Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam...
jejku wyspałam się za wsze czasy 😆 aż chyba za długo... bo ciągle ziewam...

Od wczoraj u nas 0 stopni i odwilż się szykuje... nie wiem czy się cieszyć czy zacząć narzekać, że będzie chlapa jak nic... wczoraj jak byliśmy na spacerze to Marysia pomagała R odśnieżać ulicę haha i nie chciała później skończyć 😉

Basiu, teściowa wczoraj poszła do lekarza i faktycznie nie ma zbyt miło, ale bez przesady... wcześniej to sedziała w łóżku bo umiera, a teraz jak już wie co jej jest to łazi po domu całym, Marysie jak złapie to tuli... nie myśli w ogóle, ja Małą zabieram od niej jak mogę a ta się obraża, ale nie pomyśli, że wolałabym żeby mała była zdrowa... ale już teraz tak nie narzeka i nie wzdycha i mnie nie wku**ia przynajmniej... może dlatego że siedzimy w pokoju przez cały dzień 😜

Gosiu, zdrowia dla męża!!!

Ja mam nakładkę na sedes i mała woła, ale chyba tylko żeby posiedzieć :P

Ogólnie to chciałam się zmobilizować do ćwiczeń... bo wagę już mam osiągniętą 59-60kg, teraz tylko bym ujędrniła ten cholerny brzuch bo nie tyle wisi, co mam luźną skórę, taką pomarszczoną... Namawiam Rafała żeby ze mną do siłowni chodził (mamy w piwnicy), póki co 2x w tygodniu, jemu się też przyda 🙃 a ja na wakacje bym może normalnie wyglądała, a przede wszystkim dobrze się czuła... ale bardzo brak mi motywacji, jakbym z nim chodziła to nawzajem byśmy się pilnowali 😁

Wypiję kawę i śmigamy na spacer jakiś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry! 🙂

Iza Boryś śliczny chłopak 🙂 a oczy piękne jak u Niki!! 🙂

My używamy pampków 5+ i są dobre póki co. U nas czasami się zdarza rano jak się budzi, że lekko body ma wilgotne bo pampers pełny, ale nigdy nie mieliśmy sytuacji żeby był mokry tak jak Dorota pisze po pachy 🙂 może jakieś inne pieluchy? jakich w ogóle używacie zielne Pampers??

Magda najlepiej jest ćwiczyć przed tv jak leci wciągający film. Ja codziennie na orbitreku jadę to oglądam jakiś film i tak leci.. ostatnio 1:30 jeżdżę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza no właśnie o to chodzi 🙂 poza tym jest jeszcze jedna ważna dla mnie rzecz, Rafał trenował długo, więc wie co i jak... ja na siłownie chodziłam 3 lata tylko i w sumie najczęściej podnosiłam ciężary i na tym mój trening się opierał, resztę wzmacniałam tylko pobieżnie, ale trener się na podnoszeniu skupiał i tak układał mi ćwiczenia żebym mogła więcej podnosić.

Teraz mi chodzi o uda-pupę-brzuch i trening ogólnorozwojowy więc inne ćwiczonka i obciążenia przede wszystkim, a sama nie chcę się rwać bo podnosić mogę dużo ale znowu jak ciężarowiec nie chcę wyglądać :P

ogólnie to mam dużo do wyboru, bo mamy ergometr, atlas, orbitrek, stepper, ławeczkę, przyrząd do ćwiczenia mięśni brzucha, drabinki... więc jest w czym wybierać, ale musze z głową to zrobić 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mam siłownię , w miejscu gdzie z założenia miała być sypialnia...na poddaszu... i chociażby dlatego jej nie lubię 😁 😁 😁 a tak poważnie , mój P ćwiczy 5 razy w tygodniu a mój stepper tam tylko stoi i czeka nie wiem na co...jak P już wróci z pracy, to jestem za bardzo zmęczona zeby ćwiczyć a to jeszcze dzieci trzeba pokompać i położyć , więc jakoś mi nie podrodze do tych ćwiczeń 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti taką wiadomość moja koleżanka do mnie wysłała w sprawie wyników i norm:
"Iwonko – podaję Ci linka do dość dobrej strony a normami dla morfologii – http://www.maluchy.pl/tabele/1-badanie-morfologiczne-krwi-normy
przejrzałam je i bardzo nieznacznie różnią się z normami z mojego labu
normy dlatego się różnią gdyż inna populacja badana była pod kątem każdego parametru w labie nr 1 i labie nr 2 😉 ale generalizując normy zawsze są podobne, czasami tylko jednostki są inne, ale zawsze można je przeliczyć 😉
poza tym znalazłam naprawdę godną polecenia stronkę z normami dla każdego – od noworodka po dorosłego, z podziałek na K i M 😉
http://www.esculap.pl/my_pielegniarki/profilaktyka/interpretacja_badan_lekarskich_normy_i_skale/id,65abad2933ff2bf8cc1a2f392a2fafcb,from,interpretacja_badan/
jest i morfo, i mocz i cała biochemia ! mam nadzieję, że pomogłam 🙂"


Co do parówek, ja kupuję Sokołów z szynki, ponoć mają 93% mięsa.


