Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Właśnie szykujemy się na spacer...
Latam biegam w międzyczasie pisałam tu do Gosi...
Lenka pyta...
mamo, to w końciu idziemy na ten dwólek?
Mówię, że tak tylko uszykuję ubrania...i musi chwilę poczekać...
A Lenka....
No dobla, bez obaw bułka z masłem....
hahahahha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Doroto, jeszcze do Cię na szybko...
Pralkę teraz mam Boscha ale zabij mnie nie wiem jaki model typ itp
A nad nową się zastanawiamy bo to świeża sprawa...w sensie mój mąż pytał a ja przeglądałam i właśnie albo Samsung Eco bubble albo jakiś LG...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi jak Cię już np. podali na tego świadka to za późno, możesz sie dogadać z tą osobą co Cię podała że nie chcesz, to może Cię wycofać.... jak jesteś świadkiem nie spokrewnionym to niestety nie możesz odmówić składania zeznań, ale możesz zawsze ściemniać zeznając, nie wiem, nie pamiętam, dawno to było, nie przypominam sobie, i tak w koło....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Już za późno....
Targają mną różne emocje, raz jestem aby zeznawać a raz nie...
Wczoraj T dzwonił do tego chłopaka, okazuje się że właściciel firmy [de facto mąż mojej bardzo dobrej koleżanki tak Nas urządził ale to dłuższy temat - oszustwo, wyłudzenie pieniędzy itp] sam nie wie jak się ma...
Pierwsze pismo poszło od prawnika a resztę pisze sam, zapewne w porozumieniu ze swoją księgową-kochanką...
Np nie wpuścił Inspektorów Pracy twierdząc i pisząc oświadczenie, że nie ma działalności i nie zatrudnia ludzi 😁
hahahhahaha
A właśnie jest w trakcie robót gdzieś tam nie wiem gdzie!
Masakra...
Wypisał trzy różne świadectwa pracy temu chłopakowi - w jednym wybrał urlop, w drugim nie pracował w ogóle a w trzecim nie dość, że nie wybrał urlopu to jeszcze miał pełny etat i nadgodziny 😁 o losie!!
A to tylko wierzchołek, wierzchołeczek, wierzchołeczuniuniek góry kłamstw, bzdur i fałszerstw jakich się dopuszcza-dopuszczał i dopuszczać się będzie...
Jego żona odeszła z córką ze złotej klatki, i dopiero zaczęła oddychać bez obaw o awanturę z tzw "dupy"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
hej Gosia 🙂
jej a dla mnie to dziwne ze swiadek MUSI przyjsc 😮 nawet nie wiedziałam. myslałam ze nie mozna zmusic kogos do zeznan.odmowa jakas czy cos. a tu kary... eh trzeba sie znac na wszystkim.dobrez ze mamy tu Gosie 🙂 Ivi dobre serce masz i Cie gosc wkopał chroniąc swoj tyłek.bo rozumiem ze o pracodawce złego chodzi cała sprawa eh..a spytał sie chociaz was czy wy chcecie swiadkowac?


