Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

witam! 😉
Bardzo dziękuje dziewczyny za słowa otuchy! Wczoraj szczerze porozmawiałam z mężem -wyjaśniliśmy sobie wszystko i jest mi o wiele lzej, wogóle to nie wyobrazam sobie życia bez niego.
Dzisiaj czuje się gorzej, mocniej wszystko mnie boli..;( zadzwonie dziś do gin. pewnie bd przyjeta dopiero w czw, pt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dziewczyny gratuluje chłopakom ząbków - ciekawe kiedy ten mój dzidziuś dołączy do zębolowych bobasów - podejrzewam że tak jak Aleksander Oktawii czyli za jakis miesiąc 🙂

50 kg??? rany julek - ja ważę 74 a chciałabym tylko 5 schudnąć, dziewczyny ale z Was chudziaki, ja sie muszę ze wszystkim pilnować, a odmawiać sobie smacznych rzeczy nie znoszę 🙂

Misia a policzyłaś ile Antek spi w ciągu dnia? Aleks dziś przespał po raz pierwszy bez przerwy na płakanie całą noc od 20:20 do 7:00 i chyba zawdzięczamy to wymęczeniu go wczorajszemu bo z dwóch drzemek 1,5 i 1 godzina niechcący zrobiła się 60 i i 20 min. Tak więc od dziś kończymy z nocnym żarciem na dobre - trzymajcie kciuki zobaczymy jak nam pójdzie.
Misia i daj znac co ten gastrolog powiedział.

Pati koniecznie do lekarza, to ważne żeby sprawdzić czy macica wróciła siebie.

A Pampersy są najlepsze, używamy najczęściej active, na drugim miejscu stawiam Dady, które niestety ale przy rozmiarze 4 zaczęły nam przeciekać, cenowo wychodzi tak samo jak sie korzysta z promocji, które sa zawsze http://www.promobaby.pl/kategoria-pieluchy.html
Podobno bardzo fajne są active boy - te pieluchomajtki ale chorobcia strasznie drogie i promocji na nie nie ma nigdzie 😞

Ciekawe co tam u Samantki, zawsze miała po kilka postów na stronie a teraz cisza..... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dziewczyny, właśnie dzwonili do mnie z ofertą pracy (sklep hurt/ detal z rajstopami) .. dzisiaj mam mieć rozmowe kwalifikacyjna (pierwszą w życiu) o 18 i nie mam pojęcia jak ona wygląda. Sory , że pytanie całkiem z innej beczki, ale wiem , że jesteście bardziej doświadczone niż ja.. może macie jakieś wskazówki co do tej rozmowy? mam wziąść ze sobą CV ? ale jestem już zestresowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati jeżeli wysyłałaś CV to nie bierz ze sobą. Ładnie się ubierz, bądź pewna siebie, ale też szczera na rozmowie. Powiedz, że nie masz doświadczenia, ale bardzo szybko się uczysz, jesteś otwarta na nowe doświadczenia, a także zaznacz, że bardzo dobrze czujesz się w grupie i nie masz problemów z nawiązywaniem kontaktów 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szarla dzięki , przyda mi się to co napisałaś 😉 [ oklask dla Ciebie.]

mandrasala- pieluchomajtki kupiła moja znajoma i była niezadowolona. Bo jak brzdąc zrobił kupkę, ściągając mu tego pampersa , brudziła mu całe nóżki - i tak za każdym razem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!Ale Wy jesteście Kochane zawsze odpowiadacie na moje pytania 😘
Misia miejmy nadzieję że to ząb ale to tylko gdybanie a u tak małego dziecka to wszelkie niepokojące objawy lepiej sprawdzić wiec dobrze że umówiłaś tą wizytę...i dobrze że wyjaśniłaś o jakie wnętrzności ciała chodzi...-głodnemu chleb na myśli ☺️
Niusia trzymam kciuki żeby przeszło...
Patii fajnie że się dogadałaś z mężem...rozsądnie jest dać komuś szansę nawet drugą tym bardziej że macie dzidziusia...mam nadzieję że mąż tą szansę doceni i Cię więcej nie zawiedzie...
Salamandra bo wszystko też zależy od wzrostu a ja mam 164 lub 163 jakoś tak...a wydaje mi się że Ty jesteś wyższa 🙂
Ha mój Olek wreszcie wczoraj zasnął przed 20 i znów spał calutką noc...dziś zasnął przed chwilą więc może znów mu się przestawiło i da mamie pospać 🙂Coś jeszcze miałam napisać... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super, że Oluś daje mamie pospać 🙂. Oby tak dalej!!!!

