Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
beti82 jakiego masz aventa? elektrycznego czy recznego? Ja zamowilam recznego, ciekawa jestem jak to bedzie. Mam zero pojecia o sciaganiu i przechowywaniu. Nie wiem jak czesto i ile naraz sciagac. Bede musiala sie doinformowac. Mialam nie uzywac laktatora ale jednak warto miec osobno mleko jak sie gdzies wychodzi, bo nie wszedzie da sie karmic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ja tez uzywam recznego AVENTA i niektorzy mowia ze recznym to sie namacham ale nieprawda jak mam nawal to samo leci nawet sie nie obejze a mala butelka pelna wec mi sie wydaje ze chyba jest jednym z najlepszych laktatorow

Mojemu pepuszek jeszcze sie trzyma 😞bo glupia przemywalam octaniseptem a to namacza a nie wysusza i przenioslam sie na spirytus nio i wisi juz na ostatnim wlosku

Pierwsza od 2 tyg noc przespana calutka maly od 22:30 do 7 spal wstawalam co prawda o 3:30 i o 5:30 bo sie lekko krecil podchodzilam tylko i sprawdzalam czy zyje nio i znow od 1,5h spi najedzony przebrany to mu dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malgorzatta napisał(a):
Marlena ja mam ręcznego aventa i jestem super zadowolona! ściągniecie pokarmu z obu piersi to ok. 10 minut trwa! ja ściągam aż mleko przestaje lecieć, nic nie zostawiam...


Jakbym ściągała do końca to chyba przy jednym posiedzeniu ściągnęłabym litr 😉 Ja mam taką mleczarnię, że mogłabym sprzedawać! Jakiś kosmos. Ale zaczęłam odciągac niewiele, tylko żeby była ulga i jakoś panuję już nad piersiami. Już tak nie bolą. To chyba też kwestia tego, ile kto ma pokarmu..
Ja mam ręczny laktator z TT i też jestem super zadowolona. Lekko naciskam i już leci. Tylko to ciągłe mycie mnie denerwuje, no, ale to nie wina laktatora tylko mojego lenistwa.
Idę dziś na ściągnięcie szwów. Jakoś się tego boję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marlena, nawet nie miałam siły zapytać.. No trudno, dziś będę to miała za sobą..
Aniaruda83 mnie położna poleciła, żeby przecierać pieluszką nasączoną ciepłą wodą i najlepiej do tego APHTIN- kosztował całe 2 zł 😉 Tylko ciężko jest, bo Mały zamyka buzię i nie umiem dotrzeć wszędzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja niczym nie przecieram, bo jak juz sie zacznie to tak jak u nas jama ustna sie przyzwyczai do takiej higieny i naprawde trzeba konsekwentnie myc. Wiele osob mi radzilo zeby tak robic, ale polozna mi powiedziala ze nie trzeba, tylko codziennie kontolowac buzke czy nie ma tej plesniawki. Mozna tez do butelki dac troche przegotowanej wody, zawsze cos tam sie przeplucze, z tym ze nie kazdy maluszek wypije. Ja daje mu smoka po karmieniu, zawsze sobie troche wyssa tych resztek.
Pytalam tesciowej, ona tez nie myla jamy ustnej, a ma dwoje dzieci i zadne nie mialo plesniawki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
BETI82, BUTTERFLY - GRATULUJE POCIECH !!! (NIE PAMIETAM CZY JUŻ WAM GRATULOWAŁAM) !!!
NIE MOGĘ ZNALEŹĆ NA BRZUSZKU WĄTKU Z INFORMACJĄ O WYKLUCIU WASZYCH MALEŃSTW 😠 😠 😠


Aniaruda - dzięki za info o myciu małej cipusi, chyba też tak zrobię z tym patyczkiem !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny 🙂
Butterfly, ja miałam wczoraj wieczorem ściągane- troszkę bolało, ale ulżyło mi po tym 🙂
Ja też miałam rozpuszczalne się okazało! zdjął mi 8 zewnętrznych, a 2 w środku zostawił, bo się rozpuszczą, a te ściągnął, bo może się później wrosnąć i trochę przeszkadza przy gojeniu- prawda zupełna w moim przypadku, polało się ze mnie trochę, ale pielęgnacja teraz niemal jak przy okresie. Dzisiaj gynalgin zaaplikuję, bo w nd kiepsko było i dostałam receptę wczoraj, ale żebym od razu nie wkładała, tylko poczekała, bo samo się troszkę oczyści jeszcze.
Jaja z tymi witaminami... w szpitalu jedno powiedzieli, dziś na wizycie kontrolnej co innego...
Jak ze szczepieniami postanowiłyście? bo dziś babka naopowiadała mi o szczepieniach 5w1 i 6w1, i zalecanych... i jakoś stracha napędziła, ale przekonania nie mam... ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly napisał(a):
Marlena, nawet nie miałam siły zapytać.. No trudno, dziś będę to miała za sobą..
Aniaruda83 mnie położna poleciła, żeby przecierać pieluszką nasączoną ciepłą wodą i najlepiej do tego APHTIN- kosztował całe 2 zł 😉 Tylko ciężko jest, bo Mały zamyka buzię i nie umiem dotrzeć wszędzie.


