Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
My nadal pierzemy w dzidziusiu ale nie prasuję już ciuszków.
Co do facetów i ich stosunku do dzieci. Mnie sie wydaje, że gdy dzieciak jest spokojny, nie płacze, non stop się smieje itp. (nasza Oliwcia) to tatuś lgnie to dzidziusia. Ale jak jest na odwrót to ucieka.(nasza Oliwcia po II szczepieniu).
Hm u nas w sumie tylko jedno co mnie wkurza. Oliwka budzi się o 1, 3, 5, 7 do karmienia w nocy. Nie może jej się przestawić na całonocne spanie. Przez to i ja taka niedokukana wciąż. 🤨
Od 3 mi-cy nie przespałam ani jednej całej nocy. Wrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do chlopow to ja sie nawet nie wypowiadam, gdybym wiedziala ze tak bedzie to chyba bym sie nie zdecydowala na dziecko, a raczej na pewno nie. Adrian dzis tak cyrkowal ze szok, no i kupy nie bylo, bo probuje bez preparatu, a jednak go potrzebuje 🤢. Beczal dzis prawie caly dzien, glowa mi peka wiec od razu sie zegnam, ide spac.
Wojtus 3 miechy tez skonczyl 😁 😁... muah przystojniaku :*

Gosia ja od poczatku piore w Arielu (w plynie) od razu sprobowalam i maly nie mial zadnej wysypki, wiec do tej pory piore. Z tym ze nadal jego rzeczy osobno. Jak nie sa brudne, robie szybkie pranie w 40 stopniach, tak zeby tylko odswiezyc. Prasuje nadal, ale tylko Adrianowi, naszych ciuchow nigdy nie prasowalam i nie mam zamiaru, bo nienawidze tej czynnosci. Dla Adrianka wiadomo, wszystko co najlepsze 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka ja na chwilkę poczytać Was troszkę 🙂

Ivonka, Miłoszek już ma się lepiej, teraz miał 37,1, dziękujemy za troskę... ostatnią dawkę syropku dostał o 15, także jest dobrze... skoro temp nie ma 🙂 Według rad Marleny położyłam na komodzie koło łóżeczka talerzyk z pokrojoną cebula,... jeden wielki smród w sypialni, ale najważniejsze żeby małemu pomogło 🙂, katarek jeszcze jest, przed spaniem mu znowu ściągnęłam trochę tych gili...
Marlena obserwuj Adrianka... u nas wczoraj na wieczór było 37.3 a dziś rano 38 😮 potem o 14 godzinie 38,7... niby katarek, a coś tam się dzieje w tym malutkim organizmie.

Jeśli chodzi o pranie, ja piorę w proszku do prania dla dzieci, a płyn używam lenor i nic się nie dzieje, co do prasowania, ja sobie nie wyobrażam założyć małemu pomięte bodziaki czy cokolwiek, podobnie jak Gosia czy Marlena chcę dla małego wszystko to co najlepsze... choć czasami padam z nóg to prasuje, bywa że po 23... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a co do facetów... ja chyba mam szczęście, mój kochany mąż jest oazą spokoju i cierpliwości, mimo że przychodzi czasami zmęczony z pracy, to chętnie zajmuje się naszym synkiem, bo rozumie, że dziecko też czasami daje w kość i też mam prawo być zmęczona 🙂. Poza tyma w związku z tym, że mój nunuś nie chce cycusia (cały czas dzielnie ściągam i daje mu swoje), to mój mężuś go karmi i przewija w nocy z wielką ochotą, a mi każe spać dalej... tyle że ja muszę ściągać pokarm na kolejne karmienie, także i tak i tak nie śpię tylko jadę z laktatorem, a w tym czasie mój Łukasz działa z małym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy:-)
Moja corcia znowu dziś pospala!! Wstala o 6:50! Spała od 20:15!!
Mogę już chyba powiedzieć skok jest za nami :-)))))
Pojadla cyca - 15min i do lozeczka na karuzelke i dopiero o 8 ja wzięłam do łóżka
Trafiła do "konsoli" i wlaczylam jej lampke z plywajacymi rybkami. Ale coś się niepokoi wiec muszę wyczaic o co chodzi.

