Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Iza ja sobie tez tak myśle ze to zęby albo wzrost ale wiesz jak to jest jak słyszysz że troje dzieci nie płakało i nie budziło sie w nocy to zaczynasz mimo wszystko myśleć to jak to w końcu jest?
Z tą wit D to tak sie zastanawiam własnie czy mu nie sprawdzić poziom...zapomniałam przy badaniach kontrolnych...tylko pewnie tym raz tylko w paluszek go ukłują. Niby ta witamina w kaszkach jest, rano i wieczorem kaszke je, poza tym w tranie ma a ja jeszcze zdecydowałam dokończyć butelke tranu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEj Dziewczynki!!
ale się wybawiłam!!! wróciłam bardzo późno rano, jak za dawnych czasów!!!! normalnie jak wyskakuję na kawę, to szybko i jak najbliżej, a wczoraj mogłam odwiedzić nowe "hipsterskie' miejsca 🙂 dziś się szykuję na kawę na Rynku, mam sie spotkać z dawno nie widzianą koleżanką!
Przypomniały mi sie stare czasy, nic tylko latanie po knajpach, klubach, sklepach... fajnie było, i nie ogarniam tego, jak mi kiedyś starczało energii na to wszystko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agatka, co do menu na urodziny, to ja uważam że jest mega wypasione i już nic więcej nie trzeba! dużo tego wszystkiego i różnorodnie!
wstyd się przyznać, ale mi by się nie chciało aż tyle działać.... ja nie mam żadnego pomysłu, pewnie będę improwizować, zresztą nie wiem czy uro Bo nie przeniosą się do babci, bo Borys ma zamknięty już w lipcu żłobek, i do mojego urlopu (15 lipca) muszę coś wymyślić, tzn. jakąś opiekę....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iwonka, u nas Bo sie nie poci tak, jedynie przy wysiłku... to jest chyba objaw właśnie braku tej witaminy.

A co do koszmarów nocnych, to Bo chyba nie ma, zresztą nie wiem bo przecież mi nie powie 🙂 ale nie ma tak by się budził z wrzaskiem w nocy czy cokolwiek... u nas noce przespane praktycznie od urodzenia BO, z wyjątkiem okresu ok. 7 - 8 miesiąca, gdzie pobudek w nocy było z 8....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie 🙂
U nas jakiś wirus panuje mały wpierw miał 2dni gorączki po39stopni potem zgineła pojawił się kaszel i katar tzn.nos ma zapchany nic nie leci sciągam mu fridą taką gęstą wydzielinę kaszel ciut lepiej ale jest.W czwartek byłam u lekarza płuca,oskrzela ok zapisała na kaszel krople Pulneo ale wczoraj odstawiłam bo mały dostał na całych plecach,karku,potylicy dziwną wysypkę która go swędzi w działaniach nie pożądanych jest reakcja alergiczna tj.rumień,wysypka itd. myslę że od leku tylko zastanawiam się nad jednym że go główka styłu szybciej swędziała potylica a leku nie brał czyżby uczulony na coś tylko na co nic nowego nie jadł hmmm.
Jutro idę znów do pediatry bo niewiem co z tą wysypką i co na kaszel dawac i na ten katar pryszcze mu disnemarem(wodą morską)i to tyle.

Ivonka a jaki masz tran?Ja mam ten norweski Mollers kupiłam ok 3miesiące temu stoi w lodówce i zastanawiam się ile po otwarciu jest on dobry???Mogę małemu dawac czy kupic nowy???Co myslicie????
Szymek wazy 11,5kg jest chudzinką mały i drobniutki wzrost nie wiem ale ubieram go na 86 i 92 zależy od rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka! 🙂

Gosia aż Ci troszkę pozazdrościłam tego luzu i spotkań towarzyskich, choć wstyd się przyznać, ale ja zdziadziałam i nie wiem czy by mi się chciało 🙂

Iwonka co do Miłosza, waży 15kg i mierzy ok 94cm. Ale w ostatnich dniach bardzo słabo je więc nie wiem czy nie odbije się to na jego wadze.. Zazdroszczę czereśni... 😜 Z nadmierną potliwością to u nas nie ma tego problemu.
A co do koszmarów sennych też nie mamy raczej tego problemu bo Milo ładnie przesypia noce i nie budzi się z płaczem w środku nocy. Wnioskuję więc że nic strasznego mu się nie śni.

Monia życzymy zdrówka Szymkowi 😘 😘 może ta wysypka to faktycznie reakcja alergiczna skoro w działanich niepożądanych pisze, że może takowa wystąpić.. zobaczysz co lekarka Ci powie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny!

IZA STO LAT DLA CZARUJACEJ NIKUSI!!! Dużo zdrówka i slonka!!! :*

Iwonka- u nas też Filip się poci bardzo po kąpieli. Momentami poduszka mokra okrutnie! Raz to mu pizamke zmienialam w nocy bo taki mokry...
Filip waży 15 kg i ma około 96 cm. Bilans we wtorek.
Napiszcie cos więcej jak wiecie o wit D o tym badaniu
No i wg mnie Filip ma czasami koszmary bo się budzi w nocy z płaczem. Czasami.

