Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzięki dziewczynki 🙂 Dziś jestem taka śnięta, nie mam siły ręką ruszyć i spanie znowu masakryczne. Przynajmniej mam dziś niskie ciśnienie. Wczoraj jajnik mnie tak bolał w nocy że aż promieniowało na nogę. Jakbym okres miała...kurcze poszłabym zrobić bete hcg ale tak sie boje że się rozczaruję...poza tym może by jeszcze niski poziom. Mi przy Wojtusiu 4 testy wyszły negatywnie. Dzień przed okresem pamiętam byłam w Wali z Pawłem, wstałam rano i zrobiłam test.Chciałam zrobić niespodziankę a tu negatywnie. Strasznie mi sie smutno zrobiło bo czułam sie inaczej, senna i łatwo zadyszkę łapałam a to do mnie niepodobne było. Następnego dnia znów spałam na stojąco. Latałam w pracy co chwila do ubikacji bo mi sie wydawało że okres dostałam. Wróciłam wtedy z pracy ok 15 ej i wqrzona poszłam do łazienki i zobiłam test, a tu upragnione dwie kreski 😁

Iwonka u nas z tym smokiem to po prostu przyszedł ten moment. Zapytałam czy wyrzuci do kosza i to zrobił 🙂Oczywiście potem w nocy wołał żeby mu dac nionia ale tłumaczyłam że przecież sam wyrzucił i tata wyniósł śmieci a tam już go śmieciara zabrała 😁 I tak codziennie, ponad 3 tygodnie tak musiałam mu tłumaczyć ale już nie było w nocy płaczu za nim jak sie przebudził( pare dni mi tak histeryzował) Wcześniej jak miał te zapalenia jamy ustnej i tak cierpiał to nawet przez ból nie odpuścił a potem naprawdę mogę powiedzieć łatwo poszło 🙂
Licze że przyjdzie tez taki dzień na ubikację 😉

Gosia czemu bierzesz ten lek?


Dzis Wojtek nadawał sie do super niani:/ Poszłam z nim na spacer a ten co chwila mi uciekał, rzucał na ziemię jak łapałam za rękę...no wróciłam wymęczona i zła 😞 Brak mi dziś do niego cierpliwości...Piękne słońce, kolorowa jesień, ciepło i rozdarty, złośliwy, nieusłuchliwy Wojtek 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moje wakacje były nad morzem już z pogoda nie do chlapania sie w wodzie, mazury krótko i deszczowo 😞
A ptem Wam pisałam a to teściu a to Wojtek. Potem mnóstwo spraw na miejscu. Nie udało sie tak jak planowaliśmy ale cóż tak to z planami jest u nas:/

Ogólnie mam niedosyt ale też ciesze sie że w ogóle gdzieś sie ruszyliśmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeny to juz ta operacja! Pytałaś jak to będzie wyglądało? Będzie usypiany. Jak długo trwa. Ile będziecie leżeć?

No to obyś jak najszybciej znalazła pracę! Wiem jak jest ciężko.Podobną sytuację ma moja koleżanka.
A propo świnki. To ja robiłam badanie na przeciwciała ospy wietrznej, bo wg mojej mamy nie przechodziłam. Chciałam sie zaszczepić ale lekarka powiedziała że nie chce jej sie wierzyć że jej nie przeszłam. Może miałam pare tylko krostek...No wiec zrobiłam. Wynik mam ok 21 gdzie dodatni jest od 11 tu. Pytałam pani robiącej badania czy to znaczy że miałam ospę? A ona na to że trudno powiedzieć;/ Bo mogłam owszem, albo miałam tylko kontakt z chorym i organizm sam wytworzył przeciwciała... 🤔 Ogólnie zostało mi pytanie czy w takim razie te przeciwciała wystarcza przed zachorowaniem na ospe?
Jeśli chodzi o świnkę to teraz dzieci nasze są zaszczepione wiec liczę że tego nie złapię...ja nie miałam żadnej choroby zakaźnej:/

Ide myć łazienkę....a tak mi sie nie chce....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!

