Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
U nas już lepiej tzn dwie noce z rzędu przespane bez jednej pobudki!!!
Katarek dalej okropny ale inhalujemy, sciagamy gile, oklepujemy. Gorzej ze snem w dzien, oddychanie leży :-(
Na noc dostaje krople więc jakoś leci
Jutro sąsiadka wraca z nart to ja oslucha!!


Buziaczki dla wszystkich 7 miesieczniakow !!!
Powrotu do zdrowia dla innych chorych Maluszkow!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej dziewuszki i maluszki 😁

U nas dziś wesoły dzionek był bo Julka miała dobry humor i cały dzień cieszyła PYSIA z byle czego .
Dobre chociaż to, że w dzień jest dobrze bo nocki są kiepskie. Wydaje mi się, że jak ją karmię przed snem to się nie najada porządnie bo już jest wymęczona i bidulka przysypia więc potem się budzi bo za chwilkę jest głodna. Niby ją pobudzać - a to po rączce ruszam a to po buźce żeby jadła a nie spała ale g. to daje. W nocy mniej więcej budzi się co 2 godz. a jak wyślę do niej m. to drze się na cały dom bo się wkurza, że to nie cyc do niej przyszedł więc zaraz muszę się podnosić i pędzić do niej, zero wytchnienia. Powoli zaczynam się przyzwyczajać. Normalnie czuję się tak jakby miała miesiąc bo wtedy tak się budziła. Wczoraj chciałam jej przed kąpielą zaserwować kaszkę żeby ją napchać ☺️ a potem dopchać cycem żeby spała ale akurat wczoraj nie spała wcale w ciągu dnia i zasnęła przy kaszce i wogole musiałam ją położyć bez kąpania więc mój plan się nie powiódł.

BETI -WITAJ W KOŃCU !!!
TO masz nie wesoło tak bez pomocy, ja tak jak Agatka nie pozwalam sobie. Baardzo dużo m. mi pomaga, oczywiście zdarzają się jakieś gorsze dni jak np. ostatnio z tym piciem kiedy to musiałam ostro opier,,lić ale generalnie jest baaaardzo dobrze w tej kwestii.

Moje dziecko strasznie słabo je zupki, obiadki 🥴 . Już nawet zaczęłam jej gotować zupkę z cielęcinką, dziś z brokułkiem i żółtkiem żeby tylko JADŁA a i tak jest WIELKA WALKA O KAŻDĄ ŁYŻECZKĘ. Nawet mj m. dziś przy niej musiał jeść jogurt specjalnie żeby tylko ją przekonać. Zawsze sobie mówiłam, że moje dziecko będzie jadło bez zabawiania żeby wiedziało, że teraz jest pora jedzenia a nie zabawy a w sytuacji kiedy drze się, pluje i wyje człowiek zrobi wszystko żeby zjadło jeszcze jedną łyżeczke. Za to ze słodkimi deserkami to nie ma zbytnio problemów chociaż objadać to tez się nie objada bo pół słoiczka zjada gerbera tego małego, czaaasami prawie cały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobrze ze jest niedziela to mało naskrobałyscie. WItajcie! o widze żę Julcia i pewnie Wojtus no i Szymus 7 miechów skonczyli! buziaki dla nich!!!!
ale wam spią dzieciaczki w dzien...pozazdroscic.moj spi jednorazowo pół godziny. jak była opcja usypianie na balkonie to spał dłuzej ale teraz odpadła wiec spi w łozeczku ululany.przestawiłam mu godzine snu nocnego na 19.30-20.00 to czasem ma jeszcze jedną drzemke ale tez pół godzinną i na dworze usnie, ale z długoscia róznie.ciezko mi wyrobc ztym późniejszym kłądzeniem go, bo padam, wczesniej było fajnie bo o 18.30 juz spał...mogłam na necie posiedziec hih. a teraz szybko zupke sobie, małemu czasem i myje sie i kłade spac bo cenna jest każda minuta snu...niestety.
Doris no to widac Twoje słodkie mleczko jej bardziej smakuje 🙂 tak jak ktos pisał mzoe spróbuj dodawac mleka do zupek? moj miał taką akcje tylko z rybą, na szczescie. zupki daje na głodniaka, a deserki po cycu od razu jako dokarmienie,tzn przed acją śluzową.bo teraz dostaje tylko ziemniaczka z pietruszką i oliwą, oraz kaszke minima dla alergików oraz probiotyk lacidobaby.wczesniej deserek był osobnym posiłkiem ale stwierdziłam ze moje dziecko mało wazy i weszłam na bobovite jadłospisy przykładowe i wychodzi na to że powinien jesc po mleku bezposrednio. no wczesniej nie dało z tym rady nie chciał ale teraz owocka zje bez trudu wiec doszedł mi z powrotem posiłek mleczny.
Doris widze ze plan z kaszka przed kapiela i po kapili cyc masz taki jak ja miałam. u nas sie niestety nie sprawdzał ale sie zastanawiam czy moze dlatego ze kaszke miałam zwykłą, widze ze te kaszki smaczna kolacja maja mniej tłuszczów a wiecej weglowodanów wiec moze nie sa takie ciezkostrawne... co do T. to widzicie niedawno chwaliłam ze pomaga.ale on jest jak chorągiewka haha
Czerwcówka a nie masz czesgos do smarowania klatki i plecków, bo wiekszosc z tych preparatów ułatwiajacych oddychanie mozna dwa razy na dobe na dzien tez wiec przed jedna z drzemek dziennych chociaz moznaby zastosowac. tylko czy u was podziałałoby.. u nas sparwdzał sie mustella spokojny sen.ułatwia odychaniee dla niemowląt od pierwszych dni.

