Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
a ja żadnych nosidełek i chust nie kupuję bo nie chcę jej przyzwyczajać do noszenia.
W sierpniu jedziemy z AGAtką na jej pierwsze wakacje,niedaleko nad jeziorko już kwaterę zamówiłam na tydzień.CIekawa jestem jak my się z tym wszystkim zabierzemy..ale i tak się cieszę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta to super szkoda by było! Mi też będzie ciężko pożegnać się z karmieniem piersią,jak myślicie kiedy powinnam ją odstawić?Z butli umie pić i pije chętnie więc z tym nie powinno być problemu. Obawiam się tylko tych karmień w nocy koło 4:00-5:00 bo ona jak chce to musi być już,no i odbicie i samo karmienie. Pewnie to już będzie moja pobótka do pracy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorota ja wlasnie tez nie wiem kiedy odstawic..Myslalam, ze bede karmic do 6 miesiecy, ale teraz moze do roku..Czas tak szybko leci, ze szok..Nie jestem jeszcze gotowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja właśnie będę musiała zacząć dokarmiać butelką bo od sierpnia do pracy 😞 w ogóle teraz coś zaczęła mi kiepsko w nocy sypiać ciągle się budzi i do piersi chce a tak dobrze mi sypiała od początku. Nie wiem czy to kiepskiej jakości pokarm teraz mam czy ona ma jakieś "widzi mi się" 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fajnie macie że możecie dłużej z dzieckiem być 🙂
Dorota: mam załatwioną nianię. Tylko się zastanawiam jak to się robi, bo przecież trzeba jakoś z nianią zapoznać dziecko żeby się jej nie bało. Chodzi mi o to jak to zazwyczaj się robi. Dodam że niania nie będzie do mnie przychodzić tylko będę dziecko odwozić do niani przed pracą czyli otoczenie też się jej zmieni 😞
Szarla: a Ty jak myślisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beatko mój Antoś jest z tego samego dnia co i Twoja córcia i mam ten sam problem ze spaniem. Wcześniej zasypiał o 21 i spał do 6, a teraz zasypia przed 22 i budzi się najpierw między 1 i 2, a potem między 4 i 5. Średnio co 3 godziny. W dzień też dużo jest przy cycu. Myślę, że to ten skok wzrostowy lub charakterek mojego synka, bo on krótko ssie, bo zaraz zaczyna się uśmiechać, kręcić i wiercić i wszystko jest ciekawsze od jedzenia 🙂))
A w ogóle to już po wypadzie w nosidełku. Najpierw Antek zrobił wielkie oczy ze zdziwienia i rozglądał się wokół... ja do niego gadałam co kupuję itd, a ludzie się patrzą hehe... w mojej dziurze to jeszcze nikogo z nosidełkiem nie widziałam, a w chuście to już w ogóle. Potem chyba był zmęczony, bo troszkę zaczął popłakiwać, więc Michał go rozbawiał, a potem zasnął... 🙂)))) ogólnie myślę, że mu się podobało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misia 🙂 faktycznie z tego samego dnia 🙂 i mniej więcej to właśnie też tak u mnie wygląda tylko jeszcze częściej się budzi. A charakterek to też ma jak i po mamie tak i po tacie więc w miejscu nie usiedzi a oczy to pewnie chciałaby mieć też z tyłu głowy żeby wszystko mieć pod kontrolą. Najbardziej to się z mężem uśmiejemy jak je cyca i jednocześnie jego chce widzieć 🙂)) więc mąż musi położyć się za mną i ona wtedy spokojnie już je 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misia ja jak wyszlam u mnie z nosidelkiem do sklepu to tez wszyscy patrzyli jakby nie widaomo co to bylo 🙂
Kurde ale ja sie nudze...Maz do pozna siedzi w pracy a ja pier...ca za przeproszeniem dostane...Ja chce na wakacje!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja to się nie nudzę, bo Antek to nie da się nudzić :PPP ale to nic 🙂
Na wakacje też bym chciała pojechać... w sumie to bym chciała, żeby Michała tata przyjechał to też by było inaczej :P no i my mamy w sierpniu pojechać do niego.
Beatko a skąd Ty jesteś? Z samego Krakowa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pawełku moc buziaków od mamusiowej cioci 😁
My to pewnie też w tym roku na żadne dłuższe wakacje się nie wyrwiemy. Co najwyżej na weekend nad morze. No ale to pogoda musi być. A dziś u mnie tak leje mocno, że nie dało się wyjść na spacer, bo i parasol by mnie nie ochronił.
A ja dziś po raz pierwszy zrobiłam Grzesiowi zupkę. Z marchewki i ziemniaków.Chciałam kupić słoiczek, ale nigdzie z takim składem nie mogłam dostać. No i postanowiłam wziąć produkty od teściów z działki i sama zrobić. Mam takie urządzenie Thermomix (Marta Ty chyba kiedyś pisałaśo tym) i w tym to bardzo szybko i sprawnie mi poszło. Tak mi się spodobało, że dalej zupki mam zamiar sama gotować. A i zapomniałam napisać, że Grzesio jadł aż mu się uszy trzęsły 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja robię zapiekankę z fasolki szparagowej... nie wiem co z tego wyjdzie... hehe, ale to będzie bomba kaloryczna :PPP sama fasolka, a do tego mnóstwo żółtego sera i sos ze śmietanki 😁DD a jutro ma być ziemniaczana zapiekanka... no i pewnie szybko mi te kilogramy wrócą.
Antoś za to leży obok mnie z łapką w buzi i gada do poduszki 🤪 bardzo interesująco brzmi ta konwersacja 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haliszczanka ja tez w thermomixie robilam zupke 🙂 Tam jest duzo przepisow na dania dla maluchow...Pozniej napewno bede korzystac.
Dziewczyny czy wy kladziecie maluszki na boczkach?
Dorota a Ty mieszkasz w Poznaniu czy w okolicach? Bo w sumie do Poznania nie mam daleko, wiec moze uda nam sie kiedys spotkac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta ja tez zamierzam jeszcze pokarmić minimum pol roku, Misia a podaj przepis na zapiekankę ziemniaczaną?

A propos smierdzacych kup - Fasol dzis caly dzien robi co dwie godziny a smierdzi okropnie jak wymiociny - moze to rozwolnienie....?

No my tez wakacje odpuscilismy ze wzgl na M egzaminy i robote, i podobnie juz mnie kur....strzela od siedzenia w domu, w poniedzalek mam alergologa i Aleksowego neurologa i cos cuje ze nie wysiedze i pojade ma Jędrusiowa albo do DObiegniewa do rodzinki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MandraSala a tam na Jędrusiowej to są domki czy pole namiotowe? Misiek coś o Skrzynkach wspominał, to też tamte okolice. Ja to bym chętnie gdzieś pojechała na łono natury.
A zapiekankę Michał będzie robił jutro to podpatrzę i napiszę. Albo napiszę Ci potem jak ja bym zrobiła :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta ja kładę na wznak do snu i jakoś się nie przekręca. Chyba się przyzwyczaił. A pytałaś o trzymanie nóżek w pozycji na brzuchu.Grzesio wcześniej też pupę podnosił. Teraz pupa już leży na podłożu, a podniesione są tylko nóżki od kolanek w dół. Dobra idę kąpać małego. Dziś sama, bo R. samochód naprawia. Zajrzę potem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...