Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
U nas to samo, muszę coś wymyslić na te popołudnia bo szlag mnie trafia, ale co? JAkie zajęcia można wynzaczyć takiemu roczniakowi, mój jest czymś zainteresowany na chwilę... pobawi sie i rzuci... Wczoraj w ostatniej chwili złapałam tv z nim, bo stał na szafce i zaczął sie odchylać z telewizorem do tyłu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia nawet gdybym znalazła to nie dam rady jej zawieźć/odebrać..
Fizycznie oczywiście, teraz to ja juz tylko poruszam sie po domu a i to jest ciężkie.
Nie wiem czemu tak jest, z Niki spokój szyjka wręcz walczyła ze mną podczas porodu a teraz non stop skurcze i szyjka znika :-(
Do tego ciagle o czymś zapominam, byłam w aptece wczoraj i nie kupiłam wszystkiego... Planowalam dziś zakończyć pakowanie torby a w efekcie wszystko uprasowane ale nie wybrane, a dla mnie to wcale nic :-(
Najgorsze jest to ze jestem matka a fizycznie nie daje rady zajac sie dzieckiem. Masakra!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza przecież to normalne, że w tak wysokiej ciąży czasami możesz nie dawać rady.. kobieto 9 miesiąc, skracająca się szyjka, nie możesz mieć wyrzutów, że nie możesz zająć się małą tak jak powinnaś, bo zajmujesz się super na tyle ile pozwala Ci Twój stan!! Nie przejmuj się już niedługo, oby te 2 tyg minęły błyskawicznie i w miarę spokojnie tego Ci z całego serducha życzę, no i szybkiego porodu 🙂

Magda zajefajny ten prezent! na pewno na zawsze Wam w pamięci zapadnie 🙂 uwielbiam takie oryginalne pomysły 🙂 bawcie się dobrze!! no i życzę Wam miękkiego lądowania 😉

Gosia to niezły z Borysa gagatek 🙂 już za tv się łapie 🙂 chociaż Miłek nie gorszy - wczoraj wziął tłuczek z szuflady, podszedł do szafki rtv i celował w tv... łobuz mały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!!
Ale sie usmialam ;-) u nas na szczęście tv tylko na ścianach ;-)

Dziś na 7 zawiozła mnie teściowa na badania, ostatnie uklucie przed porodem!! Hurrrraaa!!
W nocy obudziła mnie...zgaga!!! Z Niki w dzien czy wieczorem była a tu w nocy uczucie jakby ktoś mi chlusnal kwasem !! I tak trzy razy.. Ile spalam? Nie wiem.. Ale zasnelam w koncu a tu nad ranem mega skurcz... A na 7 badania więc noc raczej stracona.
Niki ma całe oko fioletowe, potem pykne fotkę ku przestrodze.

Poproszę wyprobowane sposoby na zgage....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza mnie ratowała tylko i wyłącznie coca-cola...

tak w ogóle dzień dobry, kawa wypita, kłótnia z teściową zaliczona...
dzisiaj wyjeżdza i teść też więc odpoczniemy od chamskiego wpieprzania się w nasze życie...
mam dosyć tej baby 😠

oczywiście dzisij znowu będę sprzątała... ja ciągle sprzątam a wieczorem i tak jest jeden wielki armagedon 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Niki walczy ze snem od 9!! I tylko piszczy!! Co w nie wstąpiło?!?

U mnie przy cukrzycy to chyba tylko woda + cytryna jako napój wyskokowy;-)
Cola to cukier w płynie więc odpada!!
Zjadłam płatki z otrebami i jogurtem mini porcje na II kolacje, dziś będzie tylko jogurt naturalny. Może uda sie ominąć.

Ja po tych 2tyg rozlaki mam nowe pokłady cierpliwości dla zachowania teściowej (czyt wpierdalania sie we wszystko i pouczania) gorzej z M, widzę ze u niego wszystkie pokłady wyczerpane... Od rana próbuje go uspokajac bo chce jej mówić co myśli o jej zachowaniu... Tylko teraz ja nie chce sie z nią kłócić bo sama nie dam rady z Niki a jak sie poklocimy z nią to lipa.
Staram sie nie słuchać jej gadania...
Oby do porodu. Potem będę juz w stanie zajac sie sama dziećmi, moja mama przyjedzie na miesiac i jakoś dojde do wprawy :-)

Ale wiem co czujesz, właśnie teraz daje popis przez tel jaka to z niej dobra teściowa wrrr
I wszystko 5 razy powtarza...
Niki wczoraj przy kolacji dostała tel stacjonarny do zabawy i zadzwoniła (sama!!!) do prababci!!
Słyszałam głos w słuchawce ale myślałam ze gada z automatem typu "nie ma takiego numeru"
A tam prababcia: Nikusiu tralalala kizi mizi itp
A Niki swoje wybujale slownictwo;-)
Usmialam sie ;-))
Prasowanie skończyłam wczoraj wieczorem i ostatni ciuszek przypalilam ;-) ale mam z głowy, jeszcze tylko wyszperam rozek po Niki i będzie komplet.
Teraz tylko wybrać co do szpitala dla B i do torby ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zestaw obowiązkowy do drzemki..
(najpierw je karmi, układa na podusi, czasem czyta baje i dopiero zasypia 🙂)

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/823/zestawdodrzemki05092012.jpg/][IMG]http://img823.imageshack.us/img823/1175/zestawdodrzemki05092012.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza dobrze wiem jak ciężko jest z małym dzieckiem jak jest się w ciąży, nie możesz sobie nic zarzucać bo wszystkie wiemy jak ciężka jest końcówka ....
Mój drugi poród był dużo krótszy , jak to gin powiedział szyjka już wie co ma robić 🙂 więc nic się nie martw będzie dobrze.
Na zgagę u mnie działało tylko mleko.
Niki jak zwykle sama słodycz , biedne ma to oczko 😞
Magda prezent super, gratuluję odwagi 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehe zestaw obowiazkowy super hehe. tak jak i z miotła.
a z rogami no neiciekawie zwłąszcza jak te pieronskie osłonki odpadaja co chwila.

