Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
m. wlaśnie wrocił z oponą i muszę sprostować mój post, że słabe wentyle są w wózku.
okazało się, że jak robili u nas rynny na podwórku to naprószyli opiłkami metalowymi i to te opiłki z dachu poprzebijały nam opony !!! kurde, nie wiem jak mam przejechać przez podwórko, skoro one mogą być wszędzie ! raczej ich nie zamiotę ...ku..wa !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Beti, ja zaraz po porodzie zaczęłam jeść. Standardowo mam w herbacie dużo cytryny, pomarańcze uwielbiam i czesto piję sok wyciskany, nic po tym nie ma ani mnie ani Maluszkowi. Oczywiscie można powiedzieć, że nigdy nie wiadomo, co się stanie za parę lat i czy to nie wyjdzie kiedyś tam, ale ja nie jestem taka przewrażliwiona. Chociaż co do biszkoptów to mnie chyba przekonałyście. Tzn.będę podawała,ale tylko do deserku, a nie co dzień Pawełek dostaje deser. Dzisiaj pytalam o to lekarki i powiedziała, że zasadniczo podaje się kaszkę, ale jesli dziecku nic nie jest to jest ok. Powiedziała, ze sporo mam pyta ją o biszkopty ostatnio 🙂

Pytałam też o tą skórkę taką chropowata w niektórych miejscach. Obejrzała i powiedziała, że to nie jest żadne uczulenie i żeby mocno natłuszczać, że czasem dzieciom się tak robi i nie jest to nic nadzwyczajnego. zapytałam ją tez co zrobić jak Małego coś ugryzie- miałam na myśli to jak kiedyś go coś tam ucięło w nóżkę, co wam opowiadałam. Powiedziała, ze każda maść ze sterydami pomaga- czyli lepiej się w taką zaopatrzyć choć teraz to już raczej chyba nie ma sensu, bo robactwa nie ma.

Pawełek zniósł szczepienie bardzo dzielnie. Pielęgniarki zapytały, czy mogłabym przychodzić codziennie śpiewać tak jak jemu przy szczepieniu, bo pierwszy raz widziały, zeby dziecko po ukłuciu się zaśmiało. A ja jak tylko wbiła ta igłę i zobaczyłam podkówkę u Pawełka to zaczęłam naszą pioseneczkę "nad brzegiem jeziorka" i Mały się nawet nie rozpłakał tylko się zaśmiał. Przy drugim wkłuciu trochę pokwilił, a przy trzecim się rozbeczał, ale na chwilę tylko. Cały czas śpiewałam aż pani doktor wyszła żeby zobaczyć, czemu dzieciątko takie spokojne 🙂Paweł waży 7215, ma 66cm (ale to po rusku oczywiście mierzone), 44cm główki i 43 klatki piersiowej. Coś tam zaniepokoiło lekarkę odnośnie zapadniętej klatki, ale sama powiedziała, ze to może być taka "uroda" i żebym powiedziała o tym na rehabilitacji następnym razem.

Co do krzesełka to mnie się strasznie podoba to czekoladowe, ale ja patrze pod chłopca chyba bardziej...
A co do wagi to ja już jestem prawie 4kg na minusie 🙂 Wszyscy mówią mi, że strasznie schudłam, a mnie to jak najbardziej odpowiada 🙂 Dobrze się z tym czuję. A włosy... jak nie wypadały tak ostatnio mam masakrę i chyba po prostu pójde je skrócić jakoś mocniej, żeby wzmocnić... ale mi trochę szkoda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aj Beti z tą butlą to jeden cyrk. Ja tak non stop truje o tym ale to jedyna rzecz jakiej mi brakuje do szczęścia w tej chwili. A wbrew pozorom bardzo ważna bo nawet soku nie mam jej jak podać.
Kurcze ciekawe kiedy nasze bobasy zaczną wołąć mama. 😁
Doris no to faktycznie opiłek (opiłków) ciężko się pozbyć.. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
KAsia u Ciebie jest problem ztym że mala nie chce pic z butli, bo wiadomo tak bywa czesto jak jest na piersi, jakby była przyzwyczajona do butli to by na 80% cyca odrzuciła, niewielu sie udaje łączyc, wiec nie masz wyjscia z tym podawaniem i juz. podawaj produkty dostosowane do wieku, i tyle.


jestem tego samego zdania.
nie wolno przesadzać z tym jedzeniem ale jak podajesz jedzonko dostosowane do wieku to małej nic nie bedzie ! u nas też butla jest beee, i zgadzam się z Beti, że jak znowóż da się dziecku odrazu butlę to potem może cyca nie chcieć więc i tak źle i tak nie dobrze .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Podobają mi sie dwa krzesełka
Właśnie to beżowe - koszt wysyłki tylko jest nieuczciwy wiec na pewno nie kupie u tego sprzedawcy, sama prowadzę firmę a zamówienia i przesyłka kurierem do 20kg bez żadnych ulg to koszt niecałych 20zl
Prywatnie to nie wiem
Wiec zarabiają na przesylce a to nie uczciwe, gdyby dodały te kwotę do ceny fotelika to bym kupiła
A drugie to Zen ale kosztuje ok 500-600 zł wiec sie waham ;D

I muszę zmienić chustawke bo już niedomaga a w tych większych to są tylko wibracje a nie chustanie 😞

Zamiast na spacerku uspalam Niki w domku w wózku
Ciekawe ile pospi
Zawsze jest spacer 60 min snu + w domu po spacerze ok 2h, ciekawe jak bez spaceru będzie...
I ja sie klade :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...