Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja też nie na usg się dowiedziałam. No choroby z tego nieciekawe, ale nie powtórzę Ci, bo bym musiała znowu szukać w necie, a nerwów nie mam, ani na tyle silnej psychiki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni nie mówią żeby nie straszyć. U nas babka powiedziała, że jak się nie powiększy to ok, trzeba zrobić kontrolne usg za miesiąc. Ona nawet tego nie powiedziała, użyła innej nazwy, ale ja oczywiście poczytałam sobie opis usg. Eee, nic to idę, bo nawet nie mam sił o tym pisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarla nie mozesz patrzyc na to co pisza w necie, bo zwariujesz...Dla przykladu kiedys moj K. cos tam zle sie czul, wpisal objawy w necie i wyszlo mu zapalenie opon mozgowych!! a to po prostu bylo przez stres. Amelka swietnie sie rozwija, nie masz sie w ogole czym martwic..A jak pani dr powiedziala, ze jest ok to tak jest,
Samantka foty sliczne..Ciesze sie, ze chrzest sie udal,
Beata u mnie w karmieniu butla nie ma postepow...Dzisiaj maz probowal, ale tak sie wkurzula, ze wrzeszczala tak, ze mnie zbudzila..Ja w sumie karmic chce jak najdluzej, a butla chcialabym czasami, zeby zostawic dziecko z kims, albo zebym mogla drinka na spokojnie wypic.
Dorota a z tymi postepami to nie masz sie co martwic, bo ostatnio czytalam w necie, ze z dziecmi urodzonymi szybciej jest tak, ze zawsze musisz dodac ta roznice do wieku aktualnego..Czyli. np jak Maja sie urodzila 2 tyg wczesniej to moze zaczac cos robic 2 tyg pozniej niz jest to przewidywane..A Twoja Agata urodzila sie az miesiac wczesniej, wiec spokojnie czekaj. U mnie tak z dnia na dzien to bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Szarla jesliby to bylo cos powaznego,to by napewno inaczej zareagowali.Zobaczysz,za miesiac sie okaze,ze to cos sie nie powieksza i niepotrzebnie napedzona wam stracha.Wiem,ze sie martwisz,sama tez cos o tym wiem,tyle,ze ja na wizyte u lekarza czekalam 3 miesiace i na niej uslyszalam,ze mamy wrocic za rok i ustalic date operacji.Na poczatku tez wylam,ale potem uswiadomilam sobie,ze jej zoperuja tylko(dla mnie az)paluszki od nog i ze mimo tego mam niesamowite szczescie,ze mam zywe,zdrowe i szczesliwe dziecko.I mysla kochana w ten sposob,bo masz teraz dla kogo zyc i sie usmiechac!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kochane jesteście. NAjgorsze jest dla mnie to, że ciągle o tym myślę, a Amelcia to wyczuwa i też się jakaś niespokojna zrobiła, tylko na cycku by chciała wisieć. Jutro jadę do poradni rehabilitacyjnej zapisać małą na rehabilitację i będę szukała jakiejś rehabilitantki prywatnie, żeby zacząć już ćwiczyć. Przynajmniej teraz wiem, jak bardzo kocham tego małego szkraba. Uciekam pospisywac telefony, bo jutro sporo załatwiania. Dzięki jeszcze raz, buziaki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jesli chodzi o slowo Mama to Mai zdarzylo sie gaworzyc i ulozyc z tego mama, ale dopoki sama swiadomie tego do mnie nie powie to to sie nie liczy..I czasem jak placze to tak jakos tez tak wychodzi jej mammmmaaa.
I nie wiem czemu, ale dzikus z niej bardzo..Nikogo nie lubi, tylko mnie i K..U wszystkich placze...Tylko u mnie sie uspokaja..Faktycznie swietna sprawa 🙂 Czuje sie taka dowartosciowana, ze wiem, ze dizecko jest przy mnie bezpieczne.

A czy wasze maluszki tez tak zle reaguja na inne osoby? Bo wlasnie moja potrafi sie cieszyc a za chwilke plakac..
No i jak z jedzonkiem dla maluszkow dajecie juz cos? Bo ja kupilam sloczki i ostro zaczynamy obiadki od dzisiaj.. Narazie zupka z ryzem byla.. Maja dobrze je z lyzeczki i juz sie tak nie brudzi...Poza tym jak widzi jak cos jemy to az wyje..I wszystko jej bardzo smakuje..A tak jak mowilam, bardzo malo przybrala ostatnio, wiec bede ja karmic 🙂

A ciekawe co u Salamandry..Dawno jej nie bylo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, chciałam Wam jeszcze to wkleić, mąż mój znalazł, wycinek z artykułu, czy odpowiedzi do kogoś:

