Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Kolka kolką a to co dziś wyrabia to gazy i ból brzuszka w porównaniu do kolki to jak 5 do 12.
Taka lagodniejsza forma. Mam nadzieje ze ta ostra już za nami...

Mi jak usnie to staram się nawet cicho oddychać żeby jak najdłużej pospala!! Nequitia ja nawet miałam etap ze bałam się własnego dziecka, ze to taki mały potwór. Ze nigdy nie zasnie albo płakać nie przestanie. Nerw to raczej mojego m łapie co dziwne bo to on jest mega cierpliwy zawsze. Pocieszam się ze do 18 urodzin tak się nie będzie zachowywała i kiedyś się unormuje i powróce do normalności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
znalazłam w necie już 600 zł

przy okazji wklejam co znalazłam:
Orientacyjne ceny płatnych szczepionek zalecanych, które Twoje dziecko może otrzymać już w 2. miesiącu życia na pierwszej wizycie szczepiennej:

szczepionka skojarzona 5 w 1 ok. 120 zł za dawkę, 6 w 1 ok. 200 zł za dawkę,
przeciw rotawirusom ok. 600 zł za cały cykl szczepienia (2 lub 3 dawki w zależności od producenta);
przeciw pneumokokom od 170 do 300 zł za dawkę (w zależności od producenta),
przeciw meningokokom od 120 do ponad 200 (w zależności od producenta i typu szczepionki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequita ja tez ostatnio łapie doła mimo ze Nathaniel wogole nie płacze .. ale to chuba ze tak naprawde jestem tu sama .. brakuje mi moich przyjaciół z Polski nie mam z kim pogadac Piotrek ciagle w pracy 😞 mam tu paru znajomych z dziecmi ale sa tacy dretwi ze nawet za żartować nie można 🤔 i jeszcze ten okres ostatnio nic nie leci prawie a brzuch mnie napierdziela jakbym rodziła ...

moj synek dostał wczoraj swoja pierwsza ugotowqna marchewke 😮 ale był w szoku inny smak mielił i mielił 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam szanowne koleżanki i ich Maluchy 🙂 od dzisiaj się biorę za organizację własnego życia... Muszę zapisywać o której karmię Małą bo nawet nie wiem czy występuje jakaś prawidłowość... dzisiaj jadę po stół do masażu bo mam takie "kosmiczne" ćwiczenia że nie miałabym gdzie ich wykonywać z Małą... teraz jem śniadanie... zdrowe i pożywne... bo wczoraj zjadłam miskę płatków przez cały dzień... Aha i najważniejsze... kupiłam sobie jeansy, które bez problemu wchodzą mi na dupę, więc szczęście czuję niesamowite wyglądam na kolejne 15 kg mniej i zauważają to inni 🙃 czuję się w nich jak w niebie... ponad rok nie nosiłam jeansów... no i na wadze już jest 71... czyli jeszcze 7 albo 5 kg i będziemy w domu 🙂

Dominika ja też tutaj gdzie mieszkam sama siedzę... Rafał w pracy od 6 do 18-19...
znajomych nie mam jakiś takich szczególnych... ech... życie po prostu... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
z tego wszystkiego zapisałam sie na basan tak dla lepszego samopoczucia 🤔
mały wynagradza mi wszystko ale mimo wszystko brakuje jakiegos takiego normalnego kontaktu z ludzmi .. marze o przeprowadzce do centrum do Kopenhagi tam jest duzo wiecej {Polakow i bardziej towarzyskich człowiekow , ale na to jeszcze musimy poczekac kilka miesiecy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiu
http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-holandia-szczepionka-przeciw-pneumokokom-pod-nadzorem,nId,109827

No i jeszcze coś było na temat rotawirusowej ze w Stanach już wycofana ale nie pamietam która
Kto pisal na ten temat?? Poproszę o przypomnienie
I po prostu wykup inne

