Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
MandraSala napisał(a):
Niunia ale rewelka juz sie nie moge doczekac az mnie nosi zeby samej pójść, szkoda ze na zajęcia wpuszczają tylko jednego rodzica b fajnie byłoby we dwoje. A Pawelek odwazny chłopak ijakie ma dorosłe spojrzenia jakby pływanie nie było dla niego niczym nowym 🙂

A te skrzydełka to trzzeba mieć obowiązkowo dla maluchów?


Nie trzeba tych skrzydełek, a Pawliś jest ryba zodiakalna ;-) Dlatego tak lubi pływać 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Niunia Pawełek jest boski i już to pisałam, a zdjęcia rewelacja!

Misia no niestety moja taki sam "śpioch" jak Antoś. Jest za to jedna różnica, ja jak ją położe na macie to mam z godzinkę spokoju, aż do karmienia, mam dziecko które samo sobą się zajmuje 🙂

Samantka śliczny avatarek!!! A co do mleka to jest napisane żeby w tym wieku dawać 150 ml, natomiast ja daję 90 ml. Moja jest w zasadzie ciągle na cysiu, ale jak już pisałam, woła jeść co 1,5 godzinki także je mniej ale częściej. Poza tym dalej ulewa, więc jak wypije za dużo to i tak połowę odda. Najlepiej zrób sobie w jeden dzień rozpiskę, rób 150 ml i sprawdzaj ile o i o jakiej porze wypije, może się sprawdzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Niunia zdjęcia boskie a Pawełek faktycznie widać, że czuł się tam swobodnie 🙂
Samantka ja daję 5 butelek na dobę i tak jak napisała Szarla, o różnych porach różnie. Generalnie dwa razy na dobę na 150 ml wody a 3razy na 180 m wody, a słoiczków to zjada mi półtora lub czasem dwa (jak marchewka plus jabłko to dwa, a jak zupka made by mama i jabłuszko to półtora, bo moja zupka niestety tak mu nie smakuje jak słoiczek 😞 ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicola 100 lat 🙂 Zebys zawsze taka grzeczna byla i duzo zdrowka miala 🙂
Niunia zdjecia cudne..Niestety u nas nie mozna bylo tak blisko podejsc 😞 A te rekawki smiesznie wygladaja na takim szkrabie 🙂 Super. A ja nie pomyslalam o jednej rzeczy...nie mamy z kim zostawic psa na weekend, bo tesciowie pojechali na urlop..I w sobote mamy basen..Kurcze juz sie troche nastawilam i zawsze cos..Pokombinuje i moze cos sie uda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikolko wszystkiego najlepszego z okazji 4 miesięcy. Rośnij zdrowo szkarbie 🙂
U nas dziś noc całkiem dobra. Młody spał bez przerwy do 5.30, kiedy się obudził i nie spał do 6. Ale jak zasnął to trzeba go było budzić o 7.30. A terz od pół godziny znowu śpi. A dziś jedziemy do mistat oddalonego od nas 40 km na usg bioderek.
Marta rozumiem Cię z tym psem. My też zawsze jak chcemy gdzieś wyjechać to musimy opiekę dla naszej suczki załatwiać. I przez to na noc na przykład to bardzo rzadko wyjeżdżamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikolciu wszystkiego najlepszego dla Ciebie! I dla Grzesia, bo zapomnialam za co przepraszam.
Dzis Antos obudzil sie przed 6, ale przed 7 znow zasnal na godzinke. Zatem wstalismy i pomogl mi w kuchni troche gadajac ze mna 🙂)) i chyba sie zmeczyl, bo wlasnie cycusia ssie i zasypia. Fajnie, bo jak polozylam go u nas na lozku i zobaczyl M, ktory spi to zaczal banany do niegi strzelac smieszek maly.
Co do zwierzat to moj kot odkad Antos spi w swoim pokoju to tez sue tam wyprowadzil na fotel. Ja sie smieje, ze Antka pilnuje. Jedyny problem to siersc, ktora jest wszedzie. Nawet witaminy na wypadanie nie pomogly, a kot jest dlugowlosy. Ja mysle, ze ti na tle nerwowym, bo ten kot to strasznt tchorz i ze stresu mu ta siersc leci. Na szczescie kota moge zostawic samego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misiu Grzesio bardzo dziękuje. Ja również skaladam najlepsze życzenia dla Antosia. Nie było mnie 09.03. na forum, a następnego dnia wypadło mi to z głowy za co również przepraszam.
Z kotem to jest dużo mniej problemów, chociaż co widać na przykładzie Monisi, czasem też potrafi być trudno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wszystkiego najlepszego dla Nikusi oraz spoznione naj dla Pawełka, Antosia, Grzesia, Weroniczki, Mareczka!!!!!!! Duzo zdrowka maluchy!!!

