Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witam.
Od 7 rano biegam po lekarzach... najpierw miałam abr, po podłączali mi pełno elektrod do głowy i przez pół godziny musiałam tak leżeć... później przewodzenie po raz setny... poszłam z tym wszystkim do otolaryngologa a ta mówi, że skierowanie na szpital mi napisze 😲 masakra, ale jest jeszcze jedna opcja żeby nie iść do tego szpitala, musze znaleźć firmę która ustawi mi aparaty pod nowy audiogram, bo od 2008 roku miałam źle ustawione aparaty i niszczyły mi słuch 😞 jak ustawię je dobrze to wszystkie objawy powinny zniknąć.... Oby!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej dziewczyny,
u nas troche fatalnie sprawa wyglada. Adi zasmarkany i kaszel okropny, pewnie od Wojtka mi sie zarazil bo wczesniej nie kaszlal. Za uchem ma jakas paskudna infekcje. Dzis znow bylam u lekarza, wyblagalam antybiotyk, bo Adrian juz 3 tygodnie sie meczy z przeziebieniem. Noce nieprzespane, tylko z mamusia spi, a tak to gora 2 godziny w lozeczku. Ciagle chce na rece i wisi jak malpka, tak sie tuli bidny. Na uszko dostal masc, bo okropnie to wyglada. Antybiotyk 3 razy dziennie. Jutro zaprowadze go do zlobka, bo poza tym ze kaszle i smara, to jest aktywny i wesoly. Jedzenie zostawia tylko rano i wieczorem po 60cc, ale i tak sie ciesze ze w ogole cos je.
U nas bylo podejrzenie ospy bo na glowce z tylu wyszly mu 3 krosty wielkie, ale nigdzie na ciele nic nie ma, a te krosty posypalam 2 razy pudrem i zaschly.
Dziasla rozdrapane do krwi, ale juz mu nic nie podaje, bo antybiotyku wole nie mieszac z innymi specyfikami. Wiec chyba jeszcze zeby na dodatek ida.
Ostatnio non stop cos. Juz czasem nie wiem jak mu ulzyc i caly czas sie obwiniam ze zla matka ze mnie, ale to pewnie glownie przez ten upadek, o ktorym nadal mysle codziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Przyszły cymbałki 😁 hihi ale zauważyłam, że Maryś jeszcze pałeczki nie umie trzymać tak żeby trafić w płytkę, więc poszukałam i zamówiłam jej bębenek i saksofon 😮 używane za całe 9.90 haha http://allegro.pl/super-zestaw-saksofon-bebenek-polecam-i2096067915.html

Basia a no widzisz, porobiło się 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka powiem gorzej.... lekarka szukala w ksiazce zdjec ospy zeby porownac 😮. Mi sie wydaje ze to nie ospa, bo szybko schodzi jak posypalam pudrem no i nigdzie na ciele nie ma. No ale tutaj lekarze to naprawde porazka. Lekarka myslala 20minut czy dac mu antybiotyk czy nie. W koncu do niej mowie ze tez nie jestem za antybiotykiem, ale on juz tak dlugo sie meczy, ze nie mam pojecia jak mu ulzyc, noce nie przespane, tez jestem zmeczona a tu do pracy trzeba chodzic i w ogole wszystko ogarniac.
Dzis mnie tez zaczelo gardlo bolec i zaczelam kaszlec, ale ja to ja, a 3 tygodnie przeziebienia i zero poprawy tylko wedlug mnie wlasnie sie pogarsza to juz przesada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia napisał(a):
Marysia dziękuje 🙂 zjadła caaaaałą michę taką jak ja zjadam 😮 hehe ma apetyt, ale zupa dobra wyszła mniam, mniam 😉


