Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
W ogóle to super Filipek już mówi!!! Mój to ciężko ciężko...mam nadzieję że w końcu ruszy bo juz sie nie moge doczekać 😁
Jesteśmy wciąż na etapie mama iść (mama chodź) mama daj,dziadzio, tatu, piciu, daj mimik(daj kremik) yma dzieci(nie ma dzieci) itp z nowości to jem, misiu je, deść(deszcz)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Filip już w pełni w sumie komunikacyjny jest. Już wszystko powie co chce.

Jeszcze mam takiego doła. Przez to że nie pracuje, siedzę sama z chorym dzieckiem w domu. Wiem że inne kobiety mają dużo dużo gorzej ale ja to beksa jestem i jak coś mi nie wychodzi to zaraz mi się płakać chce.. 😞

Ja nie wiem Iwona jak Ty to wytrzymujesz. Tą rozłąkę. Myślałam że z dzieckiem będzie łatwiej, ale gówno prawda. W przyszłym roku jak będzie poligon to wezmę Filipa i pojadę nad morze wynajme gdzies niedaleko miejscówke od Tomka i w weekendy przynajmiej będzie Filip go widział a i mi czas szybciej zleci..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivonka u nas tak samo jest od urodzenia ma za mało neutrofili a za dużo limfocytów w każdym badaniu krwi podobnie jak u ciebie i jest ok ja robiłam w tym kierunku różne badania bo miałam podejrzenie nutropeni ale nas wyśmiali jak pojechałam do specjalistycznego szpitala ok 90km odemnie tam zrobili swoje badania i do domu potem mi wypis przysłali ze wszystko ok i tak jak pisze Beti do 4lat tak jest ze jednych jest więcej a drugich mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny za pocieszenie!!! Potrzebowałam takich wiadomości naprawdę, tym bardziej że szwagierka oddała mi wyniki Wojtka a tam tamta pediatra wykrzyknik przy neutrofilach postawiła...

U nas jest tak:
Leukocyty 7 norma ( 5-20)
limfocyty % 71,6 (40-60)
limfocyty 5,02 (1,5-8)
neutrofile% 19,5 (35-55)
neutrofile 1,37 (1,5-7,5)
W rozmazie:
limfocyty% 76

Tak gran segmentowane to neutrofile 21 (25-60)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!!

Dziewczyny te wyniki krwi u maluchów to zawsze są pokrecone!!

Byliśmy wczoraj u tego profesora. Taki gest który on wykonał w nasza stronę to jest rzadko spotykany dziś!!! Z operacja radził zaczekać - to możemy zrobic w każdej chwili.
Zaproponował nam specjalne "buty" na dzien i łuski na noc. Wszystko do 3-4 roku zycia... Potem może sie okazać ze i tak operacja musi byc..
Potem oczywiście po naszej decyzji co do butów nasze pytanie co dalej.. Zaczęła sie rozmowa o kosmicznych kosztach butów i wizyt- wszystko Priv bo terminy na NFZ są kosmiczne. W koncu zetknął w kalendarz i powiedział ze mamy byc w szpitalu za UWAGA 2 tyg!!! Zarejestrować sie (nie ma miejsc w tym roku do niego) ale powiedzieć paniom ze on sie zgodził i mamy byc przyjęci!!! I buty oraz łuski on wykona razem z technikami i to chyba będzie tez za darmo!!!

Nie wiem co go ruszyło, może to ze byliśmy wszyscy, cała czwórka, Niki z Kubisiem pod pacha ;-) usmial sie z nas i pięknie postąpił ;-)
Oby wiecej takich ludzi w służbie zdrowia.

Teraz zacznie sie walka ze sobą i Bo zeby te buty nosił tyle czasu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,
Iza super, jednak są jeszcze lekarze z powołania chcący nieść pomoc.
Myślę, że jak Bo zacznie te buty nosić od "małego" później będzie łatwiej.

Pogoda faktycznie do dup....
jak rano wstaję, patrzę przez okno całkowity leń mnie ogarnia- nic mi się nie chce 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć mamusie!

