Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
u nas nocka standardowa niestety moje malenstwo budzi sie w maksie co 2,3-3h wiec co tyle mam pobudke dzis o 6 zjadła ładnie całego cyca i zasneła jak aniołek nawet odbijanie jej nie obudziło a tu o 7 baki nas obudziły i przerwa w spaniu prawie pół godziny no moja dłuzsza bo ja ja usypiałam wiec tak to u nas jest moze gdyby baki ja nie meczyły to spałaby dłuzej albo moje mleko jakies nie teges ale przybiera ładnie wiec to chyba taki jej urok no cóz miejmy nadzieje ze z wiekiem sen sie wydłuzy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ja na śniadanie chlebek z dżemem albo z wędliną, wcześniej czasem płatki na mleku, teraz nie mogę. a obiadów już trochę wypróbowałam ale tylko ze sprawdzonych produktów, modyfikuje je i jakoś to leci ehhh 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martyna_czaro radzę zmienić też melko NAN na bebilon na receptę w aptece nasz synek tez miał początki wysypki i to na całym ciele + zrobiła mu się ciemieniuszka no i to ciągłe ulewanie ....pani dr zebrała wsio do kupy i stwiedzila ze to alergiczne sprawy i teraz mały je moje mleko(a ja juz od miesiąca bez mleka i mlecznych rzeczy)no i dojada bebilona i wysypki juz nie ma ciemieniuszka schodzi ale ulewki zostaly z tym ze mniejsze 🙂 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasidelko88 napisał(a):
martyna_czaro radzę zmienić też melko NAN na bebilon na receptę w aptece nasz synek tez miał początki wysypki i to na całym ciele + zrobiła mu się ciemieniuszka no i to ciągłe ulewanie ....pani dr zebrała wsio do kupy i stwiedzila ze to alergiczne sprawy i teraz mały je moje mleko(a ja juz od miesiąca bez mleka i mlecznych rzeczy)no i dojada bebilona i wysypki juz nie ma ciemieniuszka schodzi ale ulewki zostaly z tym ze mniejsze 🙂 😆 😆

Ale Hania wysypkę ma od ponad tygodnia, kiedy cały czas była na moim tylko mlekku. NAN dostała przedwczoraj tylko 60ml. Ja jej nie dokarmiam sztucznym nawet jak mało zje z cycka. Ona bardzo ładnie przybiera na wadze więc nie widzę potrzeby. To sztuczne jest tylko kupione na bardzo wyjątkowe sytuacje... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martyna_czaro napisał(a):
mama-antka napisał(a):
ja na śniadanie chlebek z dżemem albo z wędliną, wcześniej czasem płatki na mleku, teraz nie mogę. a obiadów już trochę wypróbowałam ale tylko ze sprawdzonych produktów, modyfikuje je i jakoś to leci ehhh 😁

jaki dżem?


brzoskiwniowy i jagodowy. a w szpitalu dali nam truskawkowy i nic nie było jednak w domu nie próbowałam takiego jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mama-antka napisał(a):
http://babyonline.pl/niemowle_karmienie_piersia_dieta_karmiacej_mamy_artykul,1185,0.html tutaj jest kilka fajnych przepisów bez białka krowiego.

ale tam są jajka, śmietana....
Ja znalazłam kilka takich... jeszcze nie próbowałam ale może jutro lub dziś zrobię drożdżówkę

Drożdżówka dla alergika



- 500 g mąki pszennej tortowej

- 40 g drożdży świeżych

- 2 łyżeczki cukru ( ja dodalam do tego cukier wanilinowy cale opakowanie i sypnelam troszkę wiecej cukru-ale niewiele)

- 1 łyżeczka soli

- 4 łyżki oleju

- 250 g ciepłej przegotowanej wody

Aha, no i ja sypnelam kruszonkę na wierzch.



Przygotowanie:

Dobrze wyrobić jak ciasto drożdżowe, wyłożyć do blaszki i poczekać aż podwoi objętość, piec 30 minut 200°C. Jest trochę mniej rumiane niż to z mlekiem i jajkiem.

