Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dorotko, ucałuję ;-) Pawliś też zasypi bez lampki. M. mu na początku zapalał, a Ja gasiłam, bo powiedziałam mu, że po co dziecko do światła przyzwyczajać. Paweł co najmniej 3 lata będzie z Nami w pokoju, więc lepiej, żeby nie znał lampki w nocy, bo Ja się nie wyśpię ;-) Teraz mój kierownik ładnie śpi i ma rozłożone w poprzek rączki i się śmieję, że trzeba będzie łóżeczko poszerzać, bo jak tak łapcie rozkłada to zaraz miejsca nie będzie. Zważyłam go dziś i ma 7400 ;-) Dorotko cieszę się, że Agatka już normalnie robi kupcie ;-) Ja dziś znów wietrzyłam pokój, bo karaluch bombę zasadził śmierdzącą ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A moja ostatnio słabo przybiera 😞 Niby w siatkach centylowych się mieści i doktor powiedziała, że dobrze, ale tylko 160g przybrała od 16 czerwca... wazy 5900, a w szpitalu jak ja wazylam co miala zapalenie ucha wazyla 6040... tyle ze z pelnym pampersem... no ale i tak jakos sie martwie 😞 😞 bo do tej pry przybierala ok 700-800 g na miesiac... no ale pani doktor powiedziala, ze juz skonczyla 3 miesiace i ze bedzie teraz duzo wolniej przybierac... no ale mysle czy jej nie dokarmiac... jak bedzie zle na nastepnej wizycie to chyba bede...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zastanawiam się jak mam karmić Agatkę, normalnie daję jej raz jedną raz drugą pierś.Teraz w końcu zaczęła mi szybciej i efektywniej ssać i teraz wiem kiedy pierś jest opróżniona, bo Agatka traci zainteresowanie nią. Karmienie trwa do 20min wcześniej do 45min. Tak się zastanawiam czy po jednej piersi nie powinnam jej drugiej zaproponować?Karmiąc raz jedną, raz drugą przerwy między karmieniami wynosiy 2,5-3h czyli by znaczyło że jest ok., ale dzisiaj wieczorem dałam jej drugą i też całą wypiła. Mleka ściągam koło 00:00 po 60ml więc niewiele,może powinnam ją karmić z obu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorota ja nie mam pojecia... W takim razie mam taką sytuację jak ty... Bo moja też pewnie by 2 na raz opróżniła... Jakbym jej dawała obie to za 3-4 godziny bym musiała dać butelkę, bo by jej nie starczyło... Na pewno bym nie naprodukowała tyle...
Niunia, a ty masz jeszcze mleko? Bo moja mama mi mówiła, że po 6 miesiacach od odstawienia małego od piersim miała jeszcze mleko!!! 🤪 tyle ze nie musiala sciagac ani nic.. po prostu jak nacisnela to lecialo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej, cały czas Was podczytuję ale nie mam natchnienia, albo nas nie ma w domu, pogoda sie poprawiła więc korzystamy.
Ja Filipa kładę zawsze na boku ze względu na ulewanie, ale bsrdzo często sam się przekręca na plecy.
a a propos leżenia na boku, Filip bardzo często mi podnosi głowę jak tak leży, Wasze dzieciaczki też???
kolorowych swón Wam życzę, do jutra 🙂
Najlepsze życzonka dla Pawełka, jeszcze dziś zdąrzyłam. 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Samanta pewnie, że mam. Jak się z M. obściskujemy lub gdy z Pawlisiem się dziudziam zawsze mam mokrą koszulkę ;-) A co do karmienia, dziewczyny dzieci sobie nie dadzą krzywdy zrobić i jeśli będą głodne chodziły to dadzą Wam znać, więc jeśli nie płaczą to nie dawajcie cyców na siłę. Oglądałyście może serial rodzinka.pl, ja normalnie leję z tekstów tych chłopców. Aż strach mieć taką czwórkę facetów w domu ;-) Ale w sumie to fajnie, wiadomka to tylko serial, ale myślę, że są takie rodzinki. Polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorota Fasolek tez je na przemian lewy prwy co 3h i nie dokarmiam go choć ewidentnie widzę ze jak bym dala jeszcze druga piers to by ja tez opróżnił z apetytem ale nie daje i wszystko jest ok mleczko jest i fasol na wadze ładnie przybiera - obawiam się ze jak zaczniesz dawać druga to Agatka się przyzwyczai ze ma dwie do ściągnięcia i nie będzie jadła do końca bo po co się męczyć jak w drugiej będzie lepiej lecieć i tym sposobem możne sie mniej produkować moim zdaniem - dlatego ja Fasolka przystawiam do konca do jednej piersi zeby organizm wiedzial ze ma zatankować tyle samo i zdążył wyprodukować na następne jedzenie za 6h.

Zazdroszcze Wam posiadania pokoiku wyłącznie dla dziecka - my jeszcze wnajmujemy mieszkanie M3 i mamy do dyspozycji salon i sypialnie wiec musimy spac z fasolkiem - troche to uciazliwe niestety ale wyboru nie mam 😞

Samantka swieta raca z ta wodą - woda najlepsza, każdy dobry pediatra powie zeby najlepiej dawac dzieciom tylko wode do pisia jak najdluzej a sokow unikac jak najdluzej. Ciesze sie ze szczepienia przeszly łagodnie. Daj znac czy Ci bedzie marudzic w przeciagu najblizszych kilku dni, a w ogole to jakos wczesnie te szczepienia masz, ostatnio miałysmy razem a ja kolejne mam dopiero za 2 tygodnie jakos a ty juz?

