Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Gosia - ciąża, w sumie są powody u mnie, ale w nosie to mam, nie myślę nad tym. Łudzę się, że skoro psychika mówi nie to dzidzi nie będzie. Ja po powrocie do pracy wypełniałam:
- podanie o zmniejszenie etatu - daje pracodawca, prosty dokument
- podanie o dwa dni opieki na 2012, że będę korzystać zgodnie z art. 188 chyba
- i podanie o skrócenie czasu pracy o dwie przerwy 30min, ale połączone w jedną godzinę. To też daje pracodawca Ty się tylko podpisujesz. Akurat ode mnie nie wymagali żadnego zaświadczenia od lekarza.

Czerwcówka u nas też katar trwał dłużej niż 7 dni a dokładnie 2 tyg.

Moja mała ma raz na jakiś czas policzki szorstkie jak papier ścierny. NIc nowego jej nie podaje, zupełnie nie wiem od czego, już zaczełam jej myć pyszczek wodą przegotowaną, wycieram do sucha watką bo ma normalnie skorupę. Nie wiem od czego to może być? A jak wygląda skaza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej dziewczyny
Nequitia kuruj się koniecznie.a co do kupek śluzowatych i samego sluzu to ja tak miałam u Filipka 9 dni!!! i było ich od 1 na samym poczatku do 2-3 dziennie a na koniec az 5.teraz mamy przerwe a ząbki chyba cos jest ale ja nie jestem pewna dwa doły na dole pełno białych kropek.
jak ząbki wyjda to pierwsze brzegi są białe białe? jak waszym dzieciom wychodziły to taka kreska biała od razu czy jak?
druga nocka była z dwiema pobudkami wiec wraca normalne wstawanie 🙂 jupi!
co do opieki to ja dostaje na miesiac 🙂
a co do zaswiadczenia o karmieniu cycem niestety nie wiem 😞
Monia kiedys chciałam zapytac i zapomniałąm.czemu w ogóle Szymusiowi zleciła lekarka badania krwi?
Gosia uff dobrze ze nie czujesz tych zebów. mówisz że masz czarne włosy ale teraz po farbowaniu to Borysio to skóra z Ciebie zdjęta tylko taki szerszy troszke model sie szykuje hihi i widze że oczka niebiesciutkie ma ah.. 🙂
KAsia zrób test!!!!
Doris u nas z piciem jest tak że łyzeczką wypije, z kubeczka tego lejącego wypije soczek z dodatkiem wody, ale wiecej soczku i tylko marchew-jabłko najbardziej mu smakuje.ale herbatek i samej wody nie chce.teraz w ogole "jest na nie "pół dnia nic nie je i nie pije...cyc na pewno wystarczy, ale bedziemy miec problem z nauką picia w kubeczku bo hm... na spacerze na wiosne lepiej by wypiło z kubeczka niz wołało cyca na srodku drogi... 🙂 ja troche z wygodnictwa sie opirniczałam z tym piciem bo za duzo na głowie, ale od dwóch dni próbuje mu podawac zwałszcza po drzemce jak pisałą MArlena, bo rzeczywisice wtedy normalnie w normalne dni mu sie chce pic.tylko troche moment nieciekawy wybrałam.ale robie w kubeczku i od 9ej do 12ej stoi, potem spacer i po posiłku robie drugi raz.ale jak wypije 30 ml to sukces/wczoraj przegladałąm kubeczki opinie. i polecają pózniej bidon niekapek z nuby...tylko ciekawe czy higiena takiej słomki silikonowej nie jest zbyt trudna.szukałam tych dreweksów ale małego kubka na razie nie było na allegro.lovi kupiłam ten 360 niby juz niebawem 9 miesiecy, a on jest od 9iu..ale..umyłam go i nie wysechł widocznie dobrze a ja głupia go skreciłam i wczoraj otworzyłam i silikonowa osłonka taka ma plamki czarne...pleśń...i do kosza musiałam wywalic.wrrr..
byłąm z małym dzis na rehabilitacji na vojcie. babka mówiła że bedzie płąkac a on...sobie gadał przy nowym cwiczeniu 😁 była w szoku, ja tez.ale ciesze sie ze tak zareagował.bo teraz bede czesciej na vojte chodziła niestety mały palce ma non stop obciągniete nawet w pozycji na stojąco i jest obawa że bedzie chodził jak dzieciaczki porazone ..na paluszkach, dlatego musze cieżej z nim cwiczyc.napiecie w barkach nadal jest nawet nie da sie go uczyc klaskania.bo tylko jak mu rozluznie barki to moge jego dłonie połączyc. no ale tyle sie nam udało to sadze ze cała reszta tez pójdze ok. a rehabilitantka tez powiedziałą ze daje nam gwarancje ze jezeli bede cwiczyc vojtą i z nią to ona dziecko wyprowadzi z tego.wiec chyba zostanę przy tej rehabilitantce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia a pediatra nic nie mówiła?a może od mrozu na spacerze.czasem jest taki mrozik, niby plus jeden a powietrze takie sobie , tez na skóre wpływa,tak jak suche powietrze od kaloryferów. moj ma wysuszone poliki ale bez skorupki.
dziewczyny podobno w wekend ma byc minus 15 stopni. jej niewyobrazam sobie nie wysjc an spacer...mały bedzie nieznosny bez spaceru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 no ja daje glownie po drzemce, bo jak ja sie przebudze to tez sucho w gardle i pic sie chce, wiec maluszkowi pewnie tez. Jesli wyjdzie tak ze zaraz musi jesc to mu nie daje pic. Dzisiaj zupka wyszla bardzo gesta i nawet po jedzeniu dostal jeszcze pic. Ja juz kombinowalam na rozne sposoby, bo musialam Adriana wczesnie dopajac, chociaz tu pediatra powiedziala ze nie trzeba.
Co do zebow to na poczatku jest widoczna biala plamka, czasem tez opuchlizna, pozniej biala kreska. Jak chcesz sprawdzic to postukaj lyzeczka do herbaty, jak bedzie dzwonilo, to zabek 😉.

