Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

moze to głupie pytanie ale jak często myjecie maluszkom włoski?ja kiedys myłam codziennie,ale teraz jest z tym problem i robie to 2x w tygodniu
Małamyszko pisałas o fryzjerze u nas w Rybniku był fajny dla dzieci specjalnie ,zamiast foteli były tam takie specjalne krzesełka albo takie ruchome samochody które sa w marketach jak wkładasz pieniążek to sie bujają ,ale padl interes bo strasznie drogo było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
zuzka dasz radę, ale wiem jak Ci musi być ciężko. Ania zrobiła się bardziej świadoma cyca i jego położenia i jak ją sadzam do karmienia na kolanach to sama podnosi mi bluzkę. Jeśli nic się nie wydarzy to będę ją karmić do 2 roku (no może krócej). A Ty Kochana nie miej do siebie pretensji, na pewno Wam to wyjdzie na dobre tylko potrzeba czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
sobolinek napisał(a):
zuzka my po ostatnich wakacjach też myśleliśmy o ciepłych krajach, ale jeśli już to wtedy będziemy brać last minut jakiś. A Wy gdzie zamierzacie lecieć?


No my tez last minute .zawsze tak jezdzilismy ,jesli to bedzie pazdziernik to myślałam o Egipcie bo jeszcze nie byłam,chyba ze we wrzesniu trafi sie jakas inna fajna oferta,my tak zawsze wszystko robimy spontanicznie

Ja do Egiptowa nie chcę jechać a już na pewno nie z tak małą Anią. Teściowie byli kilka razy i zachwalają ale mnie nie przekonają (za dużo chodzenia) 🙂 Ponoć Rejs po nilu jest super, zwiedza się wszystkie zabytki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
moze to głupie pytanie ale jak często myjecie maluszkom włoski?ja kiedys myłam codziennie,ale teraz jest z tym problem i robie to 2x w tygodniu

Ja do niedawna też myłam codziennie ale teściowa mi powiedziała, że wystarczy co 2 dzień albo właśnie 2x w tygodniu. My kąpiemy teraz Ankę co 2 dzień i wtedy myję też włoski. Ania też przestała lubić wodę wpływającą do oczu, ale jakoś na razie nie płacze tylko automatycznie wstaje jak ją spłukuję prysznicem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobolinek napisał(a):
zuzka dasz radę, ale wiem jak Ci musi być ciężko. Ania zrobiła się bardziej świadoma cyca i jego położenia i jak ją sadzam do karmienia na kolanach to sama podnosi mi bluzkę. Jeśli nic się nie wydarzy to będę ją karmić do 2 roku (no może krócej). A Ty Kochana nie miej do siebie pretensji, na pewno Wam to wyjdzie na dobre tylko potrzeba czasu.


Tylko dlaczego to takie trudne? 😞do tego myślę ze to tez wina hormonów ktore poprostu szaleja ,wiesz wszytsko sie im z dnia na dzien poprzestawiało,mam jakies ,jak to sie po naszemu mówi "hyce",zmiany nastroju ,normalnie przez weekend miałam wrazenie ze oszlaleje,ale juz jest lepiej,okres mi sie skonczył ,wiec moze teraz sie unormuje ,musze isc do gina tylko najpierw musze znalezc dobrego bo na poprzednim sie zawiodlam ,tylko gdzie takiego znalezc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobolinek napisał(a):
zuzka napisał(a):
moze to głupie pytanie ale jak często myjecie maluszkom włoski?ja kiedys myłam codziennie,ale teraz jest z tym problem i robie to 2x w tygodniu

Ja do niedawna też myłam codziennie ale teściowa mi powiedziała, że wystarczy co 2 dzień albo właśnie 2x w tygodniu. My kąpiemy teraz Ankę co 2 dzień i wtedy myję też włoski. Ania też przestała lubić wodę wpływającą do oczu, ale jakoś na razie nie płacze tylko automatycznie wstaje jak ją spłukuję prysznicem.


a mój wodnik od kilku dni jest na etapie ze nie chce sie isc kąpac,jak ja rozbieram to ucieka mi z łazienki i biega na golaska po całym domu,jak ja wkładamy do wanny to jest ryk no i wczoraj pobiegła do łózeczka i zabrała swoja ogromna owce z która spi(ok 50 cm)i poszła sie z nia kąpac ale była wtedy radoch zwłaszcza jak A podnosił Dolly a ta nasiąknięta wodą sikała no i dzisiaj tez biedna Dolly musiała isę kąpac 😁a potem michał miał pretensje ze musi ją przez 15 min wykręcać:silly 😞Michał sprząta po małek lazienkę)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka z ginem Ci nie pomogę. Ja mam swojego ok, dobrze prowadził ciążę, super założył wkładkę ale pewnie jak zdecydowana większość nie zleciłby przed przepisaniem antykoncepcji hormonalnej badań hormonów. Tacy jak już pisałąm wcześniej są raczej w klinikach niepłodności gdzie na miejscu robią wszystkie badania (moja psiapsióła tak ma)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobolinku ja myślałam o Egipcie ale ze względu na porę i pogode (pazdziernik) bo wczesniej nie chce jechac nigdzie z Zuza,a jakbym miała starsze dziecko to pojechałabym na południe Francji albo na Corfu,kocham te miejsca mogłabym tam jezdzic co rok tylko ze są drogie
Ciekawy program leci na TVN STYLE o in vitro ,facet był przy cesarce,wyjątkowy przypadek
Ja uciekam bo A poszedł na nockę i ciężka noc przedemna
Spokojnej nocki ,raczej do popołudnia jutrzejszego bo rano to nie mam szans bo Zuza ściąga mnie z krzesła
Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
sobolinek napisał(a):
zuzka napisał(a):
moze to głupie pytanie ale jak często myjecie maluszkom włoski?ja kiedys myłam codziennie,ale teraz jest z tym problem i robie to 2x w tygodniu

