Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
fajne te zabawki, my mamy kulę z Vtecha http://zakupy.linkbaby.pl/do/item/60103/Migoczaca-Hula--Kula---Vtech,-60103

Kasia dużo zdrówka życzymy! 🙂

Doris cieszę się, że mała w końcu załapała jakieś mleko, po tylu próbach 🤪

Jeśli chodzi o sprawę Sosnowca, dla mnie dziwne to wszystko. Jak ona musiała trzymać to dziecko, że upuściła i dziecko tyłem główki walnęło w próg, że aż się zabiło?? 🤢. |Ona zrobiła to z premedytacją! Powinni wsadzić ją na długie lata, również za składanie fałszywych zeznać i upozorowanie porwania. A w więzieniu to ona życia nie będzie miała. Więźniarki ją tam chyba psychicznie wykończą/ Cieszę się, że ją odratowali z tego jej usiłowania samobójstwa, jeszcze teraz ofiarę będzie zgrywała, niech cierpi w więzieniu!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
no dziwna ta sprawa w Sosnowcu. Okrutnie postapila ta matka, ale to niby przez to ze rodzina caly czas ja krytykowala i po prostu bala sie i zadzialala w ten a nie w inny sposob. Ja jej nie bronie, zeby sprawa byla jasna. Dziwne tez ze ten ojciec mowi ze ona wyszla do matki i wrocila sie po pieluchy i niby wtedy musialo sie to stac. No to dziwne ze postanowila nagle wykapac madzie, chyba ze sie zkupkala, no to jeszcze mozliwe.
Ja ubieram dziecko od razu po kapieli w lazience na przewijaku. Glupia jest ta dziewczyna, bo wiadomo ze takie rzeczy wyjda na jaw, a ona nie musiala nawet isc do aresztu gdyby od razu sie przyznala i zareagowala jak normalna osoba.

A teraz cos o nas :P.
ogolnie przeziebienie trwa... Nie wiem czemu Adrian budzi sie w nocy tak czesto, jak nigdy, na pewno nie przez przeziebienie bo oddycha juz w miare swobodnie. Nie wiem czy cos mu sie sni czy co, czyli u nas ze snem masakra.
Baby w zlobku sa zdziwione ze on nie chce sie przekrecac z plecow na brzuch. Nic nie poradze, leniwy jest.
U nas -11, masakra jakas, jak tu nie byc chorym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam...

Jak tak krótka noc może się ciągnąć w nieskończoność, żeby mama (JA) mogła wstawać do dziecka milion razy albo więcej... to jakieś zagięcie czasoprzestrzeni było... padam na twarz, bolą mnie plecy jak wieczorem a jest przed 8 🤢 nie wiem czy to przez to, że noc do tyłka czy przez to że mam zawalony nos i boli mnie gardło lekko... muszę to zdusić w zarodku 🤔
Marysia powyciągała chusteczki z opakowania nawilżane i je zjada 😮

aaa jeszcze jedna opcja na wytłumaczenie tej nocy to taka, że Mała spała bez smoka... bo go nie chce 😮 🤢 przeszliśmy ze smoczków 1 na 2 one są większe, firma ta sama co miała a tu lipa, nie i już!! a przecież nie mogę jej dawać ciągle tych z przedziału 0-6mcy bo to źle na zgryz...

Pogoda dziś u mnie ma być względna -13... więc chyba wyjdę na ekspresowy spacer później... zresztą zobaczymy jak nam będzie dzień zlatywał bo póki co mam piasek pod powiekami 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Buziaczki dla Lenek i dla wszystkich dzieciaczkow które skonczyly 7 miechow