Jakoś ostatnio nie mam weny napisanie.
Podczytuję Was codziennie, śledzę na FB ale taki ze mnie przyczajony tygrys ukryty smok z nadwagą....

We wtorek przed Bożym Ciałem miałam gorączkę, na początku 38st a później 40st. Dreszcze, zimne póty i tego typu atrakcje...
W czwartek pojechałam na IP do szpitala położniczego bo myślałam, że to od piersi a nie daj Boże infekcja z Mireny.
Ale ginekologicznie wszystko w porządku.
Pojechałam więc na IP internistyczną i tam dostałam antybiotyk i polecenie udanie się raz do internisty a dwa do dentysty i na USG jamy brzusznej.
W poniedziałek miałam USG i okazało się, że to zapalenie jest od woreczku żołciowego w którym mam tyle kamieni, że mogłabym się "budować" jak to stwierdziła Pani dr.

Teraz badania krwi wczoraj, dziś szczepionka na żółtaczkę, w przyszły piątek 14.06.2013 wizyta u chirurga aby wyznaczył termin operacji....
Najprawdopodobniej będzie to laparoskopia ale to zdecyduje lekarz.

Ehhhhh
Jak pomyślę o rózłące z dziećmi to chce mi się wyć....

Uciekam i wpadnę później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂

Iza super że trafiłaś do dobrego specjalisty i jeszcze porządnego człowieka! Teraz już będzie dobrze 🙂 trzymam kciuki za Was mocno!!!

Madzia jak wyniki? Nic się nie odzywasz...

Ivi czyli stąd te ataki bólu? Widzę też że Lenka ma już dwie 5 🙂 marudziła bardziej niż przy innych zębach?
Ja też jestem wielorybem z nadwagą,tylko się nie ukrywam :P

Martyna wyjeżdżasz na tą działkę w taką pogodę?

U nas jakby lepiej. W nocy już nie było dużej gorączki, jakieś 37 z kawałeczkiem dziś też. Tylko katarek już nie leci z noska ale słyszę że spływa mu po gardle. No i wczoraj nie kaszlał a dziś znów pokaszluje. Pójdę z nim do lekarza do kontroli zobaczmy co powie.
No i chodzi i mówi że ząbek go boli i że trzeba dac syropek..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi najważniejsze, że wiesz co i jak muszą się za to zabrać, a mówili jak długo będą Cię trzymać? Pewnie minimum 3 dni ?Dasz radę 🙂 nie ma wyjścia.
Basiu ta działka to domek całoroczny z kominkiem, łazienką, telewizją, komputerami 😉 telewizorami, xboxem itp 😁 więc nie będzie tak źle 🙂
Tylko ta rozłąka z P.
Sama w życiu bym się nie zdecydowała,bo nigdy nie rozstawaliśmy się z P dłużej niż na jeden dzień ale mam chorą mamę , której świeże powietrze dobrze zrobi, więc też się tam przenosi na czas wakacji a nie mogę jej samej zostawić,muszę się nią opiekować, najlepiej jak potrafię, stąd decyzja o wyjeździe . Wybaczcie , że nie piszę co i jak ale strasznie to dla mnie przykre i trudne , więc nie chcę o tym pisać nawet 😞 Mam nadzieję , że dam radę, że obie damy 🙂
Iza zazdroszczę wyjazdu do Wawy,zapytałam P co on na to bym pojechała na trening, to popatrzył na mnie jak bym się z choinki urwała i po temacie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!
Myszko będzie dobrze, dacie radę. Dla mamusi życzę dużo Zdrowka i optymizmu. Trzeba sie cieszyć tym co mamy bo zawsze może byc gorzej.. Gdyby nie to nastawienie to juz dawno bym sie załamała, padła w najbliższy rów i tyle by mnie widzieli.. Juz co noc dzieciaki wymyślają coś nowego.. Ledwo żyje.. Dziś Niki przyszła do mnie po północy rzucala sie przeZ sen i krzyczała.. Potem Bo wstał o 2 i chciał sie bawić.. Po 3 zasnął, wróciłam do Niki nieprzytomna i obolala a ta mnie oczywiście kopniakami przywitala.. I tak do 6:30 zlecialo bo o tej m wstaje do pracy i go podmieniam przy Bo. Dostał butle i szaleje. O 7 Niki wstala z krzykiem i mamy komplet. Do tego ja ledwo żywa z bolacym jak cholera kręgosłupem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Tak się domyslalam z tym domkiem w końcu do ogródka na działkę nikt się z dziećmi nie porywa...
Mamie życzę dużo zdrowia i pogody ducha! No i dużo sił dla Was :*

Iza to Ty tam nieźle masz...

