Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej dziewczyny, nadrobiłam zaległości.
Monia - a co Ci lekarka poradziła na te zaparcia ?
Ja również jestem zdania żeby czasowo ograniczyć marchewkę. Może za dużo jej dajesz do zupek. Jak zrobię zupkę to ona nie jest takiego koloru jak te gerberkowe tylko jest blada bo nie daję dużo marchewy.

Co do Madzi z Sosnowca to ja mam takie przeczucie, że ten ojciec to jednak wiedział o tym wszystkim i coś oboje kombinowali ... 😞

Aniaruda - ale Nikola pięknie stoi, na tym zdjęciu światło się tak odbija, ze to wygląda jakby miał dwie dolne jedynki ... hihi

Dziewczyny karmiące cycem : ile dajecie razy cyca w ciągu dnia a ile posiłków i co ile godzin ? Napiszcie proszę.
A !! Wczesniej pytałam też o to jak usypiacie w ciągu dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Doris ja nie karmię cycem już 😞 więc nie pomogę, ale z zasypianiem to jest tak że Mały ma kołyskę (prezent od Babci) ale jak widzimy, że chce spać i jest jego pora (a śpi 2 razy w ciągu dnia) to na chwilkę go na ręce bierzemy - poźniej kładziemy do kołyski i zwylke nawet lulać nie trzeba!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dziś mykam! Pa mamusie kolorowych snów i spokojnych nocy 😁 Prasuje jeszcze koszule i mykam w do łóżka, bo zmęczona tymi dzisiejszymi porządkami jestem strasznie! Jak dam rade, to z pracy z fona jutro się odezwę 😉 pa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris z usypianiem u nas jest tak jak pisałaś,na siłę na rękach nie da rady, bo wygina się brzuszkiem jak sprężynka do góry 🙂 przeważnie usypia przy butli, albo jak jest bardzo zmęczony to tam gdzie w danym momencie jest. Raz np usnął mi bawiąc się w jumperze, a raz po zupce oglądał bajki w swoim krzesełku, ja poszłam umyć miseczkę, wracam a on główka przechylona na boczek i śpiocha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris25 napisał(a):




Dziewczyny karmiące cycem : ile dajecie razy cyca w ciągu dnia a ile posiłków i co ile godzin ? Napiszcie proszę.
A !! Wczesniej pytałam też o to jak usypiacie w ciągu dnia.
[/color]



u nas wyglada to tak:
-po przebudzeniu rano ok 6 cyc,potem zabawa
-ok 9 drzemka(45min do 1,5 godz)usypia przycycu,jak jestem w pracy to w wozku
-po przebudzeniu jogurt,zabawa
-okolo 12-12.30 zupka,troche zabawy
-okolo 13.30-14 drzemka identycznie jak rano-tez usypia przy cycu lub w wozku
-jak sie zbudzi zabawa,
-ok 17 deserek owocowy
-18-19 kapiel i spac.przy cycu .w nocy sie budzi najesc ok 23,wcina na spiaco i spi do rana..
w miedzyczasie wypija herbatke(150 ml)i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziękuję za odpowiedzi
uuf z tym usypianiem - już myślałam, że wszystkie dzieciaczki SAME USYPIAJĄ w łóżeczkach BO U NAS TO OSTATNIO SPANIE W DZIEŃ wywrócone do gory nogami ...
czekam z nadzieją na uregulowanie się sytuacji ... OGÓLNY BUNT PRZED SPANIEM W DZIEŃ ...
kiedyś w dzień pięknie mi usypiała przy cycu a teraz ... niewiem co jest ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a jeszcze wam napisze o tych zupkach nieprzemielonych...probowalismy Lence dawac,sa smaki ktore jej podchodza,ale ogolnie sie dlawi,jak do rzygniecia takie BLEE.wczoraj chcielismy przemycic wolowinke w jarzynach...no i wielkie plucie,krztuszenie,zaciskanie dzioba i wielkie nenene.
sloiczek dostala do zjedzenia nasza jamniczka(wszystkozerna)powachala i NIE TKNELA!!! 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas z jedzeniem jest tak:
7:00 cyc
10:00 kaszka (po tym śpi)
13:30-14:00 obiadek
16:00 cyc
19:00 cyc
20:30-21:00 butla na noc mm
W międzyczasie jakas mała przekąska typu owoc, chrupki itd. Soczek-ok.150-200ml dziennie.
A usypianie u nas wygląda tak: widzę kiedy jest padnięty już Pawełek, wtedy wsadzam go do łóżeczka i wychodzę. Po chwili zazwyczaj zaczyna się buntować i to jest moment, żeby go wziąć na ręce i zazwyczaj po 2 minutach śpi. Odkładam do łóżeczka. Doris, u nas też był taki moment, ze Paweł nie chciał spać w dzień. Trwało to ok. tygodnia chyba. Przeszło. Tylko jak wcześniej sen był co 2h tak teraz jest regularnie co 3h. Chyba przez ten tydzień dostosowywał organizm do zmiany 🙂
Byliśmy u babci Marcina. Znów wyprowadziła mnie z równowagi i cały wieczór z głowy 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly napisał(a):
U nas z jedzeniem jest tak:
7:00 cyc
10:00 kaszka (po tym śpi)
13:30-14:00 obiadek
16:00 cyc
19:00 cyc
20:30-21:00 butla na noc mm


dzięki 😘
powiem Ci, że menu mamy bardz podobne, różnica jest taka, że u nas w miejsce 19:00 cyc - jest około 18:30 deserek/owoc a zamiast 20:30 mm jest o 19:30 cyc a reszta identycznie 🙂
Pocieszyłaś mnie z tym usypianiem, może coś tam się u niej zmienia i za tydzień będzi lepiej bo zwariuję ...
Co ta babka Marcina znów wykręciła ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris25 napisał(a):
Co ta babka Marcina znów wykręciła ?