Wiecie co, jakos nie podoba mi sie pomysl podawania kaszki owocowej. tzn. w sensie ze zamiast mleka. Chyba Agatka pisala ze daje mleko i zamiast ostatniej miarki to troche kaszki, no i chyba ja tak zrobie, bo powiem szczerze ze na 160ml wody 7 lyzek stolowych i Adrian sie nie najadl. Chyba ze bede robic 7 lyzek na 180ml wody, ale znow bede miala wyrzuty ze za malo mleka dostal. Nie wiem, nie ogarniam tej kwestii z kaszkami, jakos kleik ryzowy bardziej mi lezy i mam wiecej zaufania. A kaszek u nas jest zatrzesienie. A zeby bylo smiesznie to jeszcze dzis kupilam zbozowo-herbatnikowa na noc.

Moje dziecko juz normalnie od 2 tygodni jak Aniolek, spokojny, wesoly.... dzis padl przed 21.00 a po poludniu mial 2 krotkie drzemki i jedna 1,5 godzinna. Pomidorowa mu smakowala 😁, tylko troszke za duzo ryzu dalam i za gesta byla.

kasienkaks szorstkie miejsca na buzce to moga byc objawy alergii na mleko, ale moze po prostu od pogody takie ma, powinno sie smarowac czyms na zimno i wiatr.
Kolezanka ktora ma coreczke z alergia na krowie mleko powiedziala mi ze najlepszym testem, jak ktos sie waha, to podac troche chleba z maslem, podobno od masla to od razu wychodza objawy i wtedy mozna byc pewnym ze to alergia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris25 napisał(a):
Butterfly napisał(a):
Ma 3 miesiące i waży...6400!Wzbudziła powszechne zainteresowanie u lekarza i od razu wypytywały, czy karmiona jets piersią, bo jak nie, to będzie trzeba coś z tym zrobić...na szczęście to tylko cyc.


właśnie sprawdziłam w książeczce ile moja Julcia ważyła, mam wpis 4 m-cu - 7330 g.
Też wzbudzała zainteresowanie ... i też cyc. Nie ma jak mleczko mamusi 😁


a u mnie na 3 miesiąc było 7005!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny za podpowiedzi. do zupy daję masełką trochę, przestanę i zobaczymy.
Już przestałam dwać mannę do zupy, bo myślałam, że to może ten gluten.
Najgorsze jest to, że ma to dwa tygodnie a potem tydzien nie ma i tak w kółko a cały czas je to samo.
Wygooglowałam foty pyszczków ze skazą i ona aż takiej nie ma 🙂, ma po prostu mega suchą i tak prawie łuszczącą się w okolicach ucha. A w dupę jeża. Mam dwa dni wolne skocze do przychodni niech się wypowie, bo w sumie może ją to szczypać, swędzieć itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to jutro powiem koleżance, ze wcale jej córcia nie jest taka duża, jakby się mogło wydawać 😉
Wróciliśmy niedawno dopiero z kina. Pawełek padł u babci, ubrałam go w kombinezon, wsadziłam dod fotelika i nawet oka nie otworzył. Dopiero jak weszliśmy do domu, więc go wykąpaliśmy (jakoś sobie nie umiem wyobrazić, zeby szedł spać bez tego rytuału), nakarmiliśmy i zasnął.
Dobrze jest tak czasem sobie wyjść....Zdjęcia nie zdążyłam zrobić. Jutro. Padam na twarz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,114757,11004786,Dziecko_po_szwedzku.html?as=1&startsz=x&startsz=x

ciekawy artykuł... tak na dobranoc 😉

Kasia ja też sądzę, że to od temperatury na dworku i wiatru... Marysi też się zaczęło tak robić więc teraz bez kremu ani rusz 😉