a jak ty robisz tę ogórkową???Taką gęstą czy dajesz normalną zupkę???
Chodzi mi o to czy blendujesz bo ja już nie wiem jak mam robic aha przyprawy jakieś dajesz do smaku???Opisz jak robisz zupke pokolei jak możesz plis 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mam mega doła nie wiem co dawac mojemu małemu jesc co robię nie tak bo dziś znów zaparcie i to mocne czopki nie pomagają mały wyje i kupy brak 😞a ja rycze razemz nim 😞 😞 😞 😞
Nie umiem go żywic chyba czy co kaszke odstawiłam mleko dostaje wieczorem jogurty odstawiłam a zaparcia ma i te przeklęte plamy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia29 Ty sie nie obwiniaj, bo dobrze mu dajesz jesc, tylko po prostu zle reaguje, to nie Twoja wina, zreszta najpredzej to jest od mleka jesli dajesz modyfikowane. Ja daje zawsze wiecej wody. Sprobuj z jablkami, tymczasowo codziennie gotowane jablka + dopajac woda z gotowanych jablek. Nie ma opcji ze nie pojdzie kupa!
Ja dzis adrianowi ugotowalam, bo chcialam cos domowego podac, a wczesniej zrobil juz 2 kupy, podalam te jablka i jeszcze nie skonczyl jesc a slyszalam sruuuuuuuuu.
Wiem doskonale co przezywasz!! tez nie raz beczalam jak Adrian nie mogl sie wykupkac, pewnie dobrze pamietacie jak sie codziennie zalilam tutaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):
monia29 Ty sie nie obwiniaj, bo dobrze mu dajesz jesc, tylko po prostu zle reaguje, to nie Twoja wina, zreszta najpredzej to jest od mleka jesli dajesz modyfikowane. Ja daje zawsze wiecej wody. Sprobuj z jablkami, tymczasowo codziennie gotowane jablka + dopajac woda z gotowanych jablek. Nie ma opcji ze nie pojdzie kupa!
Ja dzis adrianowi ugotowalam, bo chcialam cos domowego podac, a wczesniej zrobil juz 2 kupy, podalam te jablka i jeszcze nie skonczyl jesc a slyszalam sruuuuuuuuu.
Wiem doskonale co przezywasz!! tez nie raz beczalam jak Adrian nie mogl sie wykupkac, pewnie dobrze pamietacie jak sie codziennie zalilam tutaj.


Dzięki Marlena spróbuje pozniej mu ugotowac i podac zobaczymy.
No mm daje raz dziennie na noc bebiko pije i ono by zapychało???
Z Hippa nie wypije mleka ani żadnego bebilonu bo gorzkie są i pluje
To jakie inne moge mu podac normalnie to nie wiem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia29 Polecam jednak Bebilon Comfort (jest latwiej strawny), a jak mu nie bedzie smakowal to zagescic troche kleikiem ryzowym naturalnym albo smakowym np. waniliowym. Kleik ryzowy nie zawiera zadnych wlasciwosci, sluzy glownie jako zageszczacz, ale moze zmieni troche smak mleka.
Wydaje mi sie ze jesli karmisz piersia i tylko raz na dzien dajesz mu modyfikowane, to moze to spowodowac zaparcia, bo trudniej mu strawic to mleko.
Jak juz zrobi kupke, to zobacz czy sa tam kawalki niestrawionego mleka (biale cialka stale) czy tez klocka robi, zielony czy tez innego koloru. Jesli dajesz mu 200ml na noc to polecam zamiast 180ml wody dac 190ml, ja tak zawsze robie. Dopiero po 3 miesiacach przeszlismy na standard, wczesniej mielismy comfort i tez nie zawsze bylo dobrze. Horror byl u nas z kupkami.
Jablko naprawde pomoglo. Gotuje zawsze 2 jablka no i daje do picia ten kompot.
Powodzenia! mam nadzieje ze pomoze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia Przepis na zupkę krok po kroku 🙂
Gotuję mięsko (ja daje małej wywar od samego początku), jak jest miękkie, dodaję 2 marchewki, kawałek selera, pietruszkę (wszystko myję, obieram, myję i kroje w małe kawałki lub ścieram na tarce), dorzucam do mięska, gotuję trochę, obieram ziemniaka dużego, albo dwa mniejsze, obieram myję, kroję wrzucam do gara, biorę ogórka kiszonego obieram go, myję, ścieram na tarce z małymi oczkami i dodaję do garnka, gotuję... jak już wszystko jest mięciutkie, dodaję 2 duże łyżki kaszy manny, jeszcze 5 minut gotuję żeby kasza się ugotowała, dodaję trochę soli i cukru i koperku (mam działkowy zamrożony ), troszkę masełka dodaję. i gotowe 🙂 później parę razy włączam blender, tak żeby mięsko się dobrze przemieliło 🙂 i już 😉