dziewczyny (Andzia czy to prawda?) patrze na rozpiske ząbków i na niej wychodzi na to że osiem!!!!! siekaczy ma wyjsc do skonczenia przez nasze pociechy 12 miesiecy!!!!! czyli kurna hurtowo bedą u mnie wyłazic bo zostało raptem 5,5 miesiaca na 8 zębów!!!!
moja kolezanka urodziła córeczke ...4,5 kilo....SN dobrze ze drugie bo takto masakra, lekarz pomylił sie o kilogram a płaciła mu kuuupe kasy za wizyty, dwukrotnosc normalnej stawki w Kielcach.
MAmuska ja podawałam jabłkową. na sniadanie jest idealna kaszka bez wzgledu czy jabłkowa czy zwykła bo te mleczno-ryzowe bezsmakowe tez są słodkie mają cukier zwykły zamiast tylko laktozy, na kolacje zalezy jak brzuszek bedzie tolerował. nie kazdemu słuzy na noc.
Dziewczyny ile są wazne herbatki po otwarciu? bo na tych z hipp nie pisze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam...
Doris dokładnie wypompowana 😉
kolejne wpisy są 🙃 jeszcze jeden egzamin za tydzień... muszę trochę magisterki napisać na seminare... jak mi się nie chce 🥴

noce u nas wracają do normy... jedna pobudka albo wcale...
Marysia dostała wysypki 😮 już 2 dni ma... dzisiaj ją w krochmalu wykąpałam, jutro pójdę do lekarza z tym... no i jutro kontrola u ortopedy... na 19:30 😮 🤢 późno... muszę dzień jakoś zorganizować żeby ją dotrzymać do późna...

