Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
beti82 fajne sa te siateczki do dawania owocow, ale wiesz co ci powiem? Ja rozumiem ze sie wystraszylas.... Adrian czasem tez az bordowy od placzu jak mu cos stanie w gardle, szczegolnie ze juz dostaje chleb z maselkiem, ale Filipek ma juz prawie miesiecy, moim zdaniem nie powinnas sie cofac jesli chodzi o sposob karmienia.
Sprobuj jeszcze raz, moze teraz sie nie zaksztusi. Ja juz schowalam mixer i nic mu nie blenduje, a mowie, tez potrafi sie ostro zaksztusic ale w ten sposob sie uczy dziecko.
Rozumiem doskonle ze sie wystraszylas 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do zabawek, to Adrian ma nadal grzechotki, jakies gryzaki, miski, grajace pierdoly, generalnie duzo tego nie ma, musze troche pokupowac, ale ja zawsze sama cos wymyslam. A to sukam drewniana lyzka w deske do krojenia, pozniej jemu daje zeby nasladowal, reklamowka jednorazowa = ubaw na maxa, w samolocik sie bawimy, akuku, gazety ogladamy (tzn ja ogladam, a Adi wali reka).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my juz od 5 na nogach 🙂 za to tylko jedno karmienie o 1 w nocy na spiaco.

co do zabawek-tez zauwazylam,ze grzechotki ida w odstawke.Lenka lubi cokolwiek co szelesci,gra,ma kółeczka do obracania.ostatnio jest przeszczesliwa jak dostaje pianionko-cymbalki.wali po klawiszach i podspiewuje 🤪
pianinko dostalismy z tzw muzykalnej rodziny-tam dzieci w ogole nie byly zainteresowane,a rodzice maja sluch absolutny!
co do zakupow zabawek na allegro-ja sie rozczarowalam..kupilam zestaw grajacy.wiem,ze zabawki uzywane moga byc nadgryzione,obite,ale nasze przyszly w 1/3 niesprawne w dodatku BRUDNE!!popisalam z druga mama "oszukana"przez tego sprzedawce i kobieta ma fajny patent-bierze baterie i sprawdza w "peweksach"...mozna oprocz ciuchow cos fajnego utrafic.
zdaje sobie sprawe,ze sa rozne poglady na temat lumpeksow i rzeczy uzywanych w ogole,ale my nie dajemy sie zwariowac.stac nas w sumie na zakup zabawek za 100-200-300 zl,ale po co?przeciez to nabijanie koniunktury i placenie za marke!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Andzia masz racje z tymi zabawkami. Wiadomo, czasem sie cos kupi dla maluszka, ale ja tez nie mam nic do zabawek uzywanych, zreszta naszym dzieciom zwisa czy cos jest nowe czy nie. Kupilam Adrianowi krajaca pilke, to ja olal, nie chce sie bawic i juz... zlapalam nerwa bo troche to gowno kosztowalo, a ksiazeczka z obrazkami (taka twarda dla dzieci) moze sie bawic i bawic. Nigdy nie wiadomo co maluchowi podpasuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aaaa bylismy u lekarza, Adi ma czyste pluca i uszy, wiec po prostu przeziebienie.
Lekarz nie mogl sie nadziwic jak Adrian wyrosl juz i ogolnie powiedzial ze zdrowo wyglada i jest bardzo fajnym chlopcem. Oczywiscie pocieszal ze dziecko sie uodparnia.
W poczekalni jeszcze obca kobieta powiedziala mi ze Adrian ma moje usta i az uroslam :P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej!