A ja się ostro wzięłam za siebie, kupiłam na grouponie karnet roczny na fitness (akurat koło mnie), karnet jest open na wszystko i na siłkę, zajęcia fitness są codziennie od 16 do 21. Dzisiaj już step zaliczyłam i jestem bardzo zadowolona 🙂. Normalnie brakowało mi tego 😁

Niunia biedaku, zarzuć leki na dobry sen i może przejdzie. U nas młoda ze żłoba grypę żołądkową nawet przyniosła :/. Normalnie non stop chora, teraz teściowa była tydzień i póki co (odpukać :P ) jest zdrowa, zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny!
Pati powodzenia na rozmowie, choć już pewnie jesteś po. Mam nadzieję, że wzięłaś do serca rady Szarli, bo to bardzo mądre rady są 🙂
Co do pieluchomajtek, to my czasem używamy, a raczej mój mąż używa gdy kąpie małego sam, bo są dla niego prostsze w obsłudze 😁 Przy ściąganiu wystarczy porwać je na bokach (bardzo łatwo to idzie) i wtedy z kupką nie ma problemu 🙂
Szarla, Niunia biedne Wy jesteście z tymi odżłobkowymi chorobami. Każdą z nas to czeka, gdy dzieci pójdą do przedszkola, a Wy musicie po prostu przejść przez to trochę wcześniej. Życzę Amelce i Pawełkowi dużo dużo zdrowia.
A Grzesio ma od dwóch nocy suchy kaszel. Piszę nocy, bo kaszle tylko w nocy. Dla wszystkiego idziemy z nim jutro do lekarza, niech go przesłucha.
Szarla zazdroszę tego karnetu. Fajna sprawa siłownia i fitness, choć ja wolę chyba basen. Byłam nawet 1,5 tyg temu w niedzielę i obiecałam sobie, że będę przynajmniej raz w tygodniu chodziła, ale póki co nic z tego nie wyszło. Ech, najgorzej się zebrać, bo po basenie to już zawsze zadowolona wychodzę. Chyba poziom endorfin mi skacze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe. No ja jak wydałam kasę to chodzę :P. Jakbym kupiła karnet na basen to co tydzień bym była, ach to moje skąpstwo :P.

A co do kaszlu to mam nadzieję, że osłuchowo będzie ok! JAkby co to babeczka w aptece powiedziała że przy wadzę młodej (8,5 kg) to można mucosolvan podawać. Nam pomógł. A na receptę mieliśmy eurespal pneumoral i też dobry, jak najbardziej. Ale u nas też kaszel brał się od kataru młodej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No właśnie chcę, żeby go osłuchała. Kataru żadnego właśnie nie miał i tylko się zastanawiam, czy to może być przez suche powietrze, bo przecież zaczął się sezon grzewczy.
Ja właśnie karnetu nie wykupuje nawet, bo pewnie i tak by mnie to nie zmobilizowało. Powiedziałam sobie, że jak przez miesiąc regularnie pochodzę, to wtedy będzie się można zastanowić nad karnetem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
SALAMANDRA ja też niewysoka jestem a w dodatku drobnej kości. Ważne jest czuć się dobrze w swojej skórze a ja nie pamiętam kiedy tak bardzo mi się moje ciało nie podobało. Ćwiczenia by się i tak przydały bo niestety co wisi to wisi a to że chude to wcale nie znaczy ładne. Ja myślałam że po ciąży będę chodzić regularnie na siłownie mam niedaleko nowy fitness club ale powiem szczerze że nie potrafię wygospodarować na to czasu a właściwie mi szkoda bo zawsze jest tyle do zrobienia w domu, że trochę to jest marnowanie energii. Jedyne co jest fajne to że nigdy specjalnie nie odmawiałam sobie niczego, podziwiam osoby które nie jedzą słodyczy bo tyją. Ja jestem obecnie uzależniona od pączka w czekoladzie i latte z rana nie wyobrażam sobie z tego rezygnować. A praca i tryb życia nie pozwala mi przytyć. 😞
Z tego wszystkiego złapałam doła i otworzyłam sobie piwko.
E nie przynudzam..

