Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Oj Beti jak mi Ciebie żal 😞 Sama bym nie wiedziała co robić...z tą neomecyna to mój Wojtek dostawał jak sie urodził i przez to też ma badanie audio 22 grudnia. Juz przy wypisie ze szpitala nam dali skierowanie. Ja wtedy jak sie dowiedziałam że może mieć taki zły wpływ ten antybiotyk to sie bardzo zmartwiłam ale mnie pediatrzy uspokajali że im sie jeszcze nie zdarzyło aby ten antybiotyk uszkodził dzieciaczkowi słuch, wiec tak sie pocieszałam że to nie jest powiedziane ze tak sie skończy.Niemniej jednak musze jechac do kontroli...
No ja podkaładam koc pod mate, dywanu jeszcze nie mam ☺️ Wcześniej podkładałam kołdrę ale tez właśnie zauważyłam że blokuje mu kolanka a tak widze postępy na tej podłodze...jedynie powoli zaczyna sie wchodzenie w etap robienia sobie krzywdy 🤢

O cholera naleśniki na miare dobrego obiadu w restauracji 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Musze Wam powiedzieć że nie poznaje mojego synka od dwóch dni!
W dzień śpi po ok 2 godziny ciągiem, poza tym kłade go i sam sie bawi, nie potrzebuje żeby non stop przy nim być! A ja mam czas żeby sobie spokojnie usiąść, wypic kawe czy porobić cos w kuchni 🤪 Jeeeej jak by było fajnie gdyby tak zostało 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka laski,
tyle mam do napisania tylko, że pewnie połowę zaraz zapomnę !
Kurde, zawsze tak mam, że jak nadrobię to każdej z Was coś chcę odpisać a przez cholerną sklerozę nie mogę sobe przypomnieć co ... 😮

BETI
- Życzymy dużo zdrówka. Nie dobrze z tymi Twoimi oczętami. Ja noszę soczewki ok.11 lat (miesięczne) - okulary tylko pomiędzy kibelkiem a sypialnią i nigdy nie miałam czegoś kakiego - odpukać. Myślę, że to nie wina złego płynu bo ja też nie kupuję drogich i firmowych zawsze.

Dużo zdrowka życzmy również MIŁOSZKOWI !!! Oby nie trzeba było antybiotyku !!!

Ania-
czy ta książka "KAŻDY UMIERA W SAMOTNOŚCI" jest fajna bo mi ją wczoraj przysłali.
Co do ząbków to Ci zazdroszczę, może teraz już Pawełek będzie lepiej spał.
Co do prezentu to może jakieś zdjątko jej rodzinne masz - powiększ do A4 u fotografa i kup ładną ramkę + do tego kwiaty i tyle.

Gosia
- dobrze, że się zameldowałaś bo już się martwiłyśmy.

Ciekawe co u Marleny - to do niej nie podobne tyle się nie odzywać 🤢 oby z Adim było wszystko dobrze... u nich te biegunki były... 🤢

Co do pomocy męża to ja nie mogę narzekać, tyle, że m m. jest teraz w domu calyc czas.
W nocy to ja raczej wstaję, ale jak występują jakieś "problemy" to wołam go i mi pomaga.
W dzień usypia Julkę jak nie uśnie przy cycu (bardzo rzadkie zjawisko), wtedy max. 10 min. na rączkach. Przewiaja ją choć jak wie, że jest kupa to się miga strasznie (tłumaczy się tym, że nie może opanować sytuacji bo ona jest b. ruchliwa i że robię to połowę krócej), za to ROBI OBIADKI I TO PYSZNIUTKIE bo lubi gotować, zmywa, sprząta, bawi się z Julką.

