Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Doris25 napisał(a):
Jejku, moja mała robi z 7 kupek dziennie ...
Moj m. śmieje się, że ona działa na zasadzie filtru ...

Czerwcówka - lepiej kup sobie koperek herbapolu - kosztuje coś koło 6 zł za 30 saszetek do zaparzania jak herbata bo ten hipp to coś mi sie kojarzy, że ma cukier. Luna też pisała, że pije ten z herbapolu. Smakuje troche jak greckie ouzo bo ma też chyba anyżek... Ale da się przeżyć.


Doris u nas to samo, ok 10 kupek dziennie i to takie o konsystencji i koloru musztardy. dzisiaj była położna i powiedziała, że to normalne. Mały w tydzień przybrał 360g... także bardzo dobrze 🙂 najważniejsze, że na wadze przybiera, bo już myślałam, że jak się tak często wypróżnia to będzie tracił 🙂 ale jest do przodu 🤪
co do herbatki polecam koper włoski herbapolu, piję codziennie 🙂 ja dodaję jeszcze rumianku i piję taki mix 🙂 polecam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny - powiedzcie - czy waszym szkrabom po każdym posiłku się odbija/beka ?
Ja po karmieniu moją małą biorę w pionową pozycję, głowa jej lekko zwisa ku moim plecom i nie zawsze słyszę beknięcie i zastanawiam się czy ono powinno wystąpić po każdym posiłku czy jest taka opcja, że go nie będzie bo dziecko nie złapało powietrza ? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Martynce nie zawsze się odbije momo że klepię ją po pleckach, ale i nie zawsze się jej ulewa.
Właśnie też się nad tym zastanawiałam bo u nas jest tak: jak je to przysypia, wezmę ją do góry położy główkę na ramieniu również przysypia a jak tylko wrócimy do leżenia budzi się i wcale nie ma zamiaru usnąć dlatego zrezygnowałam z tego. Położna kazała zakupić poduszkę klina miała zapobiegać ulewaniu, kupiłam używam ale jeśli ma się ulać to i tak się uleje mimo poduszki.
Czy wasze maluchy przy jedzeniu wydaja takie dźwięi jakby strasznie im ten pokarm smakował?
Acha mi z jadłospisu odpadł pomidor, mała miała straszne bóle brzuszka po nim więc odstawiłam.
Wczoraj byliśmy na wizycie u pani doktor, mała przybrała na wadze prawie 900 gram w 4tygodnie i waży 4kg. Dostaliśmy skierowanie do ortopedy na sprawdzenie stawów ale to dopiero po 5tygoniu życia, mamy też zrobić badania ale sece mi się już kroi jak pomyślę że będą jej pobierali krew, no i po 6 tygodniu życia szczepienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha miałam jeszcze podpytać czy któraś z Was podaje Szkrabowi Nystatycynę?
Pani doktor wczoraj zauważyła pleśniawki w buzi Martynki do tego jakaś czerwona plamka na języczku-podejrzewam że przyciska go podczas jedzenia- ale nie wiem jak się to bierze.
Tzn 4x dziennie po 1dawce ale nie wiem czy w równych odstępach czasu, czy tylko w dzień czy również w nocy? może któraś z Was ma już jakieś przejścia z tym lekiem i coś podpowie- z góry dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly napisał(a):
Po pierwszej średnio udanej nocy tym razem Pawełek dał się wyspać i tylko raz w nocy sie obudził po 5h snu. 2h musiałam się nim pozajmować, ale za to potem do 9 spokój. Mam pytanie: czy Wasze pociechy długo ssają cyca?



no to supcio. Moja mała ostatnio od 22 do 2 jest marudna, a potem od jakiejś 3 śpi do 6/7 potem cyc, kupka i do 10.
Moja raz śsie 30 minut, innym razem 10-15, jeszcze innym 20... Wszystko zależy od tego jaki ma kaprys 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mam nadzieje ze nie bedziecie mieli mi zazle jesli tutaj dolacze jestem niby lipcowka bo termin mialam na lipca ale moj maly postanowil wyjsc wczesniej i tak przeczytalam pare stron ja nie mam dobrze przespanej nocy od momentu porodu w szpitalu musialam chodzic na dokarmianie mimo ze pokarmu mialam nawal wiec co 3h na oddzial jezdzic wiec jeszcze maly sie nie przestawil i zwykle spi od 21 do 24 a potem sie mecze co 1,5-2h na jedzenie z niego to taki maly glodomor

Ja tez mam jeden sutek pogryziony i uzywam kapturkow silikonowych boli co prawda ale przy pierwszych paru pociagnieciach potem juz mija

Ajesli chodzi o odbijanie to malemu jesli sie po kazdym posilku nie odbije to sie meczy przez sen wiec predzej czy pozniej musze go wziasc znowu by mu sie wkoncu odbilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doris ja tez tak miałam że myślałam ze już koniec krwawienia a tu dupa, dalej cos wycieka.... i tak do tej pory mam. Już 3 tyg, tylko że teraz już naprawdę malutko.

