 I wiesz co,ciesza sie bardzo,pewnie ze byl i moment zwatpienia ale szybko im przeszlo jak tylko,na pierwszym usg zobaczyli serduszko 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Edzia90 napisał(a):
julik napisał(a):
Edzia to pewnie nie masz ani chwili spokoju, łobuziaka trzeba pilnować na każdym kroku ale przynajmniej wesoło 😁


dzisiaj miałam śmieszną sytuację jak myłam naczynia, cały czas wisiał mi na nodze więc kilka razy odnosiłam go do pokoju chwilę zajmował się zabawkami i przychodził ponownie do mnie i któryś raz jak przyszedł ja patrze a on klęczy rączki miał złożone jak do modlitwy i takim rozżalonym głosem ma ma ma ma, mój mały kochany cudaczek jak zobaczył że się śmieje to i on się zaczął śmiać heh


hihihih to maly urwisek 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mam znajomą, która zaszła w ciążę trzy miesiące po porodzie 🙃 I jej dzieciaczki będą z jednego roku, jeden z początku, drugi z końca roku 🤪

A ja bym chciała, żeby różnica była nieiwlka. Nie wydaje mi się, że wtedy starsze dziecko żyje w cieniu młodszego. To kwestia podejścia rodziców. Teraz tak sobie myślę, że może być wręcz odwrotnie, bo przecież im starsze dziecko tym bardziej absorbujące 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzisiaj szczepiłyśmy się na żółtaczkę. Płacz był, ale szybko humor wrócił. Przy okazji mierzonko i ważonko - 68cm i 7840g Następna wizyta za dwa miesiące w ramach kontroli wagi i wzrostu (mam nadzieję, że szybciej nie będziemy musiały żadnego lekarza oglądać), a szczepienie po skończonym roczku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Byłam dzisiaj w domu na rekonesans jak sprawa wygląda z remontem i na kiedy mamy się szykować z powrotem i tylko się wkurzyłam. Miałam ochotę wielką awanturę zrobić, ale nie było komu, bo co ja będę szeregowców opieprzać jak to kierownika wina... Tyle razy była rozmowa o tym, żeby od naszego mieszkania zaczęli, żeby najpierw tam zrobili, a potem niech sobie siedzą w budynku ile chcą, ale okazało się to ponad ich siły... termin mają do 1.10, a są w głębokiej d.... jeszcze. No i ten bałagan! Nastawiałam się na to, że trzeba będzie posprzątać, jak to po remoncie, ale to ile tam jest tego syfu i kurzu przekracza normy. No żeszszsz....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie 🙂
evek Szymonek przekochany 🙂 jejku jak ja tesknie !!! Masakra jakas !!! Co do rodziny to wiem, ze tak jest jak zyje sie w tyle osob w jednym domu i kazdy swoje 5 groszy musi do wszystkiego dozucic, a ty juz nauczylas sie zyc tak jak zylas i wierze, ze jest ci ciezko- wierze !! Dlatego bede trzymac kciuki za te losowanie- a nuz moze sie uda 😉 mysl, ze tak bedzie i ze to sie stanie- "pozytywne myslenie droga do sukcesu" heheh |
Edzia juz nie moge doczekac sie twego testu heheh 😉 jestem tak ciekawa. Ja to powiem szczerze jak mysle o tym to czasami mowie do M, ze juz wiem czemu ludzie decyduja sie zaraz odrazu na drugie dziecko. Wszystko dzieje sie na swierzo, ja juz np przywyklam do takiego spania i nie zbawilo by mnie to, ze trwalo by to dluzej. Wogle kobieta jest w takim transie i nawet jest to leprze niz znou po kilku latach to samo przechodzic- przyzwyczajac sie. BEdzie dobrze Edzia.
Asiul no to jeszcze troche musicie poczekac 🤔 mam nadzieje, ze sprzatanie szybko pujdzie i ten czas szybko zleci i juz przed Swietami bedzie wszystko jak powinno byc.
Jejku napisalam przed Swietami !! Nie moge poprostu uwierzyc, ze to zachwile !!! 😲 😲 To jakas paranoja jak ten czas szybko leci!!.
My dzis w domu choc mialam jechac z M do pracy prosil mnie, ale ja jakos nie moglam sie zebrac. Ala w sumie wstala wczesnie, ale troche dala mi popalic w nocy- chyba temu opadlam z sil.
Wczoraj Alusia mnie zaskoczyla. Wieczorem z M lezelismy z nia na podlodze i ona sie tam bawila zabawkami i z czegos tam sie zaczelismy z M smiac, a Luska na nas i w smiech i tak za kazdym razem. Wczoraj wszystko ja rozsmieszalo jak nigdy !! 😁 i kombinowala jak z pod samochodzika wyjac klocek hahah to bylo takie smieszne. Tak zaborczo probowala to zrobic, a my sie smielismy i zaraz ona. Przeslodkie to bylo. No i wlasnie wczoraj stanela na kolankach i o ten samochodzi sie zlapala i tak na kolanka chodzila heheh, a puzniej polozyla materialowa ksiazeczke na glowe i zrobila sie taka spokojna patrzyla na mnie slala do mnie delikatne usmieszki i widzialam w jej oczach takie szczescie i spokuj- naprawde to bylo niesamowite.
patrzyla na mnie tak rozumnie 😁
Co do okresu to widze, ze nie tylko ja mam tak, a juz sie balam ze cos jest nie tak. Lekarz mi powiedzial, ze dopuki bede karmic piersia to z okresem moze byc bardzo roznie 🤨
okej mamusie lece puzniej jeszcze zajrze 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć kochane 🙂
100 lat dla naszego Piotrusiu!!!
Edzia90 super masz malucha, który ci zasuwa po całym mieszkaniu 😉 Fajny okres ale trzeba mieć oczy dookoła głowy.
Nanusia Alusia (zdobywczyni) pięknie się bawi nowym sprzętem 😉 Fajna sprawa taki "kombajn" pełen niespodzianek, tylko my nie chcemy Ani kupować chodzika.
Jeśli chodzi o kreskę to i ja i Ania mamy je jeszcze dość widoczne. Może jak przestanę karmić to zejdzie. A okres mam baardzo rozlazły 😉 zaczyna się kilka dni plamieniami później troszkę więcej i więcej i znów plamienia. Już wolałam jak był konkret ale kilkudniowy. Może też to się zmieni jak przestanę karmić Anię.
Evek puzzle super, ja właśnie też kiedyś szukałam w smyku, ale tam wydały mi się mega drogie i się wstrzymałam i w sumie dobrze, Kupię na allegro. To są na pewno te same, nietoksyczne? Bo jak już taką kaskę dawać to na coś dobrego. No i ja planuje kupić jeszcze cyferki do kompletu niech się młoda uczy 😁 😁