A co do smoczka, to moja Lenka też niesmoczkowa.
I myślę, że u Was to kwestia cyckowania a nie smoczka, że Fifi zasypia na rękach.
Smoczek ma swoje plusy i minusy.
Mnie krew zalewa ile razy muszę Alankowi włożyć smoka bo zaraz jest ryk... A Lenka nauczyła się spać bez i nie było problemów z dodatkowym wybudzaniem przez wypadającego smoka.
Z Alankiem postaram się jak najwcześniej odstawić ten pomiot szatana, bo już widzę więcej minusów niż plusów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madziu, wytrwałości w ćwiczeniach! Mi jej brakuje i dlatego jestem gruba 🙂

Agatko, szacunek za zawzięcie! No i widać efekty więc to pewnie też motywuje 🙂

Gosiu, cieszę się, że Ciebie i Bo nie dopadła ta francowata grypa!!!! Oby M doszedł jak najszybciej do siebie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Dziewczynki, czy jadłyście albo robiłyście ciasto drożdżowe bez wyrabiania ?
Jak coś to mam przepis!
A ciasto jest obłędne!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A tak a propos to DZIEŃ DOBRY!!!


U Nas czas leci jak szalony! A ja nie ogarniam czasem tematu…
Od przedwczoraj Alanek dostaje Sab Simplex 15kropli przed każdym karmieniem.
Noce są REWELACYJNE!! Ale wieczorem i tak dziecko zaczyna płakać… Wczoraj włączyłam suszarkę i dziecko kaput…
A mnie dopadła turbo kombo biegunka a po niej wymioty…
Jak ja przeżyłam tę noc to nie wiem?!
Bo w międzyczasie karmiłam Alanka i noo… wiecie co tam się robi przy biegunce i wymiotach ☺️
A na dodatek dziś znów biegunka 😞

T ostatnio pracuje do 19 :/ już czasem mam dość, bo przychodzi, dwa razy się obróci i już muszę lądować z młodym na cycu no i nawet nie porozmawiamy…
A żeby było śmieszniej, dziś miała przyjechać moja mama ale nie przyjedzie bo dostała hiper zapalenia pęcherza…
Miałam jechać po receptę na szczepionkę no i do apteki, załatwić kartę z NFZ i zahaczyć o US zawieźć ten nieszczęsny NIP-3… No i dupa..
A w czwartek T jedzie na meeting :]]] cudownie co nie?
I skubany jedzie niedaleko ale nie przyjedzie do domu bo ma nowych „kolegów i koleżanki” w pracy i się musi solidaryzować 🙂
Mam czasem ochotę sama pojechać sobie na jakiś meeting!
A jego zostawić z dwójką dzieci i powiedzieć w drzwiach – PORADZISZ SOBIE!!!
Ale żal mi dzieciaczków, no i Alanek cyckowy…
Ale czas zemsty nadejdzie!
Wówczas wrócę do domu po 2 tygodniach, przepita i szczęśliwa 🙂 😁 hahahahahaha

Lenkówa dobrze się sprawuje 🙂
Od 2 tygodni ani raz nie był włączony TV, słuchamy radia i Lenka densuje ile wlezie 😁
Ale skubana jak usłyszy piosenkę do której był teledysk ze smiglem t ucieka i trzeba ją uspakajać, ze „paniu z okiem” nie ma 🤪
Śpi w nocy, tylko czasem jak Alanek ją obudzi to fisiuje…
No i wyobraźcie sobie, że przedwczoraj pierwszy raz w swoim życiu Lenka obudziła się w nocy GŁODNA!
Wołała „ama ama” a T dopiero zaskoczył po 30min 🤨
A ostatnio wołała 20min „piciu piciu” zawodząc coraz głośniej a T– „Lenko przytul się do tatusia, nie bój się, boli Cię coś?” WTF? 😮 😁 😁 😁
A wczoraj mi mówi, że On czuje porozumienie z Lenka i już mu nie przeszkadza, że Ona jeszcze nie mówi 🙂
hahahahahaha
Jak mu przypomniałam to ZROZUMIENIE to się zdziwił 😁

Mówię Wam, wesoły autobus mamy w domu 🙂
Lenka do 10 chodzi w piżamie, ja czasem dłużej ale jest ciekawie 😁

W sumie dużo więcej miałam Wam do napisania… Ale zapomniałam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oj mój też wychodzi jak śpimy i wraca o 22 :/ do tyłka taki biznes... a małej nie kąpał już ło hoho, usypiam ją też ja... wszystko robię ja, ja, ja! 😜 taki lajf 😞

Ivi, i tak dajesz czadu normalnie 🤪 a jak już będzie czas zemsty, to się może umówimy razem, co? wybijemy nad morze i poszalejemy haha 😜 😎


Dorota, moja też tak robiła... szła parę kroków i bach na kolana i na brzuch i leżałaby tak "krzyżem" nie wiem jak długo gdybym jej nie podnosiła co chwila...