Małgorzata mieliśmy skok i dupa zbita bo nie można było z Nią wyjść, tylko lekarz zakupy i taras.
Wczoraj pierwszy spacer w chuscie :-)

Mam tu koleżankę jedna ale jest z terminem na 27-09 wiec za jakiś czas bedą wspólne spacerki.

Super tak przesłać noc, mam nadzieje ze niedługo wszystkie tego doswiadczycie. Ale Ja się obudzilam ofkorz o 5:20 hehe oblukalam małą i na drugi bok :-)
Głowa boli od wyspania :-)

Trzeba się brać za wypakowywanie szafy i pakowania w nią swoich rzeczy :-)

Miłego Dzionka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
Doris doktorka mowiła zeby jadac od czasu do czasu kalafiora, brokuły, tez sa wiatropedne przynajmniej dla mnie. narazie nie jadłam ale juz kupiłam brokuł i mam zamiar codziennie gałazkę zjadac a potem kupie kalafiorka. taka mała ilosc chyba nie powinna zaszkodzic az tak.o kukurydze nie pytałam.a szkoda by było nie zjesc jak sa teraz takie zdrowe te rzeczy bo potem to wszystko bedzie pryskane wiecej i sztuczne.mi zostało jescze sporo rzeczy do wprowadzenia, ale cytrusy sprobuje na zime wtedy chyba z afryki przywoza bo sa pyszne mandarynki.cytrusów mi nie brakuje bo sie objadłam pierwszy i drugi trymestr ciazy 🙂 dzis objadam sie arbuzem bo sie konczą juz 🙂
dziewczyny kiwi to nie cytrus prawda? a Doris jesz rzodkiewkę? a szczypiorek? (ciekawi mnie bo to takie cebulowate)



jadłam kalafiorową bo uwielwiam jak moja mama robi z lanymi kluseczkami i nic nie było małej a tego kalafiora to sporo było jak na zupę
brokuł też raz zjadłam w sałatce
rzodkiewka jest ostra więc się boję, szczypiorek tylko w serkach gotowych
a cytrusów też mi specjalnie nie brakuje bo tak jak ty wcinałam w ciąży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
Agatka współczuje sytuacji.co do temperatur to zalezy jak skaligrafowany jest termometr.powinien byc przełacznik na pomiar w danym miejscu jezeli jest do dwóch miejsc. ale generalnie-nie polecam termometrów dousznych. sa h....owe.a jezeli nie ma przełacznika to powinno sie odjac chyba pol stopnia. w odbycie na pewno pol stopnia jest wyzsza temperatura niz pod pachą. przeczytaj instrukcje moze tam cos na ten temat pisze.
ja mam natomiast problem z moim termometrem z instrukcja dokładniej. Doris bo masz zpodobny-jak sie mierzy temperature wody- czy przełacza sie na domek czy jako ciało? nie ma na ten temat informacji dokładnej a różnica jest dwóch stopni.
ps.Doris gratulacje 3 miesiecy!!!


dzięki 😜
wodę mozesz mierzyc w szklance - nie wolno moczyć !
mierzysz bez osłonki bo z osłonką ma mniejszą skalę tzn. do około 40 st. a bez tej nasadki to masz do stówki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jejku, jak ja się dzisiaj wystraszyłam! Obudziłam się o 6:45 i zdałam sobie sprawę, że jest już widno, a ja nie wstawałam do Małego ani razu w nocy. Już ze łzami w oczach biegłam do niego, a ten Urwis lezy sobie i bawi się rączkami. Wróciłam do łóżka i o 7 zaczął się domagać mamy. Może wczorajsza wojna z moim mężem go tak zmęczyła i stwierdził, że da mamie odespać 🙂
Co do proszków to dostałam dwa duże proszki przed urodzeniem Maluszka- Dzidziusia i Jelpa. Własnie kończymy pierwszy i zaczynamy drugi. Ale chyba zacznę ten drugi mieszać już z normalnym proszkiem i powoli zwiększać dawkę tego drugiego. Prasowac już nie prasuję- tylko nowe rzeczy. Nie mam nic, co by się gniotło, bo specjalnie nie kupuję takich ciuszków,a jak już coś jest to przeprasuję przy swoim prasowaniu- żelazko to dla mnie wróg nr 1.
Kurteczki jeszcze nie zakładałam- na razie ciepłe sweterki. Chyba u nas jeszcze nie było aż tak zimno. Ale mam też super bezrękawnik puchowy dla Pawełka- już sie nie moge doczekać jak go założy. No i mam ze trzy baaaardzo ciepłe sweterki.... jeszcze po moim mężu 🙂 Już takich nie ma w sklepach, a są cudne! Wyczyszczone, odświeżone, pachnące. Mmmmmm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agatka skad ja te czopki wezme? poza tym ja sie boje kombinowac, zeby nie przekombinowac. chcialam cebule polozyc do lozeczka to mnie Wojtas zjebal ze maly bedzie lzawil.
Gosia ja mam cos innego, ale dziala niesamowicie, dzis dalam znow i zaraz byla kupa 🙂.
Dostalam prace dorywcza, tlumaczenie na poniedzialek,ciekawe co tatus na to ze bedzie sie musial zajac malym 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
jagoda 😮 szok to ja jeuz jestem zielona 🙂 czyli mozna jesc jagody 🙂
a ja miałam nadreabiania własnie bo chyba wczoraj dałyscie czadu.
dziewczyny prasujecie jescze ubranka? ja tylko nowe i po kims takto od wczoraj powiedziałam dosyc. no i butelek juz nie sparzam tylko smoczki. czas małego uodparniac.

