Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Iza hmmm... A mała nie ma za dużo bodźców za dnia? Może ograniczcie jej ilość zabawek... I podczas zabawy puszczajcie muzykę relaksacyjna... Mam trzy plyty z taka muza jak mary robi sie nieznosna i widzę ze nie ma co zrobic z energia to daje jej kredki, kartkę i wlaczam taka muzykę... Chciała bym wam pomóc... Tylko to mi do głowy przychodzi...

Straszna mgła u nas i 0 stopni! Zaczyna się pogodowy hardcor...

Ja już dawno po kawie... Próbowałam z Marysia robić stemple z rolki po papierze, ale ona woli malowac paluszkami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam
Czerwcówka a może to ta nowa sytuacja jest przyczyną pobudek....
Piję kawkę i wpadam w szał przedweselny 🙂
Prasowanie, szykowanie do tego muszę ugotować obiad na dwa dni upiec dwa ciasta i opisać jakoś instrukcję obsługi moich dzieci dla mamy na sobotę i niedzielę. W miedzyczasie lecę kupić jakiś cieplejszy płaszcz do teściowej po lokówkę i oddać książki do biblioteki bo dziś termin, nie wspominając już o dojściu do ładu i składu ze sobą ...ehhhh...ciekawe czy mi dnia wystarczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza może za bardzo w dzień się wysypia i potem nie może w nocy spać?? ile śpi w ciągu dnia...
a może faktycznie nowa sytuacja.. braciszek 🙂 no i Ty nie możesz jej teraz poświęcać tyle czasu co wcześniej. i może tak jakoś odreagowuje... nie mam pojęcia. Ale w sumie jeszcze przed narodzinami Boryska już nie spała tak?? a może tak jakoś reaguje na ząbki...

Rafaello dobre, dość słodkie, ale nie powaliło mnie na kolana 🙂 ale dobre, szybko się robi, wyszło no i ładnie wygląda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pisałam posta wcześniej i się nie zamieścił 😞
Izuś coś dla Ciebie http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79407,4114660.html
mam nadzieję, że Niki się sama z siebie uspokoi i zacznie ładnie spać, życzę Wam tego 😘

a ja dzisiaj wysprzatałam dom, i nawet tak ogarniam wszystko oprócz własnego dziecka haha, ono jest nie do ogarnięcia dzisiaj 🤪 mały szogun z niej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
fajny artykuł Magda! 🙂.. u mnie powodem przebudzeń jest niestety smoczek.... 🤢
macie jakieś pomysły jak oduczać dziecko od zasypiania ze smokiem?? czuję że to będzie ciężki orzech do zgryzienia..

MArtyna właśnie ja dałam czekoladę z goplany chyba... no i tą czekoladą tak dziwnie czuć.. ale jest dobre, do kawy w sam raz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, hej, hej 🙂

Rozwalił mi się po raz kolejny wózek... a już gwarancji nie ma 😞
pogoda do bani... R ma dziś wolne 🙂 Jesteśmy już po śniadanku, ja próbuję wypić kawę, ale jak zwykle mam milion pięćset rzeczy do zrobienia, a kawa stygnie... ech...
zauważyłam że odkąd wyeliminowałam butelkę Marysia śpi bez przebudzania od 8 do najwcześniej 7 a najpóźniej do 8:30 🙂

dzisiaj na obiad spagetti carbonare 🙂 mniam 😜
mamy iśc z R na miasto w poszukiwaniu kurtki wymarzonej na zimę dla mnie... ciekawe czy coś znajdę... mam problem ze swoim stylem, bo cholera już mi trochę nie wypada ubierać się jak nastolata... ale najwygodniej mi było zawsze w takich rzeczach jeansy, trampki i t-shirt... powinnam coś bardziej kobiecego zacząć ubierać... ech... życie weryfikuje wszystko... nawet to jakie się nosi gacie 😁 haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie pokłóciłam własnie z m...

nie ide na wesele koleżanki z pracy. Dzis jest. Było mowione że idziemy, ale jednak M nie ma ochoty iść i do d**y ide! NIeważne że ja chce bardzo iść... Jaśnie Księcio nie idzie i już!

Ciśnienie mi podniósł zawodwo! Nie mam siły 😞

Agatka ja miał piersi w kilku pierwszych miesiącach nabrzmiałe z tego co pamiętam...

Mysza udanej zabawy, chodź Ty się wyszalej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata sio do apteki! Może jakiś tescik?!
Basiu tak sie nie robi!! A sama nie możesz iść "na chwile" ?