Dziewczyny, ma pytanie - jak WY przykrywacie mluszki do snu ? Ja mojej robię z kołdry rożek zeby się nie rozkopywała ale i on ostatnio zawodzi.
Drugie pytanie: czy któraś mamusia wprowadziła gluten podając KASZKĘ MLECZNĄ MANNĘ NESTLE ? Kurcze niewiem czy dobrze robię bo pierwszym razem podałam jej kilka lyżeczek, następnego dnia 50 ml, wczoraj nic a dziś 80 ml. Czy to trzeba codziennie dawać ? Codziennie więcej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
szkoda ze zapodali ten antybiotyk, ah ale jak czytam to z ocznych sa do du..y antybiotyki, kazdy cos nie teges niestety.pocieszyłas mnie skoro lekarka tak powiedział z praktyki i swojego doswiadczenia to dobrze 🙂
u nas tez mały sie umie juz sam bawic az mi jest dziwnie z tym bo nie mam co robic.musze sie wziazc do roboty po prostu..no tylko jedno małe ale...musze mu zmieniac pozycje i miesjac lezenia bo sie nadal szybko nawet nudzi,ale nie tak szybko jak kiedys..IWonka jej ale fajne ujecie Ci sie udało zrobic małemu taki usmiech w avatarze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i zapomniałam napisać jeszcze, że

Ivi - ja mam pod matą całą kołdrę rozłożoną bo Julka to już 2 - 3 tyg. temu by sobie główkę rozbiła 🤪 b fika jak koziołek po niej, czasem nawet za kołdrę wylezie i tak samo jak Wojtus upada, ja to się boję co później będzie, już jej nawet na chwile boje się zostawić bo tak fika : brzuszek, plecki, brzuszek, plecki...

Beti-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i zapomniałam napisać jeszcze, że

Ivi - ja mam pod matą całą kołdrę rozłożoną bo Julka to już 2 - 3 tyg. temu by sobie główkę rozbiła 🤪 b fika jak koziołek po niej, czasem nawet za kołdrę wylezie i tak samo jak Wojtus upada, ja to się boję co później będzie, już jej nawet na chwile boje się zostawić bo tak fika : brzuszek, plecki, brzuszek, plecki...

Beti- co do tego antybiotyku to się nie wypowiem zbytnio ale lepiej go bierz bo Ty musisz być zdrowa dla maluszka, oczy to poważna sprawa ! Wciskaj mu coś innego zamiast cyca na siłe, chociaż 2 karmienia pomiń !!!

Kasia - uśmiałam się z tych naleśników choć pewnie jak ja bym je kupiła to też bym się wkur.iła na maxa, MASAKRA !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris NEstle ma MAłgorzatta.codziennie trzeba dawac. i moze w ksiazeczce nestle jest przelicznik ile musisz dawac codziennei stała mała ilosc, bo to jest ekspozycja dopiero po 2 miesiacach mozesz dawac pełne posiłki duze.ja mam bobovite i zwykłą tez manne.zwykłęj manny to poł łyzeczki a tej bobovty mlecznej musze dac cała łężke stołową.podejrzewam ze nestle podobnie.wody leje tyle by było do podania łyzeczka i daje to zawsze z posiłkiem tzn albo mieszam z owocem albo przed bezposrednim daniem posiłku by sie zmieszałow zoładeczku, bo niby na 100 ml czegos pisze ...a oc do przykrywania to moj jest w spiworku i na to kołderka do paszek.spiworek odpukac spełnia swoja role mały sie nie przemieszcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti haha dobry pomysł z tym dokumentem tekstowym 🙂

