Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej tak czytam co piszecie o szczepieniach i zastanawiam sie czy Wy nie macie szczepien na wzw w 6 miesiacu???
My idziemy w przyszłym tygodniu na szczepienie bo mała ma jeszcze katar. I we wrzesniu na ostatnia dawke wzw. Myslałam zeby ja zaszczepic na meningokoki ale jeszcze sie zastanowie bo duzo sie o tych szczepionkach naczytałam. Musze popytac wsrod znajomych i lekarzy!
Kornelka duzo sie usmiecha jak ma dobry humor, ale w glos to dopiero od paru dni i to musze sie niezle nagłówkowac zeby wymyslic cos nowego!!!
Szarla a pokazali ci na tej rehabilitacji jakies cwiczenia zebys z mala mogla w domku cwiczyc czy do nich bedziesz jezdzić???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do menigokoków to ja szczepię w 15 miesiącu życia, w Belgii są obowiązkowe...
Byliśmy na spacerze 🙂 Siedzieliśmy na placu i oglądaliśmy jak serial kręcą 🙂 Facet lał dla drugiego do samochodu :P:P a ten drugi wziadł i z piskiem opon i z fakolcem za oknem odjechał.. hehe
ide robic kaszke dla mojej malej i pozniej biegac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A bo nam pani w poleciła zebysmy pierwsza dawke zaszczepili 6w1 dwie kolejne 5w1 i po pol roku od pierwszego szczepienia powtorzyc ostatnie na wzw. Ze niby tak lepiej bo tak szczepia dorosłych, no nic najwazniejsze ze bedzie zaszczepiona!
Samantko ja tez myslałam zeby zaszczepic na meningi jak skonczy 1,5 roczku ale z tego co sie dowiedzialam to w Polsce sa gorszej jakosci szczepionki, ale mam jeszcze czas i musze jeszcze popytac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta ja na żółtaczkę szczepię, bo jadę schematem 5w1. I meningokoki też, bo pamiętam jak mi położna środowiskowa opowiadała jak dziecko zmarło, u którego na patronażu była. A jakies świńtwo do domu tego dziecka brat przyniósł.
Co do ćwiczeń to przy masażu Amelcia się śmiała, potem przy zabawach na których patrzyła rehabilitantka jak mała się zachowuje też się uśmiechała, ale jak ją zaczęła na siłę obracać i później wzięła na piłkę to zaczęła biedna płakać i zamiast godziny było 45 minut. No i już w płaczu pokazała jak mamy Amelcie nosić, jak chwytać i jak w zabawie z nią ćwiczyć, znaczy się żeby wyciągała raz jedną rączkę do zabawy, raz drugą. W sobotę kolejne spotkanie, zobaczymy. Bo takiej stricte gimnastyki jak ja się spodziewałam to nie robiła 🙂. Ale w sumie długo to jej te nóżki masowała i plecki też 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to moja córunia leży w łóżeczku i zasypia 🙂 🙂 Żeby ona taka codziennie była to normalnie jak Anioł 🙂 🙂 Jak tylko będzie pogoda to muszę chodzić z nią na dwór to więcej prześpi w dzień i na noc już nie marudzi 🙂 🙂
A jakie wy macie szczepienia jak dziecko skonczy roczek? Bo u mnie to RRO (odra,różyczka,świnka) się nazywa i 3 dawka pneumo... a jak w PL???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nasz Antek to śmieszek jest. Non stop strzela banany 🙂)) a w głos to się śmieje już od maja. Taki mały chichotek.
Idę spać, bo padam... młody dziś miał problem z zaśnięciem 😞 a mi się już wyczerpał zasób piosenek do śpiewania i wkoło te same mu śpiewam :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny, nie nadrobie na pewno bo zapisalyscie przez 2 tygodnie 200 stron !!! 🤪

U nas wszystko coraz lepiej Aleksowi wdrozylam harmonogram dnia co do godziny zasypia budzi sie i zajada zgodnie z ta ksiazką o zaypianiu - życie mi w koncu sie poukładało wszystko moge zaplanowac - polecam wszystkim, a na Jedrusiowie Fasol przeszedł szkołe zycie 24/h na swiezym zeskim powietrzu konie kurczaki psy koty slonce woda deszcz wiatr a on ciagle bez czapki bo wyrósł i bez przerwy w namiocie - zahartował się fest 🙂 Jeździlismy nawet bryczką i w siodle - smieje sie duzo placze juz prawie wcale - te nasze malce to zaczynają już wchodzic w taki super okre kontaktowy - czasem mam wrazenie ze rozumie co do niego mowie slucha smieje sie chichocze patrzy ze zrozumieniem minki strzela i czaruje oczkami 🙂 No pełnia szczęścia 🙂))) Napiszcie mi w dwóch slowach co sie działo w między czasie jak nas nie bylo proszę. Pawełek to juz pewnie chodzi a Julcia pewnie poznała juz wszystkie koleżanki i kolegów brzuszkowych 🙂

