Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej laski !
Ale WY nadajecie ! Ciężko mi Was ostatnio nadrobić (jestem na 859 str.), a już napisać coś dłuższego to kompletnie brak mi czasu ! A i facebokka obskakujecie ! Ja Wam powiem, ze z facebooka to jeszcze jestem zielona i uczę się go "obsługiwać" hehhe.
No ale wreszcie mam chwilkę.
Chciałam się pochwalić prezentem od męża - wreszcie dostałam za urodzenie Julki - pierścionek... 😆

Ania- to ja pisałam o tej rozpisce żywieniowej HIPPA, tak też będę postępować.

Iwona - Julcia dziękuje za komplement 😘

Marlena - może to jabłko go uczuliło, może jakieś pryskane ?

SUPER WASZE DZIECIACZKI WYGLĄDAJĄ JAK WCINAJĄ !!! te umazane buźki !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej! My już jesteśmy po USG bioderek, na szczęście wszystko ok i już nie musimy chodzić na żadne kontrole. Jutro jadę do swojej pracy zobaczyć, co tam w ogóle się dzieje i czy jest do czego wracać 😉 Mnie z wyliczeń wychodzi jakoś początek stycznia na powrót. Urlopu z 2012 absolutnie nie tykam, żeby mieć coś na wakacje, bo w tym roku nie było do porządku odpoczynku, więc za rok muszę sobie to odbić. Ledwo powiadomiłam, że jutro wpadnę i już mnie chcieli w ramach "odpoczynku od dziecka" wrobić w prowadzenie jakiegoś wykładu dla studentów Politechniki 18 listopada. Jak to ujęto "tak ekstra"... w czasie urlopu...niedoczekanie 🙂
Dzisiaj Paweł obudził się z takim zadrapaniem przy brwi, że myślałam, że padnę. Paznokcie poobcinane, a on i tak potrafi się tak drapnąć, że aż ciarki przechodzą.Ostatnio przez całe czoło miał szramę, a dziś ma przedłużenie brwi po całym łuku brwiowym...
Gosia, oświeciłaś mnie... Wczoraj po południu zauwazyłam, że Pawełek ma krostki na klatce piersiowej. Niedużo.. I myślałam, że to jakies uczulenie. A dziś tego nie ma i zdałam sobie sprawę, że pewnie go przegrzałam trochę przedwczoraj i to dlatego... Zapomniałam, że nawet jak jest zimno to można dziecko trzymać w domu lekko ubrane 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A a tak czytam na raty, na tyle ile mi maluszek pozwoli, ostatnio ma taki okres, że zadowolony jest jak mama koło niego jest, wtedy się bawi, śmieje, a jak odejdę to już jest źle.

Beti mam nadzieję, że te specyfiki coś pomogą Filipkowi na brzuszek.

Basia daj znać jak po szczepieniu 🙂

Ania fajną masz tą córcię 🙂

Iwona, rzeczywiście minka Wojtusia jest rozbrajająca 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):
Agatka u nas to samo, Adrian ostatnio strasznie absorbujacy. Tylko mamusia i mamusia.

U nas też tak jest, ale mnie to pasuje, bo ja to jestem kopnięta i jak ktoś mi bierze Pawełka to mnie trzęsie 🙂 Może dlatego, ze robia to głównie osoby,których wolałabym nie widzieć... Ale wyszliśmy z Marcinem z założenia,że niech teraz bedzie "mama mama", bo jak będzie większy to już tata weźmie go w obroty 🙂
Wiecie co, moja sąsiadka zza ściany miała na wczoraj termin porodu. To jej drugie dziecko. No i tak sobie gadałam wczoraj z jej mężem, że teraz nerwówka itd., a mój Marcin mówi "e tam, przy drugim to już łatwiej" i tak sobie pomyślałam, ze chyba nie.. Bo jednak za pierwszym razem to nie wiemy, czego się spodziewać nawet jeśli się obczytamy od góry do dołu, a tu już wiemy jaki to ból, jak potem ciężko się ruszać itd itd... Większa świadomość to chyba w tym momencie większy strach. Przynajmniej tak mi się wydaje. I sobie tak przypomniałam, jak ja czekałam i czekałam aż w końcu musieli mi wywołać.. A ona pierwszą ciążę przeszła super, a na koniec okazało się, ze dziecko w zielonych wodach i też o mało się nie udusiło. I słysze jak codziennie odkurza mieszkanie- pewnie chce przyspieszyć.. jejku, co to sie robiło wtedy...nigdy nie miałam tak czystych okien jak pod koniec ciąży 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Was dziewczyny...
Dzisiaj byłam z Maryśką na reh ale tylko na bobathach bo nie ćwiczyła już 22 dni 😞 niby nie ma tragedii, tak mówi nasza reh.
W czwartek czeka nas wyprawa do Warszawy do kardiologa 🙂 teściówka znalazła jakiegoś super speca od malutkich serduszek i to w szpitalu wojskowym 🙂 na fundusz !!! 🤪 jestem przeszczęśliwa z tego powodu 🙂 no ale musimy znowu przełożyć szczepienie, chyba że wrócę przed 16 od tego kardiologa...