Dziewczyny a jak wasza rana po cc? Boli Was może? Bo moja jest boląca i strasznie stwardniała nad szwem (na szerokość ok 1 cm). Ale nie mam gorączki ani nic w tym rodzaju. ładnie sie zagoiła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witaj Małgorzata! jakim cudem jesteś lipcówka?!? przecież miałaś planową cc?!

moja Nikolka dziś stęka cały dzień.. nie przesypia między karmieniami.. pokarmu mam dużo, w szczególności w jednym cycu, jest dwa razy większy.. odciągam od dziś raz dziennie żeby sobie spuścić i ulżyć i dzięki temu chyba będę wykorzystywać jedno nocne karmienie na butelkę i męża 🙂

nocami tracę siły a w dzień troszkę odeśpię i wracam na pole bitwy..
zaraz zabieram ją na spacerek, w co ubieracie maluchy w taką upalną pogodę?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
BarbaraK napisał(a):
Dziewczyny a jak wasza rana po cc? Boli Was może? Bo moja jest boląca i strasznie stwardniała nad szwem (na szerokość ok 1 cm). Ale nie mam gorączki ani nic w tym rodzaju. ładnie sie zagoiła...


Mi też stwardniała nad szwem. Mam też takie odrętwienie - z tego co czytałam takie odczucie jest wynikiem przeciętych nerwów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mnie na szczęście ominęło cc, ale to co ze mnie leci, to jakaś masakra jest.
Dziś była u mnie kuzynka i zwróciła mi uwagę, że chyba przegrzewam Małego. I doszłam do wniosku, że ma chyba rację... Jak są ubrane Wasze dzieciaczki jak jesteście w domu? Bo ja dopiero mam zamiar zacząć etap werandowania...
Dziś w nocy też tylko jedna pobudka. Oby tak dalej... w każdym razie rano zauważyłam, że dosłownie leje mi sie z jednego cycka 😮 Odciągam Pawełkowi mleczko i jedną butelkę dostaje przed snem.Oszczędzam trochę przez to sutki. Kapturki niebardzo zdały egzamin 😞 Ale jak raz dziennie wypije z butelki, a nie z cyca to chyba nic się nie stanie. Żal mi wylewać... a poza tym mam wrażenie, że dzięki temu nieco dłużej śpi w nocy...
Malgorzatta my to obie miałyśmy być czerwcówkami, ale nie wyszło 😉 Widocznie tak miało być...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly napisał(a):
Mnie na szczęście ominęło cc, ale to co ze mnie leci, to jakaś masakra jest.
Dziś była u mnie kuzynka i zwróciła mi uwagę, że chyba przegrzewam Małego. I doszłam do wniosku, że ma chyba rację... Jak są ubrane Wasze dzieciaczki jak jesteście w domu? Bo ja dopiero mam zamiar zacząć etap werandowania...
Dziś w nocy też tylko jedna pobudka. Oby tak dalej... w każdym razie rano zauważyłam, że dosłownie leje mi sie z jednego cycka 😮 Odciągam Pawełkowi mleczko i jedną butelkę dostaje przed snem.Oszczędzam trochę przez to sutki. Kapturki niebardzo zdały egzamin 😞 Ale jak raz dziennie wypije z butelki, a nie z cyca to chyba nic się nie stanie. Żal mi wylewać... a poza tym mam wrażenie, że dzięki temu nieco dłużej śpi w nocy...
Malgorzatta my to obie miałyśmy być czerwcówkami, ale nie wyszło 😉 Widocznie tak miało być...


U mnie domu jest chłodno więc mały zawsze jest czymś na długi rękawek pajacyku lub rajstopkach i kaftaniku ale cienkim bo przykrywamy go cienkim kocykiem i tak zawsze jest w salonie na kanapie bo tam chłodniej a nie chcę go przemęczać gorączkami. Na spacerek za to ubierany jest w body bez rękawków. I bez okrycia.

Mysle ze na te goraczki faktycznie nie ma co dziecka grubo ubierac bo to nie jest za dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/189/7874bb3b44.jpg/][IMG]http://img189.imageshack.us/img189/7606/7874bb3b44.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Fotka z ostatniej sesji 😁 I przy okazji tak ubieramy małego w taką pogodę jak dzisiaj (czyli było 32st, a w mieszkaniu 25st.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...