Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Wszystkiego najlepszego dla dzisiejszych jubilatów!!!
Dorotko, cieszę się, że córeczka Ci humor poprawiła. Samantka brakowało Ciebie wczoraj na forum.
U Grzesia była wczoraj 8-miesięczna koleżanka. Muszę przyznać, że był nią bardzo zainteresowany. Aż nie mogę uwierzyć, że za zaledwie kilka miesięcy, nasze dzieciaczki tak bardzo się zmienią.... dorosną. Ja już słabo pamiętam te pierwsze dwa miesiące i jak oglądam zdjęcia to trudno mi uwierzyć, że Grzesio tak wyglądał.
Co do brzucha, to u mnie wisi flaczek niestety, ale ciężko ostatnio pracuję, żeby się go pozbyć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek.Wszystkiego najlepszego dla naszych dzisiejszych solenizantow!!!Dorota na pocieszenie ci powiem,ze wczoraj caly dzien plakalam i dzis od nowa to samo 😞 Wczoraj to musialo dziwnie wygladac,siedzialam z mala na lawce w parku i wylam.Echh nie smutam wam.Ide dzis mala zwazyc i zapytac,czy to mozliwe,zeby ona sie mlekiem 1 juz nie najadala,bo nigdy sie 2 razy w nocy na karmienie nie budzila,a teraz co noc.A do tego jest tak jzadowna,ze nie wyrabiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monisia wczoraj czytalam gdzies, ze w tym okresie dziecko ma znowu wzmozony wzrost i np. Jesli jest karmione piersia to zaczyna sie budzic w nocy czesciej, gdyz wtedy pokarm jest bogatszy w tluszcz. Nie wiem jak to wyglada z mlekiem modyfikowanym.
Postanowilam w koncu uczyc mlodego zasypiania samemu w lozeczku. Na noc nie ma problemu, po karmieniu go wkladam do wyrka, daje caly ekwipunek do zasypiania i nie mija pare minut, a on spi. W dzien to tylko przy cycku. Musze go nauczyc, ze w dzien tez sie spi w lozeczku i samemu zasypia... Teraz lezy i marudzi jyz od dobrych kilkunastu minut... Ehhh... Cos kiepsko idzie mi ta nauka :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,
Wszystkiego najlepszego dla solenizantów, dużo zdrówka, mleczka i szczęście!!!!
Ja dziś znów do 10.30 spałam, jak wstałam to Pawełek sobie leżał, nic nie kwękał o jedzenie i mokrą pieluchę. Jak tak dalej pójdzie to budzi będę musiała nastawiać, bo tyle godzin bez jedzenia chyba nie powinno dziecko być.
Monia co się dzieje? Skąd taki zły nastrój od dwóch dni?
Samanta, pocieszę Cię, że mam właśnie 4 okres i w nocy też mnie zalało ;-( Od trzech dni chodzę na 2-3 Apapach taki mam ból brzucha, a leci chyba jak przy pierwszym okresie ;-( Nie mogę nawet gdzieś dalej wyjść, bo przemoknę. Nie wiem jak to będzie jak do pracy wrócę, mam nadzieję, że jakoś sie ten okres zmieni. W domu mogę się przebrać i po kłopocie, ale w pracy?
Edzia jak Kornelka się dziś czuje. czy już lepiej?
Moniś może Julka ma ten wzrost skokowy czy jakoś tak i potrzebuje więcej jedzenia, może spróbuj ją przed snem dużo karmić i daj jej tak jak Pawełek dostawał około 23 przez sen butlę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a właśnie co do okresu.. to ja miałam od soboty do czwartku i od wczoraj z nów ze mnie leci 🤢 🤢 ja nie wiem.. ale teraz to leciutko.. w poniedziałek w końcu idę do lekarza na kontrolę wkładki, bo co miałam wizytę to coś ze mnie leciało 🤢 to okres, to nie wiem co.
A mama do mnie dzwoniła dzisiaj i siostra była na USG 3D iii będzie miała córeczkę na 100% 😁 czyli moi rodzice i mają wnusia i będą mieć wnusię 😜 tacy młodzi, a już dwoje wnucząt 😜 wnuczka jeszcze do grudnia w brzuchaczu 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Ja to chyba juz nie nadrobie co pisalyscie!!
Niunia dzis juz troszke lepiej, apetyt wrocil i cale szczescie bo mi pokarm zacząl zanikac, po 8 godz sciagnelam tylko 50 z obu, ale pracuje nad tym!
Natomiast Kornelka ma jeszcze katar i kaszle, zwlaszcza jak zaczyna gadac to ja dopada, ale widze po niej ze juz idzie ku dobremu. Chociaz rabo miala jeszcze temp 38.2 to i tak nie jest zle bo wczoraj miala 38.8!! 😞 No ale moze jeszcze 2 dni i bedzie super!!!!
Lece robic obiad a potem przyjdzie tesciowa i polece odebrac zdjecia z chrztu, to po poludniu zarzuce kilka!!
Dzisiaj tez mam do dupy humor!!! Wiec dolączam do zacnego grona z wisielczym humorkiem!!!
Do potem
Aha Tuska gratulacje dla siostry!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a Alan maruda...spał po 20min. 2 razy..nie wiem co robić,udaje mi sie go na 5min.rozweselić,a później znów maruda mu się włącza 😞 a Antek jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że nie pisałam, ale neurolog doprowadziła mnie do takiego stanu, że pojechałam na działkę odreagować.
Zatem zacznę, młoda ma asymetrię tak jak pisałyście. Także tutaj by było wszystko w porządku, tym bardziej, że mam Was i wiem z czym to się je.