Ja do niedawna też myłam codziennie ale teściowa mi powiedziała, że wystarczy co 2 dzień albo właśnie 2x w tygodniu. My kąpiemy teraz Ankę co 2 dzień i wtedy myję też włoski. Ania też przestała lubić wodę wpływającą do oczu, ale jakoś na razie nie płacze tylko automatycznie wstaje jak ją spłukuję prysznicem.


a mój wodnik od kilku dni jest na etapie ze nie chce sie isc kąpac,jak ja rozbieram to ucieka mi z łazienki i biega na golaska po całym domu,jak ja wkładamy do wanny to jest ryk no i wczoraj pobiegła do łózeczka i zabrała swoja ogromna owce z która spi(ok 50 cm)i poszła sie z nia kąpac ale była wtedy radoch zwłaszcza jak A podnosił Dolly a ta nasiąknięta wodą sikała no i dzisiaj tez biedna Dolly musiała isę kąpac 😁a potem michał miał pretensje ze musi ją przez 15 min wykręcać:silly 😞Michał sprząta po małek lazienkę)

hehe to nieźle 😁 😁 Już sobie wyobrażam biedną owcę z przemokniętym futerkiem. A z Michałęm masz super 🙂 Też by mi się przydał hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Sobolinku ja myślałam o Egipcie ale ze względu na porę i pogode (pazdziernik) bo wczesniej nie chce jechac nigdzie z Zuza,a jakbym miała starsze dziecko to pojechałabym na południe Francji albo na Corfu,kocham te miejsca mogłabym tam jezdzic co rok tylko ze są drogie
Ciekawy program leci na TVN STYLE o in vitro ,facet był przy cesarce,wyjątkowy przypadek
Ja uciekam bo A poszedł na nockę i ciężka noc przedemna
Spokojnej nocki ,raczej do popołudnia jutrzejszego bo rano to nie mam szans bo Zuza ściąga mnie z krzesła
Dobranoc 🙂

zuzka a ja bym się właśnie bała Egiptu z takim maluchem ze względu na zemstę faraona i upały (choć w październiku już mniejsze niż w lipcu czy sierpniu). Moja siostra jeździ z dziećmi 2 x w roku do Toskanii (samochodem!) i pierwszy raz Jaśka wzięli jak miał niecałe 6 miesięcy 🙂
Nie mam TVN style 😞
Spokojnej nocy Ci życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Dużo tego nie było 😉
Julik,niech Julcia szybk wraca do zdrowia ,a co lekarz powiedział na wysypkę?


tylko tyle że to wysypka wirusowa, niegroźna i nieswędząca i że minie, dała calcium i clemastinum a jak nie przejdzie po tygodniu to kazała przyjść na wizytę.

Co do mycia głowy to my kąpiemy się co 2-3dzień, nigdy nie kąpaliśmy się codziennie, chyba już kiedyś pisałam że Julka nie znosiła kąpieli a teraz rzucisz hasło kąpiel to już stoi pod drzwiami do łazienki 😁

😁 mi się marzy lazurowe wybrzeże 😁 no to idę pomarzyć papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doberek 🙂ja właśnie wstałam i pije cappucino,nie pomyślcie tylko ze Zuza tak długo spała,standardowo do 6,w nocy wstawałam co 2 godz.ale A rano wrocil o 6 i sam sie nie polozyl tylko zajol sie mala do 8 i dal mi jeszcze pospac,potem sam poszedł spac
Julik czy to Ty pisałaso wyjmowaniu rzeczy ze śmieci?u nas jest tak od miesiaca,pozbyłam sie juz w ten sposób zmiotki i szufelki(tyle na razie wiem,reszta okaze sie pozniej)ale teraz jak Michal je wyrzuca to"maca"warek czy czegos podejrzanego w nim nie ma ,musze kupic chyba jakis kosz z taka pokrywa ktorej nie zdejmie,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Ja od rana mam atrakcje. Anka zwymiotowała mi całą kaszkę w trakcie jedzenia, ślini się strasznie, nos pełen kaszki, ryk przy fridowaniu. Ehh Zęby jej idą jak nic. Kiedy to się skończy! Teraz czeka mnie pranie i cyc (tylko za bardzo go nie chce bo ma wciąż zapchany nosek). A miałyśmy iść na spacerek...
Zuzka i Juli a nie mace kosza schowanego w meblach? Ja taki mam i na razie nie otwiera 🙂 Na razie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
no to na pewno zęby, u nas prawie cały komplet się przebija w zasadzie wszystkie już widać oprócz 5