"Rozwój każdego dziecka przebiega w jego indywidualnym rytmie, stąd mogą wynikać spore różnice między rówieśnikami. Zwłaszcza pierwszy rok życia jest bardzo intensywny w zmiany i pewne rzeczy, które niemowlę wykonuje, mogą w czasie odbiegać od tzw. średniej, do trzech miesięcy, zarówno do przodu, jak i do tyłu. Stąd na przykład wynika to, że jedno zaczyna chodzić w wieku ośmiu miesięcy, a drugie dopiero powyżej roku."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moglabys mi Monisia napisac jakas kolejnosc itd podawania takich pokarmow..
Chodzi mi np ile dac tego jedzonka, czy caly czy pol, co pierwsze czy obiadek czy deser...Czy codziennie dajesz obiadki? Czy po obiadku dalej dawac mleko? Kurcze jak widzisz duzo tych pytan.. 🙂
Fajnie by bylo miec jakis schemat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze myslalam, ze moje dziecko bedzie do wszystkich chodzic na raczki, bo nie chcialam uzalezniac dziecka ode mnie..a tu jest inaczej..Monika super, ze masz tak bezproblemowe i zdolne dziecko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Musze wam sie pochwalic,ze tydzien walki naprawde sie oplacic 😁 😁 Nie dosc,ze Julka znowu w nocy ladnie spi to jeszcze nauczyla sie sama zasypiac.Jak jest zmeczona to daje jej smoczek,pieluszke albo jej ulubiona szmatke,klade ja na boku i ona sama usypia 😁 😁 Zadnego bujania,noszenia na raczkach,wszystko sama robi hihi 😁 Ale sie ciesze,ze po urlopie wszystko wrocilo do normy.Dziwnie to zabrzmi,bo ona jest taka mala,ale naprawde wydaje mi sie,ze ona miala te jazdy,bo tesknila za domem i posiedzeniem w nim z mama na spokojnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta u nas dzien zaczynamy zazwyczaj od kaszki.Robie ja na 120ml wody,badz tez mleka modyfikowanego.To jest zalezne od tego czy Julka ma akcje za czy przeciwko mleku,bo jak nie chce z butelki,to wtedy ja tak oszukuje.Ale ostatnio jej to przeszlo,wiec robie na wodzie.Potem,jakies 3-4h pozniej pije butelke mleka i idzie spac.Po drzemce jemy obiadek.Jesli jest to cos nowego,to daje jej tylko pol sloiczka,a jesli jest to cos,co lubi,to daje jej caly.Potem nastepny posilek to znowu mleko.No i potem ok 18 daje jej deserek.Zazwyczaj jabluszko,bo je najbardziej lubi,albo kompot z czerwonych owocow 😉No i po kapaniu butelka mleka i nad ranem mleko.Staram sie tego schematu trzymac,ale jak wiem,ze mam duzo zalatwiania na miescie,to ograniczam sie wtedy do mleka i jednego sloiczka obiadku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aaaa i ja jej daje herbatki do picia.Bardzo lubi jablkowa z melissa z hipp,no albo soczki.Jej ulubiony to mieta z jablkiem,albo ukochana marcheweczka.Bo najbardziej ze wszystkirgo lubi marchewke,albo cielecinke z warzywami.Tyle,ze z marchewka nie ma co przesadzac.Kolezanki rodzice karmili ja prawie sama marchewka,dzis ma 27 lat i policzki,piety i dlonie pomaranczowe...a kiedys wygladala jeszcze gorzej 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki 🙂 Czyli kaszka spokojnie moze zastapic mleko z piersi...
A jesli chodzi o mleko modyfikowane to moge zagescic kleikiem tak, zeby mozna bylo lyzeczka podawac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, dopiero usiadłam.
Na basenie jak zwykle super, Pawcio zachwycony, nawet parę cm przepłynął sam w asekuracji tatusia ;-) Później mieliśmy spacer po Skwerze w Gdyni, młody prawie cały czas spał, potem sobie śpiewał, pooglądał z ojcem statki, pozował do zdjęć, wróciliśmy dopiero po 18 i po kąpieli nawet nie skończył butli tylko u taty zasnął w ramionach. Jechaliśmy dziś pierwszy raz w SKM i stwierdzam, że sama nie dam rady wprowadzić wózka, za duża odległość do peronu od pociągu ;-(
Samanta cieszę się, że Chrzest się udał, fotki cudowne, a jak Ty laska, bardzo ładnie wyglądałaś ;-)
Pawcio czasami i robi tez głoski mama, ale to jest taki ciąg mamamamam.
Marta jak sama wiesz, młody do wszystkich idzie na rączki, u wujka K. też się dobrze czuł i nawet go troszkę obrzygał ;-P
Zaczepia każdego, kto mu łepek do wózka wsadzi, a w sklepie jak go wyciagam to załatwia wszystkie sklepowe swoim uśmieszkiem. Cieszy mnie to, bo troszkę mniej się martwię o ten żłobek.
My dajemy mu tak jedzonko na razie: 7-8 mleko, 10-11 mleko, 13-14 obiadek (pół słoiczka) 15-16 mleko, 17-18 deserek (pół słoiczka), około 20 kąpiel i po mleko z kleikiem.
Moncia jak pijesz to na zdrówko, ja też piwko wciągam ;-) Nie wiem czy coś jeszcze miałam pisać ;-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ze mam tyle pytan, ale we wrzesniu idziemy na wesele i zastanawiam sie jak Maja sie nie nauczy z butli do tej pory, to babcia moze spokojnie z lyzeczki nakarmic...tylko co z piciem...jak ta jedza nie chce pic..tylko cycek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny..
Marta a próbowałaś kubka niekapka?
Te nowości to należy wprowadzać osobno przez kilka dni i dopiero później coś innego spróbować. JA narazie dawałam pojedyńcze owoce. Jtro AGatka miała dostać banana,ale na opakowaniu jest napisane zespala stolce a dzisiaj zrobiła plastelinową kupę i się boję jej dać. NIE wiem po czy bo nic nowego nie jadła.Dzisiaj jabłuszka nie chciała jeść,najbardzuej lubi śliwkę.
Samantka super zdjęcia ślicznie wyglądałyście!
Marta ja wiem że patrząc na postępy muszę brać miesiąc do tyłu ale większość dzieci już wtedy trzymała główkę .
Oglądam "Usta Usta"ten odcinek oglądałam w pierwszym miesiącu po porodzie tak sobie myślałam obym nie sfiksowała jak JUlka na punkcie swojego dziecka teraz widzę że serial ten jest bardzo życiowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...