Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ja też, ale w sumie tylko koszule mu kupiłam (a raczej babcia kupiła), reszte rzeczy już miał wcześniej. No i wszystko można było prać w pralce. Musi być bardzo delikatna ta sukieneczka skoro nawet prać jej nie można. Ale chyba trochę przepłukać trzeba, w końcu nie wiadomo kto tego wcześniej dotykał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co za pogoda, nawet na spacer nie da się wyjść. A w domu mały śpi maksymalnie 30 minut. I marudzi potem, że niewyspany jest. Ech, diabełek mój. Dziś w nocy też dał popalić, chyba z pięć razy wstawałam do niego z czego pierwszy raz o 23.10!! Może dziś będzie lepiej.

Monisia, to kaszkę wieczorem to jaką dajesz. Bo tak się zastanawiam czy nie powinnam małemu na noc dawać czegoś bardziej pożywnego. Może bym swoje mleczko jakąś kaszką czy kleikiem zagęściła ale totalnie nie wiem jak mam się za to zabrać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Samatko to moze oddaj sukienke do pralni.A moja pani w koncu padla.Zjadla caly obiadek-cielecinke z warzywami,wypila soku i potem godzine sie darla,ze chce spac,a mama na raczki nie wziela.Ale ja nie babcia-mnie tak latwo nie zlamie.Zachcialo mi sie Polski,to teraz ja musze oduczac.My jutro do znajomych idziemy,ale tylko na szybkie piwko.No a w sobote Piotrek na kawalerski idzie,wiec znowu sobie nie odespie.No nic,moze za tydzien mi sie uda.Kurcze,ostatnio mam takiego dola,ze najchetniej bym gdzies sie sama na tydzien urwala,odpoczela,wyciszayla i bylo by lepiej.Bo jak narazie,to ostatnio nic mnie nie cieszy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hawajka u nas taka pogoda jest caly czas 😞 A ja na noc dawalam jej mleko i 2 lyzeczki kaszki z bobo-vity-bananowej.Na poczatku bylo ok,ale potem i tak wstawala w nocy.Rozmawialam dzis z kolezanka na skypie i mowila,ze jej bratowa miala podobny problem ze swoja corka i na noc dawala jej do butelki dodatkowe 2 lyzeczki mleka i to pomoglo,bo bylo bardziej syte.Sprobuje dzisiaj,a jak i to nie zadziala,to jutro zrobie jak polozna kazala-dam jej lyzeczka kaszke robiona na mleku.Pani twierdzi,ze ona tak ma dlatego,ze caly czas sie rusza i to jest taki okres wzrostowy u dzieci i ze mozliwe,ze za jakis czas znowu wroci do normy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Na poczatek Szarla moja Korni w wyniku udaru miala spore niedotlenienie bo 5 na 2,5 cm wiec na takiej malej glowce to bardzo duzo i zobacz jak wszystko dobrze idzie, no ma troche problem z prawa strona ale to wszystko idzie ponoc wycwiczyc!
A poza tym ta pani sie myli w kwestii zielonych wod i skali Apgar, bo mozna dostac 10 pkt, lekarz ktory widzial ja po porodzie wiedzial ze byly wody zielone a skoro dal 10 to pewnie tyle bylo!!
Ja w pracy nie raz widzialam jak sie dzieci rodzily z zielonych wod i byly zrowe jak rybki, takze tylko Cie niepotrzebnie wystraszyła! Oczywiscie warto pojsc na rehabilitacje i usg, ale malej pewnie nic nie dolega!

Samantko ja tez nie moglam prac w pralce ale przepralam ja recznie w proszku i plynie i byla czysta i pachnąca!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez daje malej na wieczor kaszke ryzowa z bobo vity na swoim mleku i bardzo chetnie je i od tego czasu dluzej mi spi w nocy!!! Mam jablkowa, brzoskwiniowa i bananową!! Ale tej ostatniej jeszcze nie probowalysmy!!!