Wypiłam pół redsa i się nawaliłam chyba hehe... w głowie mi szumi normalnie, oczy się zamykają... więc dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marlena tak zrobie łyzka postukam hihi bo nie jestem pena. białe to nie jest ale doły sa.i tak strzela bużką jakby zębami kłapał.z tymi ryzowymi kaszkami to mnie etz denerwuja.ja robe na gesto to żeby zagescic to musze sypac i sypac.wolę mleczno ryzowe.dodam troche kleiku i juz.ale sam kleik dla mnie tez kicha na 160 ml mojego mleka lub mm to gdzies 11 miarek bym musiała łądowac.teraz robie mleczno-ryzową i daje 5 kaszki i 3 kleiku
Boze 7 kilo w 3 miesiacu 😮 a Filip miał 7kg jak prawie skonczył 6.. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hello!!
U nas tez 1 pobudka!!! Dałam uwaga!!! Butle 150 ml wody i 3 miarki mm
Przytulilam jak dzidziusia, zjadla, odbiła i do lozeczka
Zaraz zasnela :-)
Wstala o 7:25!!!
I teraz śpi uwaga!!! U siebie w lozeczku a nie w gondoli;-)
Katar sie zmniejszył o ok polowe :-)

Ja wypilam kawke (teściowa mi zrobiła i przyniosła do łóżka ok 7:45 😉 , zapalilam fajka
Leże w pizamce i oglądam Ddtvn

Śniegu napadalo okropnie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czerwcówka, Kasienka- super! Gratuluję! U nas dzisiaj Pawełek tez się obudził- był caaaały zasikany. On, łóżko, śpiworek. No masakra. Pozmieniałam, nakarmiłam i wzięłam do siebie, bo nie miałam siły zmieniać prześcieradła. Obudził się o 7...zasikany! No masakra jakaś. Ale my ciągle na pieluchach nr 3, więc się to zmieni od dziś. Tzn.Dady nr 3 już nie przejdą, ale Huggiesy sa ok...echhh...
Idziemy zaraz na kawę do sąsiadki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wiecie jak moje dziecko skutecznie potrafi przywołać mnie do siebie, np. jak jestem całkowicie odwrócona!
albo rano, jak jeszcze śpię a on już nie, potrafi mnie obudzić, uderza mnie rączką albo gładzi po policzku i po włosach. Marcin to w ogóle przyobserwował w weekend i nie mógł sie nadziwić, że wiecie, nie jest to takie przypadkowe....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry!!!!
U nas noc do d...pobudki chyba z 20 spał do 6 i miałam akcję z kupą bo po długim czasie miał zaparcie 😞
ok8 pojechałam prywatnie zrobic badanie krwi małemu a tam pielęgniarka zawiana że boi się mu pobrac i odesłała nas do innej no cholera mnie wzieła 😠
Pojechałam do innej przychodni i pobrała mu z paluszka i dziś od 15 do 17 są wyniki do odebrania albo jutro z rana.
Beti nam dała na wyniki krwi z powodu zaparc wszystkie podstawowe wyniki ma super jedynie te limfocyty i erytrocyty były nie tak .

Co do ząbków to u mojego Szymka są na dziąśle kreski spróbuje postukac łyżeczką jak mi da bo jak próbuje mu posmarowac dziąsła to zamyka buzkę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Idiotka pracuje w laboratorium i boi sie pobrać krwi od dziecka!!!
To współczuje bo zrobiła ci wyprawę...

A kupka była normalna czy horror?!

Daj znać jak wyniki Szymonka

Co do nocy to doczekasz sie przespanych ale warunkiem jest wzorowy stan zdrowia dziecka, byle ból i już po spaniu
Sama sie przekonałam jak np rodzaj kaszki na kolacje wpływa na nocny sen Niki
O Katarze nawet nie wspominam
Dziś jest lepiej już mi 2,5 h śpi po "spacerze" na tarasie!!
Nie wiem za co sie wsiąść..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza nie wiem co go wybudza wnioskuje że brzuszek nie bo nie krzyczy,nie ma gazow tylko pic chce myśle że może za ciepło mamy mam nawilżacz ale nic nie daje 😞

No małpa z tej baby myślałam że ją za kudły wytargam.

Odebrałam wynik i jest tak samo podwyższone limfocyty a zmniejszone erytrocyty no i na dodatk wnioskuje że ma lekką anemie bo ma:
MCV-73.6 a norma(80-100)
MCH-25 a norma (26-34)
jak wyczytałam w necie.
W poniedziałek wizyta u pediatry więc pokaże wynik i wtedy się dowiem co dalej jakie leczenie
normalnie aż się boję by nie miał jakiejś choroby 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...