Beti, zjebany mózg mam i tyle...
A serce to mam rozdarte....bo z jednej strony właściciela firmy, który Nas oszukał pogrzebałabym na żywca, z drugiej żal mi pracownika bo za pracę u Nas nie dostał nic choć My zapłaciliśmy jego szefowi a po trzecie mam nerwa na tego pracownika bo wiecie, prowadził swoją grę z pracodawcą i mamy w trzy i trochę niedoróbek, poprawek, i spierdzielonej roboty za którą ciągle musimy dopłacać....a teraz w imię ideologii i solidarności mamy iść do sądu...
Nie zapytał Nas....bo pracował u Nas 3 miesiące a ten debil wpisał mu że w ciągu tego czasu w pracy był 7dni i od takiej kwoty zapłacił mu ZUS 😮 oraz wypłatę!!!!
Szok!!
To wszystko jest grubszą aferą...
I wyobraźcie sobie, że moja koleżanka jest z Nim [szefem] 10lat i NIGDY nawet przez głowę jej nie przyszło, że przez 6 lat działania firmy budowlanej On zdobywał pieniądze na oszustwach, kłamstwach i wyłudzeniach??
Nawet mi przedstawiła Go w superlatywach dlatego się zdecydowaliśmy na jego firmę....
Ona dopiero w lutym usłyszała całą prawdę...bo do tego czasu On mówił o Nas, że wymyślamy, że cudujemy, że będzie beznadzieja bo tak czy siak sobie chcemy zrobić...a tak na prawdę na remoncie był 3 razy!!
Kiedy koleżanka o wszystkim się dowiedziała miała załamanie nerwowe i pogorszył się jej stan bo ma podejrzenie raka 😮 reumatoidalne zapalenie stawów zakwalifikowane do leczenia biologicznego oraz kilka innych schorzeń....a On mówi przy każdej kłótni, że jest schorowanym śmieciem gdzie po 1 dniu przeprasza i błaga o wybaczenie...
Wybaczała 10lat, teraz po akcji z Nami powiedziała DOŚĆ!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj tak, O wycierpiała się przez Niego dokumentnie...
Ostatnio nawet miała zabieg na gardło połączony z wycinaniem migdałków i jakiegoś polipa, nie mogła sie denerwować bo wówczas wymiotuje a to groziło pozrywaniem wszystkich szwów i uduszeniem się własną krwią....
Tak ją wkurzał a Ona Go błagała aby nie wyzywał jej od jakich tylko przy mamie....a On dalej....
W końcu O zwymiotowała ale musiała połknąć 😞(((((((((((((((((((((((
Mama ją oderwała i zawiozła na pogotowie bo debil zaczął mówić, że kłamie i zaczął ją szarpać....

Ja w dniu "oddania" mieszkania po remoncie miałam załamanie nerwowe co skutkowało stłuczką samochodową...oraz wizytą na cito u psychiatry......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wczoraj był u Nas facet od pralek...T znalazł Go na necie...
Zapłaciliśmy 250zł 😮 wymienił grzałkę, ale to co z niej zostało to jakaś nieprawda...
Powiedział, że szkoda tej pralki wywalać bo zadbana i być może tylko ta grzałka była felerna...
Teraz zrobiłam dwa prania i działa tak jak kiedyś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi super że pralkę sie udało załatwić! może jeszcze pożyje trochę!

Ivi wydaje mi się, że w takim wypadku lepiej jakbyście poszli do tego sądu, bo tylko Wy możecie w sumie zeznać jako najbardziej wiarygodni świadkowie że koleś u Was robił 3 miesiące a nie 7 dni...
a na tego właściciela znajomego szkoda słów... ale jak znam życie to chłop i tak się nie zmieni i dalej będzie robił tak samo...

Ivi uważaj z wizytami u psychiatry! czasami zgłaszają do sądów że kobieta matka która ma dzieci - korzysta z ich pomocy - sama nie radzi sobie ze sobą - jak ma sobie poradzić z dziećmi - było u nas parę takich spraw - kończy się nadzorem kuratora i zobowiązaniem do podjęcia i kontynuacji terapii.... potem Sąd sprawdza, trzeba dawać zaświadczenia z tej terapii no i ten kurator się kręci po domu potem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotka a ja jeszcze spakowana i nie może być inaczej do piątku!


Ale zaczynam łapać stracha, dziś już było kiepsko w nocy, jak sobie pomyślę że to pojutrze to muszę lecieć do łazienki.... Jeszcze Bo ze mną siedzi w tym tyg, bo M do dziś ma tak beznadziejną zmianę - od 12 do 20! koniec składania wniosków o dopłaty i ma zapierdziel... jutro idzie na rano normalnie, bo jeszcze musimy zrobić zakupy przecież a tak to nie ma jak! ja sama się juz tak boję, bo czasami jak mnie przeszyje takie kłucie to się muszę złapać za podwozie i położyć, zresztą sama zakupy z Bo juz w tym tyg odpuściłam...