Byłam odebrac zdjecia sa przesliczne, ale sie troche zdenerwowalam, bo myslałam ze dodatkow bedzie plytka ze zdjeciami a za plyte trzeba zaplacic 50 zl i bedzie dopiero na jutro 😞 a poza tym 2 zdjecia mialy byc w czarnobialym a dali w kolorze ale na jutro zrobia gratis i jedno zrobili dodatkowo, ktorego nie chcialam no i tez mi dali gratis. Takze dopiero jutro Wam pokaze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ile dajecie tej kaszki, tak jak na opakowaniu jest podane? A podajecie łyżeczką czy butelką? Bo ja nawet nie wiem czy to gęste mocno jest. I czy Korneli i Julia nie "pogniewały" się na mleko mamy jak spróbowały kaszki jabłkowej czy jakiejś innej owocowej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja dawalam 2 lyzeczki takie jak sie mleko nasypuje na 180ml,bo tyle ostatnio glodomor wciaga.Dzis dam 3 lyzeczki i dodatkowo 2 lyzeczki mleka,a jak to nie pomoze to od jutra przechodzimy na mleko 2 😉A ja od dzis lubie deszcz.Moja panienka mnie zaskoczyla-przespala 1,5 godz 🤪 🤪 Normalnie spi 20-30 minut.A jak tylko wstala,to wciagnela kolejne 150ml mleka 😁 Tyle je,a na siatce centylowej ciagle na tej samej linii jedzie..Tez bym taka przemiane materii chciala miec 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Monisia pisałaś na wątku katowickim o zimnym.. no i mój Alan mleko pije z cyca, więc nie umiem powiedzieć jakie ono tam jest, ale sok też tak jak ty dawaliśmy zimny, no i pił, ale troszkę, a dziś mieliśmy przegotowaną wodę, ale letnią, no i mały chętniej wypił niż całkiem zimne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Szarla kochana, zobaczysz, że będzie wszystko ok. Dla świętego spokoju zrób to USG, ale zobaczysz trochę rehabilitacji i zapomnicie o asymetrii, zobacz jak Kornelka sobie radzi.
Monia to przyjedź do mnie na wczasy, Ja Ci się zajmę Julką ;-)
U Ns cały dziś było parno i godzinę temu zrobiła się ulewa, pospałam chwilę z Pawłem, ale mi za gorąco, młody dalej kima. Ja mu od jakiegoś czasu do wieczornej butli 180ml wody i 6 łyżeczek mleka, daję 4-5 łyżek kleiku i śpi bardzo długo, a jak wstanie to nie kwęka o jedzenie i je dopiero 9-9.30. W ciągu dnia zjada 4 razy po 180ml ( w sumie 200z mlekiem) i słoiczek do tego 150ml soku. Na opakowaniu od mleka jest napisane że w piątym je się właśnie 4x180ml.
Jeszcze nigdy nie podawałam Pawłowi nic przeciwbólowego i przeciwgorączkowego i nie wiem w razie czego co się daje, co jest lepsze do picie czy czopki? i Jakie? My dziś 3 godziny w tym ukropie łaziliśmy i normalnie lało się ze mnie i jeszcze ten cholerny okres, no masakra, ale nie lubię jak siedzimy ciągle w domu i wolę takie długie spacery.
A i wiecie co, poszłam z Pawciem do babci do jej sklepu, zostawiłam go z Nią na chwilkę i poszłam na zakupy, on spał. Jak wróciłam to babcia mówi, że się obudził i siadał, oczywiście to olałam bo to, że sobie główkę podciąga to wiem i myślałam, że o to jej chodziło. Poszłam na zaplecze, a babcie krzyczy, że mam przyjść zobaczyć, a Paweł leżał podparty na rękach z głową u góry i ciągną sie wysoko i jeszcze trochę to by siadł. Tak jeszcze nigdy nie robił, tzn. z pozycji leżącej. Jak w czymś z podparciem leży to ciągnie głowę, ale z płaskiego to pierwszy raz widziałam ;-) Nie mogę uwierzyć, że już mamy takie duże dzieciaczki i mądre. Dopiero co siedziałyśmy i listy do szpitala porównywałyśmy, a tu takie "dorosłe" dzieci mamy ;-) No i się rozpisałam sorki. Apropo rozpisywania, Oktawia, a gdzie Ty jesteś ;-)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Niusia juz lece 🙂Pawelek naprawde jest niesamowity.I masz racje kochana,jeszcze chwila i nam dzieciaczki zaczna biegac 😁 A co do norm ile dziecko ma pic,to sprzedam wam ciekawostke.Mam w domu bebilon oraz jego angielski odpowiednik-Aptamil.Sklad jest dokladnie ten sam,w koncu to samo tylko pod inna nazwa.A tu niespodzianka.Na polskim bebilonie jest napisane,ze 5-6 miesieczne dziecko ma pic 4x180 a na angielskim 5x210.I kto tu ma racje? 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monisia, u mnie sukienka też była zapakowana, ale jednak nie lubie tego zapachu nowych ubrań...
Przeprałam ja w rękach i wyplukałam w płynie do płukania... i się suszy 🙂 Tez będzie miała body i rajstopki pod spodem, ale i tak ja nie lubie takich ubran i zawsze nowe piore, wiec dla Nikolki tym bardziej... poza tym naczytałam się, że ciuchy w fabryce są jakimiś chemikaliami spryskiwane, żeby w sklepie sie nie gniotły i lepiej uprać to świństwo 🙂
Tak na prawdę to nawet nie mam czasu nadrobić, bo jak juz wczesniej pisalam przyjechala moja przyszla tescowa i małej chrzestna i babcia A. No i głupio tak siedziec przy kompie... jeszcze pomysla ze dzieckiem sie nie zajmuje:P hehe no ale we wtorek jada...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja juz zapowiedzialam,ze jak pojade do Polski na Swieta to nikt,ale to nikt nie dostanie Julii na rece,bo przez ten zasrany urlop mam mala terrorystke w domu!!A ze ja tak latwo nie ustepuje,to mam glosno w domu 😞Teraz tez sie na mnie wydziera,bo ja wszyscy nauczyli,ze na raczki chce.Samantko u nas to sie nazywa Aptamil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...