Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Cześć dziewczyny!
Agatka zasypia 20:30-21:20 śpi różnie do 8:30-9:30 a potem ok.11:30-12:30 nawet 2h drzemka w wózku na spacerze wdomu nie zaśnie i potem czasami 0,5h ok.15:00-16;00.
Szarla ztą pracą to trochę racji jest ja Agatkę kocham nad życie ale po całymdniu z nią jestem też zmęczona a w sumie zajmujemy się nią w dwójkę. W pracy za to miałam dzisiaj masakrę i jutro od rana na dywaniku jestemwi€c. nieciekawie.
Edytka cieszę się że znalazłaś chwilę by wpaść na mamuśki.PodziwiamCiębardzo za twoją. pracę. ale to już wcześniej pisałam.
Hawajka jesteś dzielna a próbowałaś dawać na noc kaszkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witam!
Nie byłam na tej rozmowie, zrezygnowalam po dłuższym przemyśleniu (myśle, że też byście zrezygnowały patrząc na dobro dziecka).. zadzwoniłam , że nie przybędę. Co do ginekologa to mam wizyte w piątek, ale już lepiej się czuje.
Byliśmy dziś na urodzinach... i szkoda gadać.. mam znowu doła przez mojego męża.. nawet w głupich błachostkach mnie kłamie.. Wszystkiego dowiaduje się ostatnia, a najczęściej przypadkowo np. na urodzinach ;/ Chce postawić mu ultimatum, tzn. musze , bo nie chce z oszutem żyć. MAM DOSC ;( i jeszcze moja teściowa.. ona jest chhyba chora psychicznie.. wiecie co?! myslalam , że ją rozszarpie !!!!!!! 😲 😲 Na dzisiejszych urodzinach dawała jedzienie mojemu dziecku pomamlane ze swojej gębby jedzenie !!!!!!!!!!!! myślałam że źle widze !!! a mój nie zaaragował na to... ;/ wysiadam pschicznie ;(

kurde, tak mi głupio że tu pisze co na sercu mi leży.. ale nie mam się komu wyżalić ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle ja was wszystkie podziwiam , że umiecie pogodzić prace, dom i wychowanie dziecka. Kobietki dają radę !! 3mam za wszystkie kciuki ;*

Co do drzemek to u nas wygląda następująco: Zasypia ok. 20 i śpi do 7.00 , ok. 9.00 pół godzinki drzemki, ok. 14.00/ 15.00 drzemka godzinna.

Ja przed ciążą wazyłam 45 kg przy wzroście 160 cm , teraz waże 51kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Krystek śpi podobnie jak Amelka, trochę krótko i dlatego pytałam. Na razie humor i samopoczucie dopisuje, choć czasem wiadomo zdarzy się gorszy dzień. No ale w pracy odpoczywam od domowych obowiązków a w domu od pracy i jakoś daję radę 🙂 Haliszczanko dziękuję za miłe słowa. Jak, jak Pati uważam że wszystkie kobiety sam bardzo silne i dzielne. Fajnie też, że można na was liczyć 🙂
Co do wagi to jak tu chyna najgrubsza jestem choć ważę tyle co przed ciąża. No ale zawsze byłam pulchna, czas się chyba do tego przyzwyczaić 🙂
Dobranoc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Właśnie wróciłam z nocki, myślałam ze bede miala teraz 6 dni wolnego ale nici z moich planow, w niedziele do pracy! 😞
Kornelka idzie spac gdzies koło 23-24 a wstaje ok 9 potem dzremka 30 min koło 14 i koło 18 z 20 min! Próbowałam ja jakos przestawic zeby najpozniej spala do 14 ale nie da rady! Musze cierpliwie czekac az sama sie przestawi!
Pati wspołczuje Ci sytuacji z mężem bo wiem co to znaczy byc w zwiazku z kłamcą! U Mnie to się skończyło rozstaniem i to bardzo szybko, no ale Nasz zwiazek tak daleko na szczęście nie zabrnął! Mam nadzieje ze Twoj mąz jakoś sie opamięta! A sytuacja z tesciowa mnie powaliła! Moja tez cyrki odstawia ale nigdy by nie zrobiła czegos takiego!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hawajka myślałam, że tylko ja mam takie nocne przeboje z młodym. A widzę, że Krystianek to też taki cycuś mamusi. Mój Antoś budzi się koło 6-7, potem koło 9 1h drzemki, koło 13 kolejna godzinka i koło 16 trzecia. Tak jest zazwyczaj, bo czasem śpi po pół godziny, czasem tylko dwa razy w ciągu dnia... i też te drzemki są ruchome. Spać idzie koło 18-19... O 21-22 pierwsza pobudka, potem co 2-2,5 h kolejne... i tak do rana 😁 bujanie, smoczek, soczek, herbatka... nic nie pomaga... jedynie cycyuś 😁 za to w dzień cycusia je trzy razy rano, popołudniu i przed snem. Miłego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny!
Pati jestem zszokowana tym co ta Twoja teściowa zrobiła. To się wydaje aż nieprawdopodobne, że ktoś mógłby tak zrobić. Czy ta kobieta nie myśli?
Edytko tak sobie myślę, że Kornelka śpi w dzień tyle samo lub nawet więcej niż Grzesio. Bo on między 7 rano a 19 śpi dwa razy, co w sumie daje ok 2 - 2,5 godziny. A Kornelka między 7 a 19, według tego co napisałaś śpi prawie 3 godziny. I tak sobie pomyślałam, że jeśli chcesz ją przestawić na wcześniejsze chodzenie spać to może zacznij ją wczęśniej budzić. Codziennie o np. 10 min aż dojdziesz do godziny 7 i wtedy łatwiej Ci bedzie zaplanować drzemki a mała będzie padała zmęczona pewnie ok. 20. W sumie to może już tak próbowałaś, ale tak po prostu pomyślałam, że to zadziała.
Pozdrawiam i do potem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! 😉
powiedziałam mojemu , że jeśli jeszcze raz mnie okłamie to go z Bartkiem zostawimy, ale chyba tego sobie do serca nie wzial. A co do teściowej to tak szybko się u niej nie pokaże z małym, dopiero jak moj z nią porozmawia i do niej dotrze wszystko !!

