Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Marynata do piersi z kurczaka

4 łyżki oliwy z oliwek,
3 ząbki czosnku,
sok z cytryny,
zioła różne (według uznania, może to być oregano, majeranek, bazylia, zioła prowansalskie),
sól, pieprz.

Sposób przyrządzenia:

W misce mieszamy oliwę, przeciśnięty przez praskę czosnek, sól, pieprz, zioła i cytrynę pokrojoną na cienkie plasterki (ja daję sok z połówki cytryny)

Do marynaty wkładamy mięso (jeśli piersi są bardzo grube, można je przekroić poziomo na 2 części) i obtaczamy je dokładnie. Wkładamy do lodówki na około 2 godziny.
(Ja wkładam piersi do woreczka i do tego wlewam marynatę, szczelnie związuję i tarmoszę 🙂 żeby marynata wszędzie się dostała. I taki woreczek wkładam do lodówki na kilka godzin. Później upieczone piersi są bardzo aromatyczne i mięciutkie jeszcze z marynatą w środku. Mniam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

sobolinek napisał(a):
zuzka Zuzia ma gust 😁 😁 😁 😁 wybrała buciki w kolorze bluzeczki 😁 😁 😁 😁 😁 Rośnie z niej kobietka, oj rośnie 😁 😁 😁 😁 😁


byle jej taka noga nie urośnie jaki był rozm.tych butów 😁:silly 😞43),mam kolezanke z takim nr obuwia,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
sobolinek napisał(a):
zuzka Zuzia ma gust 😁 😁 😁 😁 wybrała buciki w kolorze bluzeczki 😁 😁 😁 😁 😁 Rośnie z niej kobietka, oj rośnie 😁 😁 😁 😁 😁


byle jej taka noga nie urośnie jaki był rozm.tych butów 😁:silly 😞43),mam koleżankę z takim nr obuwia,

Oby nie 🙂
Moja przyjaciółka ma 183 cm wzrostu i rozmiar 42-43. Masakra z dostaniem czegokolwiek ładnego. Bierze się wtedy co jest. A jest nie wiele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku, dziękujemy za przepis na marynatę. Pewnie zrobię następnym razem. Na poniedziałek zaplanowałam już schabowy z ananasem i serem żółtym. Łatwe, szybkie i mam nadzieję że smaczne będzie.

A Miszka ma nowego ząbka !!! 1 kwietnia wyszła w końcu dwójka na dole. Teraz czekamy na kolejną. To dopiero nasz 7 ząbek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malamyszko gratulujemy Michasiowego nowego ząbka 🙂 Myślę, że jak masz rodzinkę tradycyjną 🙂 to na pewno im będzie smakował Twój schabik 🙂 My nie jemy za bardzo schabu bo nie robimy panierek, wolimy piersi z kurczaka 🙂 Ale każdy lubi co innego i dobrze 🙂

A u nas na wieczór Ania znowu zwymiotowała kaszkę, na dodatek od południa ma czerwone policzki i obniżoną temperaturę, wydaję mi się, że to znowu reakcja na ząbkowanie, bo nic nowego nie jadła. No chyba, że to po wizycie w piaskownicy... Sama nie wiem.
Coś musi być na rzeczy, bo nawet nie za bardzo chciała cyca na wieczór i zjadła tylko z jednej piersi. Wody też nie chciała. Ehh a w sobotę znowu jedziemy do teściów na święta. Już mam palpitacje na samą myśl o tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to dziś się rozpisałam, sorki że dopiero teraz ale jakoś nie mogę zebrać myśli, bo cały czas myślę o wyjeździe na święta i co mam zabrać i co uprać, jak się ciągle siedzi w domu to tak jest, pół domu bym najchętniej zabrała

Alwo widzisz jaki dobry wpływ ma żłobek na twojego urwisa, nie będziesz poznawać dziecka jak Ci po żłobku wróci do domu, oby tak dalej ale jak patrzę na Julę to widzę że też już lgnie do innych dzieci i szuka kontaktu na każdym kroku.

Sobolinku to nieciekawą miałaś wizytę u fryzjera, ale co poradzisz takie życie,(*)
Poza tym najlepsze życzenia dla mężusia trochę spóźnione ale szczere (a w zasadzie nie spóźnione bo jeszcze nie wrócił ze szkolenia 🙂)
Sobolinku a jak długo pieczesz te piersi?i to w tym woreczku z marynatą czy wyjmujesz?

Asiula ciężko się przestawić na tą twoją „Kasię” 🙂)))) i oczywiście czekamy na zdjęcia. A jak Uli Katarek lepiej?
Dziewczyny ja też się boje jak to będzie jak Jula podrośnie, śmieję się że ja uczyłam się na błędach mojego starszego rodzeństwa i mi było lżej ale jak wychować Julę na normalną dziewczynę to ja nie wiem.

