Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

doberek,mam nadzieję że nocka u Was lepsza niż u nas,dlaczego nikt mi nie powiedział że z tymi 3 będzie taka masakra?ja już wysiadam 😠sorry że się Wam tak żalę ale nie mam komu 🤨
wczoraj po poludniu Zuza spała niecałą godzinę,więc poszła spać o 20 ,w związku z tym że byłam sama,a w kuchni gary nie pomyte już od 2 dni,musiała zasnąć sama ,mnie to pasowało bo od kilku dni tego ją właśnie nan nowo uczę,bardzo szybko zasnęła,ale do 23 obudziła się ze 4 x,a w nocy to nawet przestałam liczyć,no i nawet dentinoks nie pomaga,dzisiaj jej chyba kupię panadol
dziewczyny córka mojej sąsiadki ,starsza od Zuzi o rok to chyba ma jakieś uczulenie na słońce 😎od kilku dni nie wychodzi w dzień na podwórko, za to biega i spiewa na nim po 23,,jestem w szoku ,Julik Twoja Jula chyba tez tak późno chodzi spać,pewnie dlatego rano długo Ci śpi 🙂ale moja by tak długo nie wytrzymała,
a wogóle to życzę miłego dnia ,bo u nas dzisiaj rodzinka w komplecie więc zaraz po śniadaniu wyruszamy na wycieczkę 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej 😘
My wczoraj też wyjazdowo, ale tylko do teściów nad rzekę, moi rodzice zresztą też dojechali później, chrzestny Uli przybył, także było wesoło i chętnych do opieki nad Ulą nie brakowało, ale dla Uli tylko MAMA. Dziadek chciał dać jej na łyżeczce loda, bo chciała to od dziadka nie chciała, a gdy ja skończyłam dzielić i usiadłam to zaraz się przysiadła i się domagała swojej doli 🙃 Tak samo z hamakiem, chciała się pobujać to mąż poszedł, a ta że nie i ucieka i mnie ciągnie, żebym ja ją bujała... 😁 Wieczorem byłam padnięta jakaś.

A dziś Ula wstała jakaś marudna 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
A ja miałam super długą noc 🙂
Ania raz się obudziła na cyca o 4 i spała do 8,30!!! Ale jestem wyspana, jak nigdy 🙂
Zuzka bardzo Ci współczuję marudnej, ząbkującej Zuzi. Co do 3 to pisałam wcześniej, że są najgorsze 😞
Asiula Ania też jak jesteśmy na gościnnych występach i jestem tylko ja bez T, to ciągnie do mnie jak magnes, ale jak pojawia się T to coraz częściej chce być z nim, sama daje mu rączkę, zaczepia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
julik napisał(a):
Asiula napisał(a):
je-ju! czemu ja jem te chipsy??!! 😜 Już je odkładam i żegnam się (chciałam napisać z Wami, ale przecież żadnej nie ma, więc skończę na żegnam się 😜 )
Napiszę jeszcze tylko, że dostałam info o rodzicach, którzy zakładają mini-przedszkole, ma zacząć działać od stycznia 2013, poszukują chętnych do współudziału, z tego co przeczytałam to plany i założenia są ciekawe... Będę musiała pokazać maila mężowi.
Dobranoc.

jesz bo dobre, jak jednego się weźmie to nie można przestać 😜
Asiula no niestety Jula nie dała mi popisać bo obudziła sie o 20 i o 23zasnęła 🙂
A myślisz o przedszkolu dla Uli czy współudziale i pracy?
a ja też jestem jakaś niewyspana więc idę do łóżka 😉


W tym mini-przedszkolu to rodzice, przy wsparciu specjalistów mają prowadzić grupę, mają być dyżury w opiece nad dziećmi (chyba raz w tygodniu), więc uczestnictwo dziecka wiąże się z "pracą" tam. Ale uświadomiłam sobie, że w styczniu Ula będzie miała dopiero 2 latka niepełne, a dzieci "mam założycielek" mają już w tym momencie ponad 2 i to ma być przedszkole, a przedszkola to dla trzylatków. Jeszcze nie rozmawiałam o tym z mężem bo jakoś nie było czasu za tym weekendowaniem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):
Asiula Ania też jak jesteśmy na gościnnych występach i jestem tylko ja bez T, to ciągnie do mnie jak magnes, ale jak pojawia się T to coraz częściej chce być z nim, sama daje mu rączkę, zaczepia.


