Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
MonisiaD napisał(a):
A ja juz zapowiedzialam,ze jak pojade do Polski na Swieta to nikt,ale to nikt nie dostanie Julii na rece,bo przez ten zasrany urlop mam mala terrorystke w domu!!A ze ja tak latwo nie ustepuje,to mam glosno w domu 😞Teraz tez sie na mnie wydziera,bo ja wszyscy nauczyli,ze na raczki chce.Samantko u nas to sie nazywa Aptamil.

Monisia nam się udało z moją mamą... M ją ochrzanił i ja też, więc teraz się pyta czy może Antka na ręce wziąć.
Co do picia to ja jak daję małemu moje mleko z butli, to wkładam butelkę z mlekiem do wrzątku, żeby się mleczko zaciepliło do takiej temperatury, że jak na swój nadgarstek psiknę to nie jest ani zimne ani gorące. Nic poza piersią na razie nie daję.
W ogóle mam pytanie. Czy któraś z Was karmi jeszcze wyłącznie piersią? Bo ja cały czas tylko cyckiem i w 6 tygodni mały przybrał 1150 gr. DO tego jak zasypia około 20-20.30 to śpi do 5.30-6.00, potem jedzonko i spanie do 8.00. Wniosek z tego, że chyba mu mleko na razie wystarcza mamusine. Pediatra powiedziała, że mogę spokojnie jeszcze karmić tylko piersią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Misia spokojnie wystarczy! Antoś bardzo ładnie przybrał! Amelcia jest na moim mleku i na modyfikowanym i w ciągu miesiąca i 18 dni przybrała 1 kg. Pewnie jakby była tylko na moim to by z pół kilo przybrała. Zresztą ona jak wypije 150 ml mojego mleka to po godzinie jest głodna. A jak wypije 120 ml modyfikowanego to jest głodna po 3 a nawet 4 godzinach. I nikt mi nie wmówi, że jedne babeczki mają bardziej tłuste mleko, a inne mniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misia napisał(a):
W ogóle mam pytanie. Czy któraś z Was karmi jeszcze wyłącznie piersią? Bo ja cały czas tylko cyckiem i w 6 tygodni mały przybrał 1150 gr. DO tego jak zasypia około 20-20.30 to śpi do 5.30-6.00, potem jedzonko i spanie do 8.00. Wniosek z tego, że chyba mu mleko na razie wystarcza mamusine. Pediatra powiedziała, że mogę spokojnie jeszcze karmić tylko piersią.

Ja na razie daję tylko pierś, ale mój mały nie śpi tak dobrze więc zaczynam rozważać jakieś dokarmianie. Byłabym szczęśliwa gdyby choć do tej 2 bez pobudek pospał. Ale nie ma tak dobrze 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!Ja Was czasem podczytuje ale nie mam ostatnio siły pisać na forum bo u mnie rodzinka jeszcze jest i jest młyn że wogóle na komputer nie mogę patrzeć 😠
Pozatym chcę się nacieszyć mężem bo za dwa tygodnie znów rozłąka na dwa trzy miesiące 😞
Trzymam kciuki żeby z Amelcią było ok ale na pewno będzie i nie ma sensu płakać to w końcu dopiero opinia tylko jednego lekarza...a jeśli nawet ma troszkę tej asymetrii to wystarczy troszkę ćwiczeń i będzie ok 🙂
Hawajka fajne zdjęcie z pociągu 🙂-to pierwsza podróż pociągiem już była 🙂Niusia i Marta zazdroszczę tego spotkania...zdjęcia macie superowe i fajnie że na agu agu można zobaczyć bo ja przecież nie na czasie jestem-nie jestem jeszcze na fb 😉
Samantka no nie doczytałam czy tam już przestało lecieć czy leci...mam nadzieję że już dobrze się czujesz...i co zerknę to tylko czytam że sprzątasz-usiądz sobie kobieto odpocznij 🙂
Fajnie że Martuś minął ten jedno-dniowy dół 😉I chyba Dorotkę też złapał...ale też mam nadzieję że minął 🙂Przepraszam ze ja tak z doskoku ale mam nadzieję że zrozumiecie...