dla roczniaka nie ma zajecaia oprocz biegania z nim i za nim.hehe. no pomijajac wiele wyjatkó które widze na placach siedzace sobie w i piaskownicy godzinami. moj musi kazda zabawke sprawdzic jak działą, woli zamaist sie hustac to hustac hustawkę, albo połozy kamyczka na niej i husta kamyczka, tak samo koniki sam husta sprawdza jak działaja, wszystko w ekspresowym tempie nie to ze sleczy nad tym godzinami tylko next next next .ale dzieki temu Filip umie sam jezdzic na tych sprezynkowych konikach a dzieci starsze od niego nie potrafia. dzis tatus jednemu tłumaczył jak to działą a Filip podszedł i zaczał gadac do niego co i jak, tamten sie rozryczał 😮 a Filip sobie poszedł dalej co bedzie z beksą gadał.
wczoraj mi zazygał znowu wóżek wiec na spacery poszłąm na piechote troche ciezko było bo oczywisice nie chciał isc tam gdzie ja.cos czesto mi wymiotuje, a przejedzony na bank nie jest.
NEquitia powodzenia w sobote.ps. a jakies foto ze slubu i chrztu?
co do rozumienia hm... ja z Filipem sie jescze nie "dogaduje" hehe i nie rozumiem go bo on nie przekazuje zbyt wiele.jego interesuje tylko ruch no i samoloty. zawsze wypatrzy samolot nawet daleko jak jescze ja nie widze 🙂 takto zadncyh słow jescze nie umie.no ale to chłopak. kolezanka ma chłopczyka i dziewczynke to mowi ze dziewczynka to szybko wszystko kuma, bez pampera w dzien juz byłą w wieku rok i 2 miechy a 1,5 roku juz gdy spi zadko jej sie zdazy zmoczyc.a chłopczyka dopiero rok i 9 miesiecy nauczyła.wszystko pozniej i to z dużą róznicą.wiec nam mamom chłopczyków trzeba wiekszej i dłuzej cierpliwosci. bo jak sie dzecko jakos rozumie to jest zupełnie inaczej.z telefonem tez miałąm akcje keiedys wdrapał sie na łozko a daleko miał telefon i zadzwonił do kolezanki i gadał z nia, a ja w kucni kanapke robiłam i gadałąm do niego bo myslaąłm ze sobie gada sam.kolezance corka wysłąłą puste smsy do ...wszystkich opcja wyslij wszystkim hehehe włąsnie jedynie z tym gaworzeniem sie poprawiło bo juz nie jest ciagłę dadaddadada tylko tak jakby z kims gadał, opowiada przerywa jak sie odpowie to on cos powie. ale to musi miec faze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nie wiem czy wszystkich wczoraj poklaskałąm bo mi sie komp zawiesił.
Mysza dzieki za odp co do miodku
praktyki bezpłatne.no i został mi rok.a potem dwa lata stazu musze w 5 lat zrobic, gdzie podobno niektórzy wykorzystuja tak ze zamaist dac najnizsza krajowa to daja nawet tylko 200 zł kolezanka dostała. oszukuja bo wiedza ze staz trzeba miec odrobiony i sie jest przymuszonym zostac.POLSKA.
Man nadzieje że Miłoszek i Nikolka szybko sie uspokoją, i ze to wina ząbkow
Andzia odezwij sie zapracowana kobieto!czy jakikolwiek urlop bierzesz? co słychac u was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza aż mi na serduchu się cieplej zrobiło, jak obejrzałam jak Borysio sie rusza, przypomniałam sobie te czasy kiedy Miluś tak dokazywał w brzuchu 🙂
kurcze, wszystko mas zjuż gotowe, teraz tylko czekać: ) strasznie dużo rzeczy wzięłaś do szpitala 🙂
Beti, mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć normalne praktyki i potem staż, bez wykorzystywania... kurde co to jest 200zł?? 😮
Miłosz zjadł całą zupę z dokładką 🙂 robiłam krem z dyni 🙂 teraz śpi 🙂 wyszalał się 2h na dworzu, było 3 innych poskich dzieciaków na spacerkach 20miesięcy, 16 i 11 🙂 no i Miłek 14 🙂 także wesoło było. Ogólnie widzę, że Miłosz cały czas biega za najstarszymi, z młodszymi nie chciał się bawić, tylko chodzi krok w krok za starszymi i naśladuje wszystko co robią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Biedna Niki, Iza reklamują coś w żelu dla dzieci na stłuczenia, żeby szybciej się goiło, ale nie pamiętam nazwy.
Beti to Fifek sporo postępów zrobił 🙂 ja też widzę, po Miłoszu że za szybko intelektualnie się nie rozwija w porównaniu z Nikolką.. ale trochę już rozumie, jak mówię że będzie am, albo daj rączkę to daje... papa, pokazuje jaki duży urośnie, tańczy jak mówię zrób tany tany 🙂 także parę "komend "wykonuje, no i przynosi piłkę, albo jak coś mu wskażę palcem i powiem przynieś, to daje 🙂 aa i najfajniejsze smoka mi oddaje po spaniu 🙂
PYT - kiedy zamierzacie całkowicie rezygnować ze smoka? chodzi mi przede wszystkim o usypianie, bo Miłek już w dzień od 2 miesięcy nie dziamdzia w ogóle w dzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...