W ndz byliśmy w casto po kwiatki, i wzięliśmy Borysowi taki wózek samochód - i to dziewczyny jest rozwiązanie! siedział trąbił, kręcił kierownicą, jak się zatrzymaliśmy gdzieś to wysiadał sprawdzał koła, cały czas miał zajęcie i nie było darcia w sklepie! Problem był przy wyjściu ze sklepu, bo nie wysiądzie przecież, ale ochroniarz zobaczył co sie dzieje i podszedł i powiedział do niego tak stanowczo że musi wysiadać, bo on już zabiera wózek! Podziałało!
Tylko tak, w castoramie te wózki są za free, a w real widziałam takie wózki, nawet fajniejsze, więcej bajerów, i to już kosztuje, nawet jakąś kaucję trzeba zapłacić czy coś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeszcze Wam się pochwalę, mój Bo to jest taki 'auciarz' że nie uwierzycie! on zna już chyba wszystkie marki samochodów, jak jedziemy gdzieś to nazwie każdy samochód jaki jedzie przed nami czy nas mija! toyota, opel, subaru.... no mówię Wam , wymieni prawie każdy, no chyba że nie ma znaczka! jak idziemy musi dotknąć każde auto zaparkowane i je nazywa, albo tak gada ze sobą, co to jest za auto? opel, tak! To chyba przez te reklamy w tv, bo jeszcze sie nie zacznie to już czai jaka to reklama jakiego auta!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sukienka dla Ciebie bardzo fajna, mam podobne do pracy i wiem, że są mega wygodne 🙂 i ten kolor zielony 😉 połączenie tej kurtki co masz będzie super wyglądać!