My dziś po szczepieniu...Olek waży 7200 🙂i ma 72cm 🙂Cieszę się że te szczepienia znosi tak dobrze i nawet śmiałam się że może mu głupiego jasia podali bo jak dawałam mu sok marchewkowy i zbliżałam łyżkę to on w głośny śmiech...i tak bez przerwy że dałam sobie dziś spokój z sokiem bo jeszcze by się zadławił 😁A po kąpieli było to samo bo chciałam mu posmarować paszki i też rechotał 😁
Zalaciła lekarz przejść na Bebiko 2.A mam pytanie czym nawilżacie skóre po kąpieli?Oliwką parafinką balsamem?I czy używacie do główki jakiegoś szamponu?Pytanie jest do mam które nie myją w tym oilatanie bo po nim chyba się nie nawilża...a nam oilatam nie służył 🤢
A i co pomaga zrobić kupkę jabłko czy marchewka? 😮-bo już mi się pomieszało a wiem że Dorotka dawała coś na kupkę Agatce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oktawia dzięki za kciuki! Nam oliatum nie służył również. Teraz odkryłam super ekstra płyn do kąpieli bobini z oliwką! Chyba 10 zł kosztuje, a jest rewelka. W sumie nauczyłam się i smaruję małą mleczkiem nivea takim 500 ml z pompką, jednak czasem odpuszczam i po tym płynie do kąpieli ma super nawilżoną skórę, więc bez różnicy czy z mleczkiem/balsamem czy bez. Szamponu używam też nivea, też super i ładnie pachnie. Podsyłam linki:

http://www.domzdrowia.pl/64000,bobini-baby-plyn-do-kapieli-z-oliwka-200-ml-.html
http://www.celux.pl/index.php?products=product&prod_id=1628

No i myję małą tym (ale jakiegoś wielkiego szału nie ma):
http://www.doz.pl/apteka/p3401-Johnsons_baby_plyn_do_mycia_3_w_1_500_ml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, zazdroszczę 🙂. Mojej znajomej z pacy jeszcze po 2 latach od końca karmienia leci 🙂 to są jaja dopiero. Idę ściągnąć mleczko i spać. Trzymajcie jutro kciuki kochane, buziaki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Trzymam mocno, zobaczysz, że będzie dobrze. Swego czasu byłam tu na forum wróżką 😁 😁 😁 i przepowiadałam kto będzie rodził, kilka się udało przepowiedzieć i tym razem tak będzie, zobaczysz ;-) Dobranoc, też idę myju i spać. Mam nadzieję, że to mleko przestanie lecieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mi to mleko leciało już od dłuższego czasu, kilka lat przed ciążą, aż mi lekarz kazał zrobić badania na prolaktynę czy przypadkiem hiperprolaktynemii nie mam, bo to bezpłodnością grozi 🙂 ale jak widać nic takiego nie mam. A jeśli chodzi o tłuste mleko, to ja nie wiem jak to jest... matka mi zawsze gada, że ja jem za chudo i będę mieć chude mleko, ale Antoś ładnie rośnie, więc chyba to, że ja jem chudo nie wpływa na to, że mleko jest chude.
Oktawia my kąpiemy obecnie w Nivea 2 w 1 (szampon i płyn do kąpieli). Przetestowaliśmy również Johnsona tego z lawendą i z Cleanic'a coś do kąpieli z oliwką od razu... ale wróciliśmy do Nivea. Smarujemy co dwa dni oliwką z Cleanic'a. Pachnie super, jak budyń śmietankowy... :P i co dwa dni kremem nawilżającym z Bambino... ale ogólnie to jak to mi się skończy to chcę kupić z Nivea mleczko nawilżające, bo moim zdaniem oliwka jest za ciężka. Miałam też oliwkę z Bambino, ale śmierdzi jakoś... ogólnie to jestem za kosmetykami z serii Nivea Baby. Polecam puderek do pupki i krem przeciw odparzeniom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja przestawila sie i spi od kilku dni do 9 🙂 Zasypia sama w lozeczku od pomiedzialku...sama sobie to uregulowala a ja sie ciesze, ze nie musze bujacc do snu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja przestawila sie i spi od kilku dni do 9 🙂 Zasypia sama w lozeczku od pomiedzialku...sama sobie to uregulowala a ja sie ciesze, ze nie musze bujacc do snu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super MArtuś! Ty to jesteś mega wyspana 🙂. Amelcia od zawsze zasypia w łóżeczku, ale jednak budzi się o 3 i później. Ale ostatnio na zabawy zbiera jej się o 8, a nie tak jak zazwyczaj o 6, więc też się cieszę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobrerek.Witam sie w zajebistym humorku 🙂Ja juz od 6 nie spie,z reszta prawie jak codziennie.Metoda na tresciwsze mleko tez nie pomogla,bo w nocy i tak mialam 2 pobudki 😉No i ostatnia o 6 i po niej juz spania nie bylo 😉 😉Ale chyba sie juz przyzwyczajam.Misia jesli martwisz sie,czy Antos dobrze przybiera,to sprawdz sobie na siatce centylowej.Ja korzystam a angielskiem strony,ale wrzucam ci kochana linka na polska: http://siatkicentylowe.edziecko.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć 🙂 no a u nas mały obudził się przed 6. i męczyłam się z nim aby zasnął do po 7. 😮 myślałam, że padnę 😞
no ale jak zasnęliśmy to do 10.00 .. 😉
n i u nas też pobudka jedna nocna jest, dziś o 2.30 😞 😞 myślę właśnie nad tym czy mały się najada.. myślałam, że to przez szczepienie, ale raczej nie.