Przyszły zabawki 🤪 ale szał ma Marysia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marlena a co to znaczy jak są w kupie niestrawione kawałki mleka????Bo dziś zobaczyłam że coś takiego miał pierwszy raz.No i klocki robi ostatnio 😞
Ja karmiłam od początku sztucznie bebilonem comfort i też powodował zaparcia i to jakie wiec nie wiem już jakie mleko mam kupic 😞
No i robi zbite kupki czasem zielone są 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia napisał(a):
Monia Przepis na zupkę krok po kroku 🙂
Gotuję mięsko (ja daje małej wywar od samego początku), jak jest miękkie, dodaję 2 marchewki, kawałek selera, pietruszkę (wszystko myję, obieram, myję i kroje w małe kawałki lub ścieram na tarce), dorzucam do mięska, gotuję trochę, obieram ziemniaka dużego, albo dwa mniejsze, obieram myję, kroję wrzucam do gara, biorę ogórka kiszonego obieram go, myję, ścieram na tarce z małymi oczkami i dodaję do garnka, gotuję... jak już wszystko jest mięciutkie, dodaję 2 duże łyżki kaszy manny, jeszcze 5 minut gotuję żeby kasza się ugotowała, dodaję trochę soli i cukru i koperku (mam działkowy zamrożony ), troszkę masełka dodaję. i gotowe 🙂 później parę razy włączam blender, tak żeby mięsko się dobrze przemieliło 🙂 i już 😉

Przyszły zabawki 🤪 ale szał ma Marysia 🙂


Dzięki Magda za tak szczegółowy opis bo ja przez te zaparcia nie myślę normalnie 🙂
To Marysia jest pewnie w siódmym niebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOnia FIlip tez jadł Nan, poźniej bebiko, i dopiero bebilon było ok! Chodź ta sama firma co bebiko - skłaów nigdy nie porównywałam, ale bebilon juz zpstało i jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia29 to znaczy po prostu ze nie strawil tego mleka, mozliwe ze potrzebuje na to wiecej czasu niz zwykle. Wiem ze mm powoduje zaparcia, dlatego ja duzo dopajalam i tak jak jest napisane ze na 180ml wody 6 miarek to ja daje 190ml mleka. Kleik ryzowy jest latwostrawny, wiec to moze pomoc. A pytalam o kolor, bo po mm sa wlasnie czesto zielone. A u nas juz nie ma zielonych (chyba ze dostaje brokuly) bo jest przyzwyczajony i kolor przewaznie jest po jedzeniu stalym, np. pomaranczowy od marchewki, po jablku troche luzniejsza zolta kupka itp.
Moze podawaj lepiej juz to mleko co masz zeby nie kombinowac za duzo, ale wiecej wody i kleik naprawde polecam.
NIe martw sie, minie mu to, wiem jak sie biedny meczy a Ty nie wiesz jak mu pomoc. Jesli nie jestes pewna czy to od mleka, to sprobuj przez kilka dni tylko swoim karmic i zobacz czy wtedy bedzie mial zaparcia, ale ja generalnie stawiam ze to od mleka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...