aj te nasze maluszki coraz mniej śpią , nie chce się wierzyć że niedawno chodziłyśmy z brzuszkami. Teraz to maluchy rosną jak na drożdzach i dają czasami nam popalić ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Haliszczanka próbowałam ale u Nas o tyle jest gorzej ze ja jak wstaje do pracy i o 5 juz mnie nie ma to z mala jest tesciowa a ona jej pozwala spac ile chce! A jak ja jestem w domu to i tak ja budze o tej 9 bo by do 11 spala!!! No i mala od 9 do tej 23-24 to spi dwa razy po pol godz wiec mi wychodzi w sumie godzinka w ciagu dnia! Poza tym jak ona tak pozno zasypia to musi pospac choc troche bo potem jest nie do zniesienia! A i tak w nocy budzi sie ze dwa razy! Koło 2 i 5!! Próbowałam wielu rzeczy i nic nie przynosi efektu! Przetrzymywałam ja na sile zeby nie spala do 20 i wtedy zeby poszla spac to zasypiala na 40 min i wstawala a wtedy jest jeszcze gorzej bo wojuje do 1-2! Albo czasem nie udaje sie jej przetrzymac bo zasypia na siedzaco! Raz to nawet bidulka zasnela i sie przewrocila i nawet nie zauwazyla tego tylko dalej spala!!! 🤪 Wiec sobie odpuszczam tym bardziej ze juz sie to tego pomalu przyzwyczaiłam a ja tez musze jakos funkcjonowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajce dziewczyny.

Pustawo tu coś ostatnio. No ale nic, dopóki ktokolwiek będzie tu wchodził i ja będę 🙂 🙂 Dziś miałam ciężki dzień, chyba chwilowy spadek formy. No ale zaliczyłam drzemke z Krystiankiem i trochę czuję się lepiej.
Pati, współczuje teściowej. Domyślam się, że nie da się takiej babie przemówić do rozsądku. Boże, żeby wszystkie teściowe były jak moja to byśmy nie miały na co narzekać. Mam wiele problemów w życiu ale chociaz na teściową nie mogę narzekać, no i moja mama też jest cudowna 🙂
Jak tak patrze na te moje dziecko to normalnie nie wierze, że ie mogłam się doczekać jego postępów. Kurde, nigdzie nie mogę go zostawić bo zaraz podpełza do czegokolwiek i wstaje. a potem łup na ziemie i płacz 🙂 A jesycye niedawno nawet na boczek nie umial sie przekrecic.
Nie pamiętam co jeszcze miałam pisać, jak zwykle zresztą, ale ja jestem taki zamotaniec. Miałybyście ubaw ze mnie jakbyście mnie poznały w "realu" (w sensie w życiu nie w markecie Real 🙂). Dobr akończe, bo zaczynam głupoty wypisywać, buziaki kochane. Może wieczorem jeszcze zajrze. Pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jaka tu pustka i ciszza.. Byłam dziś u ginekologa, mam nadżerkę - miała któraś z was po porodzie? jak ją leczyłyście? zamrażałyście czy zgodziłyście się na wypalankę?
Od razu wziełam recepte na Yasminelle.. teraz tylko czekam na okres aby zacząc zazywać 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć wam widzę że tu cisza wszystkie nie mamy czasu mój Iguś śpi więc szybko korzystam bo pewnie się zaraz obudzi... ostatnio nie mam na nic czasu nawet na przygotowanie się do szkoły jestem już dość zmęczona tą sytuacją nocnym wstaniem i ciągłym wtrącaniem teściowej czuje się wykończona i bez silna na teściową myślałam że coś się zmieni jak będę głośno o tym mówić ale wszyscy uważają mnie za panikarę i nie widzą niczego złego ... ona już totalnie nie liczy się z moim zdaniem daje mu co chce ale mnie krytykuje jak małemu coś nowego dam. Teraz ja jestem tą gorszą w domu czuje się jak intruz. Już zagroziłam że wyprowadzę się do mamy to zagrozili mi że odbiorą mi Igora i co tu robisz nic chyba tylko strzeli sobie w łeb...