U nas różnie, zależy od humoru Uli, chociaż z przewagą mamowego nastroju 😜
Tak samo na sobotnim koncercie, tylko przy mnie się kręciła cały czas, pod koniec odeszła na kilka kroków. Tak obserwowałam Gosię, bo szwagierka z rodziną też byli na koncercie, a ta chodziła sobie, bawiła się, wynajdowała różne interesujące ją rzeczy, zaczepiała ludzi, nawet się nie oglądała czy mama jest gdzieś w pobliżu... Zdecydowanie dziewczynki mają odmienne temperamenty. I naszła mnie refleksja, że przy tak różnych charakterach nie ma gwarancji, że dzięki temu, że są równolatkami to będą jako siostry się lubić, dogadywać i chętnie ze sobą przebywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie
Ania cichutko sama zasypia 😉 jestem w szoku bo bardzo długo dziś spała rano i nigdzie nie wychodziłyśmy i bałam się, że nie będzie chciała spać. Ale widać upał też ją męczy. Piję kawusię i zaraz biorę się za obiadek.
Asiula ja kiedyś miałam takie plany i marzenia, żeby otworzyć prywatne przedszkole/żłobek, ale wtedy jeszcze było to bardzo utrudniane przez różne instytucje. Teraz o wiele łatwiej otworzyć punkt przedszkolny, nawet we 2 mamy można we własnym mieszkaniu opiekować się maluszkami i jeszcze za to dopłaca państwo. A co do przedszkola dla Uli to może byś ją puściła po wakacjach jak będzie miała 2,5 r. U nas się tak praktykuje, nawet M, którym się opiekowałam poszedł w tym wieku do przedszkola i super sobie radził. A u Ciebie to jest jeszcze ułatwione, bo Ulcia już dawno samodzielnie je, załatwia się od maleńkiej do nocniczka no i ma duży kontakt z innymi dziećmi, więc się nie będzie bała zostać sama z dziećmi. Przedszkole prócz kilku wad (np. dziecko "przynosi" nowe "ciekawe"słówka do domu) ma same zalety, bo uspołecznia maluszka. Żaden plac zabaw i najlepsza niania tego nie zastąpią. Ja bym pomyślała właśnie o wrześniu 🙂 Ale to Wasza decyzja i Wasza Ulcia Kochana 🙂 Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania wciąż śpi 🙂 A ja chciałam się z Wami podzielić moją najnowszą chorobą hehe
http://www.przymorzu.com/
Myślę nad październikiem, kiedy są sztormy i najwięcej jodu w powietrzu 🙂
Wiem, jestem postrzelona, ale ciągnie mnie do wody jak ... 🙂

Aha Zuzka mam dla Zuzi kolejne buciki ... pamiętasz jak kupowałam Ani przez net te granatowe buciko/papcie w grochy... już są za małe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doberek
🙂
Asia ,to że dziewczyny mają różne temperamenty to wcale nie znaczy że nię będą się w przyszłości lubiały ,mnie się wydaje że wręcz przeciwnie ,będą się uzupełniać ,to chyba tak jak w małżeństwie jedno powinno być spokojne a drugie temperamentne,u nas np .Zuza z Lenką sa baaaardzo podobne jeśli chodzi o charakterki i one to się naprawdę nie lubią,Zuza do żadnego dziecka nie podchodzi tak jak do Lenki ,wogóle nie chce się z nią bawić a jak tam byłyśmy ostatnio to stała na balkonie i nie chciala nawet do domu wejsc,no i kiedyś krzyczala na kuzyneczke a teraz jak Lenka pojeła o co chodzi to krzyczą na siebie nawzajem ,może kiedyś się to zmieni? 😮
Sobolinku jak u Was wczorajszy wieczór bo ja to dawno takiego stracha nie miałam ,poszłam spać bardzo wczesnie bo o 21.30 ,A musiał wstac o 3.30 wiec połozyłam sie z nim ,ale co z tego jak nie mogłam zasnąć ,a jak mi sie juz udało ok północy to obudziła mnie taka wichura ,gradobicie i nie wiem jak to nazwac ze sie bałam ,ten grad walił tak po całym domu i po oknach ze myslalam ze bez szyb zostane ,a jak spojzałam na taras i latające krzesła to ubudziłam A i kazałam mu to schowac ,popatrzył tylko i stwierdzil ze on nie wychodzi,wiec ubrałam szlafrok i poszłam sama ,bardzo szybko wszystko ucichło,a rano ?na dworze mam liście z drzew których wogóle nie ma w okolicy,tzn u mnie i u sąsiadów,połamane gałęzie i drzewo u sąsiadki ,dobrze ze mamy dach w całości,bo podobno znowu pozrywało ludziom
Sobolinku czyli moja mama znowu miała rację z tym piciem?tylko jak ja ją mam teraz oduczyć tego picia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Sobolinku przepiękne to miejsce ,słyszałam że Gąski są piękne,a puste plaże poza sezonem ,uwielbiam ,tylko że w Gdańsku zawsze ktoś jest na plaży