Samantka polskie szczepienia tu http://www.szczepienia.pl/KalendarzSzczepien.aspx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o uśmieszki..to mały praktycznie non stop strzela banany, ale żeby zaśmiał się w głos to ciężko...no i nigdy nie zacznie się śmiać drugi raz z tego samego, więc z A. musimy się napracować..
My szczepimy się na 6w1, bo na rota już nie dało rady, a na pneumo mamy jeszcze czas.
Kurde miałam coś jeszcze napisać i zapomniałam... aaaa wiem!
Niunia mam nadzieję, że się uda randka 🙂 A. dzisiaj mówił, że musimy sprzedać małego komuś w październiku, w naszą pierwszą rocznicę ślubu, żebyśmy mogli porandkować.. 🙂 Dlatego musimy podszkolić go w piciu z kubka niekapka, no i zasypiania bez mamuni 😞 z tym, że on przed spaniem musi mieć cyca, więc będzie ciężko 😞

ach no i jeśli chodzi o słodkie minki i w ogóle.. to mnie mały urzeka tym jak strzela oczkami.. i jak ktoś do niego podchodzi i coś mówi jak jest u mnie na rękach, czy jak podchodzimy do lustra.. to pierw się przyjrzy, strzeli uśmiech i odwraca głowę wtulając się we mnie 🙂 tak świetnie się wstydzi! 🙂 🙂 Kocham Go!! 😘
dobrej nocy dziewczyny! Pa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wróciłam pijana ;-) Było super ;-P) Salamandra Pawełek jeszezcze nie chodzi, ale zaczyna siadać ;-P jak dbrze wyjść razem, stary jutro bierze wolne, bo raczej nie wstanie ;-) Szwagier się spaisał, jak wychodzilismy to Pawcio nie spał,a teraz lezy jak aniołek idę na peta ( Monia nie krzycz) i lulku, dobranoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Niusia masz lanie normalnie.Ty se u mnie przez te fajki nagrabisz!! 😁 😁 I ciesze sie,ze wieczor sie udal 🙂MandraSala Julka spotkala sie tylko z jednym brzuszkowym kawalerem i on jej w zupenosci wystarczy 😁 😁 Od razu wpadl jej w oko,ucho i za co tam jeszcze go ciagnela i na co sie zarzucala 🙂 🙂A co do smiania to ona non stpo sie w glos smieje,ale to takie powalone po mamusi 😁 😁 A co do nocki to ja sie nie wypowiadam...Zasnelysmy po 9,pobudka 3:10 i nie spalysmy do 5.Potem lekkie rzucanie o 6 i o 7 pobudka juz na dobre.Wiec w zasadzie spalam od 9-3 i padam na pyszczek,a tu do dentysty trzeba isc i goscie dzis do mnie wpadna.Echhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niunia fajnie, ze randka sie udala 🙂 Tez bym chciala porandkowac troche.
Moja tez sie smieje caly czas, na glos smieje sie do psa i jak sie z nia bawie 🙂 I tak jak Tuska pisze, tez takie minki strzela, wstydzi sie i odwraca glowe jak ktos do niej cos mowi 🙂
Dziewczyny moi rodzice przylatuja na poczatku wrzesnia na miesiac!!! Przynajmniej bede miala zajecie, no i mama sie mala troche zajmie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta super wiadomość! Porandkujesz sobie trochę 🙂
Ja dodzwoniłam się do jedej poradni w sprawie tej rehabilitacji i kobieta powiedziała,że powinnam dostać skierowanie do neurologa najpierw bo to on ocenia czy dziecko potrzebuje rehabilitacji czy nie. Ja pierdziu zwariować idzie,ale zapisała nas na 31.08.2011do jakiejs dobrej rehabilitantki która pomoże ocenić czy potrzebna jest wizyta u neurologa. Do 2.08. Jest na urlopie i po spróbuję się umówić prywatnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a tak w ogóle to wczoraj wyszłam z pod prysznica załamana. Wrócił koszmar mojego porodu hemoroidy. Pomimo tego że były ogromne wchłonęły się szybko i po tylu miesiącach jeden taki mi wylazł. Przypuszczam że teraz będę się męczyć z tym całe życie,a następną ciąże to pewnie jak tylko brzuch mi urośnie to się pojawią. Masakra. Gdyby nie to mogłabym rodzić co miesiąc . 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...