Filipowi przechodzi już choróbsko za tomnie polamalo. Ledwo chodzę. Dziś nasz dzień będzie wyglądał tak że ja się położę w salonie na sofie a Filip będzie biegał wkoło ew. siedział obok i oglądał tv...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza super ten lekarz!!! Takich więcej!
Jak tak piszesz bidulko o tych nocach nieprzespanych,zarwanych przez dzieci to myślę że chyba jeszcze z rok poczekamy z drugim dzieckiem. Z drugiej strony jak widze takie Twoje wspólne zdjęcia z nimi to serce topnieje i tez bym tak chciała już 😁 Ehh... 😉

Martynka dacie radę! Grunt to dobre nastawienie i siła walki! Będzie dobrze, musi! Trzymajcie sie cieplutko:*

Ivi zdrówka! To pewnie będzie 3 dni i wrócisz do domku, a przynajmniej przez 3 dni wyśpisz sie, odpoczniesz trochę. A sił potrzebujesz przecież...dzieciaczki będą pod dobrą opieką no nie? I chcą zdrową mame 🙂

Basiu nie dołuj sie, ciesz że Filipkowi przechodzi, zajmij sie czymś, pojedź do rodziców lub kogoś z kim lubisz spędzać czas.Jak już Filipek wyzdrowieje to nie siedź w domku i nie myśl tylko wybywaj jak najczęściej, wycieczkuj się i i rób te rzeczy któe lubisz razy dwa 🙂 Ja tak sie staram 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo Iwona. Niby jest naprzeciwko tesciowa która kiedyś na codzień bawiła Filipa jak do pracy chodziłam, ale teraz ma mnóstwo zajęć. Plewienie grządki, gotowanie obiadu naczynia, sama rozumiesz...

Więc ja zdycham na kanapie a Filip chodzi i jęczy co chwilke że chce na spacerek bo deszcz nie pada.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć kochane!

U Nas pogoda ciągle pod psem 😞
Dosłownie dziś pierwszy raz od ponad tygodnia nie padało rano!
Ale szaro buro i ponuro!

Służba zdrowia coraz bardziej mnie zadziwia i po prostu nie wyrabiam…kolejki, kolejki i jeszcze raz kolejki :/
Wczoraj miałam szczepienie bo HBS wyszedł ujemny.
04.07.13 mam kolejną dawkę i po tej dawce będę mogła mieć operację.
Chirurg zdecyduje jak będzie mnie kroił, czy laparo czy normalne cięcie a o tym dowiem się 14.06.13 na konsultacji chirurgicznej.

Myszko, Basiu, Iwonko wiem, że na reszcie skończą się te ataki bólu i w ogóle!
Jedynie już me matczyne serce płacze na samą myśl o rozstaniu 😞
No ale trzeba i już 🙂


Basiu, Lenka ma w sumie już wszystkie zęby prócz lewej piątki...
Nadal idą dwie piątki tzn wychodzą na powierzchnię..
Marudzenie hmmmm to codzienność i bez zębów, jedynie nocne płacze, rzucanie się po całym łóżku i luźne kupy plus niechęć do jedzenia!
A tak poza tym jedna piątka wyszła bezobjawowo!

