Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dorotko no to mnie pocieszyłaś .... Ja na długi weekend jadę 😉
U nas burza 🙂 ogromna 🙂
Co do umiejętności Pani doktor się zdziwiła , ze Maja przyszła bez pieluchy i mówi pełnymi zdaniami...Jeśli chodzi o nocnik to tak jak Wam pisałam, był moment że sikała gdzie popadnie aż tu nagle zatrybiło i woła za każdym razem siku.
My jeszcze w domku, Jutro już na działkę i już stamtąd do Karwi. 🙂 Jestem ciekawa miny dzieciaków jak zobaczą tyyyle wody ( jeszcze nie byli nad morzem ).Tylko pogoda ma być byle jaka ale to nic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny przełom!!!!!!

Borys od rana sika tylko do nocnika i woła!!!! wszystko zaczęło się w środę wieczór, stoi koło ławy, patrzy na nas i nagle mówi 'kupę chce' i jak to powiedział w tej sekundzie zrobił kupę. Mówię do Marcina że zaczynamy w takim razie go pilnować, zwinęliśmy dywan, co chwilę pytaliśmy się czy chce siku czy kupę, podstawialiśmy nocnik, w czwartek2 razy zsikał się na podłogę, po czym strasznie płakał.... wczoraj po pracy zdjęliśmy pieluszkę, ale przyszła do nas siostra M, wyszła gdzieś po 19, i do tej pory nie zrobil nic, czyli trzymał, bo jak tylko ona wyszła, od razu powiedział że chce kupę, usiadł na nocnik i jest... dziś od rana już wołał. Chyba to jest jego moment, ale już nic nie mówię żeby nie zapeszyć, zobaczymy co dalej. Trzymajcie kciuki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Gosia super! trzymam kciuki żeby mu już tak zostało 🙂

Z siusianiem u nas też super, bo nawet jak na zakupy jedziemy czy gdziekolwiek to bez pieluchy, już kilka razy w tesco czy w jakiś innych marketach wołał siusiu tak więc stwierdziliśmy że nie ma sensu zakładać, u nas pielucha jedynie do spania, ale mam nadzieję, że do narodzin małej i z tym się uporamy 🙂
Teraz na tapetę idzie problem - SMOCZEK, bo bez niego nie zaśnie, musi mieć cyca do spania i już.. czuję w kościach że to będzie ostra batalia 🙂

A ja byłam u lekarki, końcówka 26 tygodnia, póki co niecałe 4kg na plusie, trochę mało ale lekarka mówiła że jest dobrze, najważniejsze że mała wymiarowa. Poza tym póki co ułożenie miednicowe, ale tym się jeszcze nie martwię, ma jeszcze 13 tyg na to żeby się przekręcić 🙂 coraz mocniej kopie, aż brzuchal się cały telepie, czuję żę w brzuchu noszę następczyni Guzowskiej tak mnie tam boksuje że hej 🙂
Poza tym u nas wszystko dobrze, Milo też coraz więcej powtarza słów z czego się cieszę, bo nie bardzo chciał gadać.. ale ruszył w tym temacie 🙂

Myszko i Izo życzę Wam udanego spotkania 🙂 no i wypijcie zdrówko za pozostałe mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti a to Fifek cwaniaczek, postanowił zafundować tacie miłe zapaszki do spania 🙂 może to miało podziałać jako narkoza 😁 😁

Co do rozwoju chłopców i dziewczynek, ja nawet nie porównuję bo zazwyczaj jest tak że dziewczynki idą z rozwojem jak burza, tak samo jest z dziećmi które mają starsze rodzeństwo, wiadomo dzieci naśladują starsze dzieci. Wydaje mi się, że malutka (prawdopodobnie Maja) będzie szybciej się rozwijała, raz że jest dziewczynką, a dwa dużo rzeczy będzie łapała od Miłoszka. Z resztą czas pokaże.

Właśnie jakie dziewczęce imiona Wam się podobają?? my nastawiamy się na Maję, ale jak wpadnie w ucho jakieś inne, nie wykluczam że się zmieni.. Teściowej nie podoba się Maja, ale to mam akurat daleko w 4 literach.. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!

Bo się rozkręcił na całego normalnie z nocnikowaniem! woła, wstrzymuje, ale sie cieszę! myślałam że to będzie problem a to tak lightowo poszło! wychodzę z założenia że nie ma co dziecka uczyć, po prostu przychodzi ten moment sam, przynajmniej w naszym przypadku!