Mnie nie było kilka dni i juz chyba nie nadrobie o czym pisalyscie!!
W czwartek po środowej wizycie u neurologa mialam malego dola, niby nic zlego mi nie powiedziala, ale jakos mnie to wszystko zdolowalo, przypomialy mi sie te okropne chwile ze szpitala i caly czwartek i piatek chodzilam jak struta. W sobote natomiast juz bylo lepiej bo sie wzielam w garsc, ale przez caly weekend byla u mnie moja siostraz rodzinka i bylo tak fajnie ze szkoda mi bylo czasu na komputer. Z moja siostra zawsze mialysmy dobry kontakt, ale odkad zamieszkali w Norwegii troche sie pogorszylo. Naewt jak przyjezdzali do Polski to do Nas wpadali jak po ogien, a tym razem spedzili z nami niecale dwa dni (pewnie dla tego ze mamy Kornelke i nia chcieli sie nacieszyc) ale nie wazne moglysmy sie nagadac ile wlezie i to na spokojnie. W sobote bylismy tez na konferencji przed chsztem bo mamy w najblizsza sobote a wczoraj wieczorem jeszcze do tesciow poszlismy!!
Ale sie rozpisalam Sorki!!
No to teraz sprobuje troszke nadrobic (poki mala spi)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nadrobilam tylko kilkanascie srton bo to troche za duzo!
Jesli chodzi o tabelke to nie ma problemu postaram sie jak najszybciej uzupelnic i powysylac!!
Zdjecia Amelki, Grzesia i mamy oraz Pawełka pluskajacego sie z mama bezcenne!!
My jak mamy gdzies jechac albo pojsc na noc to psa oddajemy pod opieke tesciow lub mojej mamy ale gdyby nie oni to tez bylby problem!!
Moja mala szczypawka tez lubi mamusie podszczypywac w rece i buzie, a jak lezymy na lozku to uwielbia mnie kopac i to dosc mocno a jak do niej mowie " kto tak kopie mamusie,,, mamuuusie???"! To kopie jeszcze bardziej i sie smieje!!! Ta moja mala smieszka!!
Dziwczyny nie cwicznie same na wlasna reke, pewnie nic sie nie stanie, ale jak bylismy ostatnio u mojego rehabilitanta to tez pytalam o cwiczenia bo znalazlam w necie i chcialam podpytac czy moge, ale on powiedzial ze absolutnie nie!! Bo trzeba wiedziec jak prawidlowo zlapac dziecko i nim obracac zeby nie wycwiczyc w nim nieprawidlowych nawykow, bo potem bedzie ciezko z prawidlowymi!! a jak mu powiedzilam ze Kornelka juz sie obraca z plecow na brzuszek to tylko powiedzial juz???? No i wyjasnil mi ze maluchy maja czas na przewracanie a z brzuszka na plecy to dopiero kolo 6-7 miesiaca albo nawet pozniej!!! No ale zrobicie jak uwazacie!!
Uciekam robic obiad i przeplukac sukieneczke na chrzest, bo wlasnie przyszla!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie!
My wróciliśmy wczoraj z weekendowego wypadu weselnego.
Patryczek był u dziadków, nawet całkiem grzecznie się zachowywał. No i co najważniejsze PILNOWAŁAM! planu dnia Synusia a zatem nie rozstroił się jakoś wielce 🙂