A wczoraj to w ogóle kosmos... bo śnieg już topnieje i np. studzienki widać kanalizacyjne, to siadała w kałuży na okrągłej studzience i jak chciałam ją podnieśc to jakby z waty była... masakra...
dzisiaj ją w wózek wpakowałam ale tak śnieg padał taki mokry, klejący że krótko byłam... może po drzemce pójdziemy na dłużej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ciasto drożdżowe bez wyrabiania!

Składniki:

4 szklanki mąki
1 szklanka oleju
1 szklanka cukru
3/4 szklanki mleka [temperatura pokojowa]
10dag drożdży
4 jajka [rozbite w miseczce]
szczypta soli
cukier waniliowy

Kruszonka:

1/2 szklanki cukru
1 szklanka mąki
1/2 kostki masła


Sposób przyrządzenia:

Wsypać do miski pokruszone drożdże, cukier waniliowy, szklankę cukru, rozbite widelcem jajka, olej, mąkę, mleko, szczypta soli.
Przykryć składniki ściereczką i pozostawić na 3 godziny!
Zmiksować [końcówki do urabiania ciasta - takie świderki], wylać masę na blachę i poczekać jeszcze około 10min.
Po czym posypać siato kruszonką.
Piec w temp 180st około 40min.

Trzeba uważać aby nie przypalić ciasta. Każdy piekarnik jest inny, moja mama musi trzymać 30min przy termoobiegu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi na bank przepis wypróbuję 🙂 Fajnie , ze i na mamusiowym forum można powymieniać się przepisami 🙂
Łączę się z Wami w bólu , bo mój P też do późna w pracy 😞 zawsze...ale już nie narzekam przyzwyczaiłam się 🙂
Ivi wybacz ale uśmiałam się czytając o porozumieniu taty z Lenką.
Dzieci śpią a ja gram w XBOXa 🤪 🤪 🤪 w męską grę !!!! Medal of Honor 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jesus... mojej znajomej córka ma 14 miesięcy i waży.... 15kg !!!!!!! 😮 🤪 🤪 Chyba kręgosłup by mi pękł!


To ciasto jest o tyle fajne, że przykryte folią [np rozerwaną reklamówką jednorazową albo włożone do takowej] dosłownie cały czas jest jak świeże!
Z resztą u Nas znika w błyskawicznym tempie bo T jak nigdy i jak żadne ciasto, tak szybko je wcina z masłem, solą i kakao 🙂

Myszko, powiem Ci, że wczoraj również się uśmialiśmy z komunikacji mego męża i jego osobistej córki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi hahaha komunikacja to podstawa 🙃

aż sobie spisałam ten przepis... wydaje się banalnie prosty... ciekawe czy mi wyjdzie, może jutro upiekę... 🙂
a teraz ścielimy łóżko i zaraz kolacja...

Marysia dostała gorączki, niestety nadal jestem bez termometru, ale na czucie i oczy stwierdzam, że miała koło 38... i niestety katar znowu wrócił... sądzę, że to górne 3 dają o sobie znać... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi, ale gęba mi się śmieje jak czytam Twoje wpisy, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu! 🙂 a przepis na pewno wypróbuję, też lubię piec 🙂
14kg 😮 😮 😮 no to pewnie klopsik malutki jest. Miły nie należy do chudzinek, a ma 13kg mając 19 miesięcy 🙂

Dziewczyny zazdroszczę Wam siłowni w domku ☺️
Madzia dużo zdrówka dla Mery!

Iza no to odpoczniesz psychicznie od wszędobylskiej teściówki 🙂


u nas dzisiaj nocnikowa nauka... 3 razy się zsikał ... ale nic początki zawsze są trudne. Sadzam go co pół godziny. Zauważyłam że po południu więcej sika niż do południa, a pije tyle samo 🙃 do południa ani razu nie zlał majteczek, a po południu aż 3 😮 Najbardziej śmiać mi się chciało, jak Miły dzisiaj za którymś razem wstał z nocnika, podszedł do półki od przewijaka, wziął pampersa i mi podał coś tam po swojemu powiedział 🙂 pewnie chodziło mu : "No mamo załóż mi pampersa, mam w tyłku ten nocnik, chodźmy już" 🙂
Podsumowując, staram się go sadzać co pół godziny, masakra z tym jest, mam nadzieję, że starczy mi cierpliwości tym bardziej, że raz siedzi spokojnie, a raz jest jedna trauma, wtedy go od razu zabieram, żeby się nie zraził całkowicie do nocnika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...