U Nas nocki ostatnio szał ciał...
Alanek budzi się i gibonuje 😮
A Lenka tak jak pisałam, rzuca się niemiłosiernie po łóżku, płacze, chodzi po domu...
A na dodatek mąż wyjechał na szkolenie do Warszawy 😞
Mówię Wam, mam dość!
A rekonwalescencja po zabiegu.....zero noszenia dzieci? Jak to zrobić? ehhhh

Basiu zdrówka dla Ciebie i Fifciego !!!!
Kurcze, że też zawsze coś musi się dziać kiedy najmniej tego potrzebujemy 😮
Ale z dnia na dzień będzie lepiej więc trzeba myśleć pozytywnie!!!

Beti zdrówka dla Filipka!!!
Ty to masz dziewczynko zdrowie!! I jeszcze nauka! Podziwiam!
Aczkolwiek jak mój mąż skończy studia, co mam nadzieję nastąpi we wrześniu...to ja się wybieram 🙂

Izuś, super, że natrafiliście na lekarza z powołaniem i sercem, który nie musi mieć dodatkowego fakultetu z empatii!!!!!
Borysku, do dzieła! Zakładaj sziuzy i zdobywaj świat!
Buziaki dla Niki, starszej siostrzyczki!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kochane, w ten weekend będę robiła zamówienie z AMWAY - https://www.amway.pl/ !
Moja klientka, która prowadzi sklepik z ubraniami dla dzieci gdzie zaopatruję dzieciaki 😁 ma reumatoidalne zapalenie stawów.
Bierze Glukozaminę - https://www.amway.pl/product/100108,nutrilite-glukozamina-z-boswellia#.UbGCupzRPKE i Omege - https://www.amway.pl/product/4298,nutrilite-omega-3-complex#.UbGCo5zRPKE [to tak dla siebie, zamiast tranu klasycznego tranu z apotiki] i mówi, że czuje niesamowite efekty....lepiej niż przy lekach!
Właśnie zamawiam Tomkowi, który ma problemy ze stawami ale ostatnio to przybrało niebezpieczny obrót....i Orton flex [60zł za 30sasz] nie działa :/ a ponoć najlepszy na rynku....
No i przeliczając cenę do dawkowania...
Orton flex kuracja 30dni za 60zł wychodzi 2zł dzień
Glukozamina 107zł 150kaps po 2 dziennie czyli kuracja na 75dni, wychodzi 1,43zł
Reasumując z Amway kuracja 75dni to 107zł a z Orton flex 75dni to 150zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti, aż mi głupio to pisać...ale lekarz był jeden bardzo opryskliwy PRYWATNIE dlatego poszłam jednak do Państwowego szpitala i umówiłam się na konsultację chirurgiczną w Państwówce. Kilka osób mi znajomych miało tam wycinany woreczek i było Ok. Poza tym oddział wyremontowany więc już jest po ludzku.... [ale rodzić bym tam nie rodziła!]
A wiesz co mi lekarz powiedział?
Że jestem gruba i nie wie czy da radę laparo po czym nastąpił głupi, szyderczo-nerwowy śmiech a mi w gardle stanęło wszystko i łzy poleciały.
Po czym Pan dr się zmieszał i obrócił sprawę tak, że niby płaczę z powodu zabiegu a nie z powodu niewybrednego komentarza...
Wyszłam nie mówiąc nic.


A i zaś płaczę...
Wiem jak wyglądam, ale usłyszeć to w takiej sytuacji...bezcenne!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cham gbur i kutas straszny!!! Nie przejmuj się. Widocznie on wyżej spa niż dupę ma!

Ja nafaszerowalam się lekami i się powoli ruszam..

No co za złamaniec jeden!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi mnie też ciśnienie podskoczyło jak przeczytałam słowa doktorka, tylko ja jestem taka , że od razu bym mu pocisnęła więc podziwiam Cię , że przemilczałaś sprawę.
Kubuś dziś ostatni dzień w przedszkolu , w poniedziałek zakończenie rokui wakacje 🙂
Majcie udało mi się chyba wcisnąć do żłobka...w poniedziałek mam rozmowę z dyrektorem. Jak zadzwoniłam do żłobka obok nas to okazało się , że na liście rezerwowej jest 60 dzieci, a tam wstyd się przyznać ale znajomości podziałały, jeszcze nie wiem czy podziałały ale przyczyniły się do rozmowy więc może będzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...