Niunia - Pawełek jest taki fajniutki, buziaczek ma taki rozumny 🙂
Amelka- rożsnie jak na drożdzach
Haliszczanka - widac, ze Ty zawsze bedziesz wygladac młodo...taki typ (ja też tak "czasami" mam 😉
Samantka - nice awatarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko miło znowu Cie widzieć! Nie zadręczaj się Kornelką, wszystko będzie dobrze!

A co do ćwiczeń to takie ćwiczonka zalecają pediatrzy jako codzienna gimnastyka niemowlaka, która absolutnie negatywnie nie wpływa.

Coś mi Amelcia próbuje zasnąć i nie może, chyba cycuś niezbędny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny!!!
Dziękujemy za życzenia:* Mała jeszcze słodko śpi 🙂 🙂
Z tego co piszecie to na każdym mleku co innego piszą!!!
U mnie na NAN Pro 1 jest taka tabelka:
1-2 tydz. - 90ml wody, 3 miarki 6x/24h
3-4 tydz. - 120ml wody, 4 miarki 5x/24h
2 miesiac - 150ml wody, 5 miarek 5x/24h
3-4 miesiac - 180ml wody, 6 miarek 5x/24h
5-6 miesiac - 210ml wody, 7 miarek 5x/24h
Czyli wychodzi na to, że mam małej robić 180 ml!!! 🤪 A zaraz 210.. no przeciez ona w zyciu tego nie zje.. nawet jakbym dawala piers tylko rano i wieczorem... Na razie daje jeszcze w dzien, ale coraz niechetniej ssie, a co najgorsze nie da sie jej namowic do wyssania piersi do konca... a wiadomo, ze jak nie bedzie tego robic, to z czasem mleka bedzie coraz mniej.... nie chce mi sie juz bawic z laktatorem... Chyba niedlugo przejde na butelke... nie do konca, ale w dzien bedzie butla...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
szarla napisał(a):
Edytko miło znowu Cie widzieć! Nie zadręczaj się Kornelką, wszystko będzie dobrze!

A co do ćwiczeń to takie ćwiczonka zalecają pediatrzy jako codzienna gimnastyka niemowlaka, która absolutnie negatywnie nie wpływa.

Coś mi Amelcia próbuje zasnąć i nie może, chyba cycuś niezbędny.


dzieki Szarla
to oki bo ja znalazlam takie juz na konkretne umiejetnosci i moze dlatego mi je odradził!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samantka u mnie mała tak samo, nie wysysa z piersi do końca. W nocy jest na piersi, rano też. W południe daję jej mleko z kaszką (na kaszce napisane, żeby zrobić 160 ml, a ja robię 90 ml i ledwo dojada do końca), potem pierś, koło 16 daje jej marchewkę, potem pierś. I w zależności czy mam na wieczór pokarm czy nie to dostaje butelkę (max 120 ml), albo pierś + butelka (wtedy około 60 ml), albo samą pierś 🙂.
Ale zamotałam, hehe. Mam nadzieję, że zrozumiałaś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Samantka ja też powoli się zaczynam wgryzać w temat butelki 🙂 ale ja najpierw planuję na noc bo mała mi się ciągle budzi w nocy I oczywiście wszystkiego najlepszego dla Nicol 🙂) zaczynam podawać też słoiczki... dzisiaj jabłuszko 🙂 znajoma ma o 1 miesiąc starszą dziewczynkę i ją wczoraj widziałam- jak się pięknie śmieje do wszystkich jakby się czegoś najadła a moja weronika to coś boi się na początku obcych i kamienna mina albo płacz 😞((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
szarla napisał(a):
Samantka u mnie mała tak samo, nie wysysa z piersi do końca. W nocy jest na piersi, rano też. W południe daję jej mleko z kaszką (na kaszce napisane, żeby zrobić 160 ml, a ja robię 90 ml i ledwo dojada do końca), potem pierś, koło 16 daje jej marchewkę, potem pierś. I w zależności czy mam na wieczór pokarm czy nie to dostaje butelkę (max 120 ml), albo pierś + butelka (wtedy około 60 ml), albo samą pierś 🙂.
Ale zamotałam, hehe. Mam nadzieję, że zrozumiałaś 🙂