pamiętam jak pisałaś co dopiero o tej sukience co kupiłaś i że Twoja siostra kupiła taką samą! nawet dawałaś zdjęcie! boshe jak to zleciało....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorota co do leczenia u psychiatry to nie jest tak że on za każdym razem zgłasza.... są extremalne sytuacje, kiedy powinien, (np. matka sama w domu z dziećmi, bierze leki zmieniające świadomość, maż za granicą, zero pomocy rodziny czy kogokolwiek....) wtedy powinien ktoś sprawdzić czy dzieciom krzywda się nie dzieje. Najczęściej robią to państwowi. To jest tak jak w szpitalu, jak przyjeżdżasz z dzieckiem bo Ci w domu np. z łóżeczka spadło, lekarze powinni sprawdzić czy dziecko spadło w wyniku nieszczęśliwego wypadku czy dlatego bo jet zaniedbane, nikt go nie pilnuje, nie zajmuje się, rodzice byli pijani czy cokolwiek... nawet sytuacja jaką ja miałam z oparzeniem, mnie lekarze nie zgłosili, ale w tym samym czasie do mojego wydziału trafiła identyczna sprawa, nawet pamiętam że przewodnicząca jak zaczęła czytać do przydzielenia to myślała, że to mój przypadek, heheh mimo iż to inna dzielnica... W szpitalu byłam obserwowana, parę wywiadów, jakby coś było nie tak, można było się zakręcić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia nadal w dwupaku?
nie mogłam wczoraj wdepnąc młody miał tempke. w nocy zeswirował mi jeszcze termometr 😮 teraz juz ok narazie tylko katar sie leje. byłam wczoraj jeszcze u laryngo bo juz wizyta miałą byc mieisac temu. słuch ok, uszy tez, kora nie ma. migdały ok.kontrolka za pół roku.nocki dwie sajgon ale to pikus naprawde w porównaniu z tymi mega ostrymi goraczkami ktore kiedys były. teraz to bynajmniej nie stresowałam sie az tak jak juz 1a mineła i tempka zaczeła bezczopkowo spadac to juz wiedziałąm ze najgorsze z tempka raczej za nami.
Gosia i Lubiana fajna jesli chodzi o zestaw dla dorosłych? my w ogole nie mamy zestawu zadnego dla dorosłych, narazie brak miejsca, wiec młody tez je na naszych takich talerzach w cały swiat. wiec chociaz on bedzie miał porzadna zastawe. kupiłąm te 6 elementów bo stwierdziłam z ez najac mnie potłuke połowe w rok 😁
u mnie balkon tez sie baaaardzo lekko otwiera. okna duze ciezko ale balkon jest mega wyrobiony. z rysunku wynika ze łatwy demontarz, zreszta odkrecalismy włąsnie klamke nasza by sprawdzic długosc trzebienia czy costakiego i łatwizna 🙂
Gosia to Borysek typowo meskie ma zainteresowania. i ze rozpoznaje marki juz wow.moj ostatnio wyciagnał skakanke moja i kaze wszystkim skakac albo trzymac by skakał on 😁
ja znowu miałąm teksta u lekarki : czy on cos mowi? hm.. mowi skłąda zdania ale np. tata jechac do lekarza. ale publicznie to on jakos mało mowi. 🤢 chyba powinnam sie uodparniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi ale Cie skasował gosc!!!! za grzałke 250zł !!!!!! chyba go poje...ło! dobrze ze puki co masz gdzie pranie zrobic 🙂
co do goscia z firmy, nie ładnie ze was wkopał bez pytania. generalnie Twoja historia uczy ze sie nie bierze do robót nikogo znajomego!ja dwa razy miałąm zle zrobione rzeczy przez znajomych... ciezko takim osobom nawet powiedziec. a i tak jak sie np gosc doiwedział ze mi kaloryfery tak pomalował i właczył ogrzewanie od razu przez co farba tak spłynęła ze mam dwukolorowe!i nawet tego nie poprawił. a za malowanie skasował 1,600zł! ja w tym czasie malowałam zdawane mieszkanie, musiałam sie szybko przeprowadzac wiec wziełam do nowego mieszkania fachowca i nigdy wiecej! moje malowanie było lepsze!tak samo panele.Boze.....jak mozna przez listwy przewiercac kołki wpychac! teraz zeby wyciagnac listwe to musze wyrywac z kołkami ze sciany!!!
ale o czym miałam pisac. zeznaj to co musisz i co gosciowi pomoze czyli ze pracował u was tyle i tyle. prawde. reszta to co o pracowadcy wiecie wy to jest tylko wiedza chyba bez dowodów.chyba ze masz dokumenty itp ze on kłamie w wielu wielu sprawach i jakie on machlojki robi.ale to raczej ksiegowa pewnie ma, ewentualnie sam pracownik z tymi swiadectwami bynajmniej jedna swoją sprawe moze obronic.wiec moze was nie beda pytac o inne rzeczy.jedyne dokumenty co mozecie przedstawic to dotyczace waszej roboty.a odszkodowanie to troche jestem ciekawa teoretycznie skad by Ci przysługiwało- ze strony pracownika czy ze strony firmy zatrudniajacej pracownika.jesli ze strony firmy to tym bardziej dobrze by było udowodnic ze pracownik pracował te 3 miesiace.ale pewnie nei chcecie miec juz z tą sprawą nic wspólnego.powiem wam szczerze ze wolałabym zeby mi gosc nie naprawiał juz tego balkonu skoro az tak schrzanił ze az spawanie było potrzebne, bo jakos nie wierze ze bedzie to solidnie zrobione 😞 wybacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja raz jechałam tym realowskim wozkiem-autem. opłata 5 zł plus kaucja zwrotna 5 zł. i u nas hm.. srednio sie sprawdził tzn na szybkie zakupy tak ale jak tylko stanełam by wybrac cos to juz wyłaził i chciał leciec gdzies.czyli jak zawsze musiałąm byc w ruchu 😞 jak juz skonczylismy zakupy i przyczepiłam wozek do łancuszka to wtedy najdłuzej w nim siedział wyłąził właził hehe i tez był problem z wyjsciem ze sklepu hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotko a mi sie tylko link z kurtka otwiera i z sukienkami dla Martynki. co do sukienki to opcje w kropki z bolerkiem wybrałabym.sprobuje jeszcze otwzorzyc.
he to was poinformowali w odpowiednim czasie o imprezie! dziewczyny ja nie lepsza -mojego ojca jeszcze nie poinformowałam o slubie 😁 bedzie darcie..chyba w ogole nie chciałabym go na slubie bo wiem ze sie wkurzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...