Zuzka sanek z piwnicy nie wyciągałam 🙂)) ale pogoda paskudna zimno i śnieżek prószył choć długo nie leży.
Straszne rzeczy opowiadasz, tak u nas jest, a nie jeden facet lepiej zajmuje się dziećmi niż matka której kocyk był za śliski. Szlag człowieka trafia jak słyszy takie rzeczy!!
Śmieszne mają argumenty ja mam wiecznie pustą lodówkę, bo mam biedronkę klatka w klatkę i mięsny dwa kroki dalej, bardzo rzadko gotuję na dwa dni a zakupy robię na bieżąco, a co do brudu to pobojowisko mam kilka razy dziennie a z resztą co ja wam piszę macie to samo, szkoda słów
A Zuzka pamiętaj przy trzecim dziecku każ im położyć sobie dziecko na dwie godziny 🙂 😉
Śmieję się ale u nas te dwie godziny (niby tyle miało być) to było 5 minut bo następne na korytarzu czekały na porodówkę. A co do zdjęć to my mamy i Sobolinku dlaczego od razu między nogami?, mi nikt w krocze nie zaglądał a mam najpiękniejsze zdjęcia na świecie (ja oczywiście się sobie nie podobam) ale ta mała fioletowa kruszynka zwinięta na mnie to jest dopiero widok, zdjęcia tak są dyskretnie zrobione, że nic nie widać nawet cycka i nic co mogłoby kogoś zrazić a ja bardzo często je oglądam i wspominam tamte chwile, a swoją drogą co ten twój Chłop tam robił ponad dwie godziny 🙂)), a zdjęcie mamy nawet jak Krzyś przecina pępowinę które robił lekarz który odebrał Julę 🙂

Zuzka godzinę w samolocie to pomyśl o tych 8 czy 10h które by musiała wysiedzieć w samochodzie to dopiero męczarnia a tak dasz komórkę, kilka książeczek, jedzie jedzie pan pan na koniku sam sam itd… i godzinka szybko minie, a co do cycka to teraz ja się cieszę że Julka sama pogardziła cyckiem bo jak opisujesz swoje przeżycia to aż serce się kraje, ale Zuzia może być ciągle blisko przy tobie a jak mleczka nie będzie to i zapomni. Będzie dobrze kochana, trzymam kciuki

Małamyszko za Ciebie też trzymamy kciuki, wiesz to tak gadają żeby rodzice byli przygotowani na różne skutki uboczne ale w rzeczywistości to tylko mały procent dzieci ma takie dolegliwości a resztę to mi Sobolinek wyjął z ust 🙂 ha ha dosłownie bo sobie odpisywałam w wordzie a potrzę kilka postów dalej a Sobolinek już to napisała!