ja robię tak samo 🙂 gazik nasączony wodą z APHTINEM 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to sie nacieszylam sciagnietym mlekiem dlugo 🤢.
Maly beczal a w cycach juz sucho bylo i musialam mu dac. No i znow spi jak zabity.
Kurde szkoda, bo chcialam pozbierac troche w razie wychodnego.
Podgrzanego mleka pewnie juz nie mozna przechowywac. No nic, 20ml trzeba wylac.
A maly sie cieszy do mnie, ah jak on uwielbia mamie na zlosc robic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
Mamuśka mam ręczny z aventu 🙂
Dzięki Doris 🙂
też się zastanawiałąm co do jamy ustnej. kiedys nic sie z tym nie robiło. czytałam ze dopiero jak zabi zaczna wychodzic to wtedy. choc róznie piszą. z ta pieluszką też myślałam by tak robic ale moje pieluszki moga pozostawic jakis farfrocel w buzi i stwierdziłam ze lepiej nie ryzykowac.
a ja mam pytanie do Czerwcówki:
minęła Ci już cukrzyca? bo mi jescze nie, ale chociaż teraz nie grozi maluszkowi.


Beti Nikolka przebadana w szpitalu, kuli ją co 4-6 h w stópkę i mierzyli cukier, chyba przez 3 doby.. co d omnie mam kontrolować, widzę że masz dopiero 6dni po to na pewno jeszcze masz, ja dopóki byłam w szpitalu (7 dni) to miałam jak mierzyć i jeszcze miałam, teraz jak wróciłam drugi raz ze szpitala mierzę dwa razy dziennie, na czczo i po jednym z posiłków, bo nie mam czasu jeść regularnie no i odsypiam więc nie mam jak
ale generalnie wynik (mierzę teraz dwie godz. po) jest między 70-90 a jem wszystko tylko z głową, więc jeszcze max tydzień i wrócisz do normy 🙂
a co do cyców to ja mam lewego dwa razy większego od prawego i też walczę i też odciągam i trochę się już nauczyłam jak robić żeby podczas wyjścia ludzie się nie gapili jak na ufo hehhe bo gołym okiem jest widać.. i twardnienie i guzki.. wszystko w tej większej..

co o cipci pani pediatra w szpitalu kazała myć "tak jak sobie" podczas kąpieli wymywać to białe co się zbiera pomiędzy wargami sr. a nawet bym powiedziała że była zszokowana podczas badania, że nie wymyte (w szpitalu nr1 poporodowym położne nie kazały myć..) a ona się tylko uśmiała i kazała myć, a że im chodziło pewnie o pierwszą kąpiel albo max o pierwszy tydzień..
🤔

a ja jeszcze mam szwy w ciposzce... tyle czasu... a mam rozpuszczalne.. boję się że jest coś nie tak a mam stracha i tam nie zajrzę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc dziewczyny,
Widzę, że praca przy maluszkach wre. Z tym myciem czegoś z ust to pierwsze słysze.
Nasza Oliwka, po wizycie u ortopedy. 😞Mogłam się tego spodziewać... musi nosić przez jakieś dwa miesiące pieluchę ortopedyczną. Ja też musiałam nosić to draństwo i moja siostra. Bioderka odwodzi dobrze ale w prawym jest za mała panewka i musi mieć usztywnienie. Niewygodne to jak cholera, szkoda mi jej bardzo. Na szczeście teraz te "rozpurki" są bardziej nowoczesne.
Dziś wizyta u okulisty, hm mam nadzieję, że ten chociaż nic nie wymyśli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasienkaks, powodzenia u okulisty!
O bioderka sie nie martw, dosyc czesto sie zdarza ze maluszki musza cos nosic zeby skorygowac. Mojej kolezanki coreczka musiala nosic spodenki z gipsu, to jest jeszcze gorsze.

Do mnie jutro przychodza sprawdzic czy sie dobrze zajmuje Adriankiem i czy dobrze go pielegnuje. Ciekawe co wymysla. Napisze sobie dzis wszystkie pytania, bo akurat bedzie okazja zeby zapytac o wszystko co mi chodzi po glowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie 🙂 dawno tu nie zagladałam tylko na na brzuszek cały czas wchodziłam ..
oj mojemu małemu cos sie po przestawiało budzi sie w tak o 4 rano i nie chce jesc tylko chce zeby go zabrac z łożeczka i lezy sobie i oddaje rozne odgłosy i tak do 7 rano.. cos mu sie nad ranem nudzi czy cos i potrzebuje towarzystwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nika1306 mi polozna powiedziala zeby tak ukladac malego zeby trzymal na drugim boku tez a nie ciagle na jednym. Moj Adi przewaznie na lewym trzyma, ale czasem go przestawiam i siadam po prawej stronie, bo on lubi sie patrzec na mnie wiec chociaz chwile na prawej potrzyma.

Butterfly, to ze glowke wygina do tylu to chyba normalne. Moj Adi czesto sie spina i przeciaga i wlasnie w takich momentach strasznie odchyla glowke do tylu (na lezaco).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...