Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Martus wszystkiego najlepszego, obys zawsze była bardzo szczęśliwa i zdrowa!!!!!

Jesli chodzi o grupe krwi dziecka to wyglada to tak ze po porodzie nie pobiera sie krwi na oznaczenie grupy chyba ze sa ku temu wskazania jak np konflikt serologiczny, mozliwosc przetoczenia krwi lub operacja, a nie robi sie tego ze wzgledu na to ze do roku czasu (lub wiecej, ale nie pamietam) grupa krwi dziecka moze ulec zmiani. Jak Kornelka lezała to miała pobrana krew na grupe ze wzgledu na wysoki poziom zołtaczki, ale i tak wyniku nie wpisali do ksiazeczki tylko ma na wypisie ze szpitala!!

Niunia a Pawełkowi pobierali przy zółtaczce i czy wpisali mu w ksiazeczke??? Ciekawa jestem jak to sie odbywa w innych szpitalach, bo u mnie jest tak jak napisalam powyzej!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
No i wczoraj sie cieszyłam ze mala przespala cala noc, a dzis znow pobudka o 3, ale chociaz pozniej byla o 7 a nie jak zawsze o 5!!!
Chyba wyczula ze mama nie spala i postanowila tez pograsowac!!
Ide sie polozyc moze uda mi sie zasnac na chwilke!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, dużo zdrowia i spełnienia marzeń!!!
U nas grupy krwi nie ma w książeczce.
Noc dziś znowu super. Mały jak zasnął o19,to pomijając karmienie o 22.30, obudził się o 6.40. A tak naprawdę to nie wiem o której się obudził, tylko ja wstałam o 6.40 i poszłam zobaczyć, czy śpi,a ten leżał przekręcony w łóżeczku i bawił się nogami 🙂 Nie płakał, ani nie jęczał, tylko czekał aż mamusia wstanie i zrobi mu mleczko. Także wcześniejsze budzenia były jednak spowodowane tym, że nie dojadał w ciągu dnia.
Samanta podziwiam Cię z tym bieganiem. Trzymam kciuki, żebyś wytrwała w postanowieniu i podniszczyła trochę te buty 🙂
Mi jest bardzo ciężko zmobilizować się do diety i ćwiczeń. Mam takiego Xboxa z kinectem, co chyba Misia ma i tam ćwiczenia to naprawdę sama przyjemność, a jednak wieczorem wolę poczytać książkę, lub robić cokolwiek innego, żeby tylko dupy nie ruszać, brzydko mówiąc. A niestety zamiast chudnąć po ciąży mam wrażenie, że jestem coraz grubsza 😠 A kiedys to nawet na basen chodziłam regularnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Marta a ileż to latek Ci stuknęło? Wszystkiego, co dobre i najlepsze, abyś zawsze była szczęśliwa z życia[color=green][/color]

U nas dziś pada i pada i nawet nad ranem była burza..., Edytka obejrzałam najnowsze foty Korni - jest taka fajniutka, och az chce się ją przytulac 😘 😘 😘

Samantka - gratuluje decyzji, ja dziennie jezdze 20 min na rowerku stacjonarnym i robie 150 brzuszków, tylko strasznie się przy tym pocę... Konndycji brak, mimo ze mieszkamy na 3 pietrze.

Dotka - tak się ciesze, ze USG wyszło ok. Bardzo mi zalezy na zdrowiu naszych Okruszkow, jak dobrze, ze nasze lutowo-marcowe Dzidziusia prawidłowo się rozwijają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta wszystkiego najlepszego z okazji urodzinek żeby córa ci się grzecznie i zdrowo chowała i mąż był zawsze prawdziwym przyjacielem, wspaniałym tatą i niezłym kochankiem.
Agatkę położyłam o 21:20 do kołyski minęły dwie serie piosenek z projektora i zasnęła. Pojękiwać zaczęła o 2:15 pogłaskałam po główce dałam smoka poniuplała sekundę i zasnęła, spała do 6:30!!! Wtedy już ją wyciągnęłam bo z cycka się lało. Ostatnio w ogóle wieczorem ładnie zasypia mi w kołysce sama,jest mały sprzeciw na początku jak ją odkładam,ale później ok. Polecam w ogóle taki projektor Agatka dostała na prezent na wielkanoc super sprawa wieczorem to się sprawdza u nas bardziej niż karuzela.Tyle że u nas karuzela hałasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Martuś pewnie już nie przeczytasz, ale najlpsiejsze życzonka ode mnie i od Amelci!


Dota
super że Filipek zdrowy. Cieszymy się razem z Tobą!

Misia nie mam i nie znam grupy krwi Amelci 😞.