Agatko super że z Małą wszystko ok! i 4 kg na plusie tylko!!! extra! a co do imienia, to zrezygnowałaś z Milenki? Pamiętam jak kiedyś pisałaś, że masz takie plany? U mnie być moze będzie to Milena, albo pójdę drogą i dobiorę coś pod Borysa, może Tatiana albo Tamara... bardzo podobają mi się też takie zwykłe imiona, Marta, Magda, Ola... nie wiem co zrobię, gdyby się okazało że miałby być to chłopiec...
Co do imienia dla małej, zróbcie jak czujecie i uważacie, Maja to jest bardzo ładne imię, dla malutkiej dziewczynki idealne! I masz rację, zdanie teściowej to jest tu najmniej ważne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monika, z mojej wiedzy to sluz pojawia sie w stolcu jak się ocsyszczaja jelita po lub przy np. biegunce lub po zatwardzeniu... Nie jestvto nic groźnego jeśli sluzu nie jest wiecej od samego kalu, jeśli pojawi się sluz podbarwiony krwią to trzeba usc do lekarza. Moja sis przerabiala ostatnio u swojej poltorarocznej córki, ale ta wyprozniala sie samym sluzem po kilka razy dziennie i lekarz jej powiedzial ze po biegunce (miała chyba rota wczesniej ) to normalne jak juz jelita wracaja do normalnej pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzięki Madziu pisałam też na fb ale wolę to nasze forum chociaż czasem tu cicho 🙂
Mam skier.na badanie kału na pasożyty i probiotyk podawac i go obserwowac.
od rana spokój zupełnie inny sie zrobił no i 1 wizyta u lekarki bez płaczu 🙂jupi bo zawsze była mega histeria.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia oby z Szymkiem było wszystko ok!

a u nas piątki się pokazały! jedna jest na wierzchu cała, inne chyba idą, bo pokazywał mi dziś że go boli i boli... dziwne bo tydz temu mu sprawdzałam i nie było ani śladu, a tu dziś jedna cała już na wierzchu.

Ale już wiem skąd w takim razie w ostaniach dniach agresja Bo w stosunku do mnie... tak jeszcze nie było, kopie mnie, gryzie, jeszcze Marcin odstawił mu smoczka, (który od czasu do czasu był jeszcze, szczególnie w momentach wielkiego rozżalenia, mamo smoka, mamo smoka....czasami jakby chciał powiedzieć bo się nie uspokoję inaczej) ale i tak ja jestem ta zła.... dziś się tak zamachnął na mnie żeby mnie uderzyć, ale jakoś nie trafił i walnął głową w futrynę.... guz zaczął rosnąć, ale przypomniałam sobie fają radę od znajomych z irl, by posmarować takie miejsce miodem, sprawdziłam i działa! wyrąbał ostro w futrynę, zaraz guz się pokazał i siniało to miejsce, a po tym miodzie się ładnie wchłonęło i nie ma sinika!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiu u nas to samo z ta agresja! Tylko mama jest zła :-(
Wracamy z zoo w Gdańsku normalnie horror!! Najciekawszy był zamek w drzwiach ciuchci przez godzine.. Albo chlapanie wody.. W kocu wracamy..
Mama dostała zegarek i bransolete ;-)
Niki chyba jest nadpobudliwa bo ani sek nie wysiedzi w miejscu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej robie to badanie kalu 3 razy się zanosi i z wynikiem do pediatry pójdę i znów mam temat do poruszenia bo od 3 dni zauważyłam że mały dziwnie mruga oczami dośc często jak jakiś tik nerwowy by miał pewnie czeka nas wizyta u neurologa i okulisty 😞 martwię się nie podoba mi się to strzelanie oczami zwłaszcza jak patrzy na telewizor 😞ech zawsze coś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti on nie mruży tylko mruga jakby tak strzelał oczami nie wiem jak to okreslic.Hmmm
Co do bilansu u nas też dziwnie wyszedł według ich siatek jest ok a według mojej jest za niski jak na swój wiek mówiłam pediatrze ale niby ok jest.
Jej co znowu macie za problem Beti??Normalnie biedna jesteś kobieto zawsze coś 😞
Co do spania mój też drzemek nie ma za to ok 21 chodzi spac i śpi do 8 rano ostatnio tak mamy 🙂ponad 2 lata nie spania wkońcu śpi i ja też 🙂jupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Widzisz beti byłam dziś na gościnie u kuzynki męża ma córkę 19miesiecy i jest cięższa i równa wzrostem jak mój Szymek i krytyka że Sz ma ponad dwa lata i wzrostem jest taki sam wkurzają mnie takie docinki ale co ja mogę ze jest niski ma 85cm odrasta od rówieśników ale z naszych przeżyc cieszę się że nadrobił rozwój i nie jest niepełnosprawny a całą resztę mam w dupie sory ale mnie trzęsie bo nie lubie takiego porównywania 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...