No i nas też piątki idą bo smoczka już nie potrzebował a teraż non stop nim zęby szoruje. I jak ugryzie np bułkę twardsza to placz. No i dziś o 5 obudził się z płaczem po kilku godzinach rzucania i powiedział że chce syropek bo boli bardzo. No i mówi rano że bolą ząbki i na buzię pokazuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie przez weekend były koleżanki. Jedna z dzieciakami - 4 latka i półtorej.
W piątek sobie podrinkowalysmy jak dzieci poszły spac - po 23 i siedziałysmy do rana...
Sobota dla mnie to jedna wielka masakra 😁 dziś już spoko 🙂
Fajnie było 🙂

Agatka dla mnie menu super bardzo wywalone w kosmos!! Pozytywnie oczywiscie 🙂 i też nie mam jak Gosia takich zapędów kulinarnych. U nas będzie jakiś obiad pewnie. Później tort, jakieś gotowe (czytaj kupcze) przekąski, jakieś ciasto upieke, zrobie salatke jakąś kupimy lody a dla dzieci - mało mam takich małych w rodzinie - zrobie te z danonków co pisalyscie.
U nas urodziny przeniesione początek lipca żeby Tomek wrócił z poligonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć mamusie!!!

Agatko, pełen szacunek!!
Wspaniałe menu i masa pracy przed Tobą!

Iwonko, u Nas piątki są już 3 a czwarta w natarciu oraz nadal wychodzące korony dwóch górnych trójek, Lenka często przychodzi i mówi że boli ziąbek i żeby jej dać siropa...
Płaczki dalej są w nocy i przychodzenie do mnie.
Poci się tak samo, ale rozmawiałam z pediatra i czasem dzieci tak się schładzają, więc sprawdzenie poziomu wit D to bardzo dobry pomysł ale potliwość nie musi oznaczać jej niedoboru.

Iza, tak jak w sms pisałam aż mi się mordka zaśmiała jak zobaczyłam zdjęcia Niki!
Śliczna myszka z Niej była!!! CUDO!!!
Noo i wszystkiego naj naj dla solenizantki!!!!!!!!!! Rośnij zdrowo księżniczko!


U Nas wczoraj Chrzciny Alanka i Nasza pierwsza rocznica ślubu 🙂))))))))
Impreza udana, wszyscy zadowoleni!
Za to w kościele....ojjjjjjj Lenka dała popis w ostatnich 10min Chrztu i niestety ale tatuś musiał trzymać syna a ja Lenkę !
Masakra...
Wiedziałam, że Alanek bezproblemowo przejdzie uroczystość a jeśli będą jakieś atrakcje to ze strony Lenki....i się nie pomyliłam!
A wszyscy obstawiali Alanka 😁
Nieźle zgarnęłabym kasy gdybyśmy zrobili zakłady 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Iwona! Gratulacje z okazji rocznicy ślubu! Oby było coraz ciepłej i więcej miłości między Wami co roku!!!

Dzień dobry!

Moje Słońce ma dziś urodziny, ale tak jak pisałam przekładamy imprezę na lipiec. Dziś złożyłam życzenia, obściskałam i wogóle 😉 a z atrakcji na dziś to mamy kredę wczoraj kupioną i idziemy malować chodnik dziadkowi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Filipku 100 Lat!!
I dla wszystkich solenizantow!!!

Dziewczyny aż sie boje pisać.. Boryś juz dwie noce ładnie spi, wstaje tylko na butle!!! I w dzien dobrze spi.. Bawi sie z Niki bardzo ładnie, biega za nią juz po całym domu;-)
Jesteśmy od dwóch dni wyspani!! Aż sie boje ze to tylko epizod!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
100 lat dla SOLENIZANTÓW!!!Zdrówka przede wszystkim i samych radości:***

Ivi to tylko widze nasze zostały na polu walki z tym nocnym płaczem:/ I ta potliwość...wiesz coś mi świta że moja pediatra tez tłumaczyła mi że niektóre dzieci regulują temperaturę poprzez pot i że to normalne. Mam nadzieję. Przede wszystkim wezmę znów Wojtka na badanie i zobaczymy. Nie chce sama dodawac więcej wit. D bo za dużo to tez źle. Tym bardziej że ma ją w kaszkach i w tranie. Monika mamy taki sam tran. Wiesz ja mam go już ponad miesiąc i nic mi nie mówili w aptece o trzymaniu w lodówce. Ja podaje. Jednak mogłabyś zapytać w aptece o to.
Mój waży 13,5 kg i 90 i przy czasem sie zastanawiam właśnie czy nie powinien już więcej ważyć. Ale przeciez nie zmusze go na siłe do jedzenia.
My tez urodzinki przenosimy na lipiec a nawet na jego druga połowę bo tata wraca i od razu wspólne będa mieć bo dzis ma mój mąż urodziny 🙂
Cały czas zastanawiam sie nad prezentem dla niego.Myśle o hulajnodze 3 kołowej ale Wojtek nie kuma że trzeba sie odpychać nózką tylko stanie na niej i czeka aż ruszy 😁

Wiecie jakoś tak wczoraj łaziłam z nim po placach zabaw i uświadomiłam sobie że chyba jestm jedyną mamą która tak wszędzie łazi z Wojtkiem, czasem za nim nawet biegam bo mi specjalnie ucieka. Ciągle tylko zostaw to nie Twoje, nie bierz do buzi, nie wchodź na to bo spadniesz i tak w kółko...jestem już zmęczona a jak patrze na rodziców którzy siedzą na ławkach to az mi zal i zastanawiam sie czy ze mnie nie mają beki jakiejś. Nie myśle że jestem nadgorliwa ale Wojtek non stop pcha sie tam lub do czegoś co może zrobić mu krzywdę:/ Siedzenie w piaskownicy jest nudne...zjeżdżalnie na maluchów słabe, te dla starszych dzieci super,podbieganie pod huśtawki bujające sie huśtawki super! I miliony razy przeciez mówię, tłumaczę i nic....

Iza super!Oby już tak Ci zostało!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że warto kupić specjalne dekoracje na urodziny dla FIlipa? W sensie kubuś puchatek, albo autka albo coś?
Tak jak pisałam u nas dużo dzieci nie ma większość to ciocie, babcie itp...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...