A ja mam straszny dylemat. Bo mi młoda wstaje o 3 na karmienie (pierś) potem około 5.30 wstaje na jedzenie i 2 godziny zabawy, a potem jak uśnie to wstaje co 1,5 godziny na karmienie. I dzisiaj nie chciała zasnąć po tych 2 godzinach zabaw i dałam jej modyfikowane. No i spała bardzo ładnie od 7.30 do 10.00. Ja się wyspałam i ona też. Nie chcę rezygnować z piersi, ale widać, że malutka się nie najada. I tak jakoś przykro mi jest, ale chyba czas przechodzić na modyfikowane 😞.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Szarla nie musisz chyba całkiem rezygnować. Samantka chyba pisała, że ma zamiar dawać trochę piersi trochę modyfikowane. A jeśli nawet się okaże, że musisz zrezygnować z karmienia piersią, to uważam, że i tak długo Amelcię karmiłaś. Zobacz ile tu jest mam (łącznie ze mną) które i miesiąca nie karmiły swoim mleczkiem.Także głowa do góry 🙂!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Haliszczanka ja mam tego Xboxa. Z gier mam i ćwiczenia te fitnessy i tańce. Ćwiczyłam regularnie godzinę dziennie przez... tydzień 🤢 🙃 hehe :P jak już mam grać to wolę rozwalić się na łóżku, wziąć do ręki pada i pojeździć w need for speeda... więc ćwiczę... palce hahaha 😁DDD ach przepraszam, jeszcze w kosza gram, ale też padem :P taki ze mnie leń 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć Dziewczyny!! dziękujemy za wasze wsparcie, bardzo mi ulżyło, teraz tylko kontrola obwodu główki. Dziś rano byłam w laboratorium u mnie na osiedlu i akurat robią takie badania, tylko muszą pobrać bardzo dużo krwi i chyba będę musiała to rozłożyć Filipowi na raty i chyba zrobię to w przyszłym tygodniu.
Martuś wszystkiego najpiękniejszego z okazji urodzin.
Edytko ja chyba w zewszłym tygodniu wysłałam swoje dane do tabelki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haliszczanka dzięki 🙂. Chyba trzeba będzie się z tym pogodzić. W sumie i tak we wrześniu do pracy wracam, więc nastąpiłby w końcu ten moment.

Misia jak tak sobie Ciebie czytam to po kupnie samochodu będę odkładana na Xboxa :P. Ja to uwielbiam sporty hiszpańskie - leżenie bykiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny!!!
SZARLA po co masz się męczyć ze wstawaniem... Lepiej by było jakbyś przed snem małej dała jej 2 piersi i jakby nie dojadła to butlę, wtedy jest szansa, że przespi nockę, u nas tak jest 🙂 I po dzisiejszej nocy wiem, że to dzięki butli, ale to zaraz napiszę 🙂 W nocy jak się obudzi to daj jej cyca, a jak będzie potrzebowała to dwa... Ale być może obudzi sie rano, a wtedy uzbiera ci się ,leczka... mi się uzbieraz zawsze na 2-3 karmienia 🙂 Więc nie jest źle, tylko mała nie chce cyca po południu!!! Pomymla trochę i się rozgląda!!!A jak ktoś przyjdzie to wtedy nawet jak głodna, to bardziej jest zaciekawiona drugą osobą... wczoraj wieczorem jadla butle o 19h00, przyszedl A. z pracy to od razu wodzila za nim wzrokiem, a butli nigdy nie przerywa normalnie... no ale tata byl ciekawszy 🙂 🙂 Dopiero jak nad nia stanął to dokonczyla spokojnie 🙂