a co do kosza to najpierw mieliśmy na zewnątrz, ale czesto do niego zaglądała więc schowałam do szafki i teraz otwiera szafkę, podnosi przykrywkę i ciach do śmieci, na razie strat nie ma bo mam ją ciągle na oku, ale czasem czymś się bawi i moment i już w koszu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Julik u nas też już wszystkie prócz 5. teraz przebijają się dolne 3 i dlatego tak się ślini i wymiotowała. Ale dziś mnie zdziwiła tą ilością śliny, bo nigdy w czasie ząbkowania się nie śliniła a dziś to jej non stop kapie i wisi. Już 2 bodziaki poszły i 3 śliniaki. Te 3 to faktycznie najgorsze są. Udało się w końcu Ani zjeść cyca, bo wcześniej otwierała buźkę i boczkiem się do niego tuliła. Nosek sam się troszkę oczyścił przez kichanie i dała radę 🙂 Zastanawiam się co będzie jeść na obiad i chyba dam jej tylko mojego rosołu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
julik napisał(a):
no ja też mam dylemat z obiadem, nie będę jej nic gotować bo wczoraj nie chciała w ogóle, chyba spróbuję dać jej słoiczek taki po 5 miesiącu całkiem gładki 🤢

Myślę, że spokojnie możesz dać taką gładką maź, która nie podrażni Julci podniebienia.
Ja dałam Ani rosół z rozbełtanym jajkiem. Zjadła kilka łyżek, do tego dostała cyce i ma teraz tyle energii, że wariuje w łóżeczku zamiast spać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To dobrze, że Anusia tak ładnie sobie zjadla.
Michaś znów nas w żłobku zaskoczył. Sam poszedł do "znienawidzonej cioci". Może w końcu przekona się do żłobka. Oby tylko pochodził jak najdłużej.

Dziś kupiliśmy bidon z firmy Nuby dla Michasia, żeby uczył się ze słomki pić. Taki bidon niekapek i kubek lovi 360 bo jest promocja. 2 kubki w cenie jednego (kubek 250 ml i 350 ml za 37 zł). Tą promocje zobaczyłam w gazecie dziecięcej i jak pojechaliśmy do sklepu z rzeczami dla dzieci, to spytałam i rzeczywiście była. Ale już końcówka, więc jak chcecie komuś kupić, lub mieć dla siebie, to się spieszcie z zakupem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku, o tej promocji na kubeczki lovi czytałam w gazecie. Najlepiej zadzwoń sobie do sklepu w Katowicach który sprzedaje takie rzeczy i oni Ci powiedzą czy mają jeszcze w promocji te kubki. http://www.lovi.pl/aktualnosci.html ja mam te 2 kubki.

A co do bidonu, to nie mogę go znaleźć na necie. Ale poszukaj w sklepie bidon ale taki, który ma słomkę do samego dna, żeby nie musiała Anusia przechylać jak kubek niekapek. Bidony z Nuby to są też niekapki, więc są super.
http://www.babiesgalore.com.au/feeding/kids_feeding/nuby_no_spill_flip_it_thin_straw
Tu jest podobny, bo nie ma tego co my mamy, ale fajnie jest zaznaczone o co mi chodzi z tą słomką. Bo czasem to tylko taka jest końcówka niby słomka, ale to zwykły niekapek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
julik napisał(a):
hej alwo 😁
dzięki
no właśnie wczoraj pisałam i najważniejsze co miałam zapytać to zostawiłam na koniec i zapomniałam napisać a w zasadzie zapytać Cię jak się skończyło z waszą wysypką? czy to była 3 dniówka i jakie były objawy, bo nie wiedziałam co Juli jest.

U nas wyglądało to mniej więcej tak mały nam chorował wsześniej na zapalenie gardła i oskrzeli i jak pojawiła sie wysypka to też lekki stan podgorączkowy co do wysypki to dostał takich jakby podskórnych plamek na całym ciele ale jak sie dotykało ciała to to było gładkie takie dosłownie jhakby plamki po dwóch dniach to sie rozłało jakby w jedna wielą plame i od tamtego dnia zaczeło stopniowo schodzic jakos po 5-6 nic nie było tylko na rękach i nogach do tej pory ma takie jakby szorstkie ciałko (suche) ale jak był mniejszy to dostał też wysypki(krostek) zeszło po 10 dniach jak wyeliminowałam maliny tzn.soczek w składzie z maliną miał na nią uczulenie tak miał bo teraz juz dostaje i jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...