Pati jak poszło?

Niunia głowa do góry! Mam nadzieję że to tylko takie trudne początki, fajnie że chociaż Pawełek nie płacze jak do żłobka idzie. Agatce będzie ciężej,już widzę że jest reakcja na obcych, no i ostatnio widzę że szuka bliskości. Nie przytula się za bardzo, co wynika z jej napięcia ale widzę że już się przełamuje. To bardzo miłe. w ogóle jest mega kochana i bardzo grzeczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej wpadłam się przywitać i zameldować że u Nas wszystko dobrze i wszyscy zdrowi. Kornelka ma 1 zęba na reszte czekamy cierpliwie! 20 listopada byliśmy u kolezanki i zaczeła u Nich raczkowac, tzn. udało sie jej zrobic kilka "kroczków" do przodu ale chyba juz sie jej odechcialo bo juz tego nie powtorzyła ! Leniuszek woli pełzać!
Udało mi sie znaleść dla Niej neurologa i 6 grudnia mamy wizytę! Ciekawa jestem co Nam powiedzą!
Gdyby nie lekarze z mojej pracy to pewnie do dzis nic bysmy nie załatwili!
A w pracy orka na całego, mamy duzo małych wcześniaków którzy daja popalic fizycznie i psychicznie. Ostatnio nawet wrociłam mega zdolowana i przepłakałam poł dnia! Dziewczyny jakie mamy szczęście że Nasze dzieci są zdrowe!!!!!
Lece robic obiad a wieczorem znow jade na nocke! Za kilka dni mam luzniejszy grafik to postaram sie czesciej zagladac!
Pozdrawiam i do napisania!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hello!
Pati jak tam u lekarza i na rozmowie kwalifikacyjnej???
Niunia zdrówka Ci życzę moja kochana :****
Oktawia to ja mam mniej więcej tyle samo wzrostu 165 cm i ważę 57-58 kg obecnie. Chciałabym utrzymać tą wagę i już nie utyć, ale muszę się pilnować z jedzeniem. Schudnąć też nie chcę, bo ja jestem grubokoścista i już mi żebra i miednica wystaje, mimo że waga wcale taka mała nie jest.
Co do lekarza to jednak nie poszliśmy. Młody już więcej nie zwymiotował. Na pewno to zęby. Dziś nocka znowu ciężka, a do tego jak wstał o 6 to dopiero teraz zasnął. Normalnie musi go strasznie boleć, bo aż się piąstką po buzi uderzał. Szkoda mi go.
Co do aktywności fizycznej to ja jestem leń śmierdzący i nie znoszę wysiłku. Dlatego chodzę z Antosiem codziennie na 2-3 godzinne spacery i mam tą jogę 2 razy w tygodniu. Na razie w domu nie praktykuje, chociaż bardzo bym chciała, ale nie mam maty, a na podłodze się nie da, bo ślizgam się. Może na gwiazdkę poproszę Mikołaja o potrzebny sprzęt :P
Dziś spacer odpuściłam, bo tak szaro za oknem. Za to idę sprzątać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć jak tylko na chwile ... niunia mi tez nie odpowiadają happy... tylko niebieskie pampers bo białe i pomarańczowe są mało chłonne
MandraSala ja ważę 65 i mam podobny problem ze muszę sobie wszystkiego odmawiać 😞