Dziś miałyśmy kolejny dzień malowania i muszę pochwalić Anulkę, bo była bardzo grzeczna. Ma ksywkę : nadzorczyni budowlana 😉 Cały czas patrzyła jak panowie pracują no i znowu ich czarowała, jeden taki starszy co ma wnuczkę to powiedział, że się zakochał w Ani hehe. Śmiechu jest dużo. Na szczęście Ania też dziś nieźle pospała (od 10,30 do 14,30) więc panom szybciej robota szła 🙂 Jutro kończą i zaczynam sprzątanie, choć muszę przyznać, że sami po sobie ładnie sprzątają ale wiecie jak to jest 🙂 nie ma jak sama posprzątam 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku
tak to sa te same ktore kupilam w SMYKU,nietoksyczne i nawet jest do tego odnosnik.Tak ze smialo mozesz je zakupic 🙂,my nie mamy na tyle miejsca zeby zmiescic cyferki ale powiem Ci ze i sam alfabet jest bardzo obszerny.

Nanusia
Super filmik !! kochana moja Alusia :*
Wiesz,Szymcio dokladnie ma to samo,czyli smieje sie bardzo czesto do kazdej zrobionej miny czy oddanego glosu 🙂 Wczoraj mialam podobna sytuacje,bylam u tesciow,rozmawialam o czyms z tesciowa po czym zaczelam sie smiac,cisza i nagle Szymon w piskliwy smiech.I co wlasnie ostatnio zauwazylam jego oczy sa bardzo skupione na kazdej czynnosci ktora ja robie a jaki jest przy tym skupiony...tylko czasami jeszcze te zabki.Nie wiem czy wasze malenstwa tez tak maja,jak trzymam Szymcia na rekach skierowanego do mojej twarzy,smieje sie i nagle cala buzka otwarta i tak jak by mnie chcial ugryzc hehe strasznie to smieszne.