Można używać do zapiekanek z margaryną bezmleczną i dżemem jabłkowym w maszynce podobnej do gofrownicy

Na bazie tego przepisu można piec małe rogaliki z nadzieniem, na jakie dziecko nie jest uczulone np. jabłka, odsączone wiśnie z kompotu.

Jak zamiast oleju da się porządną łyżkę margaryny bezmlecznej i 6 łyżeczek cukru, doda się porządną garść rodzynek, a jeszcze lepiej bakalii do keksu - (oczywiście sprawdzając pomału czy maluch nie uczulony).



Ciasto można jeszcze rozwałkować tak na 1,5 cm posypać cynamonem, cukrem i garścią rodzynek, zwinąc jak roladę i dopiero włożyć do blaszki, zaczekać aż urośnie i piec jak w przepisie.





Bułki drożdzowe - inna wersja



1/2 kg maki

1/2 szklanki cukru

1/2 kosteczki drozdzu - 5 dg (zamoczone w cieplej wodzie z lyzeczka cukru)

3 jajeczka przepiorcze (choc pewnie i bez tego by sie obylo)

3 lyzki oleju



Wymieszac, zagniesc, wyrobic (w razie potrzeby dosypac troche maki czy polac

olejem rece, zeby odstalo)

Potem do miski, przykryc scierka,w cieple miejsce zeby wyroslo.

A potem juz formujemy buleczki (tak na oko odrywamy po kawalku ciasta), mozna w

srodek dac np. wisnie, albo jabluszka kawalek.

I do pieca. Piec w zaleznosci od tego, jaki piekarnik, jakie kto lubi bulki.

Przy 150 stopniach pewnie z 1 godzinke, albo dluzej.





Placki ziemniaczane

4 średniej wielkości ziemniaki

2 - 3 łyżki kleiku kukurydzianego

sól

1 łyżka oleju



Ziemniaki umyć, obrać i zetrzeć na tarce lub zmiksować w malakserze. Masę

wymieszać z kleikiem i olejem, posolić do smaku. Smażyć bez tłuszczu na

nieprzywierającej patelni lub piec w nagrzanym piekarniku przez 20 - 30 minut.



Placuszki

250 ml wody

200 ml kleiku kukurydzianego

czubata łyżka mąki kukurydzianej

czubata łyżka mąki ziemniaczanej

sól

olej do smażenia



Do miski lub garnka wlać wodę, osolić ją do smaku, dodać kleik, całość wymieszać

z obydwoma gatunkami mąki. Na rozgrzany tłuszcz nakładać łyżką masę, każdy

placek wygładzić na patelni. Smażyć po obu stronach na nie przywierającej

patelni, aż się przyrumienią.





SEZAMKI



Skladniki: cukier, pestki dyni, siemie lniane, slonecznik lub oczywiscie sezam



czas przygotowania: ok. 15 min. cukier rozpuscic w rondelku na malym ogniu ciagle mieszajac zeby sie nie przypalil i nie zrobil gorzki wrzucic dodatki, wymieszac wykladac lyzka na mokry talerzyk lub folie posmarowana olejem





CIASTKA



6 łyżek mąki.

4 łyżki margaryny bezmlecznej

2 łyżki cukru pudru.

trochę otartej skórki z pomarańczy jak może, moga byc wiórkimkokosowe.



Mąkę i masło utrzeć w rękach aż zrobią się takie drobne wiórki, dodac cukier

puder, skórkę albo wiórki i zagnieść ciasto. I to tyle.

Potem trzeba rowałkować na grubośc ok. 5 mm. Jeżeli wałkowanie idzie kiepsko,

wstawić ciasto na 20 min. do lodówki.

