Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Gosia, na pneumokoki szczepiłam dzisiaj, wzięłam nawet tą szczepionkę z dodatkowymi 3 szczepami niespotykanymi w Polsce, bo mój Paweł pływa...Na meningokoki postanowiłam dopiero po wizycie i rozmowie z lekarzem. Poczekam jeszcze, bo Wojtuś nie ma styczności z dziećmi aż tak bardzo i poza tym innych szczepionek kupe...Mam znajomą której synek złapał sepse...dlatego taka moja decyzja...no i przeglądałam wczoraj Wojtusia książeczkę gdzie była informacja o tych meningokokach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Iza, ja lekarzem nie jestem. Jednakże zaufałam mojemu lekarzowi...mam nadzieje że dobrze zrobiłam biorąc te szczepionki....w każdym bądź razie że wybrałam mniejsze zło...
Z tego co jeszcze powiedziała ta doktor, to że autyzm jeśli ma wystąpić to właśnie dzieje się w tym przedziale wiekowym, a choroby które mogą go uaktywnić to właśnie odra,świnka i coś tam jeszcze(już nie pamiętam) na co właśnie się szczepi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wróciliśmy ze spaceru. Byłam przymierzać Pawełka do nowego fotelika. Chyba się zdecydujemy na ten Espiro Optima 0-25. Bardzo fajny jest. Mały trochę pomarudził na początku jak to zwykle, ale potem padł i spał 2h prawie. A mnie z nosa kapie dosłownie. Kuźwa, mam dość. Oczy mnie bolą i mam coraz cięższą głowę- pewnie przez zatoki.Pawełek pojedzony ogląda Rozmowy w Toku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja robie obiad na raty, mielone z kolendra. Mojemu Adrianowi cos sie odwidzialo, je normalnie ale znow powrocilismy do 150ml wody na jedno karmienie. Czyzby czul ze inaczej jest za duzo na jego organizm? Nie chce mi sie w to wierzyc ale juz nie placze ze mu malo, na chorego tez nie wyglada. Dzis byla kupka, ale mala i oczywiscie przerazajaco paskudna. Tak to caly dzien w miare grzeczny. Cieszy sie caly czas i non stop trzyma sie za spodnie 😮. Na spacerku nie spal, ale grzecznie sie rozgladal. Dzis nawet nie musialam mu za duzo uwagi poswiecac, nie bylo jeszcze noszenia i tulenia, ale powoli juz zaczyna sie dopominac.
My w poniedzialek idziemy na szczepionke, az sie boje, bo on oczywiscie ciagle jest przeziebiony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wpadłam na chwilkę bo zaraz na zakupy lecę.
My już po usg bioderek wszystko dobrze z tym że lewe jest ciut mniejszych wymiarów ale lekarz mówił że jest ok.

Nequitia współczucia serdeczne ale jesteś silną babką i kiedyś Marysia Ci za to podziękuje.Głowa do góry 🙂

Wasze dzieci też nie lubią leżec w gondoli bo ja z moim na max godzinke mogę jechac bo potem jest ryk wózek mam po obwieszany zabawkami ale to nic nie daje oby jak już będzie siedział w spacerówce żeby mu się podobało 😮
Dziewczyny od kiedy maluchy powinni się przewracac z boku na bok lub na brzuszek mój jeszcze tak nie robi nawet sam na boczek się nie przekulnie jedynie jak ja go położe na boku to sam na plecy się przewróci a jak jest u was???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witaj
Ja tez miałam podobny problem..
Moj synek musiał nosic pieluszke Frejki miał jak to fachowo nazwanne ,, Wrodzone zniekształcenie stawu biodrowego '' dowiedzieliśmy się o tym na wizycie poporodowej u ortopedy.
Musiał nosić ją 8 tygodni i po 8 tygodniach zgłosic sie do konroli (nosił ta pieluche po 16 godzin i rozstaw nożek miał 18 cm. )
Na szczęscie na wtorkowej wizycie u lekarza dowiedzieliśmy się ze juz jest wszystko w porządku .
Wiem co czujesz bo sama myślałam ze zwariuje jak sie o tym dowiedziałam...
Na szczescie wszystko dobrze sie skonczyło
Zobaczysz u Was tez tak bedzie!!!!
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny czy wasze maluszki też charczą jak leżą lub jak śpią lub jak piją mleczko bo mój mały zaczął dziwnie charczec trochę się niepokoję tym no ale 4.10 wizyta u pediatry więc zapytam o to.
Katarek już minął i mam wrażenie jakby coś miał w krtani jak odkaszle jest ok nie wiem czy to normalne???Nie czytam neta bo tam piszą różne rzeczy i wtedy ja sobie wkręcam że Szymek ma jakąś chorobę.A tak wolę was zapytac i czekac na badanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki za pocieszenia 🙂 ja wiem, że będzie dobrze... musi być 🙂 ale to wszystko takie przytłaczające jest... szczególnie, że mała ma to napięcie wzmożone i asymetrie i te szelki będą to pogłębiały... konflikt interesów jest duży w tym przypadku, co zresztą dzisiaj potwierdziła lekarz z ośrodka rehabilitacyjnego, rehabilitacja więc się przeciągnie i to sporo... już teraz mi lekarz mówiła o nowym roku, żeby Małą wziąć na pobyt dzienny... no i patrzę też na "techniczną" stronę... idzie zima, śpiwory,kombinezony cholera jak ja to będę wszystko zakładała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wpadłam na chwilkę poczytać co tam naskrobŁyście...
ja padam z nóg, dłuuugi spacer, potem drugi razem z tatusiem, zakupy, prasowanie... Kupiliśmy prezent dla synka sąsiadki, jutro jesteśmy zaproszeni 🙂 ależ się doczekać nie mogę jak zobaczę takiego kilkudniowego szkrabka 🙂

Monia moje dziecko też do spacerów jest ostatnie... ale o dziwo wczoraj i dzisiaj było super, dzisiejszy spacer to 2 godziny 🤪 nasz rekord! 🙂 o 🤪by tak mu zostało 🙂, co do przewracania na boki u nas jak u Ciebie nic, już myślałam że to tylko mój synek się nie przekręca... chociaż widzę że próbuje, bo robi coś na kształt mostka, czytałam, że to jest droga do przekręcania, że w ten sposób dzieci próbują... zobaczymy. Ostatnio położna była i bardzo go pochwaliła, że silny jest bo mocno i długo trzyma główkę w pozycji na brzuszku.

Czerwcowka jak tam poszło z zupką?? Smakowała Nikolce??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wcześniej był temat ulewania... u nas tego problemu nie było do dzisiaj... normalnie tak ulewał że szok, raz tak mu poleciało jak leżał, że główkę miał mokrą 😮 nie wiem czemu, zawsze mu się ładnie odbija... hm zobaczymy jutro.
no nic idę pod prysznic i spać, bo ostatnio Milo wstaje przed 8 i nie ma mowy o dalszym spaniu... marudzi i domaga się rozmowy 🙂 wtedy jest zadowolony 🙂
Dobrej nocki życzę wszystkim mamusiom i ich dzidziusiom 😉 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Mamusie!
Jak nocka?
U nas nawet ok. Muszę powiedzieć, że ktoś rzucił pomysł żeby światło całkiem na noc gasić. I u mnie podziałało, mały budzi się dwa razy w nocy, a nie jak przedtem co godzine 😁

Nadrabiam zaległości w tym, co pisałyście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...