Mam do was pytanie odnosnie strojow zimowych,czy macie w planach kupic kombinezon i kurteczke ?? czy jedna badz drugie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i minal dzionek
Jestem juz ciocia malego Filipka 🤪 Ma 3800 gramm i szok bo az 63 cm. Szwagierka miala komplikacje i skaczyło sie carka i co sie dowiedzialam 😮 od gina co mnie kontrolowal przed porodem bo go spotkalam w szpitalu. Jak sie bierze tabl anty po ciazy i nie dzialaja idealnie, czyli objawowo np. czestym plamieniem, silnymi migrenami i jak pisze w ulotce to trzeba uwazac bo wpadka moze byc przy figlach a ja mam tak od 6 mc gdzies a z M nie zalowalismy sobie. Jeszcze jak mu powiedzialam ze okresu nie mam 34 dzien to inno sie zasmial 🤢 Nawet nie wiecie jak mnie podlamal bo nie jestem gotowa na 2 dziecko 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mania trzymam kciuki kochana, żeby to było zwykłe opóźnienie no i gratuluję Filipka 😉 Ja też jestem ciocią Filipka (mój brat ma 3 dzieciaczków) 😁 😁 😁
Evek to już się nie zastanawiam i kupię te puzle. A możesz mi zmierzyć ile one mają długości i szerokości w rozłożeniu? Bo może faktycznie cyferki to będzie już za dużo.
Jeśli chodzi o ciuszki zimowe to sama jeszcze nie wiem.Mam od mojej siostry zielony kombinezon po jej pociechach więc spróbujemy z tym, ale pewnie kurteczka też się przyda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAJ NAJ DLA PIOTRUSIA Nanusia ,Alusia super w tym czymś,widziałam kiedyś takie urządzenie w sklepie i nie miałam pojecia do czego to służy ,teraz już wiem Alusia mi pokazała,ale u mojej Zuzy by to nie przeszło,bardzo szybko by się znudziła,tak stojąc ona teraz tylko patrzy za czyms żeby móc się podnieść ,może to być moja noga,a jak się odsunę to na tyłu przysuwa się do stołu i chce go złapać żeby się podnieść,dzisiaj też sama stanęła w kojcu,
Sobolinek to ile części będziesz kupowała tych puzli? daj znać bo też je chyba kupię ,ale nie wiem czy tą dużą czy mniejszą paczke,wydaje mi się że z tej małej to Zuza mi szybko zejdzie na podłogę.
Co do okresu to ja tu chyba jestem jedyna ,która go nie ma wcale,no i byłam dzisiaj u mojej siostry i pogadałyśmy sobie i powiedziałam jej co mi siedzi na duszy,że jej mama pomaga i wogóle ,i okazało sie że jej to wcale nie jest na rękę że mama sie do wszystkiego wtrąca i się z nią pokłóciła dzisiaj.
Mania gratuluję zostania ciocią,duże dziecko z małego Filipka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nanusia jaki Ala ma sprzecior super 🙂 Uwielbiam ogladac filmiki z nia 🙂 Az nie moge sie doczekac az moja bedzie tak sie bawic, ale to jeszcze daleko...
Co do okresu to ja dostalam 25 sierpnia pierwszy raz po porodzie i byl normalny, troszeczke bardziej brzuch bolal. A jesli chodzi o kreske to u mnie nie widac, ale moze dlatego, ze jestem opalona na brzuchu..Ciekawa jestem jak zejdzie opalenizna.
Evek, wiedze, ze synek polubil puzzle 🙂 Musze tez takie kupic koniecznie, moze Maja zacznie sie cos w koncu ruszac..A swoja droga to ja mysle, ze Szymus jest do Ciebie podobny. U mnie tez kazdy mowi, ze Maja to kopia taty 🙂
Edzia i rob test, bo my tu czekamy z niecierpliwoscia na wynik. No i 100 latek dla Piotrusia. Juz 8 miesiecy minelo..Boze jak ten czas leci!

A ja mam pytanie do tych co karmia butla...Czy zawsze musi sie dziecku odbic? Bo moja zasypia pod koniec i trzymam ja tak pionowo przez kilka miniut a ona nic...i nie wiem co mam robic..

A ja dzisiaj "urodzilam" kamienia 😞 Juz teraz wiem dlaczego mnie tak brzuch bolal ostatnio.
No i jeszcze smiesznie dzisiaj bylo, bo rozmawialam z mezem przez tel. i potem mowie do Mai, ze tato dzwonil a ona sie na mnie patrzy i mowi "dada?".. Maja tez caly czas sie cieszy i odpowiada na moje minki, ale jak tylko odchodze to zaraz jest placz. Zauwazylam, ze bardzo rozgadala sie od ostatnich 2 dni. Co raz to nowe twory jej wychodza 🙂
I jeszcze neistety mamy odparzenia na pupie...i to wszystko chyba wina pamoersow, bo zmienilam na sleep and play i one maja ten intensywny zapach...a wczesniej uzywalam premium care i byly super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evek,ja mam 2 kombinezony i chyba z 5 kurtek,poprostu dostałam po dzieciach kuzynki,ale jakbym nie miała to chyba kupiłabym i kurtkę i kombinezon,bo w zimie to różnie bywa raz jest i 8 na plusie a raz 30 na minusie.A kombinezon to na sanki jak znalazł,z kolei nie wyobrażam sobie dziecka rozbierać w samochodzie z kombinezonu ,kurteczkę jednak łatwiej zdjąć i założyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku
Tak więc puzzle,całościowo mają 150cmX150cm

zuzka
Tak też myślałam,masz racje że w zimie z pogodą też różnie bywa.Byłam dzisiaj rozejrzeć się już za kombinezonem i kurteczką,wybór jest ogromny a jakie wszystko śliczne,oczywiście zależy też od sklepu.

Marta
Ciesze się że i ty widzisz podobieństwo.Co do Majeczki,wiesz... podobna do tatusia to fakt,ale dzieci bardzo szybko się zmnieniają i zawsze dziedziczą cechy obojga rodziców a już napewno są podobne do samych siebie o !!
Co do odbijania,ja tak naprawde tylko przez trzy pierwsze miesiace "odbijałam" Szymonka.Nie ulewał wiec nie miałam obaw,kładłam na boczku.Teraz to już w jelitkach wszystko sie unormowało(co do mleczka)wiec wydaje mi się że wcale nie musi sie odbić.Ja po wieczornym,ostatnim karmieniu kłade go odrazu do łżóżeczka,w dzień beka sobie i to często ale to dlatego że jest w ruchu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...