Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
O fuck! Dorota nei strasz mnie! do piątku muszę być w dwupaku 😉

przed chwilą gadałam ze szwagierką, jej Martyna jest starsza o 4 miechy od naszych dzieciaków, też mówi że ma ostro z tą swoją, ona potrafi na złość jej włożyć koralik do nosa albo bransoletkę z koralików do buzi i za cholerę nie mogą wyjąć... jej mąż zajmuje się dystrybucja sprzętów medycznych do szpitala, tak że chociaż w domu mają takie pierdoły jak specjalne szczypce i mieli czym ten koralik wyjąć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
te testy na obecnosc wod płodowych sprawdzaja ph, mozna tez zwykłymi paskami do ph sprawdzic bo to chodzi o odczyn tych wydzielin. Gosia to pokazuj sie bysmy wiedziały ze jeszcze jestes w domku!!! 🙂
Dorotko oby te etapy przeszły szybko.zanim my zwariujemy 😁
młody znowu miał dzis drzazge. kurka.
a z młodego wybrykow bardzo niebezpiecznych to na topie jest wskakiwanie pod koła rowerzystom. zreszta rok temu tak samo robił. biegł prosto i nagle pyk w bok skok pod koła. teraz to nawet biegnie naprzeciw rowerzyscie bo chce mu zagrodzic droge, dla niego to takie zabawne wbiegac pod rozpedzonego rowerzyste. wydarłam sie juz na niego bo ilez mozna. jeszcze tu pełno dzieci jadacych na rowerach , ale nie malusich rowerkach tylko juz takie 6-8 latki co tez jezdza i srednio patrza gdzie, i nie zatrzymaja sie wiadomo. cała alejka w rowerzystach nawet po chodniaku przy alejce jezdza, a OBOK 50- 100 metrow jest droga rowerowa pusta praktycznie,ale nic lepiej jezdzic po zatłoczonej alejce ( to jest fragment ulicy wyłączonej z ruchu samochodowego).eh..nie mam normalnie jak przejsc do placu zabaw przez to, bo ten leci pod rowery..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiu i jak tam sytuacja??
Nadal w dwupaku??

Gosiu, mam do Ciebie szybkie pytanie...
Czy osoba, którą ktoś zgłosił na świadka w sprawie cywilnej [chyba? chodzi o ten nieszczęsny remont, pracownik sądzi się z pracodawcą i podał Nas na świadków, że w danym terminie pracował a pracodawca twierdzi, że wziął wtedy urlop bezpłatny i nie wypłacił mu ZUSu, z resztą jak za wszystkie inne miesiące 🤪 ] to jest jakaś podstawa prawna, że MUSISZ się stawić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zakupiliśmy Alankowi, bestii płaczącej w samochodzie…. następny fotelik…9-18kg 🙂
Romer king plus, taki sam jak ma Lenka…zaskoczyła Nas cena, bo za Lenki daliśmy 1000zł bez 2zł a teraz, 600zł bez 1zł!
Mam nosidło Maxi Cosi Cabriofix ale ostatnio na stacji gdy odkurzałam auto wciągnęłam osłonki na pasy 🤢 T zdjął a ja nie zauważyłam 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti mój Boże co za stres musisz mieć z tym wskakiwaniem pod koła 🤪
Ostatnio przeżyłam szok i do dziś mam lęki, kiedy podczas spaceru Lenka chciała soczek...poszłyśmy do TESCO co wiąże się z pójściem chodnikiem koło drogi...
Akurat dochodziłyśmy do świateł a tam....po drodze, dość sporym odcinku prostym szarżowało dwóch debili w Posche Carrera [czy jak się to pisze] ...jeden debil za kółkiem, który chyba chciał się przejechać i jego znajomy, właściciel auta, który chyba "posrał" się w gacie bo jak wysiadł to ledwo powstrzymał pięści....
A mianowicie, gość stracił panowanie nad samochodem i dosłownie 5m od Nas obróciło go, wjechał na przeciwny pas, zarzuciło mu tyłem i jakimś cudem nie dachował...ale gdyby nie szczęście, że zaczął w porę hamować to nie byłoby tych 5m 😮
Jak zaczęłam się drzeć na debili, ludzie którzy musieli hamować awaryjnie bo doszłoby do karambolu, prawie gościa zlinczowali...
Jak się ma dobre auto a nie ma się umiejętności, to jakby chodzić z odbezpieczonym pistoletem w biały dzień!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
Ivi ale co wam sie popusło w pralce? nie grzeje czy nie przeskakuje? jesli nie przeskakuje to kiedy?