A u mnie po prawa Igor znów spokojnie śpi i zębów jeszcze nie ma ...
a opuchlizna dalej jest lekarz dał mi skierowanie do chirurga... ale zanim sie do niego wybiorę to mam muszyc w wodzie.. lecę do małego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pati, opowiadaj jak tam na rozmowie bo wszystkie się ciekawią. Zdrówka życze wszystkim chorym. mam nadzieję, ze Antoś już nie będzie wymiotował, Grzesiowi przejdzie kaszel i w ogole, żeby nam zima minęła bez chorób 🙂 U mnie odpukać wszyscy zdrowi. Wmawiam sobie, że to dzięki karmieniu piersią i chyba tylko dzięki temu dalej to ciągne. Inaczej to już bym chyba dawno zrezygnowała, bo pobudki co 1.5-2 h a potem pobudka rano do pracy mnie chyba wykończą. no ale na Święta mam urlop i liczę że mimo wszystko odpoczne. w końcu oboie babcie na miejscu. A tak poza tym wybiła się lewa dwójak, leciutko czuc ją pod palcem. Tak więc można uznać że Krystian ma 4 zęby. I to śmiesznie bo u góry wybiła mu się prawa jedynka i lewa dwójka czyli jest ząb odstę ząb 🙂 🙂 Ma tylko nadzieję że n a jakiś czas będzie spokój zębami bo już nie wyrabiam z tym marudą. I jeszc ciągle by wstawał, czego się nie złapie to ciągnie do stania i trzeba go pilnować. dziś już dwa ray był ryk, bo równowagi nie utrzymał.
Mam jeszcze pytanie. Ile drzemek mają wasze maluszki? I po ile trwają? Miłego wieczoru 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My dziś byliśmy u laekarza i wszystko jest w porządku. Dostaliśmy pozwolenie na spacery i dziś teściowie po raz pierwszy od ponad tygodnia byli z małym na spacerku.
Hawajko wyobrażam sobie jak musisz być zmęczona.Jesteś dzielną kobietą i naprawdę podziwiam Cię z tym karmieniem piersią. Ja to bym już pewnie dawno dała za wygraną. Myślę, że póki dajesz radę i nie odbiera Ci to dobrego humoru i nie popadasz w depresję to możesz karmić, jednak gdy będziesz już na krańcu wytrzymałości i zaczniesz czuć się naprawdę źle to powinnaś sobie odpuścić, bo pamiętaj, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Ale namotałam, ale mam nadzieję, że coś z tego zrozumiesz 😉
Co do drzemek to Grzesio śpi rano (o 9.30) ok godziny i w południe(12.30) między 1,5 a 2 h. Na noc idzie spać o 18.30 i wstaje rano między 6.30 a 7.30. A dlaczego o to pytasz? Jak to jest u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ello, u nas z drzemkami wygląda tak, że młoda idzie spać około 20 i wstaje o 6. Potem ma (ale nie zawsze) pół godzinną drzemkę około 10 i później o pół godzinki o 14. I to by było na tyle. Czasem tylko raz w ciągu dnia śpi (pół godzinki).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj szarla to malutko. Szkoda, bo przy takiej ruchliwości maluchów jesteśmy (bynajmniej ja) w stanie coś zrobić dla siebie tylko w trakcie drzemek. Z drugiej strony to czas się przyzwyczajać, bo te drzemki będą jednak coraz krótsze a nie coraz dłuższe. A pamiętacie jak to było przez pierwsze miesiące?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRzez pierwsze miesiące było więcej spania, ale i więcej roboty. Szczególnie masa prasowania, masakra jakaś. A moje dziecko nie ma czasu na spanie :P. Dlatego zawożę ją do żłobka i jadę do pracy odpoczywać :PP. Hehe, młoda jest straszliwie męcząca. Ale kocham ją za to 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...