No ale... babka pyta się o poród kiedy, czy siłami natury, w którym tygodniu. To jej odpowiadam "5 marca, siłami natury, 40 tydzień"
Ona: ile punktów miało dziecko?
Ja: 10
Ona: no to poród bez powikłań
Ja: tak, tylko miałam zielone wody płodowe
No i się zaczęło:
Ona: jak to zielone? jak zielone to dlaczego dziecko dostało 10 punktów?!?!?! Przecież zielone wody płodowe oznaczają, że doszło do niedotlenienia dziecka! Dlaczego nie zostało zrobione usg główki?
No to ja struchlałam, słabo mi się zrobiło, bo ona ciągle gadała o tym niedotlenienie i w ogóle 😞. Ja się jej pytam jakie to moga być tego konsekwencje na przyszłość. To ta na mnie, że bez badań to ona mi nic nie powie. To ja jeszcze na koniec się zapytałam czy pokaże mi jakieś ćwiczenia żebym mogła w domu robić. A ta na mnie krzywo popatrzyła i powiedziała "ja jestem specjalista neurolog, a nie rehabilitant".
Więc mam skierowanie na rehabilitacje i na usg główki. Na usg idę jutro prywatnie, bo oczywiście terminy są na nie wiem kiedy, a ta mnie tak przeraziła tym niedotlenieniem, że masakra. Tym bardziej, że to napisane na wszystkich skierowaniach jest. O rehabilitację popytam jutro już na miejscu.
Dodam, że ta lekarka to jakaś z ukrainy, albo rosji, bo mówiła jak Oksana z Usta Usta. A na pieczątce ma że jest "specjalista neurolog, specjalista neurolog dziecięcy, pediatra, specjalista genetyki klinicznej", a jak ktoś jest do wszystkiego to jest do niczego, takie moje zdanie.
I jeszcze mi się przypomniało jak ją podniosła do siadu i ździwiona była że bez problemu, ale potem młoda się czymś zainteresowała i trzymała piąstkę zaciśniętą, a ona do męża "widzi pan? ciągle ma piąstkę zaciśniętą, to świadczy o tym, że lewa strona się gorzej rozwija". I od wczoraj obserwuję jej piąstkę i czasem ją zaciska (tak samo prawą) i wcale nie ma jej cały czas zaciśniętej, więc nie kumam. A w domu to siedziałam i cąły dzień płakałam, a Tomek mnie pocieszał. To się rozpisałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do tej pani neurolog, to nie wiem czy nie powinnaś iść do jakiegoś innego..i zobaczyć co powie.. bo jeśli specjalista od wszystkiego to faktycznie może być do niczego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efferalgan. Są przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Nigdy jej nie dawałam. Ale Amelcia jest dzieckiem niepłaczącym, a dzisiaj mi godzinę płakała, a wręcz się darła! Po czopku zasnęła, więc na pewno coś jej dolegało. Może mięśnie po szczepionce.
Mnie kiedyś jak zaszczepili to tydzień ręka mnie tak bolała jakbym zakwasy miała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wlasnie wrocilam z wazenia.Klopsik ma juz 6700g 😁 😁 Rozmawialam tez z polozna,mowilam jej,ze mala jest niespokojna i ze od ostatnich kilku dni ma takie jazdy.No i ze od ostatnich 3 dni ma taki wilczy apetyt.Okazalo sie,ze mala sie niedojada i mam przejsc na mleko 2 i na noc dawac jej kaszke lyzeczka a za jakies 3 tyg wprowadzic jogurty i dukane jedzonko.No i narazie mam jej dawac kaszki i obiadki,bo podobno czasem tak jest,ze jak sie dziecko rozwija,to potrzebuje wiecej energii.A Julka to takie male ADHD,ciagle musi sie ruszac 😁 Tak sie smieje,ze ona ze skrajnosci w skrajnosc wpada 😉Wczoraj o 21 zladla 200 ml z 2 lyzeczkami kaszki,o 1 wciagnela 210,potem o 6-150 i po 8-180 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też tak uważam. Ale jutro pójdę na to usg główki, jak nic nie będzie to prosto na rehabilitację i zobaczymy co rehabilitant powie.
A dzisiaj poczytałam o niej opinie w necie to wszyscy piszą, że arogancka. Trudno, wczoraj było źle dzisiaj już jestem spokojna, jak trzeba będzie to pójdę prywatnie.
A mój klopsik waży 7150 🙂. Także dojada i przejada, bo ulewa, hehe 🙂. Ale to cała Amelcia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem co małej jest. Ma coś z okiem, całe czerwone, napuchnięte. Poprzemywam rumiankiem, solą fizj. jak nie przejdzie to jutro jeszcze okulista. Nic to z forum dzisiaj nici, miłego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moj Antek tez je i potem ulewa, bo na brzuch sie non stop przewala. A w ogole smierdzioszek z niego. Tak sie poci, ze masakra, takim ostrym potem.
U nas dzis lepiej. Marudzi, bo go probuje nauczyc spania w lozeczku.
A na goraczke i bol my dajemy panadol dla dzieci. Polecam. Ma smak truskawkowy i latwo sie go podaje, bo ma aplikator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moja też na brzuch się od razu obraca i jest rzyg :P
Chciałam jeszcze napisać, że do tego wszystkiego teście przyjeżdżają w sobotę. A ja w mieszkaniu syf, chore dziecko i jeszcze jutro lekarz i zakupy i nie wiem kurde. Idę ze szmatą trochę polatać :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...