Ogólnie Maryś jak to Maryś... haha nie wiem czy grzeczna czy niegrzeczna, po prostu kochana, nawet jak marudzi 🙂

Dzieciaczki przekozackie 🤪 ucałujcie Wasze Maluchy od ciotki Madzi 🙃 napatrzeć się nie można 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malgorzatta napisał(a):
Basia powodzenia na sczepieniu!

Basia a ja mam właśnie zaległy urlop, parę dni z roku 2010, cały urlop 2011... mi się macierzyński kończy 30 listopada równo.
Basia a nie myślisz o tej płatnej opiece? Zapytaj może dziś lekarza jak to jest?


Za późno zobaczyłam... i nie zapytałam... ☺️
A o opiece nie myśle bo pracuje w prywatnej firmie (znaczy w Salonie Plusa - ale właściciel to os. prywatna) no i u nas jest krucho z pracą żeby coś znaleźć, a moja jest naprawde fajna jak na warunki naszej mieściny... Wiec nie mam co szaleć, bo po opiece pewnie nie będe miała gdzie wracać... Ale godzine na karmienie piersią krócej to biore na bank...

Na szczepieniu Filip się nastraszył jakieś dziecko miało grzechotkę taką mega głośną - że do tej pory mi w uszach dzwoni i jeszcze ta dziewczynka wyła niemiłosiernie...- i zaczął płakać... i tak płakał aż po szczepieniu dałam mu pierś chwilke pocmokał i zasnął 😞 Biedaczek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mam dość tych zupek 🤢 Wojtek cwaniak przetrzymuje w buzi i ani myśli połknać...
Rozcieńczyłam jeszcze bardziej i podawałam mu w takiej pozycji że sama sie dziwię 😁
Pod okapem, bo lubi szum no i światełko...ręka mi odpada bo waży ok 7500 a drugą ręką praktycznie my wlewałam do buzi i jakoś połykał...jak jutro będzie miał w nosie ten okap to już nie wiem co wymyślę 😮
Dzięki dziewczynki 🙂 No Wojtek takie minki strzela że czasem się śmieje z niego w głos a jak ja sie śmieje to i Wojtuś 😁 Bawi go mój śmiech czy co? Nie kwicze ani nic 😉
Dla mnie Nikolka to cała mama
BAsia Ile Filipek waży?
Nequitia Super! Mam nadzieje że ten spec same dobre wieści Wam przekaże i że znów będziecie mogły ćwiczyć 🙂
Ania a myślisz o kolejnym maluszku w najbliższym czasie?
Ja chcę zdążyć przed 35 rokiem moim...czyli najpóźniej muszę zajść w ciążę za dwa lata, nawet niecałe...
Fajnie jakby jeszcze kilka z Was sie postarała podobnie to by znów można było sobie pogadać o "brzuszkach" hehe
Agata też właśnie nie wiem jak to z tą zupką jest 🤢 Daje mu ją tak po godzinie do dwóch po mleku i potem tak na oko, jak widzę po Wojtku...nie wiem czy dobrze.
A Wojtek to rzadko kiedy nie nie jest absorbujący hehe
Tak sie naoglądałam Was i dzieciaczków na fb i powiem Wam że fajnie sie tak ogląda od urodzenia a potem nagle 4 miesięczne "duże" dzieciaczki już, fajnie widać różnice 🙂
No i w końcu bardziej obrazowo mi teraz z Wami sie pisze, bo wiem jak wyglądacie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikolka waży 6550kg
Ma wzrostu 67cm
Ale to mierzenie to lipa ;-)

A lekarz stwierdził ze to chyba nie zeby tylko slinianki hehe bo mu nie dała tam zajrzeć kretyn
A jak kazalam mu dotknąć (łatwiej niż zajrzeć) to potwierdził hehe no i dojrzał ze jedynki się już namyslaja
A co do szczepionek to oczywiście było ciśnienie prawie 200 bo ani lekarz ani pielęgniarki u których je kupowalam nic nie wiedzieli o rtęci czy etylorteci... Wreszcie poprosiłam babka co się wkuwa o ulotkę bo ona tez nie wiedziała co podaje takim malenstwom... Wyjela ulotkę i przeczytalysmy skład ufff i dopiero się zgodziłam i kupiłam... Płaczu było ok 2-3 sek po ukluciu ale marudzi all day :-( i tempka 38 wiec na noc czopek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...