u nas noc straszna, a poranek jeszcze gorszy 😞

całą noc mały płakał, tak jak u Gosi, oczka zamknięte i się darł... tyle że jak nie podeszłam to płacz był coraz gorszy, nie wiem czy wyczuwał ze jestem koło niego, bo przecież oczy miał zamknięte 🤢 także nieprzytomna jestem, o 6 wymiękłam i wzięłam go do wyrka... zasnęliśmy. Bynajmniej ja odleciałam...Łukasz wstał o 7 do pracy, nie zabezpieczył poduchami swojej strony i co... obudziło mnie BUM i płacz, mały leżał na dywanie... na prawdę oprzytomniałam w sekundzie... na szczęście nic mu się nie stało, skończyło się na strachu i rozżaleniu... aż WSTYD! jaka ze mnie matka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia trzymam kciuki, żebyście już nie musieli jechać do Akademii. Wyobrażam sobie co czułaś jak Ci go wzięli na to badanie i nie mogłaś być przy nim, tak samo dla Szymusia pewnie to była trauma! oby wyniki były ok! trzymamy mocno kciuki!

MArlena cieszę się, że Adi ma czyste płuca, to najważniejsze! u nas też ten katar się ciągnie już 2 tygodnie 🤢 apropos śliczny Adi w avatarze! 🙂co do usteczek, już pisałyśmy wcześniej - jasne że ma Twoje 🙂

Madzia Twoja gwiazda też piękniuchna w nowej fotce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agatka Widzisz kazdemu zdarzaja sie upadki, to nie ma nic wspolnego z tym ze jestes zla mama, daj spokoj! Dzieciaczki coraz bardziej ruchliwe a nie zawsze jestesmy w stanie zdac sobie z tego sprawe do momentu az wlasnie takie cos sie zdarzy.

Miłoszek taki dorosly sie juz wydaje na fotkach, mi sie ciagle wydaje ze moje dziecko takie malusie w porownaniu do waszych. Wlosy mu rosna jak szalone widze 😁.
Przeziebienie jest tak meczace dla maluchow. Adi tez zaczal beczec o 4 rano ale wzielam go do siebie i zasnal. Mi sie wydaje ze suche powietrze jeszcze dobija.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
DzIewczyny współczuje upadków :-(
My mieliśmy tez mały wypadek i wielki płacz po..
W nocy mamy nowy zwyczaj, Niki już sie nie budzi tylko wygina mocno główkę do tylu i co jakiś czas gubi smoka a wtedy zaczyna gadać przez sen i jak szybko zareaguje to od razu śpi
Przynajmniej raz tez budzi sie z krzykiem , tam
Nie do końca bo oczka zamknięte

Polozylam sie ok 23 u niej w pokoju i jak szybko reagowalam to wstala dopiero o 7:15 ... Usrana ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
andzia0304 piekne sa nasze dzieciaczki, to prawda... i jak to okreslilas "urodziwe" 😁. Takze kazda z nas ma powod do dumy!

kasienkaks ladne te foteliki!
Czy ktoras z was juz wozi swoje dziecko w takim foteliku? U nas podobno nie wolno jeszcze, od 9go miesiaca dopiero. Procz wagi podaja wiek rowniez, juz kiedys o tym pisalam. Troche sie boje tak posadzic Adriana, chociaz on juz stabilnie siedzi, ale zastanawiam sie czy w takiej pozycji bedzie mu wygodnie, czy nie jest zbyt pionowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wczoraj Adrian sie obrucil z brzuszka na plecy i walnal glowa w panele, no i co zrobic.... chwilke pobeczal, bo sie wystraszyl i zaraz znow sie smial. Kwestia polowy sekundy.... nie da sie upilnowac naprawde. A jak juz beda biegac to nie raz uderza sie w glowe i beda pozdzierane kolana, nos, broda 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka napisał(a):
Agata nie obwiniaj sie, nigdy nie dopilnujesz tak, zeby ani sid nie drasnelo
To niewykonalne
Jeśli nic sie nie stało nie obwiniaj sie
Teraz dopiero sie zaczną guzy i wypadki razem z raczkowaniem i nauka chodzenia!!!

Ja już mam fotelik tylko czekam aż Niki będzie sama siedziała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...