Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej dziewczyny.
Zaraz ide odebrac Adriana. Dzwonilam dwa razy do zlobka i niby ok, kupka tez ok.
On sie normalnie zachowuje, smieje sie, nic go nie boli, nie placze.
Chyba poczekam do srody, bo jestesmy umowieni to tam wszystko przedstawie ale i tak jestem zalamana bo tutaj wszystko jest normalne.
Dziecko nie wyglada na chore, ale mowie wam, sluzu bylo w cholere wczoraj. Wieczorem przemyslalam sprawe i co do jedzenia to tylko soczek gdzie byla tez gruszka (mial po niej wysypke) no i zastanawiam sie nad brzoskwinia, bo podalam z bananem, ale czy to mozliwe zeby az taka ostra reakcja byla przy braku tolerancji jakiegos owoca? 😮
Nakrecilam sie tym internetem ze nie moglam spac a do tego jeszcze Wojtka zjebalam ze jak zwykle niczym sie nie przejmuje, a ja tu odchodze od zmyslow.
Cala noc nie bylo juz kupki, tylko puszczal straaaaaaaasznie glosne baczki. No i rano tez nic, a dziecko radosne.
Moze to ja tak panikuje, no ale zawsze byl problem z kupkami a tu normalnie taka afera, pierwszy raz sie tak wystraszylam i od razu sobie pomyslalam ze gdyby mu sie cos powaznego stalo to bym sobie chyba odebrala zycie.... masakra. Dzis juz jakos lepiej sie czuje. Poobserwuje go, jak bede miala jakiekolwiek watpliwosci to pojde jutro zamiast do pracy to do lekarza.
Milego wieczorku mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ząbki mu tak dokuczają, że czopki dostawał, ale później to jeszcze doszedł potworny ból brzuszka w niedzielę... darł się jak ja na porodówce niemal, mdlał aż z wycieńczenia, ochrypł, kupę paskudną zrobił, ale bączki puszczał i płakał niesamowicie... i przy tym jeszcze wołał 'mama!' jakby nie mógł tego powiedzieć z uśmiechem, a jemu tak niecelowo mama wychodziło w płaczu a mi serce pękało.....
a dziś rano pojawiły się kropeczki czerwone, domyśliłam się już po wczorajszych sensacjach, że to alergia, co lekarz potwierdził, ale byliśmy z powodu kaszlu...
było słychać, że mu się flegma odrywa, więc nerwy mocno zszarpane miałam, ale okazało się, że to sapka zwykła, płuca czyste, zmyliło mnie to, że w nosku nic się nie działo, tak jak wcześniej przez suche powietrze, tylko od razu do gardła i dalej schodziło...........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata - mi się właśnie podobało to z tym ptakiem kolorowe :
http://allegro.pl/avangarde-nowoczesne-krzeselko-ruchomy-podnozek-i1963164565.html

bo ma wszystkie funkcje co chicco polly,
wahałam się pomiędzy tym co kiedyś Wam pokazałam czekoladowym co ma tapicerkę materiałową, tym avangarde i jabłuszkiem czerwonym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamusie dawno mnie nie było ale ostatnie 2 tygodnie to u mnie masakra mały przechodził 3dniówkę potem niby ok ale od zeszłego poniedziałku nie przesypia nocy co godzinę się wybudzał z płaczem i to jakim nie wiem czy to dziąsła go tak bolą????

I drugi problem to od 2 tygodni Szymonek ma dosc mocne zaparcia płacze przy wypróżnieniu robi twardą kupkę 😞ograniczyłam kaszki i marchewkę a zaparcia dalej są????
Nie wiem już co robic mam czy któraś z mam ma lub miała też taki problem teraz jak dzieciaczki dostają dodatkowe jedzonko????

Zaznaczam że mały pije herbatki,soczki jabłkowe,śliwkowy.Je dużo owoców i nic nie pomaga.
Byłam u lekarki i nic nie doradziła mi wpierw mam zrobic badanie krwi 😞a mały cierpi.
Dalam mu sama dziś pół czopka glicerynowego bo tak płakał że aż serce bolało no i kupa za chwile była tzn.bobki 😞

