Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
a u nas masakra!
Wczoraj jak byłam w pracy, dzwonią ze żłobka że Borys ma 39,7 i żeby szybko przyjść... szybko do lekarza, po badaniu babka stwierdziła że nic mu nie jest! może zęby, a może coś się dopiero wykluwa....

dziś telefon ze żłobka, że ma 40 stopni gorączki...

jutro rano Marcin idzie z nim do lekarza. Po zbiciu gorączki w ogóle nie wygląda na chorego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny !

Agata - super zdjęcia, cała rodzinka śliczna a Milo najpiękniejszy 🙂 of kors ...
Jesteś bardzo fotogeniczna ... zresztą dlaczego miałabyś nie być - jesteś BARDZO ŁADNA 🙂
Fajnie, że wakacje się udały ... niestety wszysto co dobre szybko się kończy ale fajnie, że jeszcze sobie coś planujecie . Bardzo ładne widoki.
A jak spacerówka - zadowolona jesteś ? Gdzie podgrzewałaś słoiczki dla Milusia ?
Aa, jeszcze jedno pytanie : na jakim łóżku mały spał, z wami ?

My może pojedziemy gdzieś koło września -myślę o wyspie greckiej ale jeszcze nie wiem gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia no tylko marzenia kosztują niestety 😞 ☺️

A może Borys ma trzydniówkę? daj znać co lekarz powie... biedny, przy takiej temperaturze dziecko takie śnięte jest...
Maryśka też jak miała 3dniówkę i wysoką temp. to po zbiciu, zachowywała się jakby nic jej nie było...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris my mieliśmy pokój hotelowy w stylu apartamentu czyli mieliśmy salon z aneksem kuchennym i sypialnie osobno, także słoiczki normalnie sobie odgrzewałam w naczyniu z gorącą wodą albo w kuchence mikrofalowej.
W sypialni mieliśmy przygotowane łóżeczko także Milo spał w nim, a nad ranem jak się budził braliśmy go do środeczka między nas 🙂
Spacerówka SUPER!!! lekka, mała i bardzo fajnie się prowadzi 🙂 POLECAM! a co do pałąka można go dokupić. Pisze bo kiedyś zwróciłaś na to uwagę.

Gosia zdrówka życzę dla Twojego bąbla! oby to tylko 3-dniówka albo zęby.

U nas w przeciągu dwóch dni wyszły dwa ząbki, prawa górna jedynka i lewa górna dwójka albo trójka, sama nie wiem który to ząb... jest w dziwnym miejscu ni dójka ni trójka, wyglądowo jest taka szpiczasta jak kieł... 🤢 okaże się co to wyszło 🙂

Magda mi również najbardziej podoba się ta z H&M jest taka zwiewna, romantyczna... sama na nią zwróciłam uwagę jak byłam na zakupach. I też się zastanawiałam czy jej nie wziąć, bo na prawdę jest piękna 🙂

DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKIE KOMPLEMENTY ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja wpadlam was poczytac. Ogladalam fotki Agatki i sie tak rozmarzylam o sloneczku i fajnym klimacie, az 10min minelo i zzarlam w dodatki POLOWE pudelka ptasiego mleczka 😮, kuzwa no!
Super zdjecia Agatka. Miloszek rosnie strasznie szybko, zreszta wszystkie szkraby 😁. Ty tez super wygladasz!
Dawalas Miloszka do basenu z zawartoscia chloru? bo sie troche boje zeby nic na skorze nie wyszlo, moj Adi i tak ciagle albo w potowkach albo wysypka pokarmowa (przewaznie po bananie bo w zlobku zapominaja ze nie moze). Ciekawa jestem tych pampersow wlasnie 😁 😁 😁.
agatka jak i gdzie zalatwialas dokumenty (paszport) dla Miloszka?Czy tez musialas w Polsce zrobic transkrypcje i wpisac synka w USC? Ja jestem w trakcie i u nas katastrofa z tym zalatwianiem, jak slysze slowo "ambasada" to mnie trzesie.
My wyjezdzamy niby 23go czerwca, ale kto wie... moze nigdzie nie pojedziemy.
Co do zabkow to Adrian ma u gory 4 i wychodza kly, ale tez w dziwnych miejscach i jakby krzywe 🤢, wydaje mi sie ze dopiero jak wyjdzie wiecej zebow to sie poprzesuwaja i to bedzie jakos wygladalo, bo teraz to smiesznie wyglada.
andzia dobrze ze mamy dentystke na pokladzie 😉, zawsze cos mozna zapytac :P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madzia tamta sukienka mi sie bardziej podobala.... jak dla mnie idealna... no ale to TWOJ dzien i Ty musisz sobie taka wybrac zeby spelniala wszystkie Twoje oczekiwania 🙂.

Gosia ucaluj Borysia. Chyba raczej nic powaznego z tego co piszesz. Dziwne ze dzieci tak czesto goraczkuja prawda? tzn. chcialam napisac ze czasem bez powodu goraczkuja.
Tak jak nie rozumiem tego ze Adriana standardowa temperatura ciala przekracza 37 stopni.