ech... niby przeczytałam Was ale nie wiem co kto pisał, wybaczcie ☺️

beti ja ciągle jestem sama, więc jak ja daję radę to i Ty dasz!! wierzę w ciebie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no musimy dac rade tylko mi było sie trudno zorganizowac bo najgorzej jest jak sie....liczy na pomoc.bo jak sie nie liczy to mamuska sie zorganizuje.no i szkoda ze te noce kurcze dwie były fajne potem znowu przerywnik potem była jedna fajna a dziesiejsza makabra. no ale nie ja jedna widze tak mam.
nadrobiłam kolejne pare stron.Buterfly Pawełek ma niesamowite oczka i karnację taką fajną śniadą..
dziewczyny czy wszyscy juz podają codzien picie? bo u nas troche kiepsko to idzie...
co do posiłków z kawałkami... to ja sie troche obawiam bo Filip wierzga przy jedzeniu, nawet przy cycu macha nogami rekami, pupą podstakuje,w krzesełeczku tez...dzis zaczął przezuwac cały czas mamle jezykiem, i jakby gryzł a zebów brak bynajmniej do dzis.to chyba juz czas na nie papkowate jedzonko...a ja kurcze mam jeszcze tyle słoików papkowtych i tak musze je zuzyc...logopeda powiedziała ze jak podam w 7ym skonczonym miesiacu nic sie nie stanie, zeby ostroznie podawac.moja mam znowu twierdzi ze jak wyjda ząbki, ale widze ze zaczął żuć wiec chyba nadszedł czas choc bananka czy ziemniaczka mu gniesc na poczatek.
Tedit zapisz sie na 8y marca na egzamin!!!90 % zdania!!! kazdemu co mówie to zdaje w ten dzien 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pawełek lula. A ja postanowiłam zainwestować cokolwiek w siebie i wykupiłam sobie kurs językowy internetowy. Żeby sobie chociaż poprzypominac pewne rzeczy, bo wypadłam z obiegu, naprawdę. I fajnie tak sobie włączyć, wsadzić słuchawki i miec wszystko w d... 🙂 A w tym tygodniu ide do fryzjera...chciałabym rozjaśnić włosy i skrócić, bo już mnie drażnią. A w piątek idziemy na imprezę 😉 Przyjadą do nas moi rodzice czuwać nad Maluszkiem.
No i jutro idziemy do kontroli z Pawełkiem. Kaszelek jeszcze trochę jest, ale naprawdę to nic w porównaniu z tym, co było. Powiem Wam, ze kuracja zaserwowana nam przez lekarkę podziałała tak ekspresowo, że jestem w szoku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny tak w skrócie.
U nas miarka się przebrała. Ja jestem wykończona, to co robię w pracy nie da się robić na pół gwizdka, dlatego padam po powrocie do domu. A tu cały wieczór i wstawanie nocne przede mną. maciek pracuje w nocy. Dążę do tego. że wczoraj zasnęłam bawiąc się z małą u nas na łóżku, nie wiem kiedy. Odleciałam. A ona, spadła. Walneło strasznie. Mój wyskoczył z wanny. A ja dostałam takiego ataku histerii, że połowy nie pamiętam co się działo. Spadła buzią w dół, więc chociaz tyle. Załamani jesteśmy oboje, bo nie ma kto nam pomóc, a zmęczenie wychodzi i cierpi na tym dzieciak, a jak płakała.... Mój Boże. Nie spałam całą noc, tylko klęczałam przy łóżeczku i sprawdzałam czy oddycha.
MLeka z butli nie wypije. Wygłodziłam ją dwie doby, nic jej nie dawałam, zupełnie nic do jedzenia. Nie chce butli i koniec.
Sukces - wstawała często w nocy, ale Maciek przetrzymał ją ostatnie dwie noce i wstaje tylko o 5 rano, dostaje cycka i śpi do 8!!! Normalnie tak się wyspałam, aż mnie kręgosłup bolał. KOniec końcem można powiedzieć że pierś odstawiona. je tylko raz na dobę o 5 rano. Pytanie czy utrzymam pokarm w ten sposób?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jej Kasienka, biedactwo. ja tez kilka razy zasnełam przy małym na łozku. tylko na szczescie był zablokowany mną i scianą,ale przeciez juz pełza...wiec masakra z tym zmęczeniem!!! z pokarmem i karmieniem nocnym nie martw sie. moja mama raz była w nocy z Filipem bo byłam na weselu i podawała kaszke łyzeczka bo innego wyjscia nie było. po prostu musiała go potem ululac, a i tak wierze w to bardzo ze nasze dzieciaczki kiedys niedługo moze przestana sie budzic w nocy.czy ktos wie kiedy dzieci juz przesypiaja całe noce?
sukces wielki ze juz tylko jedną pobudke na jedzonko macie. jak to zrobiliscie? zdrać sekret lulanie czy co?
Buterfly to super że z PAwełkiem jzu dobrze. a jaki kurs zapodałąs na przypomnienie? językowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No angielski 🙂 W mojej obecnej pracy nie mam jak używać, bo to firma niemieckojęzyczna i powoli zanikają słowa! Jak mieszkaliśmy w Norwegii to juz tak fajnie płynnie szło, a teraz chwytam się na tym, ze nie umiem maila sklecić! Masakra! Niby te internetowe kusry to bzdura, ale dla przypomnienia są super i bardzo fajna ta platforma supermemo. No i kurs tani, bo na Grouponie kupiony 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobrej nocki dziewczyny przespanej
do nastepnego..
a ps. Doris doczytałam o tym mleczku że u was jest beee a kaszke polubiła z humany to spróbuj jej pomieszac ją z mlekiem. co prawda kaszka jest juz mleczna, ale przeciez nie na zawsze taka mieszanka. w ten sposob by sie pryzwyczaiła do jakiegos mleczka. ja bym kupiła humana jak kaszke lubi.
Monia!!! a próbowałąs opcji na telewizor.... wiem że jest to kiepski pomysł ale jak tego mleka nie chce moze przed tv podajac mu butle oszukasz go? troche niewychowawczo no ale..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasienka... no dosłownie się poryczałam jak czytałam Twoją wiadomość. I coś Ci powiem: mnie Pawełek tez spadł jakiś czas temu... Nawet tego tutaj nie pisałam.. I nie dlatego, ze zasnęłam ze zmęczenia, ale dlatego, bo sie odwróciłam na chwilę sięgając po ubranko. A on akurat zaczął sie majgać na brzuszek i mu nie starczyło miejsca. Nic sie kompletnie nie stało, ale najadł się strachu co nie miara. A ja to dopiero! I do dziś uważam siebie za beznadziejną matkę, ze nie dopilnowałam tego, ale ktoś mi powiedział, że nawet się nie spodziewam, co mnie jeszcze czeka i jeśli nic się nie stało to pozostaje tylko się cieszyć i dbac o to, żeby nic takiego sie nie powtórzyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 Dzieki za odpowiedz. Ja tez mysle ze na noc nie ma co, bo obiad je o 18.00-18.30 a ostatnia butle o 21.00 wiec to nie bylaby dobra kombinacja. Sprobuje niedlugo dawac na sniadanie. Mam truskawkowa, morelowa i malinowa tylko z Polski.
Co do przesypiania nocy, dopoki sie nie oduczy dziecka jesc/pic w nocy, beda pobudki. Kolezanki synek maa 10 miesiecy i nadal je w nocy.
Jesli chodzi o dopajanie, to ja juz od dawna praktykuje, bo Adrian na mm. Dostaje ok. 200ml na dzien, rozbite na 2-3 razy. Glownie woda z sokiem (dla dzieci), czasem herbatka, kompot, sok marchewkowy, jablkowy no i staramy sie dawac wode, ale to nie przechodzi. Przewaznie daje mu pic po drzemce i po spacerze.