Proszę dordzcie mi jak macie taki sam problem??Nie wiem czy wcześniej ktoś nie pisał ale nie miałam czasu czytac postów 150str sporo i za to was przepraszam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja Marysia takie kupy zbite robiła, i też bidulka się męczyła... zaczęłam jej dawać surowe jabłko i się unormowało... teraz jest wszystko dobrze, ale u nas takie akcje były po podaniu banana ze słoiczka...
Krzesełka wszystkie fajne, ja jednak się chyba skuszę na czerwone jabłuszko, bo bardzo mi w oko wpadło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia, ja niestety nie pomogę, bo Pawełek miał zaparcia wcześniej, ale to było typowo po mleku NAN jak dostawał czasami na noc. Za każdym razem potem nie mieliśmy kupy przez ok.5 dni, ale nie cierpiał szczególnie...pomagała herbatka rumiankowa zazwyczaj... U nas wystarczyło pozbyć się tego mleka.
U nas dzisiaj trochę marudnie było. Dopiero jak dałam mu do zabawy te kluczyki, co Wam przesyłałam, to zauwazylam, jak sobie mocno nimi trze po dziąsełkach i podałam mu ten lek na zabki co mi polecało kilka osób. Po tym dostał jeść, zasnął i obudziło się inne zupełnie dziecko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny mam mentlik w głowie i sama już nie wiem jak mu pomoc i od czego ma zaparcie może od kaszki ryżowej raz dziennie mu dawałam dziśnie dostał 😞
Albo spróbuje mu dac surowe jabłko tylko po tym go brzuszek bolał ale to było 3tyg temu sama już nie wiem 😞
Mi dziś lekarka mówiła ze śliwki działają rozluzniająco na stolec hmmm

Buterfly jaki masz lek na dziąsełka???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mikaanka gratulacje i buziaki dla Oskarka z okazji 5 miesiecy!!
MArlena u Filipa tez było pełno sluzu wtedy co kiedys pisałąm, dwa razy miał taka kupe ze prawie sam sluz, noramlnie pół szklanki.u nas była to alergia na wanilie.ps a ty nie podajesz jakiejs tam kaszki waniliowej???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny które uzywają manny z bobovity lub nestle, jak dawkujecie ją bo tam jest 45 procent mleka i na opakowaniu bobovity nie pisało chyba ile tej manny ejst w koncu. na razie kupiłam manne zwykła ale wolałam dla dzieci kupic bo wiadomo lepiej sprawdzana bez zanieczyszczen itp.no ale ile tego podawac? chyba ze jest sama manna bez mleka dla dzieci?
dziewczyny a kupowałyscie lub znacie jakeis pomadki dla dzieci lub cos na usta? bo Filipowi pekaja strasznie...
Agata krzesełka fajne, Miłoszkowi na pewno beda sie podobac. pierwszy link mi sie bardiej podoba z wygladu ale funkcjonalnosci nie sprawdzałam.
Doris super żę Julcia juz zdrowa!
u nas przepadła rehabilitacja osrodku boz chorym dzieckiem nie wolno przychodzic. ale w sumie sie ciesze bo mial miec z babka bez podejscia do dzieci, a ona jest od vojty...na arzie w ogole sie z nia nie umowie, nie potrzebna mi wizyta u niej.
Iwonka z jednej strony fajnie jedno po drugim dziecko miec, ale... nie da sie nacieszyc wszystkim odpowiednio. bo np tu masz roczne dziecko ktore jeszcze tyle rzezcy poznaje, jeszcze uczenie na nocniczek potem słowka nowe, swiat poznaje na nóżkach, a tu jestes w ciazy i chcesz cieszyc sie tym malenstwem w srodku, myslec o nim, ale nie masz czasu zbyt czesto bo maluszek bryka tu i tam, albo masz np poltora roczne dziecko i miesiecznego bobaska... jak u mojej mamy było..masakra, tu jeszcze małe dziecko ktore potrzebuje uwagi nauki słowek, a tu maluszek miesieczny...ja chciałabym dac jak najwiecej kazdemu dziecku, dlatego wolałabym by miał chociaz 2 latka zanim zajde i poszedł poł roku przed narodzinami do pszedszkola czy złobka, by nie bylo akcji ze jak urodze to wtedy idzie sie czuje odrzucone.jednego maluszka ybym miala w przedszkolu/złobku a drugiemu mogłabym poswiecac czas, a gdy maluszek z przedszkola wroci to tatus z mamusia sie nim zajmą na zmaine z zajmowaniem tym mniejszym 🙂 taki mam plan 🙂
co do leków to ma pol apteki hahaha, ma do noska Euphorbium , neosine, cebion najbardziej go lubi choc kwasne, tamtum verde, deflegmin, i zel do nacieran kupilam na allegro mustelle bo nigdzie nie ma.bardziej charczy i to przed deflegminem wiec nie wiem czy nie siadło na oskrzela 😞 ps jak bylam z małym na chorych dzieciach to kazałą mi wołac ja i ona przejdzie na zdrowe by nie czekac z chorymi na rozne rzezcy. ja nie bylam w sumie dlugo w srodku bo bylam na dworze a T. pilnował kolejki.jutro ide normalnie do zdrowych u nas na godziy umawianie jest, maly goraczki nie ma. zreszta pytalam lekarki gdzie mam isc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
na szczescie u nas akcje tego typu znikły, była tez nietolerancja laktozy, ph kupki było za niskie i mały miał kolki, lekarka tez mowiła ze te sluzowe kupki mogły byc od tego tez, ale generalnie czesto troche sluzu miał w kupce, a tak duzo duzo miał tylko dw arazy centralnie po serku waniliowym ktory zjadłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...