Przepraszam ale trochę mi lepiej jak to napisałam ale nie musicie tego komentować ani czytać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jestem i ja 🙂 I też mam nadzięję że nasz wątek nie umiera 🙂 Ja często zaglądam ale sama ze sobą nie będę pisać:P
Myszko, nie bój się, nie odbiorą Ci Igorka, żaden sąd się na to nie zgodzi. Sąd zazwyczaj staje po stronie matek, nawet gdy nie powinie. Więc tym bardziej gdyby co będzie po Twojej stronie bo kochasz Igorka, dbasz o niego, jesteś mądrą i dzielną dziewczyną. A teściowej zwracaj uwage zawsze jak tylko masz ochotę i podkreślaj że to TWOJE dziecko. Nie jej. I niech Cię uważa za panikarę, ale masz prawo nią być bo kochasz Igorka najbardziej w świecie. Nie przejmuj się tak bardzo. Nam zawsze możesz się wyżalić 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hawajka ja to chętnie bym Cię poznała nawet w Tesco 😁

co do nadżerki to ja miałam przed ciążą i nic znią nie robiłam u lekarza na NFZ cudownie zniknęła.Dużo lekarzy naciąga na to potwierdziłabym to u kogoś jeszcze.Tak jak mnie dentystka chciała naciągnąć na dwa zęby do zrobienia.Teraz jużnikomu nie ufam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O właśńie, o nadżerce mi przypomniałaś. Ja też kiedyś miałam ale lekarz mi wyleczył lekami. o ile pamiętam dobrze to był to chyba gynalgin i coś jescz, też jakieś globulki. I żadna wypalanka czy coś nie było potrzebne. no ale to porządny lekarz był, dokładny, dbający o pacjentki i jeszcze do tego sympatyczny strasznie. Żałuję że nie prowadziłam ciązy u niego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej i ja nie mam na nic czasu ;-( Myszko uciekaj z tego domu wariatów do mamy. Nikt ci nie może zabrać dziecka ot tak. Psychole z tej rodzinki Twojego chłopaka. No masakra jednym słowem, ani jednego dnia dłużej bym tam nie została. Co to mają być za teksy i groźby. Myślę, że jak powiesz mamie jak cię tam traktują i grożą to na pewno przyjmie was. Zastanów się nad tym. Ja bym w tym domu nie wyrobiła jednego dni, na serio.
Mi podobno na początku ciąży zrobiła się nadżerka, nic z tym nie robiłam, ani gin. nic nie kazała robić. Jak po porodzie byłam na kontroli to powiedziała, że wszystko ok. Więc chyba sama zniknęła ;-)
Znów jestem chora, mam po raz drugi w tym miesiącu zmiany na oskrzelach i znów mam antybiotyk, tym razem za 83 zł. Masakra, zaraz całą wypłatę zostawię w aptece. Najgorsze jest to, że łażę do pracy, bo nie mogę iść na zwolnienie ;-( (zamknięcie miesiąca i szkoda mi kasy).
Pochwalimy się z Pawciem. Zajęliśmy 3 miejsce w konkursie Dejny na list do Św. Mikołaja. Oto on:
Drogi Święty Mikołaju,
mieszkający w zimnym kraju.
Byłem grzeczny tego roku,
mówią to na każdym kroku ;-)
Pragnę dostać dziś od Ciebie,
gwiazdkę, na tym pięknym niebie.
Może jeszcze samochodzik,
który zmieni mi się w chodzik.
Chciałbym także dostać klocki,
by budować miasta, wioski.
Może być też jakiś ciuszek,
żebym nie odmroził uszek.
Daj mi też bananów masę,
abym był malutkim grubasem ;-)
Z góry Ci za wszystko dziękuję.
Będę zawsze grzeczny - obiecuję!!!
Pawełek - 9 miesięcy ;-P
Pozdrawiam

I jak się podoba ? ;-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...