My mamy szczepienie na 10:15 ale idę tylko do pediatry bo mała ma infekcje oka i bierze krople z antybiotykiem wiec nie dam jej zaszczepić..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry! Madzia gratuluję zakupu! Ja teraz postawiłam na sukienki. Wypatrzyłam kolejną, którą chciałabym nabyć- takie cieplejsze, na jesień. Jeansów za bardzo nie lubię, bo nie umiem sobie dopasowac odpowiednich, więc mam jedne, a reszta to spodnie z innych materiałów- jakoś lepiej leżą. W ogóle na chrzciny założyłam pierwszy raz szpilki od ponad roku- czułam się super, mimo, że nigdy nie lubiłam takich butów. Czasem trzeba ubrać się jak kobieta, a nie jak dziewczynka czy chłopaczara- działa cuda!
Dziewczyny... a mnie się drugiego dziecka strasznie zachciało! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasienkaks napisał(a):
o siehankowa, dzieki wielkie 🙂 choć wydaje mi się że mam więcej no ale nic naginam z pisaniem w takim razie 🙂

pod miejscem na zdjęcie w avatarze masz pokazaną ilosc napisanych postów 🙂 na razie masz ich 20, tak więc jeszcze troszke i będziesz mogła dodac fotke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania podziwiam... mi czasami brakuje brzucha... ale jeszcze nawet nie uprawiałam seksu póki co... kurka to już ze 3 miechy będzie, ale totalnie spadło mi libido... niby wszystko fajnie, radzę sobie... ogarniam ćwiczenia, wizyty lekarskie, spacery... ale wieczorem zasypiam w mig... nawet w tv nie patrze po prostu zamykam oczy i otwieram rano i zaczynam od nowa "dzień"...

Zresztą po moim "cudownym" porodzie i tym co się działo później to ja nie wiem czy kiedykolwiek będę miała jeszcze dzieci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MAmuska bebilon 3 m-c 6 karmnien po 120ml 4 miarki
4m-c 150ml 5 miarek
Jednak dziś Nikola miała szczepienie, zgodziłam się pod warunkiem bezpiecznej szczepionki i lekarz się zgodził!! Za free bo mała jest pod opieka neurologiczne to jej się należy skorzystać z jakiegoś tam projektu:-)
Skierowania dostaliśmy od kardiologa po okuliste, super.
Receptę na Debirat- podobno pomaga na brzuszki.
Wzrostu ma 60cm a waży 5,200kg czyli zaczęła tyc po dokarmieniu.
Opierdziuszkala pana doktora żeby nie myślał ze mama oszukuje z tymi problemami ☺️

Generalnie padła i pciumka przy dźwiękach serduszka.

Ja się już nie zdecyduje na kolejne dziecko, nie jestem do tego stworzona, nie radzę sobie tak jak inni, ciagle jakieś problemy i ja ciagle coś boli. Ma brata przyrodniego wiec nie jest sama.
Karmiłam w przychodni - ciekawość ludzka nie zna granic... Za zaslonke baby zagladaly - wscibskie krowy.

Ja preferuje tylko dżinsy - zalozylam swoje jakiś tydzień po porodzie, wtedy wyszłam ze szpitala.
Mam dwie pary materialowych ale uważam tylko z Mango, tak jak torebki.
Generalnie przez ciążę zrobiłam się taka bardziej dzins i dres bo przed to w trampkach ze trzy razy w roku wyszłam. Trzeba rzeczywiście coś na to poradzić ale jeszcze za wcześnie na 10-15 cm szpilki ;-) ale ochota jest!!!!

U nas sex prawie był ale w trakcie miałam jakaś jazdę ze mi w środku coś pęka i ze czuje szwy no i tak jakoś wyszło... Na to ochota tez jest ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale moja Nikola potrafi jeść cyca 20-30 min i do tego jeszcze całą porcje !!! Wydaje mi się ze nasze dzieciaczki są za małe żeby im wydzielac jedzenie po prostu niektóre potrzebują wiecej. Lekarz powiedział ze za miesiąc mogę wprowadzać ziemniaczka i jabluszko :-) nie mogę się doczekać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka, modyfikowane trzeba wydzielac, bo mozna zapchac dziecko. Cyc wiadomo, na rzadanie.
Adrian jak bym mu dala 250ml to tez by zjadl.
Zmniejsze znow na 150ml wody, bo chyba jednak za duzo dostaje. Zobacze czy bedzie placz, czy mu wystarczy. Zwiekszylam dlatego dawke bo po kazdym karmieniu byl placz, dziecko nie bylo do konca najedzone. No ale szczerze to 200ml mleka, 5 razy dziennie wydaje mi sie za duzo na takie malenstwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...