No i mialam napisać, że mała wieczorem znowu mi płakała... Tym razem jak zasnęła po 20h00 to już się nie obudziła, próbowałam ją obudzić do kąpieli, ale była nieprzytomna... To ją zostawiliśmy... i dziwnie szlochała przez sen... A jak o 1h00 zmieniałam jej pampersa, to też nawet oczu nie otworyła... No ale nie dostała butli na noc i o 4h00 się obudziła, to dałam jej cyca... więc gdyby nie butla, to pewnie bym miała pobudki ok 4h00 a tak śpi do 7h00 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta po raz trzeci wszystkiego naj, jutro to uczcimy na żywo 😜 😜 😜
Co do sportów to Ja tak jak Szarla i Emka hiszpańskie uprawiam i jestem w tym profesjonalistką 😜
Moje dziecko spało dziś bez żadnej pobudki od 20 do 8.30 🤪 🤪 🤪 🤪 I jak wstał to sobie nóżkami fruwał, więc mnie zbudził, wzięłam go do siebie jeszcze i on leżał ,a Ja do 9.15 pospałam i dałam mu jeść o 9.30 zjadł 200ml ;-) Nareszcie cała flacha poszła. Myślę, że po prostu za często go karmię. Dziś w nocy było okropna burza kilka razy przywaliło gdzieś niedaleko mnie, lało tak głośno, że nie mogłam spać ;-( Myślałam, że Paweł się zbudzi, a On twardo spał.
Edytko nie mam wpisanej grupy krwi, nawet jej nie znam, kiedyś przy pobraniu mu zrobię badanie na grupę.
Dobra muszę chatę na błysk szykować, bo księżna Maja jutro zawita ;-) Ciekawe jak księciunio zareaguje, ale myślę, że będzie git, bo Paweł to mały zalotnik i podrywa wszystkie babki, najczęściej sklepowe i swoją instruktorkę na basenie ;-) On by się z Julka dobrze dogadał ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
haliszczanka: u mnie widzę ten sam problem z jedzeniem i spaniem 😞 mój mąż nalegał do tej pory żebym tylko piersią karmiła i tak robiłam ale od jakiegoś czasu mała chyba tez nie dojada bo się ciągle w nocy budzi i je. Dzisiaj będę jej pierwszy raz mleko modyfikowane podawać.
Co do grupy krwi to też nie mam wpisanej i przy pierwszej wizycie u lekarza spytałam dlaczego teraz nie ma to sama doktorka była zdziwiona 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dota wlasnie otworzyłam poczte i mam maila od Ciebie, widocznie jak sprawdzalam to jeszcze nie było!
Niunia nie ma sensu narazie pobierac, lepiej sie wstrzymaj do roku bo wtedy bedzie wynik pewniejszy!!!
Ja nic nie pospalam, nie moglam zasnac!
Dalam malej kaszke ryzowa o smaku brzoskwiniowym na swoim mleczku i bardzo jej zasmakowała, zobacze jaką dluga przerwe bedzie mial do nastepnego karmienia to najwyzej za jakis czas bede jej dawac na noc, to moze mi tez bedzie ladnie spac w nocy!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
znalazłam cos takiego a propo grupy krwi u maluchów:
"Synteza antygenów układu AB0 trwa do około 2 roku życia. Dlatego oznaczanie grupy krwi u noworodka jest niemiarodajne - antygenów jest mało, test może ich nie wyłapać i dziecko z grupą A/B/AB będzie miało grupę 0.
U noworodkow rzadko oznacza sie krew w ukladzie ABO, Rh natomiast tez nie za czesto, ew. jesli istnieje podejrzenie konfliktu serologicznego, zeby uzgodnic, czy podac dziecku po porodzie immunoglobuline anty-D (jesli jest Rh-) przeciwko erytrocytom Rh+ matki, ktore ew dostaly sie do jego krazenia.
tak czy owak, Rh sie nie zmienia raczej, ABO owszem, dlatego badanie grupy z krwi pepowinowej jest bez sensu jesli nie ma wyraznej potrzeby (ew konflikt)i nawet jesli sie je wykonuje, to rzadko ktory szpital wpisuje w ksiazeczke, ewentualnie wpisuje z zaznaczeniem, ze trzeba powtorzyc po mniej wiecej 2 latach."

A jednak po dwóch a nie po roku!! ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samantka właśnie w nocy zawsze jej daje cysia. Rano się pojawia problem, bo w piersiach tego mleka nie ma. Jeszcze jestem zła, bo popsuł mi się mój elektryczny laktator i wysłałam go na gwarancji, a ręczny pozyczyłam już dawno kumpeli. I napisałam tydzień temu w czwartek do niej, że go potrzebuję pilnie, bo mi się popsuł i wyobraźcie sobie minął tydzień ja się proszę, a laktatora dalej nie mam! I nawet nie mam czym poćwiczyć tych piersi 😞. No a 3 laktatora kupować nie będę, bo to się mija z celem. No i pewnie te nerwy też wpływają na moje mleko. Właśnie mała mi opróżniła piersi i wypiła jeszcze 90 ml modyfikowanego :/. To juz druga butla dzisiaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytko, moje dane poszły już na maila. Szarla, oklask za sporty hiszpańskie, powaliło mnie to na łopatki 🙂
U mnie pobudka koło 3, potem około 6 i do 9 spał więc jak na niego super 🙂 Na razie nie chce modyfikowanego dawać bo mu jeszcze posmakuje tak bardzo jak Nikoli 🙂
Zapatrzyłam się na komputer, patrze na małego a ten spryciula skarpetki sobie ściąga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
EdytaS napisał(a):
znalazłam cos takiego a propo grupy krwi u maluchów:
"Synteza antygenów układu AB0 trwa do około 2 roku życia. Dlatego oznaczanie grupy krwi u noworodka jest niemiarodajne - antygenów jest mało, test może ich nie wyłapać i dziecko z grupą A/B/AB będzie miało grupę 0.
U noworodkow rzadko oznacza sie krew w ukladzie ABO, Rh natomiast tez nie za czesto, ew. jesli istnieje podejrzenie konfliktu serologicznego, zeby uzgodnic, czy podac dziecku po porodzie immunoglobuline anty-D (jesli jest Rh-) przeciwko erytrocytom Rh+ matki, ktore ew dostaly sie do jego krazenia.
tak czy owak, Rh sie nie zmienia raczej, ABO owszem, dlatego badanie grupy z krwi pepowinowej jest bez sensu jesli nie ma wyraznej potrzeby (ew konflikt)i nawet jesli sie je wykonuje, to rzadko ktory szpital wpisuje w ksiazeczke, ewentualnie wpisuje z zaznaczeniem, ze trzeba powtorzyc po mniej wiecej 2 latach."

A jednak po dwóch a nie po roku!! ☺️


no to jak skończy dwa lata 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...