Doris ja podaję kaszkę manną z nestle, ale daję jedną miarkę na 100ml pokarmu... np robię miarkę kaszki z kleikiem ryżowym i dodaję owocka...
i nie zwiększam porcji tego glutenu, przez miesiąc daję 2gramy, czyli jedną miarkę... a w drugim miesiącu dwie miarki (4 gramy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaa, jeszcze coś:
jak byłam u fryzjerki to opowiadała, że jej sąsiadka ma roczną córeczkę i ta sąsiadka była z nią na kotroli u pediatry. Pediatra stwiedziła, że małej rosną piersi 🤢 zapytała ją co ona daje małej jesć, czy może kurczaki, ta na to, że w głównej mierze - gotuje na nich zupki. Kazała jej odstawić cakowicie kurczaka bo TO SĄ SAME HORMONY !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ojej to ja niewiedziałam o tych gramach !
ja poprostu robiłam jej kaszkę tak jak napisane na opakowce - do jedzenia łyżeczką.
To znaczy, że nie mogę podawać jej samej tak jak zwykłej kaszki ??? Tam jest 5 łyżek na 150ml wody, więc ja robiłam 75 ml - 2,5 łyżki i dziś to zjadła ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris nie przejmuje sie do 6ego miesiaca skonczonego jest jakas tam ochrona u karmiacych cycem na ten gluten i dlatego ta ekspozycja teraz by przyzwyczaic małego.od jutra zaczniesz inaczej.a mi sie ostatnio zapomniało dac w ogóle.Magda u Ciebie w popradniku pisze o zwiekszeniu dawki bo w moim kurka nie i nic nie wiem na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
specjalista ds. zywienia NESTLE:
Sposobów ekspozycji na gluten jest wiele. Można wybrać gotowy deserek z odpowiednią ilością glutenu, np: Gerber Jabłuszka z kaszką manną lub też dodawać 1-2 łyżeczki kaszki glutenowej, np: Nestle mleczna manna lub którejś z kaszek Nestle z serii Zdrowy brzuszek do innego posiłku. Jeśłi wybieramy sposób z użyciem kaszki, wtedy dodajemy ją albo do mleka modyfikowanego (jeśli maluszek jest karmiony mlekiem modyfikowanym), albo do innego posiłku, np: do zupki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
DZIEWCZYNY, ja już zgłupiałam, powiedzcie mi :
na opakowaniu NESTLE KASZA MANNA jest napisane:
Zgodnie ze schematem żywienia dzieci, zalecane jest wprowadzenie glutenu do diety dziecka w 4-6 miesiącu życia. Gluten należy zacząć wprowadzać w niewielkich ilościach. Zacznij podawanie kaszki od 2-3 łyżeczek na jedną porcję. Jeśli u dziecka nie wystąpi reakcja alergiczna możesz wprowadzić kaszkę na stałe do jego jadłospisu
MOJE PYTANIE:
Czy te 2-3 łyżeczki to ja mam podać sypkie do innego żarełka (i czy mogę dać do owocka zimnego) czy ja mam zrobić kaszkę wg proporcji na opakowaniu czyli 150 ml wody + 5 łyżek kaszy i z tego podać 2-3 łyżeczki ???
????
ku...wa mać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris ja z tą kaszą manną z nestle aż tak nie "współpracuję" częściej gluten wprowadzam w formie kaszy manny błyskawicznej dodanej go gotujących się warzyw na zupkę dla Małej... więc raczej jak już po nią sięgam to kombinuję 😉 i na oko robię, ale nigdy samą tylko jako dodatek albo do mm albo do deserku... z tym, że jak dodaję do owocka, to wsypuję te 1-2 miarki do miseczki i zalewam trochę wodą, rozprowadzam, i dodaję owoce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris ja też bym się tak nie spinała z tym glutenem. Ja odkąd zaczęlam gotować zupę to dodaję ok łyżeczkę kaszy manny błyskawicznej a czasami na oko. Nie bawię się w te miarki, póki małej nic nie jest to znaczy że toleruje moje na oko. jak zagotują się wszystkie warzywa i mięsko wsypuje odrobinę cukru i tę kaszę. Gotuję wszystko 5 min. i 1/2 łyżeczka masełka i blender. I już, gluten podany.
Ja się jakoś nie stosuję strasznie mocno do tych miarek itd.
Wkrótce damy do zupki 1/2 żółtka jajka kurzego.
A kiedy chodziki? Mojej szwagierki córa naginała w chodziku mając 6 m-cy, siedzieć sztywno nie chciała a chodzić w chodziku tak 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris z tym glutenem ja robię tak jak Magda i Kasienkaks, dodaje do gotujących warzyw ok łyżeczki, gotuję to razem na koniec łyżeczkę masła i blenduje... i to wszystko 🙂
Z tego co ja czytam to ekspozycja na gluten trwa ok 2 miesięcy, pierwszy miesiąc podaje się 2g, drugi podwojoną dawkę, a potem już można lecieć po całości 🙂
Jeśli byś chciała dodać do owoców to raczej nie sypką, ja był ugotowała tą mannę i gotowej pół łyżeczki dodała do jakiegoś owocka 🙂