Nequitia wiesz co mozesz sprobowac? dawac na zmiane smoczek 2 i 1, moze sie w koncu przyzwyczai do 2, wiesz... tak oszukiwac 😜. No w innym przypadku masz przekichane, bo wez teraz znajdz z innej firmy ktory jej podpasuje 😁. Adrian tez wymysla jesli chodzi o smoczki, a juz najbardziej to lubi sie bawic i ssac... ale z odwrotnej strony 😮 a tam gdzie ma ciumkac to trzyma sobie w raczce.
ja szczerze powiedziawszy prawie nie widze roznicy w budowie smoczka jesli chodzi o smoczki z MAM, tylko obudowa jest bardziej masywna.
Jesli chodzi o nieprzespane noce to wiesz co jest w tym najgorsze? Ze dziecko po poludniu chce to spi, a my juz nie bardzo mozemy sobie pozwolic na ten luksus. Ja w pracy czasem padam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do smoczków z MAM to też go nie chce w dalszym ciągu... i sobie leży... o teraz ssa ten od 6 miesiąca ale do góry nogami 😁 🤪 😁

Oj z tym wstawaniem to masakra jakaś... ja po południu nieraz sobie mówię, że jak Mała zaśnie to ja też się zdrzemnę... ale najpierw sprawdzę fb, i forum, i kwejka, i chamsko, i bahora poczytam... o Marysia się obudziła... i tak zawsze jest haha 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
WItamy się.
Piękny dzień przede mną w pracy. Glut po pas, czacha mi dymi z bólu, Oliwka od 2 w nocy nie chciała spać, wziełam ją do siebie i budziła się z wielkim płaczem co 20 min. mruczałam i klepałam po pupie to zasypiała. Szok.
Ale przekręt już z niej jest. Wchodzę o drugiej a ta śpi w poprzek łóżeczka z gołymi syrami na brzuchu a głowa w bok, drugim razem jak weszłam to jakby była po kilku głębszych- siedziała w łóżeczku głowa spuszczona w dół i mruczała coś pod nosem. Podsumowując, miłego dnia... ja zaraz zaryję nosem o klawiaturę. 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny jutro was doczytam w całosci. co do smoczków probowałam ostatnio dac smoczek nuby od siostry dostałam wkurzał mnie bo bez uchwytu i opakowania, ale małemu sie bardzo spodobał tylko...zaczał go gryzc a nie ssac bo nie nauczony smoka wiec jescze poprubuje pare razy jak nie wyjdzi to odpada. takto jest fajny bo ma takie kuleczki przy dziasełkach by masowac tylko nie wiem czy mzona zdobyc w pl
http://nuby.com/en/nuby/pacifiers/5967/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jeszcze dziewczyny nie wiem czy czytałyscie na wp ale przyjaciółka tej matki Madzi powiedziałą ze opusciał dziecko w szpitalu na dw atygodnie po urodzeniu.ze za bardzo nie chciała dziecka, nie czuła macierzynstwa.moze deprecha moze co, ale sadze ze to o czyms swiadczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti ja mam taki z nuby też... są w PL bez problemu można je kupić i nawet nie kosztują dużo... Marysia też go gryzie, pisałam kiedyś o tym smoku właśnie, że super na ząbkowanie 🙂 Mają inny wygląd niż te co przesłałaś, bo ja mam z tym dzyndzelkiem do trzymania... ładne są 🙂