Wykroić foremka ciastka w różne wzorki. Piec ok.20 min. w temp. 150C. Tak na

oko, mają się zarumienić.



płatki owsiane lub kasza manna z owocami

Małemu i sobie gotuję często płatki owsiane.Do gotującej sie wody wrzucam garść rodzynek (jeszcze lepsze są pokrojone suszone morele). Do tego dodaję drobne płatki (kupuję górskie, a czesto dodatkowo rozdrabniam mikserem ) Cały czas mieszam, gotuje 5 minut i odstawiam żeby napęczniały. Przyprawiam szczyptą cynamonu,soli, cukru i najważniejsze -dodaję mus jabłkowy, jabłka z kompotu lub starkowane jabłko. W takiej postaci są zjadliwe i dostarczaja wiele witamin. W ten sam sposób można zrobić kaszę manną- żeby nie powstały kluchy w kubeczku mieszam pare łyżek kaszy z wodą i dopiero to wlewam na gotującą się wodę z rodzynkami.



chlebek tostowy

Przepis znalazłam kiedyś w Wirtualnej Kuchni :

500 g mąki pszennej(tortowej)

40 g drożdży świeżych

2 łyżeczki cukru

1 łyżeczka soli

4 łyżki oleju

250 g wody ciepłej

Z drożdży, wody, cukru i 2 łyżek mąki zrobić rozczyn, gdy urośnie dodać pozostałe składniki, wyrobić jak drożdżowe. Wyłożyć do wysmarowanej blaszki keksówki i poczekać aż podwoi objętość. Piec 200 C ok 30 min. *Chlebek jest pyszny sam, zwłaszcza lekko ciepły

Można robić grzanki w tosterze, zapiekać np z musem jabłkowym i margaryną Nova w specjalnych opiekaczach do kanapek *z tego samego przepisu robię chlebek cynamonowy: po wyrobieniu,rozwałkowuję ciasto na grubość około 2 cm. Posypuję placek cynamonem, namoczonymi rodzynkami i cukrem. Zwijam jak roladę i układam w blaszce keksowej.Czekam,aż podwoi objętość i piekę *Z przepisu można robić również rogaliki np z jabłuszkiem, *robiłam też pierogi z kapustą i pieczarkami na wigilię lub z mięsem do barszczu. * Można spróbować babeczki, a potem zalać galaretką owoce( na które nie jest maluch uczulony). Z tą galaretką oczywiście też ostrożnie, bo nie wszyscy mogą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas bebilon pepti nie zdal egzaminu i przeszlismy na nutramigen i od tej pory jest coraz lepiej, wiadomo skorka nieco sucha ale emolienty poszly w ruch i udalo sie jakos opanowac ale do poradni alergologicznej i tak mamy sie zamiar wybrac.
kurcze nie mam sie was jak poradzic bo chyba zadna z was procz mnie nie karmi sztucznym mlekiem tylko, a ja nie wiem czy kupka raz dziennie, bardzo rzadko dwa razy dziennie to dobrze, jest normalna czyt.zielona i plastelina po nutramigenie...
no nic poczytam cosik pozniej...tymczasem buziaki w barowa pogode 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie, dzis nawet 2 razy udało nam sie byc na dworze 😁 jak na taka pogode 😁
Fijołek u nas podobnie o 6 mała sie budzi i bierzemy ja do nas i tez kombinuje w pampka 😁 😁 😁 😁 hehe to juz rytuał 😁
a co do budzenia na papu to ja daje jej cyca tylko, to jak zasnie o 21-22 to budzi sie ok.1:30, a pozniej ok 4 -6 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej

Księciunio zdrowieje w oczach i w związku z tym postanowił zaktywizować się zyciowo i teraz nie mam czasu za bardzo na pisanie, udaje mi się was podczytać co najwyżej. U nas ok, dziś ordyntaor powiedział, że w tym tygodniu pójdziemy do domu 🙃 🤪 😁 🙃
Wyniki Szymka są już bardzo dobre, wodonercze się nie powiększa, więcej o nerce dowiemy sie dopiero po konsultacji nefrologicznej w klinice ale to dopier z jakiś czas.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za wasze wsparcie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu, no te krostki cały czas są, ale już mniejsze jak odstawiłam nabiał. Chociaż teraz są chłodniejsze dni, więc może to wszystko się wymieszało (uczulenie, potówki itd)... Nie wiem... zobaczymy co powie alergolog we wtorek bo ja już mam ochotę coś zjeść normalnego! (Teraz robię drożdżówki bez jajek i mleka 🤔 zobaczymy co wyjdzie...).
Może jeszcze sezamki bez miodu zrobię 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...