kasienkaks wspolczuje przezycia! Chyba wyszlabym z siebie i stanela obok. Ja rano biore Adriana do lozka i czasem go zostawiam jak spi, a spi z brzegu. Zawsze zawijam koniec koldry pod poduszke, bo jeszcze nie ma tyle sily zeby ja wyciagnac, ale teraz na pewno bede ostrozniejsza, bo teraz nasze dzieciaczki juz sa bardziej umiejetne.
Nie obwiniaj sie, nikt nie jest doskonaly! Takie rzeczy sie zdarzaja, na szczescie nic powaznego sie nie stalo, a Oliwka zapomni 😉. Rozumiem ze sie wystraszyliscie, ale wiem tez doskonale jak jest jesli nie mozna liczyc na pomoc, tez czasem padam i robie dziwne rzeczy. Ostatnio zapomnialam dac mleka i maly zjadl sam kleik ryzowy 😮. Moze zle porownanie, ale chodzi mi konkretnie o zmeczenie. Trzymajcie sie i buziak dla Oliwki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To i ja się witam... 🙂 dzisiaj już "wolne"...
Marysia właśnie powiedziała mama 🙂 lubię to słyszeć choć rzadko się zdarza, przeważnie jak się zaczyna złościć bo czegoś nie może zrobić 😉 tata mówi częściej no i wyszło jej jako pierwsze... a jak dziecko pierwsze powie TATA-to chce brata 😁 tak prawidło stare głosi 🙂

noc względnie dobrze, ze 2 pobudki były... no i wstać trzeba było o 7:30... ale Maryś póki co grzeczna 😁

Mój R ma wolne, właśnie robi śniadanie mi 😮 Małej przyniósł piętkę od chlebka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam!
u nas sie jakos wszystko unormowalo,w nocy bardziej sie tuli do cyca niz je.
z tym wstawaniem w nocy to jest roznie.wszystko zalezy od dziecka i jego potrzeb.np moja starsza przesypiala od 22-5.30 od 6 tygodnia zycia!a u Lenki jest roznie..ponoc wszystko sie normuje okolo roczku.
BETI! teoretycznie w okolicy roczku dzieciaczki maja 4 dolne i 4 gorne siekacze,ale sa tez dzieci,ktorym pierwsze jedynki wyrastaja w okolicach 11 miesiaca,takze jesli sa zawiazki zebow,nie ma co sie martwic,chyba tylko tym straaaasznym slinieniem i marudzeniem.
AAAA!wiecie,ze nasze dzieciaki w chwili urodzenia mialy juz zawiazki stalych zabkow?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry. Pawełek opanował cymbałki 😁 Ja z muzycznej rodziny pochodzę, więc nie obyło się od instrumentu już tak wcześnie. Ale Mały szaleje 🙂
Dzisiaj mamy iść do lekarza, a ja nie mogę się dodzwonić tam, żeby zarejestrować Pawła. Zaraz rozwalę telefon. Andzia, gdzieś tam już pytałam: jaką szczoteczkę byś poleciła teraz dla dzidzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny pociesze Was
U nas od 3-4 nocy Niki zasypia ok 19:30-20:00 a wstaje dopiero o 7, czasem 7:30-7:50
Mimo choroby
A te pare nocy temu tez miałam horror, zreszta pamiętacie same
Więc to już niedługo ;-)

Kasiu współczuje przeżycia ale podobno większość dzieci spada rodzicom z łóżka
Każda mama która znam to przeszła

U nas były wczoraj aż 4 kupki więc albo choroba albo zęby

Muszę odwołać dziś rehabilitację :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...