Idę spać, wy już pewnie smacznie śpicie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doberek,ale pogoda ,najchetniej nakryłabym sie po czubek głowy i spała do poludnia albo i dluzej 😉
Julik,jaki trzecie raz? 😜wypluj to kochana ,ja juz za stara jestem,,na Zuze sie nie mogłam zdecydowac przez 13 lat,ale na 3 to juz napewno sie nie zdecyduje ,no chyba ze...wogole to ostatnio przechodze jakiąś paranoje,w niedziele miałam dostac okres,4 po porodzie ,1 miałam na roczek Zuzi,potem kolejny po 28 dniach ,kolejny po 20 dniach i teraz tez czekam i nic a dzisiaj mija kolejny dzien ,we wtorek zrobiłam nawet test ,ale była 1 gruba krecha,wczoraj rano dostałam niby okres ,ale wieczorem było juz po ,myslałam ze tylko jakas chcwilowa przerwa ale dzzisiaj dalej nic,nie mam pojecia o co chodzi,chyba po swietach wybiore sie do lekarza,a moze to poprostu zbiegło sie z tym koncem karmienia i poprostu organizm szaleje
Do Gdanska jednak nie jedziemy ,bo jak zadzwoniłam zeby zarezerwowac bilety to okazało sie ze juz nie ma tych tanich ,a na drogie mnie nie stac ,zobaczyłam potem na dalsze miesiace to dopiero w lipcu sa tanie a tak wszystko wyprzedane ,ale co sie dziwic ,za 100 zl z katowic do gdanska samolotem to naprawde okazja,
Małamyszko,gratulujemy kolejnego ząbka,moze dlatego Michaś był taki marudny i nie miało to zwiazku ze szczepieiem
Sobolinku jak mam odwrocic ten film ,bo chciałam wam pokazac wspinaczke Zuzy ale znowu mam go bokiem a nie umiem znalezc tej funkcji odwracania 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobolinku ,dzieki za przepisy,
powiem wam ze dzisiaj zuzia wstala o 6 A mi ja przyniosl bo wychodzil do pracy akurat, i...nawet nie chciała cycka 😞dostała budyn na sniadanko i była zadowolona 🤨za to wczoraj w dzien cały czas wkladała mi rece pod bluzke i teraz wiem ze ona nie była glodna ssac piers tylko potrzebowała bliskosci cycka i possania go
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Julik mój T cały czas był z nami na początku, dopiero poszedł jak przenieśli nas na zwykła salę. W tym szpitalu praktykuje się porody rodzinne, później jak się urodzi to dziecko leży sobie na brzusiu mamy, na chwilę tatuś je bierze z lekarzem do badania (Apgar) i z powrotem do mamusi. I cieszyliśmy się sobą bardzo długo, bo kilka godzin a czas wtedy leci niesamowicie bo tyle emocji się w człowieku wyzwala 🙂 Później jest czas i miejsce na bloku poporodowym na przystawianie do piersi (jeśli wcześniej nie było okazji) z położną, która jest bardzo pomocna. I dopiero od tego czasu za kilkadziesiąt minut przenosi się mamusię z dzidzią na salę 🙂 Ja byłam bardzo zadowolona, bo mimo bólu czułam się wyjątkowa 🙂 Mimo, że przejechałam tak po prostu nad ranem z buta, bez lekarza w tym szpitalu 🙂
A z tymi zdjęciami między nogami to mój kuzyn (lekarz!!!) robił takie swojej żonie (a pękła razem z odbytem), a mój brat też robił zdjęcia na których duużo było widać, a przy drugim dzidziusiu to już miał kamerę (dla mnie nie do pomyślenia 🙂 ) Przy trzecim już nie zdążył, bo poród trwał 10 min hehehe.
Nie mam nic przeciwko pięknym zdjęciom dzidzi z mamusią, ale są jakieś granice, których się nie powinno przekraczać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka na yt jak wczytasz filmik to górnym lewym rogu jest zakładka edytuj film (chyba) i tam go przekręcasz. Tylko to długooooooo trwa.
Szkoda, że nie lecicie do tego Gdańska 😞 Daj mi namiary na te tanie bilety, bo to kusi 🙂 Jak sprawdzałam to takie ceny mi wychodziły, że głowa mała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobolinku te linie to OLT JET,wchodzisz na strone olt express .com i tam jest wszystko
Kurcze nie wiem czy dam rade ten film odwrocic bo ja go zaladowalam wczoraj i nie widze tej zakladki zeby edytowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas dalej pampersy,bo mamy duzy zapas z poprzednich zakupow ,tylko ze u nas to tak 4 w dzien ida ,czasami mniej,jak sie skoncza i nie trafimy na kolejna promocje to beda Dady ,albo te pomaranczowe pampersy (nie pamietam jak sie nazywaja )ale tez sa tanie a Zuzi nic po nich nie jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Trochę ogarnęłam mieszkanie odkurzaczem.
zuzka ja właśnie teraz nie trafiłam w promocję. Tzn myślałam, że trafiłam i pojechałam nawet wczoraj specjalnie do supermarketu (nie hipermarketu) tesco bo jest niby promocja, ale okazało się, że tylko na 3 70szt. Wkurzyłam się, ale to moje niedopatrzenie. Mam napoczęte opakowanie pampersów 56 szt i boję się, że na święta nie wystarczy. Waham się nad dadą, bo to moje 3 podejście by było. No i nie wiem jak tam wychodzi rozmiar 4+. Nie wiem czy jest sens zmieniać, ale 55 zł za 56 szt. pampersa nie dam. 🙂
aaa i zazdroszczę tych 4 pieluch w dzień 🙂 U nas czasami tak jest do 10 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc mamusie 🙂 a u nas dziś wreszcie słonecznie 🙂)) hihihi
Zuzka no to się oplułam 😉wyplułam, szkoda że nie ma już tych tanich lotów, mielibyście fajny wypad majowy 🙂

Sobolinku u nas w teorii też tak niby jest ale w praktyce za dużo dzieci spieszyło się na ten świat a poza tym to ja byłam bardzo zmęczona a na tej sali nie było intymności, sprzątali, chodzili już marzyłam żebyśmy byli sami 🙂
A co do zdjęć to takich nie mam, w ogóle Krzyś stał tylko przy mojej głowie i nie pozwoliłabym mu na takie zdjęcia, a z resztą nawet go nie ciągnęło żeby tam zaglądać, masz rację pewnych granic nie trzeba przekraczać tym bardziej że nie jest to jakiś miły widok, teraz mi się przypomniało że moja teściowa robi zdjęcia na pogrzebach, to jest jakieś nieporozumienie, bo ja nie chciałabym pamiętać bliskiej osoby w trumnie 😞

a co z tym kurczakiem? jak długo pieczesz? nie jest suchy?

my mamy taką drogerię gdzie pampersy w stałej cenie za 70gr za sztukę, a na razie jesteśmy przy 4 i wystarczają na tą chudą dupę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zapomniałam o kurczaku, przepraszam
Piersi po tych kilku godzinach leżakowania w woreczku w lodówce wyciągam później z worka i od razu wkładam na patelnię (tefal bez tłuszczu ale i tak jest oliwa w marynacie) i piekę z 2 stron na złoto. Jakieś kilka minut, musisz zobaczyć jaki mają kolor i można jeść. Dzięki tej marynacie nie są właśnie suche tylko takie fajne mokre i aromatyczne.

Fajnie masz z tymi pampersami na sztuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...