Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witam wpadłam was nadrobic zaraz się biorę za czytanie.
Muszę się pochwalic dziś rano popukałam w dziąsła małego i usłyszałam dzwięk wyrazny jakbym w umywalke waliła mamy ząbek jeszcze go nie widac ale słychac 🙂 🤪 🤪
Dlatego jest taki marudny że hej wczoraj szło zwariowac z nim.
Noc była ok tzn zasnął ok20 i spał z 1 pobudką do 00.40 a potem to już co godzinkę płacz no i wstał o 6.15 😞 a ja ledwo co na oczy widzę 🙂
Dziś mamy szczepienie na 13.30 ciekawa jestem jak zniesie zawsze było ok.No i ciekawi mnie fakt ile waży bo ostatnią wizytę mieliśmy 5grudnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kasienkaks ja podaje mojemu małemu nurofen jest lepszy od czopków wczoraj dostał na noc i ciut lepiej spał.Nurofen jest na bolesne ząbkowanie działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo.
Mi doradziła pediatra że teraz jest lepiej dawac w płynie niż czopki.

Od 4 dni mój mały mniej pije i znów wróciły zaparcia 😞dziś widzę że tłoczył ale nic nie wyszło jeszcze poczekam za nim dam mu czopek glicerynowy nie chce go przyzwyczajac do nich a często dostaje ostatnio ale jak nie może zrobic płacze głośno to co ja mogę zrobic innego?.Jabłuszka,śliwki nie pomagają 😞

Doris i Beti wiem że każde dziecko jest inne i ma swoje tempo rozwoju tylko mnie nastraszyła moja neurolog dlatego się trochę martwię o ten jego rozwój chociaż wiem że nie potrzebnie.
Beti mój Szymek też nie jest grubaskiem i również jak Filipek mieści się w 25 centylu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej!

Co do nurofenu w płynie (my mieliśmy ibuprofen a to to samo co nurofen), u nas mały nie toleruje, raz mu dawałam po troszeczku strzykawką, płakał, cyrki były, ale na siłę dałam i co nawet minuta nie minęła jak wszystko zwrócił... historia się powtórzyła, więc albo skład leku mu nie spasował, albo smak pomarańczowy (bo taki mieliśmy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój R sprzedał mi patent żeby Mary zasypiała w łóżeczku, bo jak jestem w szkole to ją usypia... jak jest zmęczona to wkłada ją do łóżeczka... daje jej zabawkę, ona marudzi, ale w końcu zaczyna się bawić, bawi się a on na nią uwagi nie zwraca... nawet jak nakręca jej karuzelę to nie patrzy jej w oczy... i w końcu zasypia sama... ciekawe 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agata_j napisał(a):
hej!

Co do nurofenu w płynie (my mieliśmy ibuprofen a to to samo co nurofen), u nas mały nie toleruje, raz mu dawałam po troszeczku strzykawką, płakał, cyrki były, ale na siłę dałam i co nawet minuta nie minęła jak wszystko zwrócił... historia się powtórzyła, więc albo skład leku mu nie spasował, albo smak pomarańczowy (bo taki mieliśmy)



Agatka mój Szymek po ibuprofenie też wymiotował a po nurofenie nie daję mu truskawkowy i jest ok.Pewnie zależy od dziecka ale coś z tym ibuprofenem jest nie tak 😮moim zdaniem.
Ja też usypiam malego w łóżeczku w dzień czasami w wózku zaśnie ale rzadko kiedy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasienkaks napisał(a):
Sluchajcie a ten nurofen ile tak można podawać? Najgorsze jest to, że nigdy nie wiem czy jej podać na noc, bo jedną noc śpi bez pobudek a drugą z cyrkami.


Nurofen co 8 godzin się daje 3 razy na dobę po 2.5ml tam jest taka strzykawka odmierzasz i podajesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia ja staram się by dac mu na noc bo w dzien go aż tak dziąsła mniej bolą jedynie smaruje mu dentinoxem i on pomaga a nurofen na wieczór albo na noc daje bo wtedy jest gorzej.
Tak jest u mnie bynajmniej ale każde dziecko inne jest.
No chyba że będzie w dzień też cierpiał mocno to też mu podam zobacze potem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
Nequita - napewno z tym nie patrzeniem w oczy coś musi być bo u nas jak usypiam Julkę to też nie patrzę jej w oczy i wtedy jest łatwiej. Jakbym na nią patrzyła to by się wygłupiła, śmiała, kręciła i by było g... ze spania a jak unikam patrzenia nia nią to nawet nie próbuje mnie "zagadywać" i zaraz odpływa ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie!

muszę Wam powiedzieć że odkąd wyłączam lampkę w pokoju, Borysio zasypia w 5 minut!!!! wczoraj o 20 juz spał!

darł sie potem przez sen parę razy, ale z tym to juz nie wiem co zrobić, normalnie śpi i się drze! jedyne co pomaga, to biorę go na rączki i przytulam....

u nas w dzień nie ma żadnego problemu ze spaniem w łóżeczku, kładę go, przytula sie do swojego stwora i śpi w minutę dosłownie!