zrobiłam spis pamperów mi znanych i probowanych w rozmiarze 3: ( z nudów ale generalnie zawsze przeliczam na sztuki pampersy bo niby promocja a potem okazuje sie ze płace 70 gr za pampera, zgrozo), a wiec:

pampers active 70 sztuk za 40-45 zł (jak za 40 zł to wychodzi 57 gr za sztuke)
huggies premium 84 sztuk za 30-40 zł (jak za 30 zł to wychodzi około 36 gr za sztuke)
dada z biedronki 64 sztuk za 27 zł (42 gr za sztuke)
babydream premium z rosmana 46 sztuk za 20 zł (43 gr za sztuke)
toujours z lidla 56 sztuk za 30 zł (53 gr za sztuke)
softino z lidla 16 sztuk za 7 zł (43 gr za sztuke)

softino nie maja certyfikatu.babydream ma tylko badanie dermatologiczne, zadnych atestów dzieciecyh bynajmniej ja nie widziałam a nie mam ich teraz w szafie.babydream sa fajne grube, ale jak dzieci zaczna raczkowac to juz lepsze beda ciensze pampersy.toujours wychodza drogo. huggies zadko bywaja w tej najnizszej cenie, pierwszy raz zobaczyłam za 30 zł.rozmiar dwa był beznadziejny ciekawe jak trojka.jak dla mnie wygrywa dada 🙂 ewentualnie huggi jak sie poprawia 🙂



Zgadzam się całkowicie z Twoją opinią. MY lubiłyśmy baby dream 2 a 3 jest jakaś bardziej sztywna, no i dada jest the best - wg mnie lepsze niz pampers bo w nim nam czesto kupa góra wychodziła, a huggies 3 mamy takie z kubusiem puchatkiem - nawet niezłe ale sztywne
a softino całkiem mi nie pasują
toujour nie miałam ale z tego co piszesz to drogie kjak na lidloski produkt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie co dziewczyny... Mnie chyba lekarz zostawił przez przypadek jeden szew... Już od dłuższego czasu miałam takie dziwne bóle czasami przy siadaniu, takie kłująco-rwiące. Ale tylko od czasu do czasu. I myślałam, że to może jakieś hemoroidy 😮 albo jakieś inne gówno. Ale ostatnio zaczęło mnie to boleć coraz częściej. A że bałam się spoglądać jak się wygoiło tam to wszystko toteż olewałam sprawę. Ale wczoraj już był mega problem. No i musiałam zajrzeć (sorry...). I wydaje mi się, że ostatni szew jest nie ściągnięty i zrobił się tam taki wzgórek. Najgorsze jest to, ze musiałam poradzić się Marcina, bo widział, że cierpię i nie dał mi spokoju dopóki nie pozwoliłam mu zobaczyć co się dzieje. I mi to potwierdził. Dzisiaj lece do ginekologa, ale az mi słabo na samą myśl o ściąganiu tego, bo pamiętam jak mnie bolało przy ściąganiu szwów po tygodniu od urodzenia. Dosłownie aż mi niedobrze na samą myśl, bo nie wiem, jak on to teraz zrobi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...