Beti i nie grzeje, bo pranie się nie dopiera i nie przeskakuje np z prania na płukanie...Po prostu chodzi sobie cały wyznaczony czas prania a później na 1 minucie mogłaby "prać" i cały dzień...jak naduszę jakiś przycisk to program uruchamia mi się od nowa albo w ogóle nie chce się uruchomić tylko zmniejsza się czas programu o minutę a później wyskakuje PAUSE i tyle...
Jeśli natomiast włączę samo płukanie lub wirowanie to działa....
A pralka to Bosch i ma 4lata i 9 miesięcy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja mam pralke 10 letnia bez elektroniki, ale u mnie było tak ze zatrzytmywała sie w dwoch miejscach, a czasem w jednym włąsnie przed praniem a płukaniem.a czasem na poczatku jak miała grzac. sprwadziłam na liczniku ze nie grzeje i było pytanko czy sama grzałka czy termostat czy programator. ojciec posprawdzał w srodku i wydawało mu sie ze grzałka i tak tez było koszt podróbki 35 zł a oryginału 70 zł. na liczniku mozna jedynie sprawdzic czy grzeje czy nie bo jak sie nagrzewa to wtedy licznik wiruje mocno. u was moze tez programator poszedł skoro moze prac i prac bez konca 😞 sama grzałka jest łatwa do wymiany ale z programatorem juz gorzej. lepiej by było u was to pierwsze tylko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
a moze wystarczy wgrac nowe oprogramowanie?


My postaramy się naprawić tą pralkę, ale wywieziemy ją do moich dziadków...
Dwójka starych ludzi pierze we frani 🤢
Po prostu z jednej strony jestem zła a z drugiej zadowolona...mamy pralkę 60x60 a teraz kupimy sobie 45x60 i będzie więcej miejsca w naszej szerokiej na 1,7m łazience!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ivi1984 napisał(a):
Gosiu i jak tam sytuacja??
Nadal w dwupaku??

Gosiu, mam do Ciebie szybkie pytanie...
Czy osoba, którą ktoś zgłosił na świadka w sprawie cywilnej [chyba? chodzi o ten nieszczęsny remont, pracownik sądzi się z pracodawcą i podał Nas na świadków, że w danym terminie pracował a pracodawca twierdzi, że wziął wtedy urlop bezpłatny i nie wypłacił mu ZUSu, z resztą jak za wszystkie inne miesiące 🤪 ] to jest jakaś podstawa prawna, że MUSISZ się stawić?