Niki dziś w nocy spała ;-) Boryś trochę szalał ale m sie nim zajął.
Waże juz 2kg mniej niż przed ciąża.. Jestem szczupła... Ostatnio taka byłam w liceum.. A ciagle waga ze mnie schodzi.. Aż sie nie poznaje w lusterku...

Dziewczyny Borysowi sie nie odbija.. Macie jakiś patent?? Czasem czekamy nawet 15min i nic.. Potem kładziemy na brzuch i klepiemy... Juz zaczyna stekac więc jeszcze chwila i bedą kolki..

Umylam dziś włosy ;-) prawie 2 tyg nie mylam...

Spadam na cyca;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I znowu nam forum umiera...
My po śniadaniu, Marysia szaleje, ja zdążyłam posprzątać trochę, wypiłam kawę... R ma dziś jeszcze wolne, wczoraj wieczorem teściowie poszli na impreze, więc mieliśmy wieczór na spokojnie, zamówiliśmy chińszczyznę, wypiliśmy winko i obejrzelismy film 🙂

miło było...

Pogoda już jesienna na maxa, nic się nie chce jak się przez okno patrzy... ble 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!
A nam dzieciaki dały dziś pospac ;-)
Mnie obudziły przepełnione na maxa piersi...
Od dwóch dni budze sie z bólem głowy:-(
M zrobił sniadanko do łóżka (zawsze tak robi w niedziele ;-) ale głowa i tak boli..

Pogoda u nas tez do d a chciałam dziś wyjść z Niki na chwile na spacer..

Miłego Dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się i ja 🙂

Dziś spałam chwile dłużej, Luk zajął się synkiem, a ja pospałam 🙂

na teścik jeszcze chwilę poczekam, bo raczej nie mas możliwości żebym zaszła 🙂 ale kto wie wszystko możliwe... jeszcze chwilę poczekam..

u nas pogoda piękna, jak wczoraj 🙂 Wczoraj byliśmy na długaśnym spacerze z parku, potem fotki zamieszczę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza mozesz co do odbijania to najpierw wez Boryska do pionu a potem na rekach ale w pozycji lezacej tzn plecami równolegle do podłogi tak 10 sekund a potem znowu do pionu.jak sie nie odbije to kilka razy tak.albo mozna do pionu a potem my sie kładziemy na plecach a mały na nas na brzuszku i potem wstajemy i małego do pionu. ta pierwsza wersja jest łatwiejsza.
Agatka no cycki przy ciazy na pocztku sa takie jak na okres 🙂 plamienia tez moga byc. ale skoro małe prawdopodobienstwo..choc nigdy nie mów nigdy 🙂 🙂 😁
wiecej nie da rady napisac moze wieczorkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti i 100 od nas ;-))
Dziś sie nawet dwa razy odbiło ;-)
Właśnie skonczylismy kąpać sami pierwszy raz Boryska
On leży w wannie jak książę... Normalnie jak jego tata...
Niki tez wykapana... Oj ale zamieszanie
Ale przy cycu mam rękę wolna i do was zaglądam ;-)
Pisałam wam ze dziś na wadze znowu prawie 1kg mniej?!
Juz mam prawie -10kg ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza zazdroszczę Ci tych kg na minusie ☺️ a pewnie jeszcze polecą... ledwo tydzień minął od narodzin MR Borysia a Ty już zapewne laska! 🙂 🙂 🙂 super! czyli jest przepis na szybką stratę kg - kolejna ciąża 😁 oj ciekawe co to ze mną.. może faktycznie fasolka jest przyczyną braku okresu... już zaczynam schizować.. jeszcze mnie tak wypryszcza... normalnie burza jakaś hormonalna...chyba w tym tyg wybiorę się do apteki po test, żeby rozwiać tą niepewność... z jednej strony bym chciała, z drugiej tyle wątpliwości... no ale co jak faktycznie już jest w brzuszku to będzie... 🙂
ja ciągle mam kompleksy i wydaje mi się, że znów z kg mi przybył... nawet na wagę nie staję..
i znów biorę się ostro za dietę MŻ 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Poradźcie... Chce tej koleżance na której weselu nie byłam daj tą kasę co chciałam dać na prezent. Dalej w formie prezentu. Jak myślicie? Ja ją uprzedziłam że mnie nie będzie, ale ogólnie to pewnie jutro z nią pogadam..

Iza ja robiłąm tak jak Beti pisze w pierwszym sposobie 🙂

Ja w dwa tyg po porodzie ważyłam mniej niż przed ciążą .... dziś ważę 5 kg mniej niż przed porodem... 😞
We wtorek ide na badania. Już mam skierowanie 🙂
Miłego wieczoru!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie!

