Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
agata_j napisał(a):
hejka ja na chwilkę poczytać Was troszkę 🙂

Ivonka, Miłoszek już ma się lepiej, teraz miał 37,1, dziękujemy za troskę... ostatnią dawkę syropku dostał o 15, także jest dobrze... skoro temp nie ma 🙂 Według rad Marleny położyłam na komodzie koło łóżeczka talerzyk z pokrojoną cebula,... jeden wielki smród w sypialni, ale najważniejsze żeby małemu pomogło 🙂, katarek jeszcze jest, przed spaniem mu znowu ściągnęłam trochę tych gili...
Marlena obserwuj Adrianka... u nas wczoraj na wieczór było 37.3 a dziś rano 38 😮 potem o 14 godzinie 38,7... niby katarek, a coś tam się dzieje w tym malutkim organizmie.

Jeśli chodzi o pranie, ja piorę w proszku do prania dla dzieci, a płyn używam lenor i nic się nie dzieje, co do prasowania, ja sobie nie wyobrażam założyć małemu pomięte bodziaki czy cokolwiek, podobnie jak Gosia czy Marlena chcę dla małego wszystko to co najlepsze... choć czasami padam z nóg to prasuje, bywa że po 23... 🙂


Temparatura ciała zdrowego niemowlęcia to 36,6 - 37, 5 st. C Powodem jest niedojrzałość układu termoregulacji i zmienna aktywność hormonów w ciągu doby.Czasami zdrowe dziecko ma wyższą temperaturę np. po śnie lub długim płaczu. O goraczcew mówimy dopiero wtedy, gdy ciepłota ciała przekroczy 38 st., a gdy wynosi 37,5 - 38 st. jest to stan podgorączkowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly napisał(a):
Bo w tym szpitalu przy porodzie naturalnym nie ma co na to liczyć... Kurcze, tak się boję, że nawet nie macie pojęcia...Na samą myśl mam odruch wymiotny..serio!


Oj kobieto - dzielna jesteś - przecież poród przeżyłaś to i jeden mały szew dasz radę, może nie będzie tak źle jak Ci sie wydaje !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do prasowania to ja prasuj bo sama nie lubie wygnieciona chodzić, a piorę w loveli i płyn też lovela ale myślę, że mogłabym już w normalnym prać bo jakby miało być jakieś uczulenie to od mojego ubrania by miała.

Jeśli chodzi o męża to w takim razie jestem szczęściarą bo mój mąż bardzo mi pomaga - nie tylko przy małej ale i wogóle w domu : gotuje, sprząta. Muszę przyznać, że czasem to mnie zadziwia, że tak szybko nauczył się wszystko robić przy Julce.

Czytam tą książkę JĘZYK NIEMOWLĄT i muszę Ci przyznać rację Buttrfly - ta autorka niby nie chce żeby wszystko robić z zegarkiem a jednak na to samo wychodzi z tym łatweym planem .Chciałabym mieć tak wszystko poukładane ale myślę, że tak się nie da.


Czy ktoś się orientował może ile czasu po cc można bezpiecznie ćwiczyć ale tak normalnie np. na siłowni czy jakiś fitness nie jakoś lajtowo ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zaraz oszaleję ! otóż piłam dziś kawę sypaną z jednej łychy więc przy drugiej poprosiłam męża o INKĘ z dwóch łyżek, no i piję i coś mi mocna jakaś się wydała ... i się pytam czy mi normalnej rozpuszczalnej nie zrobił...a on, że być może przez pomyłkę !
Zrobił już to 2gi raz... Ja tu się szczypię z ta kawą, wydzielam sobie, żeby tylko mała spała a on takie pomyłki robi , eh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuśka super zdjęcie
Beti czyli nie tylko ja mam tak z tymi pobudkami w nocy. 😉
Butterfly nieźle z tymi szwami. Ja miałam podobnie. Tyle, że u mnie połowa szwów się nie rozpuściła, i 6 tyg. po porodzie na wizycie kontrolnej przeżyłam bez mała drugi poród. Ja się rozkładam a gin do mnie: no tak myślałem, co raz częśćiej kobietom szwy się nie rozpuszczają. Ku....a jak szczypało, ale najgorszy był jeden w środku to czułam jakby mi odbyt od strony podwozia ciągnął. 😞 😞
U nas dziś wojna gdzie robic chrzciny. Już mi się odechciało tej imprezy. 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka! 🙂
Marlena cebula to nie głupi pomysł... w sypialni strasznie śmierdziało, ale za to w nosku mniej charczy dzisiaj, oklask dla Ciebie! a oczka wcale nie łzawiły, wiadomo, że nie położyłam tego talerzyka w łóżeczku, tylko na komodzie obok 🙂
Iwonka buziak dla Wojtusia 😘 z okazji 3 miesięcy!! 🙂
Butterfly daj znać jak tam po wizycie.

Dziewczyny czy jest możliwe, żeby w kupce był śluz w związku z tym katarkiem?? Moja mama mówi, że to możliwe.... bo nie wiem czemu, ale odkąd jest przeziębiony kupki są śluzowate i kolor mają ciemniejszy... nigdy wcześniej nie mieliśmy takich problemów.... szukałam coś w tym temacie na www, ale nic konkretnego nie znalazłam. MAcie jakieś pomysły???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny ostatnio pisałyśmy o wózkach... i z głupoty wczoraj zainstalowałam spacerówkę 😁 już się nie mogę doczekać zmiany 🙂 małemu się chyba podobało, bo śmiał się jak go tam położyłam. Tak czy siak, wydaje mi się, że za jakiś miesiąc, może 1,5 będę zmuszona zmienić gondolę... bo robi się coraz ciaśniej 🙂 ale źle nie będzie, bo mam w zestawie śpiworek na nóżki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agatka ja juz wczesniej pisalam ze starsza babka, doswiadczona mama mi powiedziala ze dzieci nie umieja dmuchac noska , polyka katar i dlatego wydziela w kupie. Adi tez wydziela z tym ze nie jak sluz w formie nitek tylko przezroczyste glutki jakby. tak jak sa oczka tluszczu w rosole.

Sprobuje chyba z ta cebula, bo on tak charczy ze mi go strasznie szkoda.

Wiecie jakie jaja, gadam dzis z ojcem, a on do mnie ze w styczniu urodzi mu sie syn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja bym chciala kombinezonik ale chyba w siodelku bedzie mu niewygodnie. agata widzialas w h&m taki kombinezonik misiakowaty, brazowy, wlochaty z uszami? ten to na bank kupie. kurteczke mam ale bardziej wiosenna, ale za to bluz zatrzesienie. Do wozka mam kolderki,no ale spiworkiem bym tez nie pogardzila. My sie tez niedlugo wybieramy na zakupy, bo cholercia zimno sie robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...