No przepiękne i magiczne 🙂

U nas burza się zaczęła tak jak Zubi przewidywał o 23,30. Strasznie wiało, lało i błyskało ale na szczęście mocno nie waliło grzmotami. Hehe ja też stałam i pilnowałam co się dzieje na tarasie a T spał w najlepsze. Dobrze, że Wam nie zerwało dachu !
Kiedy planujecie przyjechać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym tygodniu chyba juuz nie dam rady ,bo A jest w pracy dzisiaj a potem 2 dni wolne ,w piatek idziemy na urodziny,a w weekend A znowu pracuje ,no a potem to Wy wyjezdzacie wiec chyba po Waszym powrocie wpadniemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
w tym tygodniu chyba juuz nie dam rady ,bo A jest w pracy dzisiaj a potem 2 dni wolne ,w piatek idziemy na urodziny,a w weekend A znowu pracuje ,no a potem to Wy wyjezdzacie wiec chyba po Waszym powrocie wpadniemy

No szkoda, ale rozumiem. Jakby A był gdzieś w pobliżu to może podskoczyć po buciki jeśli chcecie, bo one są typowo letnie bez palców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny. W końcu jestem. Michaś z Tatusiem już w domu ze mną. Oczywiście nie obyło się od awantury. Okazało się, ze znów nauczyli Miszkę spać ze smokiem i teraz jest wycie jeśli wieczorem nie dostanie mały smoczka. A taka byłam dumna, że ładnie zasypia bez. Oczywiście Teściowa, która przyjechała z nami, żeby się małym tu opiekować, uważa, że smoczek musi być, bo Michaś płacze. W niedzielę mimo tego, ze mówiłam ja i Paweł, ze nie można dać smoczka, to w pewnym momencie wzięła smoka i poprostu poszła do pokoju i dała małemu. No i przecież nie polece za nią, żeby mu odebrać.
Dziś znów będzie u nas, bo Paweł rano wraca z nocki ok 9.30 a ja idę na 7 rano więc musi się małym zająć. Już stwierdziła, że może na czas zasypiania to ona pójdzie gdzieś się przejść. NO głupota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Malamyszko 🙂
Cóż ja Ci mogę napisać. To są właśnie te minusy wychowywania dzieci przez babcie. Często lubią wtrącić swoje 3 grosze i postawić na swoim, bo one przecież są starsze i bardziej doświadczone. Ja na szczęście mam babcie mało aktywne w tym kierunku i całe szczęście, bo ja bym nie pozwoliła na takie rzeczy i byłabym złą synową hehe. Zresztą moja teściowa już chyba wie, że ja i tak postawię na swoim, więc się nie wtrąca, a moja mama chce mieć święty spokój i też siedzi cicho hehe. Małamyszko nie wiem jakie masz stosunki z teściową i jakiej jesteś natury, ale ja bym walczyła o wychowanie Michasie wg swoich zasad a nie widzimisię babci. Nawet kosztem awantury i wydziedziczenia z rodziny hehe, bo to Wasze dziecko a nie jej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie!
to widzę w całej Polsce burze i wichury! u nas wczoraj o 16 się zaczęło z gradobiciem na szczęście drobnym i nie było większych szkód.

Sobolinku dzięki za życzenia 🙂 a co do wyjazdu to może lepiej pomyśl o wrześniu bo w październiku może być cholernie zimno,deszczowo i wietrznie 🤢 no chyba że to lubisz 🙃.

Zuzka do 23 to Julka nie chodzi 🙂, raz tylko się zdarzyło jak nie spała w południe i padła o 17 i mi się o 20 obudziła 😁 a normalnie chodzi spać o 21-21.30 i wstaje o 9 🙂
ale nie zazdroszczę Ci tych nocek oby te ząbki Zuzi wyszły jak najszybciej.

Małamyszko to przykre że cały twój wysiłek poszedł na marne ale babci pewnie tak było wygodniej, nie chciało jej się słuchać płaczu więc dała smoka. Powinnaś schować wszystkie smoczki to by nie miała co dać, a teraz nic nie poradzisz pewnie będzie tak jak ona chce jeśli chcesz żeby się opiekowała Michasiem. Ale jeśli używa smoka tylko do zasypiania to chyba nie ma większej tragedii??, gorzej jakby w dzień chodził ze smokiem czy się mylę??

Asiula fajny sprawa to mini przedszkole 🙂 🙂 w styczniu to już Ulcia będzie miała prawie dwa latka 😉 na pewno będzie na tyle samodzielna żeby móc bawić się z innymi dziećmi a co do mamuś pewnie będzie wszystko do dogadania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...