Iwonka pewnie w sądzie pracy to będzie, jeśli nie możecie iść, można sie usprawiedliwić, tylko że jest myk, trzeba mieć zwolnienie lekarskie od biegłego sądowego... (na stronie int tego sądu powinien być wykaz, albo trzeba zadzw do sekretariatu tego sądu) ale to nic nie da na dłużej, bo sędzia wyznaczy następny termin... lepiej iść, bo sędzia może nałożyć grzywnę, u mnie w wydziale od 80 do 200 zł... ale może być i więcej...
tak naprawdę to wszystko zależy od sędziego też, u mnie robią tak, że jeśli sędzia sam sobie wzywa świadka to wtedy nakłada grzywnę jak nie przychodzi, a jeśli to jest świadek zgłoszony przez stronę, to w interesie tej strony powinno byc żeby przyszedł, i wtedy sędzia odpuszcza grzywnę, no i daje do zrozumienia stronie co to za świadek że olewa... (tylko że mój to wydz rodz i trochę inne prawa niż w sądzie pracy, gdzie trzeba dużo udowadniać świadkami - u nas przeważnie świadek zeznaje na korzyść tej osoby co go podaje, i te zeznania trochę inaczej się traktuje...)
możecie jeszcze tak zrobić żeby nie odebrać wezwań
wezwanie zwalnia od pracy i usprawiedliwia nieobecność, możecie potem potem wnieść do sądu o zwrot kosztów przejazdu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MOja Mama z Tatą kupili ostatnio pralkę samsunga eco bubble i ja się w niej zakochałam 🙂 fajna, wiele programów, jak kupowali to jest bardzo dużo opcji do wyboru, naprawdę zgłupieć można! ja bym reflektowała na taką z suszarką od razu ale droga...
ale najważniejsze jest to, że ona ma małe wymiary (opcja slim) a tak duży bęben w środku, że chociaż jest taka na wielkość jak moja do 5 kg, to mieści w sobie 8 kg! bardzo zgrabna i pojemna, idealna do małej łazienki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Gosia 🙂
jej a dla mnie to dziwne ze swiadek MUSI przyjsc 😮 nawet nie wiedziałam. myslałam ze nie mozna zmusic kogos do zeznan.odmowa jakas czy cos. a tu kary... eh trzeba sie znac na wszystkim.dobrez ze mamy tu Gosie 🙂 Ivi dobre serce masz i Cie gosc wkopał chroniąc swoj tyłek.bo rozumiem ze o pracodawce złego chodzi cała sprawa eh..a spytał sie chociaz was czy wy chcecie swiadkowac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi moi rodzice tez piorą we frani ale oni nie chca zadnych zmian bo frania działa tyle lat ze im starczy do konca zycia a jakby teraz cos kupili to sami widzicie za 5 lat to musieliby kupowac nowa i nowa i nowa...dobre te 5 lat chociaz w dzisiejszych czasach. oni sie bronia przed nowa pralka. ja swojej starej tez nie mysle wymieniac pozyje jeszcze z 5 lat MYSLE a moze i wiecej. te stare sa solidne, ale ja chociaz mam automat normalny a nie franie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale jak sie ma juz nowa rzecz to nie wahałabym sie zmieniac na inna 🙂 moj ojciec nawet jakby ktos mu nowa kupił to by stara na bank schował do piwnicy, nie wywaliłby nigdy frani 😁 kiedys im proponowałam ze im kupie nowa eh zdenerwował sie tylko ze po co mu bubel który zaraz sie popsuje 😁 wiec sie nie wtracam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jeju kupiłam na allegro zestaw porcelany dla młodego w pieski wczoraj a dzis rano juz telefon o płatnosc...nozesz..nie poczekaja nawet 3 dni..ale poganianie
zestaw fajny mam nadzieje, sa tez 3 elementowe z lubiany ale stwierdziłam ze w tej cenie co kupuje 6 elementowy to sa w kielcach 3 elementowe jak chodziłam wiec wziełam ten.
http://allegro.pl/lubiana-zestaw-dzieciecy-6el-piesek-bali-i4155649713.html
dodatkowo zamowiłam takie cosik, mieszkamy na 8 pietrze a młody potrafi sam sobie otworzyc balkon a na balkonie to on szaleje chce wyłazic przez prety i dołem,wiec wole nie ryzykowac bo wystarczy ze tułów przecisnie i wypadnie na głowie sie zatrzymujac nie moiwac juz o tym ze i na dole i przez jedno miejsce miedzy pretami to mu głowa przechodzi.., chociaz klamke w balkonie wymienie.szukałam jakis innych zabezpieczen ale nie ma nic, ludzie okrywaja balkon jakimis foliami osłonkami, ale mysle ze by widoków nie miał juz zza szyby zimą np poza tym u nas tak ptaki robią bo daszku nie mam ze wszystko bym miała osr..e, a takto to bedzie na balkonie tylko pod moją kontrolą, sam sobie juz nie otworzy.
http://allegro.pl/klamka-z-kluczykiem-ze-stopu-aluminium-katler-i4197934593.html#tabsAnchor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti ja też ostatnio myślałam właśnie o takiej klamce, bo moją się tylko przekręca i już! Moja mama ma wbudowany taki guzik jeszcze, jak go nie przyciśniesz (ciezko chodzi, ale teraz to wiem że to jest dobre jak sie ma małe dzieci!) to nie otworzysz, coś na kształt tego kluczyka! (ja jeszcze mam ciary jak mnie Bo zamknął na balkonie jak sobie przypomnę...., z czymś takim by nie dał rady)
a swoja drogą to klamkę tak prosto można wymienić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiu, a ja w jakiś sposób mogę odmówić składania wyjaśnień...w sensie jeszcze nie wiem na jakim etapie jest postępowanie, nie wiem czy się dogadali przez adwokatów itp
Po prostu aby nie figurować jako świadek?? Pomimo iż pierwotnie się zgodziłam [w sensie mój mąż 🤢 ] ale teraz zaistniały takie a nie inne okoliczności i nie chcemy świadkować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...