Przepraszam, że Was opuściłam, ale neta nie miałam, bo zmieniliśmy mieszkanie, w związku z przeprowadzką czasu nie było na nic.. masakra nie zdawalam sobie sprawy ile my mamy rzeczy... 😮

Iwonka mam nadzieję, że zaskoczyło 🙂 i wkrótce się pochwalisz że i Ty będziesz podwójną mamusią 🙂

Gosia oszczędzaj się i w tyłku miej wszystkich z pracy. Liczysz się Ty i dzidzia! 🙂 zdrówka życzę! Już nieługo skończysz pierwszy trymestr i będziesz miała więcej energii, ja tak miałam 🙂

Ja to czuję w kościach że trochę wcześniej urodzę, małą czuję tak nisko, ostatnio jak szłam na spacer z małym to czułam że brzuch mi tak ciągnie do dołu.. kolka jakaś mnie złapała, krocze z bólu rozrywało, myślałam że siądę na chodniku.. często chodzę na kibelek, na jelita chyba mam teraz ucisk.. no i brzuch twardnieje często.. Jakby nie było już końcówka 34 tygodnia. W zasadzie za 2,5 tyg dzidzia będzie donoszona. Zaczęlam już nawet ubranka prać i prasować, lepiej mieć już to przygotowane. Czekam tylko na pościel, to też będę prała. ŁÓŻeczko rozłożone, torbę do szpitala myślę w przyszłym tyg pakować. Wolę mieć wszystko przygotowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
w szku jestem ile Wasze dzieci mówią, u nas z mową kiepsko 🤢 pojedyńcze słowa i to przekręca.. kiepsko to wygląda.. więc troszkę się martwię.. za to puzzle trzaska jak nie wiem co.. 24-elementowe sam układa, któe są dla dzieci powyżej 3 roku.. 🙂 w szoku jestem, sam siada i układa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześc mamusie!
Agatka zmieniłaś mieszkanko na większe???Wielki szacun że wam się chciało że ze wzglęgu na twój stan.Ja wiem co to przeprowadzka już 4razy się przeprowadzałam i za każdym razem coraz więcej rzeczy 😁
Co do mowy nie martw się Szymek długo nic nie gadał a teraz coraz więcej ale słowa lub 3członowe zdania.Typu mama daj coś 🙂
Ale jest też dużo słów co inni nie rozumieją mówi nie wyraznie zmiękcza literki.
Każde dziecko ma swój czas widzisz twój tyle puzli układa a mój z 3 elementami ma problem 😞Wie jakie elementy pasują tylko nie potrafi ich połączyc 😞Ma takie puzle po 3,4,5 elementów typu samolot,statek itd puzle poszuka wszystkie od statku ale nie potrafi zakumac że się je łączy by obrazek powstał 🙂A twój jaki zdolny już 24 elementy sam układa jestem w szoku 🤪
Dlatego nie zamartwiaj się na zapas tu na forum każde dziecko jest inne i w czym innym bardziej rozwinięte chociaż mają ten sam miesiąc i rok 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti rodzeństwo chorowało...
Beti będę z Wami myślami. NA pewno wszystko pójdzie jak trzeba!

Agatka jeszcze troszkę i będziesz mieć z głowy! Fajnie. Uważaj na siebie. Nie przeprowadzaj sie znów dobra? 😉 Oszczędzaj się w miarę możliwości. Jak Szymonek reaguje na brzuch? Uważa na niego? Nie kopie Cie itp? Wie że tam dzidzia jest?

Dziękuję dziewczynki. Ja czuję sie coraz bardziej ciążowo...mam mdłości! Słabo mi i mam zawroty głowy. I jeszcze strasznie szybko się męczę... Jeśli się udało to czuję że to będzie zupełnie inaczej przechodzona ciąża...

Mój tez zaczął duzo mówić, powtarza z chęcią wszystko. Nawet prawie całe Panie Janie śpiewa 🙂 Ale oczywiście jeszcze są to zdania proste, dogadujemy sie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Iwonka również ciekawa jestem czy zaskoczyło czy nie 🙂

Madzia Milo tak jakby już rozumie, że dzidzia jest w brzuchu, bo jak go pytam gdzie jest dzidzia/Maja to już pokazuje na brzuch (a nie na siebie jak kilka miesięcy wcześniej), głaszcze brzuszek(czasami bardzo delikatnie, czasami mniej) ostatnio nawet jak leżałam na kanapie przynosił autka, stawiał na brzuchu i mówił do niego widzisz, widzisz ijo ijo 🙂 łóżeczko jest u nas w sypialni już rozłożone i nie pcha się tam bo wie że to dzidzi, jak widział malutkie ubranka na suszarce to też powtarza dzidzia 🙂 nie wiem jak to będzie po porodzie, ale czuję że łatwo nie będzie się przyzwyczaić małemu do nowej sytuacji. Musimy jakiś prezent kupić od Mai dla niego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...