Dziewczyny ja już wymiękam... ciągłe darcie... masakra jakaś z Małą się dzieje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia spróbuj małej dotknąc dziaseł jak nie da to wiadomo co. ledwie co posmarowałam małemu dziąsła po prostu musiałam go trzymac, tak go bolą biadaczek. zapłaciłam juz wszystko z allegro co miałam zaległe wiec moge chwilke posiedziec póki mały spi. Nequitia ja sie boje własnie tego gryzienia bo a nóż cos odgryzie? ja mam taki z pszczółką 🙂
ps. dziewczyny jak robicie mleko z kleikiem lub kaszka na gęsto to najpierw mleko robicie a potem wsypujecie kleik czy wszystko naraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no nadrobiłam i ide zjesc. mały w miare był w nocy.od 3ej tylko czeste pobudki. dał mi na tym allegro posiedziec bo tylko 2 razy sie obudzil i szybko po cycu zasnął.
zdrówka zyczymy chorym mamom i dzieciaczkom!
mały po żęlu spi 50 minut a nie 30 jak zawsze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej! U nas nocka bez ani jednej pobudki- chyba Pawełek wie, ze mama jutro idzie do pracyi potrzebuje odpoczynku 🙂 O 6 wzięłam go do siebie, dałam cyca i zasneliśmy do 8:00. Teraz czekamy na gości.. A przed chwilą dzwoniła moja szefowa czy na pewno jutro przyjdę, bo nie ma z kim pogadać nawet 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurde tak narzekam dziś na Mary, że dała mi popalić a wcale jej nie chwalę 🙂 tak więc moja córcia w końcu zajarzyła jak się robi "papa", przybija piątkę i potrafi zgasić i zapalić światło 🤪 ma problem żeby opanować "tosi, tosi" ale pracujemy nad tym 🙂
A jak się pytam jaka duża będzie i wyciąga ręce do góry, przebiera nóżkami i się śmieje w głos 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Madzia brawo dla Marysi!!

Filip tez gasi światło i świeci, a jak się cieszy przy tym...
Papa nie robi, jakoś nie opkazywalismy mu - dopiero teraz zaczełam go uczyć.

A tosi tosi to go wcale nie interesuje - jedynie jak mówie brawo i klaskam najpierw moimi dłońmi poxniej jego to się cieszy! :P
A mam pytanko właśnie:
Wasze dzieci mają otwarte cały czas łapki? Bo mój Filip to nawet do tosi tosi nie otwiera chyba że ja mu otworze, ale to i tak zaraz zamyka.... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Barbara ja "papa" też ją niedawno zaczęłam uczyć, ma w łazience kaczuszkę, którą się bawi jak ją ubieram po kąpaniu. Kaczuszka zawsze zostaje w łazience i zawsze trzeba się z nią pożegnać i robimy papapa, dziadkowi i babci też papa trzeba zrobić jak się idziemy kąpać 🙂

A co do łapek to Marysia też ma niewyprostowane paluszki, tylko takie wiotkie, nie zaciśnięte. Jak "5" przybyja to otwiera dłoń i się cieszy jak "klapnie" 🙂 jak bije miśki to też z otwartej dłoni 😁
"tosi, tosi" robię jej piąstkami i próbuje już je otwierać jak słyszy piosenkę więc coś tam pracuje w jej małej główce...

Aha czy wasze dzieciaczki mają już obwód główki taki sam lub mniejszy jak klatka piersiowa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaaaa i napiszcie mi proszę jak śpiewacie "tosi, tosi" bo mi weny brakuje a mam wersję mojej mamy, która śpiewała "tosi, tosi łapci-pojedziemy do babci, u babci podwórze, ciekawe i duże" 🤪 przydałaby się zmiana jakaś 🙃

hahahaha uśmiałam się 🤪
http://bachormagazyn.pl/2012/02/01/matki-matkom-wilkami/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas: klosi, klosi łapci jedziemy do babci, babcia da cukiera, dziadek kawalera :-)
Nasza papa nie może załapać ale za to, wyciąga ręcę żeby ją brać i pokazuje gdzie piesek ma noc.
A i światłem też się bawi. W ogóle, strasznie się zmieniła przez kilka ostatnich dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magda u nas jest wersja:
kosi kosi łapci pojedziem do babci, a od babci do dziadka, dziadek da nam na jabłka 😁

Mój mały już wyciąga rączki do góry jak mówię, mama weźmie Miłoszka na raczki, a ten cyk łapki w górę 😁 ale papa nie umie jeszcze, ani brawo.

BUZIAKI DLA LENUSZEK NASZYCH ŚLICZNYCH 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...