o właśnie 🙂 ta znajoma też mi mówiła o mleku i że 1 łyżeczkę grysiku dodaje do mleka robi któraś z was tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata ja tylko tą kaszkę, mam bobovity i nestle. Bobovity mam z jabłkiem, nestle kupiłam 2, jedną z bananami i jedną z owocami leśnymi. I wychodzi jedna stołowa łyżka na 40 ml mleka. Można robić na mleku modyfikowanym i na swoim. Ja podaję łyżeczką, Amelcia je uwielbia, lubi nawet bardziej niż słoiczki. Kupka też po tym jest normalna, a po marchewce ma zbitą, ostatnio zrobiła prawie taką zbitą jak dorosły człowiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki Szarla, zrozumiałam 🙂 🙂 Ja to zawsze najpierw podaje pierś, a później mleczko, albo sloiczek... Ale może zacznę stosować cyca jako dodatek do jedzenia:P:P
Beatko, to moja już dawno dostaje butle na noc.. a ostatnio domaga się w dzień... po prostu bardzo lubi mleko modyfikowane... A skoro ona jest zadowolona po jedzeniu i widzę jak wtedy się do wszystkich śmieje, to nie będę na siłę tego zmieniać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
szarla napisał(a):
Beata ja tylko tą kaszkę, mam bobovity i nestle. Bobovity mam z jabłkiem, nestle kupiłam 2, jedną z bananami i jedną z owocami leśnymi. I wychodzi jedna stołowa łyżka na 40 ml mleka. Można robić na mleku modyfikowanym i na swoim. Ja podaję łyżeczką, Amelcia je uwielbia, lubi nawet bardziej niż słoiczki. Kupka też po tym jest normalna, a po marchewce ma zbitą, ostatnio zrobiła prawie taką zbitą jak dorosły człowiek.

to o taka kaszkę chodzi? mleczno ryżowa? nie wiem czy ona też o grysiku coś nie mówiła
http://www.bobovita.pl/nasze_produkty/produkty_wg_kategorii/kaszki/?check_cookie=1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A teraz kilka fotek z wczoraj i przedwczoraj :P
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/535/dsc03659h.jpg/][IMG]http://img535.imageshack.us/img535/3669/dsc03659h.jpg[/IMG][/URL]
Spacerek po lasku
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/3/dsc03695x.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/3773/dsc03695x.jpg[/IMG][/URL]
Cyco nie starczył 🙂 Karmienie w plenerze 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/94/dsc03674zs.jpg/][IMG]http://img94.imageshack.us/img94/7601/dsc03674zs.jpg[/IMG][/URL]
A tu po zmianie pampersa na lawce 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/845/dsc03677d.jpg/][IMG]http://img845.imageshack.us/img845/447/dsc03677d.jpg[/IMG][/URL]
Podpórka pod nogi 🙂 Czasami obie kładła i wtedy tak śmiesznie to wyglądało 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/190/dsc03692gz.jpg/][IMG]http://img190.imageshack.us/img190/7100/dsc03692gz.jpg[/IMG][/URL]
I Nikolcia z babcią... Strasznie ją interesowały rzeczy na stole.. Normalnie nie mogła oderwać wzroku 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/685/dsc03682f.jpg/][IMG]http://img685.imageshack.us/img685/4138/dsc03682f.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...