Miluś śpi, jak na razie w ogóle się nie przebudził... na noc nasmarowałam go czosnkiem z masełkiem, plecy, klatkę i stopki (babciny sposób), wyczyściłam nosek, nakropilam olejków eterycznych w pobliżu łóżeczka, pod noskiem posmarowałam mu maścią majerankową cieplutko ubrałam i śpi sobie słodko, oby jutro było lepiej. Jak na razie temp 37, to w zasadzie temp brak.
Doris a jak Twoja kruszynka miała oskrzela to miała temp???

a ja uprasowałam całą stertę małego ubranek, a teraz idę się wykąpać i spać, dzisiaj małego zabieram do siebie, bo zawsze nad ranem ma zimne rączki jak śpi sam, między rodzicami jest cieplej 🙂 więc niech ma DZIEŃ DZIECKA 😁

Basia trzymam kciuki! daj znać jak poszło 🙂

Beti kuruj się kobitko! i nie martw się na zapas z tym antybiotykiem, musisz go wziąć tak czy owak.

dobrej nocy! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasienkaks napisał(a):
Doris ja też bym się tak nie spinała z tym glutenem. Ja odkąd zaczęlam gotować zupę to dodaję ok łyżeczkę kaszy manny błyskawicznej a czasami na oko. Nie bawię się w te miarki, póki małej nic nie jest to znaczy że toleruje moje na oko. jak zagotują się wszystkie warzywa i mięsko wsypuje odrobinę cukru i tę kaszę. Gotuję wszystko 5 min. i 1/2 łyżeczka masełka i blender. I już, gluten podany.
Ja się jakoś nie stosuję strasznie mocno do tych miarek itd.
Wkrótce damy do zupki 1/2 żółtka jajka kurzego.
A kiedy chodziki? Mojej szwagierki córa naginała w chodziku mając 6 m-cy, siedzieć sztywno nie chciała a chodzić w chodziku tak 🤨


Nam rehabilitantka powiedziała, że chodzik to najgorsze z możliwych rozwiązań. Dzieci się rozleniwiają a poza tym często zdarza się tak, że nieprawidłowo stawiają stopę co potem skutkuje krzywieniem kolan (odbijają się paluszkami, tak na leniuszka 😁).


A u Nas znów milion pobudek 😮 😮
Ja już ogłupiałam. Zrobię jej badanie moczu, może ma infekcję i dlatego te pobudki??
Z glutenem to ja czuję się jak "nieuk" 😞
Ale tak dedukując to jak będę robiła zupkę na 3 dni to wsypę 3 łyżeczki kaszy manny (mam taka najzwyklejszą w świecie błyskawiczną z osiedlowego sklepu, może być?)
Ewentualnie podam z owockami.
Poza tym zrobię eksperyment i do jutra nic nie będę podawała Lence prócz mleka, owocka i zupki (czyli kleików i kaszek) a pojutrze podam jej kleik ryżowy na któryś posiłek i zobaczę co będzie z kupkami znów przez około 3 dni. Jak będzie Ok. To zamiast ryżowego podam kukurydziany i znów 3 dni. A na koniec kaszkę... Muszę sprawdzić po czym robi te wstrętne kupy.
A powiedzcie mi, co może być za reakcja na gluten? Wysypka? Biegunka? Śluz w kupie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...