Ajjj...szkoda gadać..ciągle mi dyryguje komu i w jakim momencie mam dać Pawełka na ręce. Ciezko to opisac nawet...Już nawet skoczyłam do niej dzisiaj...nawet Marcin powiedział, że zaś przesadziła. Boże, jeszcze trochę i się stąd wyprowadzimy i nei będę się na nią natykac na klatce schodowej albo widzieć ją jak kuka w oknie jak tylko usłyszy, ze gdzieś wychodzę z Pawełkiem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny!
ciężko Was nadrabiać jak się nie siedzi na forum często...

U mnie nadal jest Mama.

Mamy koszmarne noce nadal!!!! Wczoraj karmiłam Małego chyba z 5 razy.... Cały dzień dzis jestem nieprzytomna.... W dzień jest wszystko w jak najlepszym porządku, więc nie rozumiem totalnie, co jest grane! Ale szperałam po necie i sporo znalazłam Mam, które mają ten sam problem i jedną radę - by przeczekać....

co do jedzonka, u nas to teraz wygląda tak:
- 8 - 9 mleczko mamusi
- 11 - 12 - kaszka
- 14 - 15 - obiadek (zupka)
- 17 - 18 - deserek
- 20 - 21 - mm (ostatnio z kaszką...)

no i wiadomo, do tego dopisuję nocne karmienia piersią...
daję mu dziennie ok. 120 ml czegoś do picia, przeważnie herbatkę 🙂
W dzień prawie wcale juz nie karmię, no chyba że wyjątkowo, bo Mamusia raczej wraca do pracy od marca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej! Jem śniadanko, Paweł zalicza drzemkę, dziś jakoś wyjątkowo wcześnie go zebrało... Właśnie zdałam sobie sprawę, że za 2 dni o tej porze już od pół godziny będę pracować 😮 I nagle ogarnia mnie panika...nie wiem, czemu.
Znowu pojawiło się u mnie krwawienie- to już czwarte od początku roku?! Muszę się zebrać do ginekologa, ale nie pójdę jak krwawię przecież 🤢
Buziaczki dla Filipka!
Dziś sekcja małej Madzi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
ja również już po sniadanku i kawusi, Julka zalicza drzemkę ... ciekawe jak długo pośpi...
Ania - mi jakoś nie teskno za pracą ... koniecznie daj znać jak przeżyliście z Pawełkiem pierwszy dzień w pracy.

Gosia - jak Borys znosi rozstanie z cycusiem, cieżko było ?

U nas nocka spoko - u nas pobudka o 23:00 i o 03:00 ... co do pobudki o 23:00 to zaobserwowałam, że się codziennie powtarza więc się nie kładę - jest to lepsze rozwiązanie niż położyć się, smacznie przysnąć i nagle wyrwanie ze snu ...

Miałam uczyć Julkę pić wodę ale nie chce pić więc teraz daję jej soczki bobofruty lub gerbery i pięknie pije ale po malutku zaczynam jej coraz bardziej rozcieńczać ... 🙂 Cieszę się, że wogóle coś pije bo przedtem to wcale nie chciała ...

wyników sekcji Madzi mają nie ujawniać 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jak tak cicho to wrzucę trochę nowych zdjęć 😉 przypomniało mi się, że aparat w domu 😮
Króliczek 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/99/img0644y.jpg/][IMG]http://img99.imageshack.us/img99/9224/img0644y.jpg[/IMG][/URL]
Jeszcze nie mam zębów a już gryzę!!
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/408/img0593go.jpg/][IMG]http://img408.imageshack.us/img408/8492/img0593go.jpg[/IMG][/URL]
U mamy najlepiej 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/690/img0643mh.jpg/][IMG]http://img690.imageshack.us/img690/3841/img0643mh.jpg[/IMG][/URL]
Pac! Miśka w łeb
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/859/img0529i.jpg/][IMG]http://img859.imageshack.us/img859/4419/img0529i.jpg[/IMG][/URL]


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Artykuł z poradami pt. "Jak przestać karmić dziecko w nocy" 🙂
https://www.bebiko.pl/home/porady/karmienie-butelka/jak-przestac-karmic-dziecko-w-nocy/
Art. o karmieniu butelką, ale można odnieść do cyca... co do ostatniej porady i zmniejszania porcji mleka... to można skracać czas karmienia cycem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej laski!

u nas mały się obudził o 5:40 dostał papu i na zabawy mu się zebrało... jak tak dalej pójdzie to o 3 będzie się budził. No ale jakoś udało mi się go ululać i pospał do 7.

Ania koniecznie napisz jak pójdzie pierwszy dzień rozstania z maluchem.

A czemu tej sekcji mają nie ujawnić?? nie oglądałam jeszcze tvn24... bez sensu cała Polska przez ostanie 2 tyg tym żyła, a teraz zatają ten wynik 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...