Aaa teraz poodpisuje na to co wy pisałyście.. Oktawia my kąpiemi w penatenie i to stosujemy też do włosków, a wcześniej mydełkiem bambino bądź nivea. No i smarujemy oliwką babmbino, ale jak się skończy to kupi co innego.
Z tego co pamiętam to Dorota dawała Agatce śliwkę 🙂
No u nas jak A powiedział teściowej, żeby nie brała małego tyle na ręce to się obraziła i później nam powiedziała, że zabroniliśmy się zbliżać jej do małego!!! A my TYLKO kazaliśmy mniej brać go na ręce!!! A odkąd się odzywa to non stop go nosi, a A. jej nic nie powie, bo boi się, że się zaś obrazi, ale ja taka wku.....a jestem, że ja sama powiem!! 😠 😠 Ostatnio A. otworzył jej drzwi z małym na rękach to nawet butów nie ściągnęła tylko od razu go na ręce!! Ona myśli, że jej się należy tak go nosić, bo go 4m-ce nie widziała!! 😠 😠 To nie moja wina, że w tych pier.... niemczech sobie siedzi!! I tak jak u Ciebie Monisiu w ogóle nie zapyta czy może go wziąć!! 😠 😠 😠 😠 chyba jutro jedziemy nad wodę jak się rozpogodzi to ja jej powiem co myślę jak dlej tak będzie robić!! 😠
Pieprzy mnie to czy się obrazi!
Pieniądze za łóżeczko ma nam dać od lutego i dalej nie dała..zawsze jej coś wypadnie! Śmiechu warte! Powiedziałam do A. żeby nie obiecywała następnym razem! Moi rodzice powiedzieli,że dadzą za wózek i od razu jak kupiliśmy to dali.
Sorki, że tak z rana już marudzę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny!
Nadrobiłam, to co pisałyście i teraz spróbuję się wypowiedzieć na niektóre tematy.
Emka wydaje mi się, że możesz być spokojna o swoje mleko, bo z tego co piszesz, Antek nie przejawia żadnych oznak niedożywienia.
Monisia i jakich teraz metod będziesz próbować w związku z nocnym budzeniem się Jueczki?
Marta tylko pozazdrościć Ci takich dłuuuugich przespanych nocek. U na dziś w sumie też nieźle, bo od 19 do 6, bez nocnych pobudek.
Oktawia współczuję ponownej rozłąki z mężem. Korzystaj teraz z każdej chwili z nim spędzanej.
A u nas kolejna próba podania Grzesiowi kleiku skończyła się fiaskiem. Mały nie trawi nawet jednej łyżeczki. Spróbuję jeszcze te kaszki z Bobovity, co Wy dajecie. A to są kaszki ryżowe, przygotowywane na mleku modyfikowanym tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Haliszczanka dzis na noc dam jej kaszke taka robiona na mleku modyfikowanym,ale taka gesta,zeby lyzeczka jej podac 😉A jak to nie pomoze,to jutro kupie mleko 2,bo mi polozna kazala.A jak i to zawiedzie,to sie po prostu przyzwyczaje do nocnego wstawania.A co do kaszek to ja mam mase,ale wszystkie sa angielskie,poza ta jedna bobo-vity-ryzowa,babanowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...