Jakoś ostatnio nie mam weny a po drugie włosy rwałam z głowy ostatnimi dniami…
Lence idą trójki i wydziwia na maxa! Przeszliśmy na to mleko JUNIOR 4 [chyba o tym pisałam] i chciałam jej na noc jakoś zagęścić bo to mniej kaloryczne ble ble… więc obraziła się na butelkę, niekapek, bidon i pinda nic nie jadła przez dwa dni 😞 😮
Dziś jej dałam czyste mleko i wsunęła jak dzika! Myślę, że na jej zachowanie wpływ też mają ciągłe zmiany w mieszkaniu.
Do tej pory wszystko było tak samo. A tu nagle… Przenosiny mebli w dużym pokoju, montaż szafek w kuchni i demontaż szafy w jej pokoju. Wczoraj kupiliśmy jedną część szafy do dużego i szafę na przedpokój, więc też coś nowego… A jeszcze zostało tapetowanie i o ile PAN RACZY dokończyć malowanie sufitu [czyt poprawi to co zjebał] to będzie prawie finisz!

A tak ogólnie, to u Nas wieje nudą ! Kłótnie zawsze o to samo – o teściową i o to, że JA NIC NIE ROBIĘ! Lenka wojuje ale jest kochana! Mówi MAMUNIA vel MAMNIA 😁 TATUŃ vel TATU, przynosi Nam codziennie rano kapcie i krzyczy PAPYCIE 😁

Naumiała się pić z bidonu i z niekapka…
Ale przez te zęby ma wywalone na wszystko i woli o suchym pysku latać.
Brakuje mi cierpliwości do Niej [powtarzam się] i aż mi wstyd, że czasem tak na Nią wyję.. A Ona tak na mnie patrzy tymi oczyskami… Potem ryczę pół dnia! Z resztą szaleją mi hormony i jak tylko pomyślę i powiem Lence o brzuszku czy dzidzi, to ryczę 😞 😞
A żeby było śmieszniej na koniec, to chyba mnie coś bierze 😞
Wyszły mi nagle dwie opryszczki a Lence pleśniawka na czubku języka... Ehhh

Iza jak miło czytać takie pokrzepiające wiadomości [choć może Ciebie nie bardzo cieszą 😁]. Jesteś z Nami a to znak, że nie jest tragicznie i że da się przeżyć...
Ciekawa jestem co miałaś na myśli pisząc, że Niki jest nieznośna?
Gratuluję figury osy 🙂 Kurcze, też tak bym chciała!!!

Aga, trzymam kciuki za "rozwiązanie" Twojej zagadki zgodnie z marzeniami 🙂

Basiu, ja dałabym jej prezent w jakiejkolwiek miał być formie 🙂 Na pewno zrobi jej się miło!
Kciuki zaciśnięte za wyniki badań!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basia ja bym dała ten prezent.. bo w sumie pewnie za Was zapłaciła tak czy siak... bo w rest za wszystkich gości płaci się jakoś przed weselem, a skoro w ostatniej chwili zrezygnowaliście to i tak pewnie musiała zapłacić za te dwa talerze.. tak mi się wydaje, a poza tym na pewno było by jej miło. Ja nawet jak z góry wiem, że nie pójdę na wesele.. to i tak zawsze jakiś prezent kupuje 🙂
Trzymam kciuki za badania.. oby to nic poważnego!

Ivi dzielna kobieta z Ciebie! z resztą tak jak z Izy 🙂 Lenka, brzusio i remont na dodatek 🙂 dacie radę już bliżej niż dalej 🙂 a na zgagę napij się zimnego mleka, ale w sumie jak Cię bierze przeziębienie to niezbyt dobry pomysł... płatki migdałowe też są prawdopodobnie skuteczne..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agatko, oj tam dzielna! Po prostu nie mam wyjścia...
Jedynie irytuje mnie, że nie mam wsparcia w T pomimo jego zapewnień! Bo nawet kiedy mówi żebym usiadła i mówiła co ma robić to i tak ciągle mnie woła, pyta i udaje [albo jest 😁] cichociemnego!
Często wolę sama coś zrobić bo jak mam słuchać marudzenia, że po co? dlaczego? jak? z czym? To mnie nerwy łapią i tyle...

Mam ochotę na wypad do kosmetyczki!
Zastanawiam się nad zakupieniem czegoś takiego dla Lenki - http://www.bioarp.pl/pl/p/MamaBaby-Organics-Piana-dla-dzieci-do-kapania-przed-snem/148
Z resztą ta strona chyba stanie się jedną z moich ulubionych!
Szukam dobrej maseczki typu peel-off 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...