a my wczoraj byliśmy na parapetówce, i normalnie w końcu napiłam sie piwka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia u nas z tym darciem przez sen to standard, nic z tym nie robię bo w sumie nie wiem co.
Pewnie coś tam ją zakłuwa albo przeżywa dzień przez sen. No ale chcą nie chcą mama i tak się budzi i idzie zobaczyć co u dziecka, choć nie utulam jej na rączkach, chyba, że już naprawdę jej źle. Dziś tego bycia źle to było apogeum normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia u mnie było 7 tygodni takiego darcia tylko koniec koncu sie budził od razu i problem z zasnieciem i było to skok połaczony z zebiskami bo wyszły dwa i ida chyba kolejne bo nadal ma minę jak to Doris mówi bezzębnej babki haha.nie chce byc karmiony łyzeczką.ciezko mu wepchnąc. dotykałam dzis dziąsełek i juz czuc 🙂 nareszcie.
NEquitia ja usypiałam małego wczoraj i dzisiaj w wózku w komnbinezonie itd przy otwartym balkonie wczoraj usnał i spał 2,5 godziny.teraz tez padł i zobaczymy.nie wiem ile jest na dworzu bo sie nie pytam juz dzis znajomych. a ja mam bezsensownie termometr przyklejony w słoncu! i jest u mnie na nim plus 5.haah.musze go oderwac i przeniesc.
zgadzam sie ze szkła konaktowe to cudowny wynalazek 🙂 to jednak R troszke zaczął pomagac?
Agata Miłoszek na avatarze wyglada na duzo duzo starszego!rosnie Ci jak na drozdzach.
Czerwcówka dzieki za składy porównałam jeszcze z mleczno-ryzowa co mam i w sumie tak samo wychodza kcal tłuszcze i weglowodany.a powiedz mi w smaku sie róznią te sinlac z minimą? ta druga mi sie nie wydawała za dobra a mały ją wpierniczał i nie narzekał 😮
u nas były 4 pobudki, dwie udało sie szybko bez cyca i lulania, po prostu obróciłam szybko na drugi bok bo mały nie znosi juz na plecach spac.a dwa razy był głodny.wczoraj prawie udało mi sie uspac w łozeczku po kapieli bo u mnie problem jest ze wszystkimi spaniami.a w dzien go lulam niestety, ale trwa to chwile bo wyczajam moment gdy spiacy, jak nie spiacy to nic nie robie.ale tez marze by zasypiał sam w łozeczku zawsze. tylko ze chyba musze jednak zakupic te ochraniacze na łozeczko.bo co to za usypianie jak musze do niego chodzic co chwilia zeby sie nie uderzył w głowkę bo sobie chce troche poobracac sie i powierzgac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
Gosia u mnie było 7 tygodni takiego darcia tylko koniec koncu sie budził od razu i problem z zasnieciem i było to skok połaczony z zebiskami bo wyszły dwa i ida chyba kolejne bo nadal ma minę jak to Doris mówi bezzębnej babki haha.nie chce byc karmiony łyzeczką.ciezko mu wepchnąc. dotykałam dzis dziąsełek i juz czuc 🙂 nareszcie.
NEquitia ja usypiałam małego wczoraj i dzisiaj w wózku w komnbinezonie itd przy otwartym balkonie wczoraj usnał i spał 2,5 godziny.teraz tez padł i zobaczymy.nie wiem ile jest na dworzu bo sie nie pytam juz dzis znajomych. a ja mam bezsensownie termometr przyklejony w słoncu! i jest u mnie na nim plus 5.haah.musze go oderwac i przeniesc.
zgadzam sie ze szkła konaktowe to cudowny wynalazek 🙂 to jednak R troszke zaczął pomagac?
Agata Miłoszek na avatarze wyglada na duzo duzo starszego!rosnie Ci jak na drozdzach.
Czerwcówka dzieki za składy porównałam jeszcze z mleczno-ryzowa co mam i w sumie tak samo wychodza kcal tłuszcze i weglowodany.a powiedz mi w smaku sie róznią te sinlac z minimą? ta druga mi sie nie wydawała za dobra a mały ją wpierniczał i nie narzekał 😮
u nas były 4 pobudki, dwie udało sie szybko bez cyca i lulania, po prostu obróciłam szybko na drugi bok bo mały nie znosi juz na plecach spac.a dwa razy był głodny.wczoraj prawie udało mi sie uspac w łozeczku po kapieli bo u mnie problem jest ze wszystkimi spaniami.a w dzien go lulam niestety, ale trwa to chwile bo wyczajam moment gdy spiacy, jak nie spiacy to nic nie robie.ale tez marze by zasypiał sam w łozeczku zawsze. tylko ze chyba musze jednak zakupic te ochraniacze na łozeczko.bo co to za usypianie jak musze do niego chodzic co chwilia zeby sie nie uderzył w głowkę bo sobie chce troche poobracac sie i powierzgac.

nie wiem bo mimini jeszcze nie rozpakowałam 🙂 sinlac słodki bleee

u nas był etap ok 2-3 tyg (może dłużej) że Niki budziła się w dziwnej pozycji, wędrowała po łóżeczku i pomagało tylko położenie na boczku!! i spała dalej jak aniołek...
dlatego też zakupiłam ochraniacz na łóżeczko (na caluśkie łóżeczko) i na poduszkę dałam jej poduchę do karmienia, ma jak w gondoli, tylko odwróci pyszczek i już blokada
jest o niebo lepiej

a my byłyśmy (-12 *) na tarasie 25min i mała zasnęła już po ok 5 min

Beti dzięki za radę, teraz dzwonią z ośrodka jak ktoś zrezygnuje i wpadają nam rehabilitacje, dziś dwie sztuki na 1 i 8 lutego 🙂 a w styczniu też dzwoniła babka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
spoko.ja w srode musze własnie odwołac bo bez auta jestem i taki spocony po rehabilitacji na dwór w tym mrozie nie bardzo...
dzieki za pomysł z poduszką tez mam wiec spróbuje poki ochranicza nie mam.
ps. my tu sie patyczkujemy z tym mrozem a moje spacerowe kolezanki patrze przez okno juz 2 godziny spaceruja a jedna ma dziecko w wieku Filipka a druga dwa miechy starsze!!!!2 godziny....wymiękam..
czy ktos zna przewidywania jak długo jeszcze taki mróz ma byc???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...