AAAAAAAAaa.... mialam juz dawno pytac.
Dziewczyny czy waszym maluchom tez sie poci glowka i czolo w trakcie picia mleka? Adrian czasem normalnie ma mokre wlosy z boku. Troche dziwne mi sie to wydalo.... moze od wysilku ssania, albo temperatury mleka??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MArlena też mam paczkę ptasiego mleczka czekoladowego i tak mi smaku narobiłaś, że zaraz je otworzę 😁
Co do paszportu, załatwialiśmy w ambasadzie i nie musiałam mieć niczego z Polski, tylko irlandzki akt urodzenia i dokumenty tożsamości obojga rodziców i obecność obojga rodziców. Pierwszy paszport można załatwić bez polskiego aktu urodzenia bynajmniej tutaj, ale już przy wyrabianiu drugiego paszportu (dla dzieci do 5 r.ż. paszport jest ważny tylko rok) obowiązkowe jest przedstawienie polskiego aktu urodzenia i nr pesel. Będąc w Polsce w styczniu już to wszystko załatwiliśmy i mamy polskie dokumenty. Dzięki temu w kolejnym paszporcie będzie miał literkę Ł w imieniu. Bo teraz jest według irlandzkiego aktu i jest MILOSZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Widzę, że dla Was tamta sukienka jest ładniejsza hihi ale do mnie zupełnie nie pasuje 😉 ja lubuję styl pin-up, kocham retro 🙂 gdzie mi tam do romantyczności 😉
więc ta biało- czarna wygrywa w przedbiegach 😉 zmieniłabym lekko halkę, na więcej koronki albo tiul, bolerko jakieś, żeby moje plecy zakryć bo wytatuowane są, a w kościele to źle się prezentuje 🙂 buty z kokardami 😁 obowiązkowo 🙂 i bukiet z konwalii 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehehe też mialam bolerko żeby zakryć tatoo 🙂
suknie szyłam wymarzoną ... miała być jak z bajki i była!! w aucie z tyłu nawet nie widziałam m bo była wszędzie 🙂
potem może wrzucę fotkę 🙂

Marlena a ty to nie chudzinka jesteś przypadkiem?! i ptasim mleczkiem się przejmujesz?!

Coś chciałam wam napisać ale zapomniałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kupiłam wózek!!!!!!

Andzia ale ci zazdroszcze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
a kiedy ja ponurkuje?!?!?!?!?!? chyba na emeryturze!!!!!
jak małe podrośnie to polecisz mi jakieś fajne miejsce 🙂)
zawsze min dwa razy w roku lataliśmy nurkować a teraz!??! buuu

a ja jade z Niki i teściową (Irek nie dostanie urlopu 😞( ) na tydzień do Krynicy 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka no ja koscista o wage sie nie martwie, chcialabym pare kiloskow wiecej ale zeby i w ogole, bez przesady pol pudelka zezarlam, kto inny by sie zrzygal 🤢.

Agatka rozumiem. U nas tez przy pierwszym paszporcie nie trzeba polskich dokumentow. No i tez tylko rok wazny paszport. Holenderskiego nie mozemy wyrobic bo obywatelstwo ma tylko polskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka napisał(a):
http://philandteds.com/products/push/vibe


bardzo fajny! powiem Ci że koło mnie gdzieś mieszkają jakieś dwie babki z bliźniakami i właśnie mają podobne te wózki, jedna czerwono czarny - z daleka ja widać, naprawdę zwraca uwagę, druga cały czarny. Super się prezentują! dużo dałaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!
Gosiu kupiłam niestety lekko uzywany (był dodatkowym wózkiem) generalnie nie widać śladów użytkowania;-) dałam 2000pln.
Już do Krynicy go zabiore ;-)) składa sie jedna ręka i łatwo mieści sie w bagażniku bez ściągania kół ;-)) rewelka dla mnie ;-) ciezarna podróżująca z dzieckiem jednak potrzebuje ułatwień ;-))

Noc koszmarna chyba ma alergie bo po zmianie mm na zwykle zaczęły sie cyrki..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka U nas jest to samo. W nocy cyrki jakby bez powodu. Biore go do siebie po pierwszej pobudce (ok. 23) i spi ze mna a w nocy kilka razy sie budzi, steka, jeczy i przede wszystkim sie wygina na wszystkie strony. Tez mysle ze alergia 🤢, ale moze tak po prostu ma byc? A moze zeby dokuczaja? Nie wiem, ale dziwnie sie w nocy zachowuje, krotko mowiac, spi strasznie niespokojnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
dziewczyny mam pytania. Czy używacie gumowych szczoteczek jeszcze czy już w włosiem i pasty ?
Pozatym czy myjecie na razie tylko raz ząbki czy dwa ?
Kolejne pytanie : czy wasze szkraby leżą spokojnie podczas z miany pieluchy. Pytam o to bo ja dostaję ostatnio szału jak wymieniam Julce pieluchę. Ona zachowuje się jak diabełek wcielony...
Wszystko zrzuca z przewijaka po 10 razy, wyjmuje 15 chusteczek wilgotnych, zasysa je 😮 obkręca się odrazu na brzuch z kupą przyklejoną do tyłka, nim zdąrzę ją wymyć ... Jak ją obkręcę na plecki to jest płacz i grymas ... 😮 Zastanawiam się czy to normalne zachowanie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris taki zachowanie jest normalnie 🙂 trzeba przeczekać, ja zawsze mam koło przewijaka coś interesującego, czego Mary nie widzi codziennie 🙂

Wczoraj było pierwsze siku na nocniku, a dzisiaj siku i kupka 🤪 och ale jestem dumna 🙂 hihi

Ja używam szczoteczki gumowej na nasze dwa ząbki, myję wieczorem, a Marysia w ciągu dnia sama... i wodą bez pasty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris25 Moj Adrian strasznie aferzy przy zmianie pieluchy, wyje jakby ktos mu krzywde robil 🤢.
Nequitia ucaluj od nas Mary, madra z niej kobitka, nie dziwie sie ze jestes dumna. Adi poki co jezdzi na nocniku, wkleje niedlugo zdjecie to zobaczycie dlaczego. Prezent od babci 🤢.

Szczoteczki uzywamy gumowej i Adi sam "myje" zeby w czasie jak ja go po kapieli smaruje i ubieram.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...