Niunia ja mialam jechac na panienski do 3city ale dziewczyny przeniosly do Wroclawia w dodatku zastanawiam sie czy w ogole jechac - czuje sie zobowiazana bo panna mloda byla u mnie w Krakowie i to moja swiadkowa, ale Fasolka musialabym zostawic na 3 dni samego bo w tym samym czasie jest kawalerski.

A w ogóle to zmobilizowałyście mnie, w sierpniu jade do Dobiegniewa k/Piły na 4 dni a stamtąd nad morze do Darłówka - M do nas dojedzie po sesji. I chcę jechać pociągiem - nie orientujecie sie jak to jest z tymi przedziałami dla matek z dziećmi, wiem ze sa do 4 lat tylko czy we wszystkic pociagach, mam do wybory regionalne tylko II klasa, lub TLK I klasa ale na stronie PKP ani slowa w temacie tych przedziałów a wiem ze takowe istnieja choc nigdy nie widzialam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Samantka ja też ostatnio się martwiłam że mała słabo przybiera w ciągu 2 ty. 270g lekarka powiedziała że ok. Na pewno teraz ten wzrost wagi będzie słabszy co widać zresztą z wykresu.Ja jutro idę do lekarza to znowu małą zważę od dwóch tyg.dostaje tylko butlę modyfikowanego na noc a ściągane wieczorem popołudniu.
Myślę że w tej kwestii lekarzom trzeba zaufać nie ma co na siłę dokarmiać,chyba że dziecko głodne to wiadomo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotko, to moja jeszcze mniej przybrała 😞
Mandrasala, ja miałam mieć 2 dawke szczepień 16 czerwca, ale ze względu na zapalenie ucha dostalyśmy tylko rota a infanrix hexa dzisiaj. Nastepne mamy dopiero 18 sierpnia, bo jade nad morze i 11 prawdopodobnie mnie nie bedzie. A mała jak do tej pory ok 🙂 Śpi tak jak co dzień, nie była też marudna... no tak jakby szczepienia nie było... oby tak dalej 🙂
A przy pierwszych szczepieniach była placzliwa bo dostala 3 szczepionki na raz, pneumo rota i hexa... dzisiaj tylko jedna i jest super 🙂 16 czerwca tez tylko rota dostala i tez nie bylo zadnych objawow 🙂 ale 18 sierpnia juz dostanie 2... hexa i pneumo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
AAAAA ....... OK Przy najblizszym szczepieniu zapytam czy moge rozlozyc na dwa terminy pneumo i hexe - bo po ostatnim fasol kilka dni byl nieswoj - mega marudny i plakal sporo jak na niego, boje sie ze teraz tez tak bedzie i to reakcja byla dopiero na 3ci dzien najgorsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MandraSala napisał(a):
AAAAA ....... OK Przy najblizszym szczepieniu zapytam czy moge rozlozyc na dwa terminy pneumo i hexe - bo po ostatnim fasol kilka dni byl nieswoj - mega marudny i plakal sporo jak na niego, boje sie ze teraz tez tak bedzie i to reakcja byla dopiero na 3ci dzien najgorsza

Moja też właśnie strasznie płakała... a jak dostała je osobno to wcale 🙂 Nawet przy wkłuciu nie było źle, bo zaraz się uspokoiła, a jak wyszłam z gabinetu i ją położyłam na przewijaku, żeby ubrać, to nawet się uśmiechnęła!!! 🙂 Jeśli się da, to też bym rozłożyła szczepienia na twoim miejscu na 2 tury 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Samantka tak sie postaram, daj znac jak Nikola sie bedzie zachowywać w najbliższych dniach, mam nadzieje i życzę Ci żeby obyło sie bez marudzenia 🙂

MamaMichala Fasol tez zaczął rzadziej jeść tak jak pisalas Twoja Hania, a dzis byl pierwszy raz jak prZespal cała noc!!!!!!! 🙂)))))))))))) Zjadl o 20:10 pomarudzil i zasnal i obudzil se na poerwszedzis jedzonko dopiero teraz 😉 Ale nie łudzę sie ze to juz na stałe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niunia26 napisał(a):
Dziewczyny, które miały być nad morzem w Trójmieście na wakacje to kiedy będą?


Ja czekam na zaproszenie od brata i doczekać się nie mogę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas nie ma posiłków co 3 godziny, zazwyczaj co 1,5. Mała nie je długo, je parę minut i nie chce już piersi, pewnie słabo leci i odpuszcza. Dobrze przybiera na wadze, nie jest też gruba także ja się nie przejmuję. Jedynie co to to, że męczące jest takie częste karmienie. Jedynie po modyfikowanym potrafi wytrzymać 3 godziny. W sumie to ona po moim ulewa paskudnie, także co zje to uleje, musi po tym popić. Ja to się nie dziwię, bo jak bym oddała treści żołądka to też bym musiała popić. Ja to się śmieje, że ona tak ulewa, po tym jak ja 5 miesięcy w ciąży wymiotowałam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny te co karmia piersia..czy nadal uwazacie na to co jecie? bo ja juz jem od dawna wszystko, fajnie tak jest jak nie musze sie zastanawiac czy cos moge czy nie..Fasole, groszek i kapuste tez jadlam i bylo ok.
Kurde nasze miasto obchodzi jakies 777 lecie i z tego powodu zrobili impreze,ktora sie wczoraj zaczela i konczy w niedziele..Nie wiem skad ten burmistrz wpadl na pomysl, zeby zrobic dyskoteke na rynku od godz.22-24.15!! Zawsze takie imprezy byly kolo amfiteatru, tam gdzie nikt nie mieszka...Nie moglam spac, bylo tak glosno, ze nawet okna zamkniete nie pomagaly i w niani elektrycznej nawet to bylo slychac..Ale Maja na szczescie spala.A potem jeszcze lazili pijani ludzie i sie darli pol nocy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...